Τέλεια ονόματα για τέλειους σκύλους

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πάντως ένας γνωστός μου ονόμασε το σκυλάκι του Γραντζουνίλδη. Δεν ξέρω αν θα το μάθει ποτέ αυτό το όνομα, αν κ οι σκύλοι έχουν απίστευτη νοημοσύνη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provoker

Νεοφερμένος

Ο Σταυρος Παπαζησης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ αν τελικά πάρω σκιουράκι, θα το ονομάσω Ρομέο.:redface:
Ε, ας αλλάξει ο τίτλος δε φταίω. :/
Φιλος πηρε σκιουρο και τον φωναζει ζωο.... Λεει πως ειναι χαζο να δωσεις ονομα σε σκιουρο!

Την σκυλα μας ( 17 κουταβια εκανε !!) Την λεγαμε Vily , βασιλικη δλδ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Δεν έχω κατοικίδιο αλλά θα πάρω γάτο. Θέλω να τον ονομάσω Damiel, όπως τον πρωταγωνιστή από το Der Himmel ueber Berlin, που είναι μια απ' τις αγαπημένες μου ταινίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή είχα ένα κανισάκι, τη Shiba. Πήρε το όνομά της από το B. Galactica που έδειχνε τότε η τηλεόραση. Κάποια σχέση είχε η κυρία αυτή με τον πρωταγωνιστή Apollo, με τον οποίο ήμουν :inlove: αλλά δεν θυμάμαι πλέον: Ή αδερφή του ήταν ή ερωμένη του.
Άμα περάσει από εδώ ο Βάλντερ, θα μας πει. :P

Sheba, κόρη του Commander Cain (Battlestar Pegasus), και πανέμορφη γυναίκα. Ήταν η δεύτερη σύζυγος του Apollo, γιου του Commander Adama (Battlestar Galactica), ο οποίος (κατα κόσμον Richard Hatch) έπαιξε ΚΑΙ στο νεο Galactica του 2003, τον Τομ Ζάρεκ, έναν πολιτικό κρατούμενο και μετέπειτα σκέτο πολιτικό.:P

Apollo (BSG 1978 ):



Tom Zarek (BSG 2003):



Sheba (BSG 1978 ):




ΥΓ: Οι υπόλοιποι να με συμπαθάτε αλλά οτιδήποτε Αποικιακό, εμπίπτει στη σφαίρα γνώσεών μου και στις αρμοδιότητές μου να το επεξηγήσω σαφώς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγώ αν τελικά πάρω σκιουράκι, θα το ονομάσω Ρομέο.:redface:
Ε, ας αλλάξει ο τίτλος δε φταίω. :/

Είχε ένας φίλος μου σκιουράκι και τον έλεγε Προκόπη! :clapup:

Πάντως να είσαι προετοιμασμένη, γιατί θέλουν τεράστια φροντίδα για να ζήσουν πολλά χρόνια, και φαντάζομαι αν πάθει κάτι θα στεναχωρηθείς. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αngelina, Rex, sweety...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
IRIS ... απο τα πιο ωραια ονοματα που εχω ακουσει για σκυλια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mayram999

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν είχα σκύλο αλλά αν είχα θα τον έβγαζα ή Άρη ή Hans .Hans επειδή δεν ξέρω μου αρέσει και Άρη(αν ήταν κυνηγόσκυλο, λυκόσκυλο κ.α)γιατί έτσι λένε τον θεό του πολέμου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αν πάρω ποτέ Basser Hound, θα τον ονομάσω "Μπόζο". Νομίζω καταλαίνετε γιατί... :P


Aν όμως πάρω ποτέ τον αγαπημένο μου μπεζ bullmastiff (αφού έχω εξασφαλίσει έναν μισθό για το φαί του!), δεν ξέρω πως να τον ονομάσω...Θα τον αγαπώ τόσο πολύ που τα λόγια είναι περιττά. :P


Μεγάλος έρωτας αυτά τα δύο σκυλιά :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.MAMA

Νεοφερμένος

Η K.MAMA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
[FONT=&quot]Αν έχετε δυο σκυλιά, π.χ ένα αρσενικό και ένα θηλυκό ωραία ονόματα θα ήταν ο Αμπρα και η Καταμπρα!!![/FONT]:clapup:
[FONT=&quot]Επίσης για αρσενικά ..Σέντρικ, Λου"ι"τζι , Ντράκο, Πήγασος, Λιο, Νάστυ, Τζιάνο, Λούης........[/FONT]:hmm:

[FONT=&quot]Θηλυκά ... Ναόμι, Τέσα, Νάρα, ή Λάρα, Σπίθα, Ναγκινι, Πα'ι'περ, Λουμίνα....[/FONT]:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Εμείς έχουμε την Luna... ένα ασπρόμαυρο cocker spaniel...

Το όνομα ήταν έμπνευση του αδερφού μου....

Α και στο χωριό έχουμε την Ηρα ένα ποιμενικό και τον Volpe(αλεπού) τον μούργο μας που μοιάζει μ αλεπού... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν έχω σκυλάκι, αλλά τα πιο πετυχημένα που έχω ακούσει είναι:
1. Μερεντάκι. Για ένα Μαλτεζάκι που έχει το χρώμα της μερέντας (κυριολεκτικά)
2. Παγωτό. Αυτό το άκουσα από μία κυρία που έκανε βόλτα το σκυλάκι της (δεν αναγώρισα ράτσα). Είχε το χρώμα της βανίλιας και της σοκολάτας σε κάποια σημεία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
την δικη μου σκυλιτσα την λενε Νομα! Δεν ξερω πως μου ηλθε! Αν παλι εχετε θηλυκο και αρσενικο το Ρωμαιος και Ιουλιετα νομιζω πως ειναι το καλυτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Αρσενικό και θηλυκό: Ναπολεον και Ζοζεφίνα....:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εμενα το δικο μου(διασταυρωμενο γκριφον με τεριε) το λεω Οσκαρ!!!:D Απλα μια μερα ψαχναμε ονομα και μου ηρθε(δεν ξερω πως) και τον βγαλαμε ετσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμενα το δικο μου(διασταυρωμενο γκριφον με τεριε) το λεω Οσκαρ!!!:D Απλα μια μερα ψαχναμε ονομα και μου ηρθε(δεν ξερω πως) και τον βγαλαμε ετσι!
ωραιο ονομα!:)Εχει μια φιλη μου ενα σκυλακι που τον λενε οσκαρ!!! ααα! Η αδελφη μου στο σπιτι της στην Θεσ/νικη εχει ενα Χασκι και επειδη το πηρε κουταβι τον εβγαλε puppy:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ωραιο ονομα!:)Εχει μια φιλη μου ενα σκυλακι που τον λενε οσκαρ!!! ααα! Η αδελφη μου στο σπιτι της στην Θεσ/νικη εχει ενα Χασκι και επειδη το πηρε κουταβι τον εβγαλε puppy:D

άμα μεγαλώσει όμως δεν θα 'ναι puppy πια! (captain obvious:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παλια τους σκυλους τους λεγανε ρομπέν,άρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ιράτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ωραιο ονομα!:)Εχει μια φιλη μου ενα σκυλακι που τον λενε οσκαρ!!! ααα! Η αδελφη μου στο σπιτι της στην Θεσ/νικη εχει ενα Χασκι και επειδη το πηρε κουταβι τον εβγαλε puppy:D
χαχα ωραιοο??? :) και το παπι ωραιο ειναι! Αλλα οταν μεγαλωσει? :Ρ Κι εγω Θεσσαλονικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top