Δεν έχω πρόσβαση σε Ο Υπολογιστής μου,Τα έγγραφά μου και Θέσεις Δικτύου!!

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Έχω μεγάλο πρόβλημα.Μόλις ανοίγω υπολογιστή,θέσεις δικτύου,εκτέλεση ή τα έγγραφά μου(πάνω κάτω αυτά)το περίγραμμα ανεβαίνει και ουσιαστικά δε με βάζει μέσα.Είναι σα να με ξανακάνει σύνδεση.Έκανα ένα search στο google αλλά δε βρήκα λύση...Καμιά βοήθεια?Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω μεγάλο πρόβλημα.Μόλις ανοίγω υπολογιστή,θέσεις δικτύου,εκτέλεση ή τα έγγραφά μου(πάνω κάτω αυτά)το περίγραμμα ανεβαίνει και ουσιαστικά δε με βάζει μέσα.Είναι σα να με ξανακάνει σύνδεση.Έκανα ένα search στο google αλλά δε βρήκα λύση...Καμιά βοήθεια?Ευχαριστώ
Επαναφορά συστήματος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Τώρα έκανα uninstall το Quicktime και μπαίνω κανονικά.Είμαι σίγουρος ότι σε λίγο δε θα μπαίνει.Επαναφορά συστήματος θα κάνω σίγουρα και θα βάζω ένα-ένα τα προγράμματα,γιατί κάτι μη ανιχνεύσιμο από antivirus στα προγράμματα υπάρχει κατά 99%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Για να καταλάβετε ο explorer είναι σα να μη λειτουργεί;)Επίσης έψαξα στο TaskManager και βρήκα ένα .exe με όνομα PSHost.exe το οποίο δεν υπάρχει στο www.processlibrary.com
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με αυτό αλλά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δοκίμασε αν συμβαίνει το ίδιο σε safe mode. Επίσης αφαίρεσε απο την εκκίνηση ότι προγράμματα δεν σου είναι απαραίτητα (run > msconfig > εκκίνηση > ξετικάρεις ότι δεν θες). Τέλος, τερμάτισε την διεργασία αυτή που θεωρείς ύποπτη, να δεις αν παίζει κανονικά ο explorer. Αν η διεργασία αυτή ξεκινάει και στην εκκίνηση, σίγουρα αφαίρεσε την...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εκτέλεση(run)είπα και πριν ότι δε μπορώ να κάνω.Από safe mode δε συμβαίνει το ίδιο.Πάντως ελπίζω να έφταιγε το Quicktime γιατί τώρα δεν το κάνει;)Αν ξανασυμβεί θα κάνω αυτό που μου είπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Επαναφορά συστήματος από πού κάνω?:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Σωστός γιώργο thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εκτέλεση(run)είπα και πριν ότι δε μπορώ να κάνω.Από safe mode δε συμβαίνει το ίδιο.Πάντως ελπίζω να έφταιγε το Quicktime γιατί τώρα δεν το κάνει;)Αν ξανασυμβεί θα κάνω αυτό που μου είπες
Όπως και να έχει, τα προγράμματα στην εκκίνηση που δεν χρειάζεσαι, καλό είναι να μην τα έχεις να ξεκινάνε. Βελτιώνεις την απόδοση του υπολογιστή σου και σίγουρα αποτρέπεις κάποια κακόβουλα προγράμματα απο το να ξεκινάνε με τα Windows.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το PSHost.exe ειναι διεργασια του firewall του Panda λογικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δίκιο έχεις insomniac το έψαξα κι εγώ,του Panda είναι.Πάντως βρήκα ποιο είναι το πρόβλημα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το αναφέρω δημόσια.Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top