Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι έχουμε κάτι το ξεχωριστό,το δικό μας δυο τρεις φορές να το ακούσεις θα το βαρεθείς και η μουσική δεν μου λέει κάτι,πολύ κλασικό...αν σκεφτείς τις χειρότερες των περιπτώσεων που είναι της ρωσσίας με τις γιαγιάδες,τότε μέχρι που θα το ρίξουμε και στον χορό με το δικό μας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
H Ελλάδα θα πάει τελικό. Η Σουηδία μεγάλο φαβορί για πρωτιά αλλά δεν αποκλείεται και Ρωσία ή Ιταλία. Λίγο πριν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα θα σας πω ποιος θα νικήσει. Δυστυχώς όπως την έχουν κάνει τη eurovision δεν μπορούν να γίνουν ακριβής προβλέψεις.

Όπως φαίνεται τώρα η Κύπρος θα πάρει καλύτερη θέση από την Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όπως φαίνεται τώρα η Κύπρος θα πάρει καλύτερη θέση από την Ελλάδα.
θα αξιζε

αλλα λογω πολιτικης και γειτονων θα παρουμε περισσοτερους


παντως τα περσινα τραγουδια ηταν πιο ρυθμικα

απο τα φετινα με το ζορι ξεχωριζω ενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
παιδια και η Ισπανια αλλα και η Αγγλια εχουνε κομματαρες....επισης με αρεζει πορτογαλια και αλβανια!!!!πρωτοτυπα ακουσματα οπως και αυτο των σκοπιων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μόλις άκουσα τα τραγούδια από το Link που υπάρχει πιο πάνω...
Τα σχόλια μου:

Τα 3 τραγούδια που μου έκαναν "κάτι" ήταν Μαυροβούνιο, Πορτογαλία και φυσικά οι τρομερές γιαγιάδες της Ρωσσίας!!! :clapup:

Όχι ότι μιλάμε για την ..αφρόκρεμα των τραγουδιών αλλά δεδομένου ότι για μένα Eurovision σημαίνει "ξεφεύγω από τα καθιερωμένα και δείχνω κάτι άλλο, κάτι πιο..εθνικό" -ΕΚΤΟΣ αν έχω κάποια πραγματικά τρομερή φωνή να αναδείξω σε μπαλάντα πχ., ήταν τα μόνα που μου κίνησαν τον ενδιαφέρον να τα ακούσω και να μην πω "α, οκ, μια ακόμα κοινότοπη μπαλάντα"/"α, ένα ακόμα κοινότοπο 'ντιρινταχτα' τραγούδι"

Η Σερβία ήταν για μένα η μεγάλη απογοητευση, ανέκαθεν συμπαθούσα τα τραγούδια που έστελνε, αυτό που άκουσα μου φάνηκε... μάπα... Αν καιδ εν το πολυπιστεύω ας ελπίσουμε ότι απλώς το compilation είχε το..λάθος σημείο του κομματιού...

Η Σουηδία δεν με χάλασε αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να έχει γίνει τόσος χαμός με το κομμάτι. Δεν είναι κακό, αλλά δεν είναι και τίποτα ...τρομερό..

Και τέλος τόσο η δικιά μας συμμετοχή μου φαίνεται ΧΑΛΙΑ, αλλά και της Κύπρου δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλανε η lalala-συμπεθέστατη κατά τα άλλα Ήβη.

Είδομεν :)

εδιτ: έψαξα και το άκουσα και ολόκληρο της Σουηδίας. Εξακολουθεί να μην με ξετρελαίνει αλλά όντως είναι μερικά ...έτη φωτός μπροστά από την απόλυτη κοινοτοπία των ~35 περίπου από τα 42 τραγούδια που διαγωνίζονται.

Άκουσα και ολόκληρο το τραγούδι της Ρωσσίας. Καταρχάς "λάτρεψα" την κοντούλα γιαγια, όλα τα λεφτά... Κατα δεύτερον έχω να πω ότι είναι ότι στα μάτια μου τουλ είναι τόσο..κιτς που καταλήγει να μου αρέσει τρελά, χαχαχαχα!

(βέβαια εμένα μην με παίρνετε στα σοβαρά... εγώ παραμένω "ερωτευμένη" με τους πειρατές της Λετονίας το 2008 :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πριν απο λιγα λεπτα παρουσιαστηκε το τραγουδι μας στον ημιτελικο.Πως σας φανηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Πριν απο λιγα λεπτα παρουσιαστηκε το τραγουδι μας στον ημιτελικο.Πως σας φανηκε;
Να πω την αλήθεια? Δε μου άρεσε καθόλου. Σαν τραγούδι γενικά δε μου άρεσε από την πρώτη στιγμή που το άκουσα, η παρουσίαση όμως ήταν το κερασάκι στην τούρτα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αχ ειπα να περιμενω πρωτα εσας αλλα δεν αντεξα!Παιδια ηταν χαλια!
Ακομα και στον ελληνικο τελικο ηταν πολυ πολυ καλυτερη!Οχι μονο σαν χορογραφια αλλα και σαν εφανιση(το προϊγουμενο φορεμα της ηταν πιο<<αρχαιο ελληνικο>> στυλ και εκτος αυτου το τωρινο της φορεμα δε μου αρεσε γενικοτερα!).Ισως εδω που τα λεμε φταιει οτι δεν ηταν playback :redface:.
Τα χρωματα απο πισω θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα οπως και ολο το concept του τραγουδιου.
Χμμμ...αυτα απο εμενα!
Καλη επιτυχια Ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Στα πρώτα δεύτερα είδαμε εσώρουχο, λέω καλή αρχή κάναμε...Το είδαμε πολλές φορές ακόμα,ακούσαμε και την φωνή της που καλύτερα ναταν mute, το μαλλί δεν μπορούσε να το βγάλει από το πρόσωπο της, άχαρη τελείως αλλά κατά τα άλλα, πιστεύω να περάσουμε και θα ανατριχιάζω γιατί είναι ελληνική συμμετοχή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Κύπρος παιδιά, κουκλάρα η Ήβη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τέλος i'm in love με τη ρωσσία! :P

Το aphrodisiac...καλύτερο από ότι το περίμενα (αλλά still...μεγάλη μλκ...), η δε Ήβη, δεν ξέρω πως ακούστηκε σε σας αλλά πολύ "βαριά" φωνή και ... κάτι με χάλαγε... Η 'δικιά' μας, για το...είδος μου φάνηκε καλύτερη. Και επίσης η Ήβη είναι πόσο? 20? Γιατί της είχαν βάλει ΤΟΣΟ στόκο πάνω στο πρόσωπο?!

Ως τώρα πάντως... κανένα δεν μου αρέσει (εκτός από τις γιαγιάδες :P) ως τώρα...
Οκ, ΚΑΠΟΙΑ είναι οκ, αλλά τπτ το ιδιαίτερο ρε παιδί μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Και εμένα με χάλασε λίγο η φωνή της. Ακουγόταν σαν νταλικιέρης(?). Είχε όμως ωραία σκηνική παρουσία και ωραίο τραγούδι. Το δικό μας πολύ βαρετό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και εμένα με χάλασε λίγο η φωνή της. Ακουγόταν σαν νταλικιέρης(?). Είχε όμως ωραία σκηνική παρουσία και ωραίο τραγούδι. Το δικό μας πολύ βαρετό...

έλα τώρα ωραίο τραγούδι το λαλαλα λόλα να ένα μήλο λαβ!

Εκτός κι αν το λες ως προς το ...αφροδιακό (not) δικό μας, οπότε ναι... το λες και...αριστούργημα :P

Σκηνική παρουσία είχε όμως καλή πράγματι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Ρε δεν μαρεσει τίποτα. Μέχρι στιγμής από όσα έχω δεί δεν μαρεσε τίποτα, δεν τα είδα και όλα. Ρε πείτε μου πως δεν είμαι εγώ περίεργη και απλά τα τραγούδια είναι χάλια :P

υγ οι γριουλες ηταν χαριτωμενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Σουηδία με τα χίλια... Και γαμώ τα Eurodance τραγούδια, άνετα επηρρεασμένο από τους επίσης Σουηδούς E-Type.

Η Ήβη της Κύπρου έχει ένα απαίσιο σκατόστομα και κάνει κάτι μορφασμούς σαν καθυστερημένη σε διαφήμιση οδοντόκρεμας.

Καλά η δικιά μας είναι ο ορισμός του από φωνή μ...ί κι από μ...ί φωνή. Τυπικό παρτσακλό Ελληνιδάκι ευρείας κατανάλωσης (ναι ναι ξέρω, είναι Κύπρια).

Για τον Σέρβο με τη φωνάρα και τα βιολιά δε βλέπω σχόλια. Ο Ζέλικο είναι φωνάρα.-

Οι γιαγιάδες της Ρωσίας καλό σαν καφριλίκι αλλά δε... αδιάφορο πολύ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Σουηδία με τα χίλια... Και γαμώ τα Eurodance τραγούδια, άνετα επηρρεασμένο από τους επίσης Σουηδούς E-Type.

Η Ήβη της Κύπρου έχει ένα απαίσιο σκατόστομα και κάνει κάτι μορφασμούς σαν καθυστερημένη σε διαφήμιση οδοντόκρεμας.

Καλά η δικιά μας είναι ο ορισμός του από φωνή μ...ί κι από μ...ί φωνή. Τυπικό παρτσακλό Ελληνιδάκι ευρείας κατανάλωσης (ναι ναι ξέρω, είναι Κύπρια).

Για τον Σέρβο με τη φωνάρα και τα βιολιά δε βλέπω σχόλια. Ο Ζέλικο είναι φωνάρα.-

Οι γιαγιάδες της Ρωσίας καλό σαν καφριλίκι αλλά δε... αδιάφορο πολύ.:)

Ναι μόλις άκουσα την Σουηδία, είναι όντως καλό.

Η Ήβη είναι κάπως σε εκφράσεις αλλά είναι χαριτωμένο γενικά, αλλά το τραγούδι μου τη σπάει(όπως και το δικό μας)

Η Σερβία ωραίο τραγουδάκι αλλά δεν μου πολυαρέσει για γιουροβίζιον, δεν ξερω γιατι :/:

Οι γιαγιάδες είναι γλυκούλες, λίγα λόγια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απιστευτα βαρετος ο ημιτελικος
πεσρυ ειχε μερικα ξεχωριστα τραγουδια
τωρα τραγικα αδιαφορα

μονο το δικομας ξεχωρισε,,λογω ζωηραδας ξυπνησα λιγο και της κυπρου παλι λογω ζωντανης μουσικης..
αλλα η ζωντανη φωνη της ελευθεριου χαλια-σαν τραβεστυ ενα πραμα,,περιεργη- και παρακμιακη εμφανιση


οντως μονο της σουηδιας μεχρι τωρα ξεχωρησε,,αν και οχι πρωτουπο σε μουσικη..
αλλα εχει μια προσωπικοτητα


Η Ήβη της Κύπρου έχει ένα απαίσιο σκατόστομα και κάνει κάτι μορφασμούς σαν καθυστερημένη σε διαφήμιση οδοντόκρεμας.
ειναι σαν υπερτροφικη νταρντανα με ορμονες :P

χλαπα χλουπα ενα πραμα
ειναι και ψηλη
αλλα παει να το παιξει χαριτωμενη και δεν παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ο διαγωνισμός άξιζε λόγω Ήβης:loveangel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η Ηβη εχει ιδιαιτερη φωνη-που μ'αρεσει- και δεν πιστευω της πανε τετοια κομματια. Η Ελευθερία δεν χορευε γενικά κι όταν το'κανε μου φάνηκε πως δυσκολευόταν πολύ-είχε άγχος προφανώς. Το ρουχο που της φόρεσαν δεν είναι στα γούστα και πρότυπά μου...
Με κανενα απ'όλα σημερα δεν ξετρελαθηκα, αλλα μαρεσουν σε σειρά προτεραιότητας-που ειναι ήδη για τελικό- Γαλλία (νο.1) Γερμανία, Ιταλια κι επειτα Αγγλια. Απο τα σημερινα ξεχώρισα πάλι με σειρά προτεραιότητας Δανία, Αλβανία, Ιρλανδία, Αυστρία, Ισλανδία

Δεν κατάλαβα όμως γιατί πήγαν τα παραπάνω αμέσως για τελικό, ξέρει κανείς;
Επίσης, πρόσεξα πως ήταν λάιβ γενικά, σωστά; Βεβαια σε ορισμένα μπερδεύτηκα, νόμιζα πως ήταν playback
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα όμως γιατί πήγαν τα παραπάνω αμέσως για τελικό, ξέρει κανείς;
γιατι δινουν τα περισσοτερα λεφτα στην ebu..
και ο νικητης αζερμπαιτζαν φυσικα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top