Πρόγραμμα για todo λίστες

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο καλό πρόγραμμα που θα μπορώ να φτιάχνω todo λίστες?
Δηλαδή ουσιαστικά να "κόβω" ένα project που πρέπει να υλοποιήσω σε κομμάτια, και να γράφω εκεί τα κομμάτια. Να μπορώ να τσεκάρω ποιά έκανα, και ποιά όχι, να ρυθμίζω προτεραιότητα, σειρά, ποιά εξαρτώνται απο άλλα για να γίνουν και τέτοια χρήσιμα.
Υπάρχει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το Outlook και το Sunbird δεν νομίζω οτι μου κάνουν, θέλω κάτι πιο απλό και πιο συγκεκριμένο.
Το τρίτο φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ms project.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όντως μοιάζει κάλο από το feature.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το ms project? το χρησιμοποιούν όλοι οι μάνατζερς και διευθυντάδες ανά τον κόσμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι ε;

Χμ πάω να κατεβάσω το trial
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πολύ δύνατη εφαρμογή
Και οι περισσότεροι που την χρησιμοποιούν κάνουν την ζωή τους πιο δύσκολη γιατί η δουλειά που θέλουν να κάνουν είναι πολύ πιο απλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όντως demelene αυτό διαπίστωσα πριν λίγο, εύχομαι αν κοιτάξω τουλάχιστον το manual να είναι πλήρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν παίζει να καταλάβεις έξω από κάποια βασικά πράγματα για τον απλούστατο λόγο ότι έχει λειτουργίες που δεν ξέρουμε εμείς για επαγγελματικούς λόγους. Η λειτουργικότητα της εφαρμογής είναι τέτοια που οι περισσότεροι έλληνες managers ουσιαστικά χρόνο χάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οι περισσότεροι έλληνες μάνατζερς με πελάτες στον ελληνικό τομέα εννοείς...γιατί αν η εταιρεία απλώνει τα πλοκάμια της και αλλού, τους ανοίγει ο κώλος των μανατζερς και μαθαίνουν τα βασικά για delivery product.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι αλλά εγώ δεν είμαι έλληνας μανατζερ σε εταιρεία που απλώνει τα πλοκάμια της αλλού, οπότε που κολλάει το MS Project με αυτό που ψάχνω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι αλλά εγώ δεν είμαι έλληνας μανατζερ σε εταιρεία που απλώνει τα πλοκάμια της αλλού, οπότε που κολλάει το MS Project με αυτό που ψάχνω; :P
πουθενά. Δεν είναι αυτό που θες.
Το MS Project βασική ιδέα του (αυτό έχω δει εγώ που ίσως να είναι και λάθος) είναι η διαχείριση του φόρτου εργασίας σε διάφορα άτομα, με συγκεκριμένες ημερομηνίες και αναφορά αυτών καθημερινή και εμφάνιση της προόδου με ταυτόχρονη υποστήριξη web και desktop application. Φυσικά και θέλει MS SQL Server από πίσω. Να μην συνεχίσω υποθέτω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
πουθενά. Δεν είναι αυτό που θες.
Το MS Project βασική ιδέα του (αυτό έχω δει εγώ που ίσως να είναι και λάθος) είναι η διαχείριση του φόρτου εργασίας σε διάφορα άτομα, με συγκεκριμένες ημερομηνίες και αναφορά αυτών καθημερινή και εμφάνιση της προόδου με ταυτόχρονη υποστήριξη web και desktop application. Φυσικά και θέλει MS SQL Server από πίσω. Να μην συνεχίσω υποθέτω?
Ρε παιδιά, εγώ κάτι απλό θέλω (να φανταστείτε τώρα για τις λίστες μου χρησιμοποιώ το απλο notepad και σβήνω ο,τι έχω κάνει), τι είναι αυτά;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το ms project είναι για Project Management. Είναι βαρύ εργαλείο, όπως και το Office άλλωστε. Αυτό δε σημαίνει ότι θα μάθεις απέξω κι ανακατωτά όλες τις δυνατότητές του, παρά μόνο αυτά που θες εσύ να κάνεις.
Δε συγκρίνεται με το task του Οutlook, ούτε κατά διάνοια...κι όμως, και στα δύο βάζεις to-do λίστες!

λία, θες να δεις κάτι για να το ξέρεις από δω και πέρα μιας και θα κάνεις τέτοιες δουλειές γενικότερα? δε θα σε χαλάσει το ms project. Δε θες? Πάλι δε θα σε χαλάσει το ms project. Απλά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως michelle σου πρότεινα κάποια στιγμή να κατεβάσεις το trial. Σίγουρα αξίζει τον κόπο τουλάχιστον να το δεις. Πάντως αν σου φανεί δύσκολο και βαρύ το ms project σου προτείνω να βάλεις outlook σίγουρα δεν έχει τόσες δυνατότητες αλλά είναι πιο ελαφρύ και μπορείς να κάνεις πολύ εύκολα συγχρονισμό με κινητό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά κατέβασα το Swift todo list Lite και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, έχει ακριβώς αυτά που ήθελα, χωρίς περιττά πράγματα :D Και είναι και free! :D
Επιτέλους, αντίο σιχαμένο Notepad :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Τελικά κατέβασα το Swift todo list Lite και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, έχει ακριβώς αυτά που ήθελα, χωρίς περιττά πράγματα :D Και είναι και free! :D
Επιτέλους, αντίο σιχαμένο Notepad :hello:

+1
Τέλειο προγραμματάκι , με βόλεψε πολύ :D !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top