Απορία σχετικά με υπότιτλους

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ίσως ακουστεί λίγο χαζό αλλά...
Έχω αγοράσει ένα dvd από την Αμερική αλλά δεν υπάρχουν ελληνικοί υπότιτλοι. Πέρασα λοιπόν όλα τα αρχεία του DVD στον σκληρό δίσκο, άνοιξε αυτό που ήθελα με το μενού της ταίνιας, διάλεξα να παίξει την ταινία και αφού κατέβασα υπότιτλους τους έσυρα πάνω στην ταινία και εμφανίστηκαν!!! Πείραμα έκανα, δεν ήξερα αν θα γινοταν αλλα τελικα έγινε. Όμως δεν ήταν συγχρονισμένοι. Έχω πρόγραμμα να τους συγχρονήσω αλλά δεν μπορώ όταν το αρχείο της ταινίας είναι με μενού dvd κλπ. Θέλω δηλαδή να ξεχωρίσω μόνο την ταινία. Ξέρετε πως μπορώ να το κάνω αυτό; Ή έστω, γίνεται να τους συγχρονήσω ενώ είναι με το μενού της ταινίας;
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ :)
Το θέμα είναι ότι στο subtitle workshop δεν δέχεται βίντεο της μορφής vlc όταν είναι ολόκληρο με μενού κλπ και δεν είναι μόνο η ταινία. Τους υπότιτλους παρόλα αυτά μπορώ να τους περάσω αλλά όχι συγχρονισμένους και με το subtitle workshop υπάρχει το συγκεκριμένο πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ουσιαστικά θέλω να βγάλω το μενού και να κρατήσω μόνο την ταινία (ξερει κανεις αν γινεται;) για να την δεχεται το subtitle workshop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μ' ένα πρόχειρο searching είδα πως αυτό γίνεται με το Re-Author του DVD Shrink. Δυστυχώς, δεν έχω μπει στην διαδικασία ν' ασχοληθώ περαιτέρω με το συγκεκριμένο που ζητάς, γιατί δεν μου χρειάστηκε, οπότε δεν μπορώ να σου δώσω βοήθεια step by step. :/:

edit: Και με το CloneDVD κρατάς μόνο αυτό που σε ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ !!! Θα δοκιμάσω το δεύτερο και θα σας πω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top