Apple vs Android

Apple vs Android

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Android δαγκωτό

    Ψήφοι: 17 58.6%
  • Apple

    Ψήφοι: 9 31.0%
  • Δεν έχω προτίμηση

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μ αρέσουν και τα δύο εξίσου

    Ψήφοι: 1 3.4%
  • Δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα από τα δύο

    Ψήφοι: 2 6.9%

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θέλω να μοιραστώ τον πόνο μου, που δεν είναι κάνας σοβαρός πόνος, αλλά θέλω να τον μοιραστώ ούτως ή άλλως. :redface::P
Από αυτά τα δύο λογισμικά ποιο προτιμάτε; Tα έχετε χρησιμοποιήσει ή θεωρητικά απαντάτε;
Έχω βρεθεί με ένα iphone 4s εδώ και μερικούς μήνες και καταριέμαι την ώρα και την στιγμή που η μαμά μου αποφάσισε να μου το πάρει δώρο. Αν εξαιρέσεις την καταπληκτική αντίδραση αφής (όπου πατάς εκεί αντιδρά) και την εκπληκτική ποιότητα ήχου (όχι στα τηλέφωνα, όταν παίζει μουσική εννοώ), πρέπει να είναι το πιο δύσχρηστο λειτουργικό που έχω δουλέψει ποτέ μου. Χρειάζεσαι ένα application για οτιδήποτε. Και το κακό είναι πως τα πιο πολλά είναι επί πληρωμή :mad: Θες πχ να βλέπεις την ώρα σε κάθε μήνυμα που σου στέλνουν; Θες application που στοιχίζει κάπου ένα ευρώ, αλλιώς βγάζει ώρα κάθε είκοσι λεπτά :mad: Θες αναφορά μηνυμάτων; Application με πληρωμή ξανά :mad: Θες να έχεις εικονίδιο για γρήγορη κλήση στην "αρχική" οθόνη; (τα εισαγωγικά διότι δεν υπάρχει επί της ουσίας αρχική οθόνη, όλα μαζί είναι :mad:) Αpplication χωρίς λεφτά, αλλά τραγικά δύσχρηστο για να φτιάξεις ένα ηλίθιο εικονίδιο που παίρνει μόνο τηλέφωνο σε ένα νούμερο, την στιγμή που με δύο κλικ στοα android βγάζεις εικονίδιο στην αρχική οθόνη που παίρνει σε όποιο από τα νούμερα έχεις καταχωρίσει για αυτή την επαφή ή στέλνει μήνυμα ή σου δείχνει όλη την επαφή. Θες ringtone με συγκεκριμένο τραγούδι χωρίς να πληρώσεις στο itunes? Χρειάζεται να κάνεις ολόκληρη διαδικασία για να μετατρέψεις 30 δευτερόλεπτα από ένα κομμάτι σε μορφή συμβατή με το ηλίθιο τηλέφωνο, τη στιγμή που στο android κάνεις απλά δεξί κλικ και send to και τελειώνεις! :mad:
Και έβαλα αγγελία να το πουλήσω και έχουν εμφανιστεί ένα σωρο άτομα. Πραγματικά απορώ πως γίνεται αυτό το απίστευτα δύσχρηστο λειτουργικό να έχει τόση πέραση και μάλιστα να έχουν το θράσος μερικοί να λένε πως και παιδί το χρησιμοποιεί! Και το ίδιο ισχύει και για τους Mac τους υπολογιστές; κάθε φορά που πρέπει να χρησιμοποιήσω έναν προτιμώ να φάω μουχλιασμένες σαρδέλες παρά να προσπαθήσω να βρω λύση για κάτι που δεν δουλεύει (μαμά σ αγαπώ! :P)

ΥΓ. Ναι, ναι, εδώ ο κόσμος καίγεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Το Android έχει και τσάμπα και επι πληρωμή. 2 χρόνια με Android ΟΥΔΕΠΟΤΕ πλήρωσα για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και δεν μου έλειψε και τίποτα. Όλα αυτά που ματώνεις εσύ στο τριπλοκλειδαμπαρωμένο DRMέεικο, ελεεινό και τρισάθλιο φραγκοφονιάρικο Μακοσχί, τα κάνω εγώ σε μια πορδή χρόνο με το ανδροειδές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχ, το ξέρω, έχω το galaxy ως δεύτερο και ξέρω ακριβώς τι χάνω, γι' αυτό έχω φρικάρει εντελώς. Και το είχα ακούσει πως θα φρικάρω, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα τόσο δράμα :P

Άντε ένα θετικό ακόμα του Apple: έχει πιο πολλές εφαρμογές από το android market, αλλά οι πιο πολλές είναι επί πληρωμή, οπότε τσάμπα η χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
DΔεν εχω δουλεψει με κανενα απο τα δυο, μονο τα κλασικα οταν εμφανιζετε πρωτη φορα σε μια παρεα "φερε να δω ρε συ". Δεν συμπαθω κανενα εκ των δυο, προτιμω τα συμβατικα κινιτα.
Με αυτην την μικρη εμπειρια λοιπον και με αυτα που εχει παρει το αυτι μου και το ματι μου σαν geek, θεωρω οτι η ευχριστια ειναι θεμα συνηθιας. Σε android θα μπορεις να βρεις δωρεαν λειτουργιες, κατα χιλιαδες μαλιστα, αφου ειναι ανοιχτο λογισμικο και πολλοι ασχολουνται με το να γραφουν προγραμματα.
Γενικα θεωρω οτι το iphone ειναι υπερκτιμημενο. Ναι, εχει καταπληκτικη αντιδραση αφης οπως λες, αλλα στα λευτα του ειναι το λιγοτερο που θα επρεπε να εχει. Γενικα παντος, για καποιον λογο εμενα δεν μου φαινετε κανενα απο τα smartphones που εχω πιασει να εχουν καλη αντιδραση, συμπεριλαμβανομενου του iphone.
Αν μπορεις να το πουλισεις και με τα λευτα που θα παρεις να αγορασεις καποιο android και να σου μεινουν και λευτα, εγω θα το εκανα. Αν ειναι να βγαλεις οσα θα ξοδεψεις τοτε δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο. Ποσο μαλλον αν ειναι να βαλεις και λευτα για να παρεις αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αετός

Νεοφερμένος

Ο Αετός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Άντε ένα θετικό ακόμα του Apple: έχει πιο πολλές εφαρμογές από το android market, αλλά οι πιο πολλές είναι επί πληρωμή, οπότε τσάμπα η χαρά.
Είναι επί πληρωμή αλλά με πολύ καλές τιμές στην πλειοψηφια τους 79'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το Android ειναι πιο ευχρηστο αν και εχει ακομα αρκετα προβληματα συμβατοτητας.Για παραδειγμα αλλες εφαρμογες ειναι για Gingerbread αλλες για Honeycomb.To καλο ειναι οτι το Market του Android εχει πολλες εφαρμογες δωρεαν.
Και κατι αλλο οι συσκευες της Apple δεν εχουν επαφη με τον εξω κοσμο,όλα γινονται μεταξυ αυτων που εχουν συσκευες apple και της μαμας εταιριας.
Προσωπικα δινω ψηφο στο Android
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Ψήφισα apple μόνο και μόνο γιατι χρησιμοποιώ iPad. Και όσο το μαθαίνω και ψάχνω και γενικά τα IOS και βλέπω και το android απο το κινητο μου βλέπω τη μέρα με τη νύχτα. Δλδ με το android μπορείς να τα κανείς τόσο πιο απλα τα πράγματα όπως πχ να περασεις φωτο απο το pc στο κινητο και για να γίνει αυτο στο iPhone θέλει ολόκληρο συγχρονισμό με iTunes και μαλακιες.αν έπαιρνα τώρα κινητο ίσως διάλεγα ένα Samsung galaxy και όχι iPhone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
για να γίνει αυτο στο iPhone θέλει ολόκληρο συγχρονισμό με iTunes και μαλακιες.
Αυτός ήταν ο λόγος που ξενέρωσα πρίν 5 χρόνια με το ipod και έπρεπε από τότε να εξηγήσω σε αρκετούς ότι "όχι δεν μπορείς να αντιγράψεις αρχεία όπως στα άλλα mp3 players".
Κι εγώ προτιμώ το android, περισσότερο για ιδεολογικούς λόγου και λόγους πολιτικής παρά γα το interface (και τα δύο είναι εύχρηστα αν τα μάθεις).
Στο θέμα της διαθεσιμότητας εφαρμογών τώρα, και τα δύο έχουν τα κουλά τους. Στο μεν android είναι πιο δύσκολο να αναπτύξεις για όλες τις συσκευές ενώ για το iphone 2-3 μόνο. Από την άλλη στο iphone απαγορεύονται διάφορες εφαρμογές και οι κανόνες αλλάζουν συνέχεια, και η όλη συσκευή ειναι κλειδωμένη στο appstore (που ειναι και ο βασικός λόγος της προτίμησής μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akaliptos69

Νεοφερμένος

Ο akaliptos69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λόγω της ενασχόλησής μου με τον χώρο των έξυπνων συσκευών και ως χρήστης και ως προγραμματιστής, σε προσωπικό πάντα επίπεδο, ψηφίζω δαγκωτό Android.
Και εξηγούμαι... Δεν έχει να κάνει ούτε με τον αριθμό των εφαρμογών στα αντίστοιχα markets (δωρεάν ή επί πληρωμή λίγο με νοιάζει) ούτε με την εκάστοτε δυσχρηστία που μπορεί να εμφανίζει το κάθε ένα (άλλωστε το θέμα της χρηστικότητας λίγο πολύ θεωρώ ότι είναι θέμα συνήθειας και άρα σχεδόν αποκλειστικά προσωπικό). Ο κύριος και βασικότερος λόγος είναι ότι πρέπει στον χρήστη να δίνεται η δυνατότητα να κάνει τα πιο απλά (βασικά πλέον) πράγματα με την συσκευή του. Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ εν έτη 2013 πλέον, με μία τεχνολογία που εφαρμόστηκε στα κινητά την άνοιξη του 2000 (bluetooth) και με τα λεφτά που αξιώνει η εταιρία να το αγοράσεις (iphone 5 16GB από 694,90€) να μη μπορείς να κάνεις το πιο από πράγμα του κόσμου όπως π.χ. να στείλεις μία φωτογραφία ή έναν ήχο σε έναν φίλο σου. Είναι επιεικώς Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ. Μπορώ να καταλάβω τα θέματα πολιτικής και στρατηγικής που μπορεί να έχει μία εταιρία, και το σέβομαι κιόλας... οι χρήστες όμως πως το δέχτηκαν αυτό μου λέτε? Και φυσικά εννοείται πως ψευτό-δικαιολογίες του στυλ "...για να έχεις το καλύτερο, πρέπει να κάνεις συμβιβασμούς..." (γιατί το έχω ακούσει και αυτό) τις έχω για τα μπάζα γιατί τι σκ@τ@ καλύτερο είναι όταν δεν κάνει κάτι τόσο απλό? μου λέτε? Και ναι... ξέρω... υπάρχει το Aiblue Sharing (κ.λ.π.) αλλά 4.99€ επιπλέον για να μπορώ να χρησιμοποιήσω πλήρως τις δυνατότητες του ενός εκ του hardware που έχει ήδη προεγκατεστημένο μέσα του το κινητό μου για το οποίο πλήρωσα 650€!!! Ε-ΛΕ-Ο-Σ
Γιαυτό και ψηφίζω δαγκωτό Android.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

https://www.insomnia.gr/_/articles/g...ν-συσκευών-android-βρίσκεται-το-nougat-r13497

Μόλις το 1.2% των χρηστών έχουν πάει σε Nougat.
Τέλειωσε το android. Η google με αυτές τις συνθήκες δεν μπορεί να κάνει ουσιαστική αναβάθμιση. Η Apple θα αρχίσει να επιτίθεται και η διαφορά στην ηλικία των δυο λειτουργικών μπορεί να μην φαίνεται τώρα αλλά θα γίνει φανερή από τον Ιούνιο με την παρουσίαση του iOS 11.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Στις android συσκευες το update ειναι κλειδωμενο κι εξαρταται απο τον εκαστοτε κατασκευαστη αν θα υποστηριξει -και που- την νεα αναβαθμιση.

Βλεπεις δεν ειναι σαν την Apple που -προφανως- υποστηριζει τα ιδια της τα προιοντα ενω υπαρχουν μονο δικα της.

Αλλα ας σε αφησουμε στο "ονειρο" της κυριαρχιας του iOS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα δεν παίρνεις Android για τα updates εξ αρχής. Όταν από Lollipop και μετά η συσκευή σου υποστηρίζει τα πάντα δε χρειάζεται το update. Και θέματα ασφαλείας δεν έχει αν δεν βάζεις παράξενα apk από μόνος σου. Επίσης, μπορείς να πάρεις Pixel αν είσαι updatemaniac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έχω 2 κύρια κινητά:
- Ένα iPhone 5s
- lg nexus 5

Και τα 2 είναι κινητά του 2013. Το iPhone 5s παίρνει ακόμα αναβαθμίσεις ενώ το nexus κινητό που το αγοράσεις για τις αναβαθμίσεις σταμάτησε στο nougat. Το nexus που το αγοράζεις για τις αναβαθμίσεις υποστηρίχθηκε μόλις 2 χρόνια. Επομένως το επιχείρημα του Johnny15 για το pixel δεν ισχύει. Ακόμα και nexus ή το pixel να πάρεις η υποστήριξη έχει σύντομη διάρκεια.

Όταν ένα τόσο σημαντικό ποσοστό χρηστών είναι καθηλωμένοι από το ΚitKat και κάτω οι developer δεν θα τους θυσιάσουν για να υποστηρίξουν καλύτερα τις καινοτομίες του Nougat. Για την ακρίβια δεν θα μπουν καν στο κόπο να το υποστηρίξουν γιατί το ποσοστό είναι μόλις 1.2% του συνόλου. Για παράδειγμα ακόμα και σήμερα πολλοί developer δεν μπαίνουν καν στο κόπο να υποστηρίξουν 64 bit στις εφαρμογές τους.

Αυτό ισοδυναμεί με μια στασιμότητα που δεν θα επηρεάσει μόνο αυτόν που έχει μείνει στο KitΚat αλλά και αυτόν που μόλις αγόρασε την τελευταία ναυαρχίδα της samsung. Η στασιμότητα θα φανεί έντονα στον απλό χρήστη τα επόμενα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ότι παίρνει αναβαθμίσεις το 5s δεν το κάνει καλύτερο κινητό. Το έχει ένας φίλος μου και το καταριέται συνεχώς πλέον επειδή κολλάει και αργεί. Τι σημασία έχει να παίρνει αναβαθμίσεις αν δεν μπορεί να τις τρέξει με άνεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το ότι παίρνει αναβαθμίσεις το 5s δεν το κάνει καλύτερο κινητό. Το έχει ένας φίλος μου και το καταριέται συνεχώς πλέον επειδή κολλάει και αργεί. Τι σημασία έχει να παίρνει αναβαθμίσεις αν δεν μπορεί να τις τρέξει με άνεση;


Μπορείς να κρίνεις μόνο σου αν κολάει ή όχι. Το 5s είναι το πρώτο 64bit κινητό της apple και σίγουρα δεν κολλάει.

Το iPhone 5 είναι συσκευή του 2012 και το 5s συσκευή του 2013. Αν τα συγκρίνεις με τα android του 2015 -2016 της samsung και της lg είναι φυσικό να είναι πιο αργά

Η σωστή σύκριση είναι με του iPhone 5s με το Galaxy s4 που σταμάτησε στο Lollipop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η σύγκριση γίνεται με τις ανάγκες του κάθε χρήστη. Δεν έχει νόημα να έχεις το 5s όταν σήμερα μπορείς να πάρεις κινητό με 100κάτι ευρώ το οποίο αποδίδει καλύτερα.

edit: typo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ο φιλος σου να δοκιμασει καθαρη εγκατασταση αν δεν το εχει κανει ηδη.

Το θεμα με τα τηλεφωνα ειναι το εξης. Οι εταιριες επιτηδες σνομπαρουν τις αναβαθμισεις ωστε να σπρωχνουν τον κοσμο σε καινουρια τηλεφωνα. Βλεπεις τηλεφωνα mid-range που βγαινουν με την 6 ή την 7 για παραδειγμα και μια ναυαρχιδα 3ετιας που μπορει να εχει και καλυτερα χαρακτηριστικα (ή τουλαχιστον ισα) παιρνει τον πουλο. Τουλαχιστον υπαρχει η εναλλακτικη να αναβαθμιζεις "παρανομα". Αφου μετα το περας της διετιας ουτως ή αλλως δεν εχεις εγγυηση. Οχι οτι λειτουργουν απροβληματιστα, αλλα κανεις δουλεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οι σύγκριση γίνεται με τις ανάγκες του κάθε χρήστη. Δεν έχει νόημα να έχεις το 5s όταν σήμερα μπορείς να πάρεις κινητό με 100κάτι ευρώ το οποίο αποδίδει καλύτερα.

Εχει νοημα αν το πηρες το 2013 και 4 χρονια μετα δεν εχει χρειαστει να αλλαξεις τηλεφωνο. Με την ιδια λογικη ουτε να εχεις ενα S5 εχει νοημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η Google ανακοίνωσε το ARCore προσπαθώντας να αντιγράψει το ARKit της apple. Ωχ πάλι πρωτοτύπησε το Android (lol)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Το γεγονός όμως ότι η τεχνολογία προχωρά παράλληλα σε όλες τις εταιρίες κι ο καθένας γνωρίζει τι κάνει ο άλλος να το παραβλέψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top