Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,850 μηνύματα.
Ενώ είναι δημοκρατικό, για τους Σταλινικούς και την Αριστερά;;; :P:P:P
Τη Διχτατορία του Προλεταριάτου;; :P:P:P loloolooolll
Στην Δημοκρατία έχουν θέση όλοι, είτε σ'αρέσει είτε όχι... ακόμη κι αυτοί που κάναν εμφύλιο στην Ελλάδα, ακόμη κι αυτοί που κάψανε την Αθήνα και τους τραπεζικούς, ακόμη και στη 17Ν, ΕΛΑ, Πυρήνες Φωτιάς κλπ κλπ... όλοι αυτοί είναι Δημοκράτες;;
Ενώ οι Χρυσαυγίτες δεν είναι;;.... έχεις αίσθηση πραγματικότητας και εννοιών;;:P:P:P

Εγώ δεν έχω δει ποτέ μου Σταλινικό να μαχαιρώνει συνάνθρωπό του.
Έχω ακούσει ιστορίες για τα μαχαιρώματα που έκανε ο Ζαχαριάδης στους αρχειομαρξιστές αναρχικούς, αλλά από το 1945 και μετά τίποτα. :whistle:

Πάντως η κόρη του Μιχαλολιάκου διέψευσε ότι οι δολοφόνοι ήταν μέλη της Χρυσής Αυγής κι ας ορκιζόντουσαν στο όνομά της.
Προβοκάτσια είναι είπαν, απ' την κακιά αστυνομία! :P



Άρια μπουμπούκα μου εσύ!

Τι απαντά η Χρυσή Αυγή

Σε ανακοίνωση που εξέδωσε η Χρυσή Αυγή, σημειώνει: "Σε συνέχεια του περιστατικού της Πλατείας Κυψέλης, όπου η αστυνομία ακολουθώντας άνωθεν εντολές παρεμπόδισε νόμιμη προεκλογική ενημερωτική δράση της Χρυσής Αυγής, έτσι και χθες το απόγευμα βουλευτές και μέλη της Χρυσής Αυγής συνελήφθησαν από την Αστυνομία, επειδή χιλιόμετρα μακριά από αυτούς έγινε ένα περιστατικό εναντίον κάποιου αλλοδαπού με το οποίο τα μέλη της Χρυσής Αυγής δεν θα μπορούσαν να έχουν καμμία σχέση. Όχι για κάποιο άλλο λόγο, αλλά γιατί βρίσκονταν χιλιόμετρα μακριά από το περιστατικό. Η Χρυσή Αυγή, όπως έχει ξαναγραφεί, αρνείται την ανάμιξη με περιστατικά βίας και καταγγέλλει την ανάμιξη της αστυνομίας στον προεκλογικό αγώνα του συστήματος εναντίον της Χρυσής Αυγής".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω δει ποτέ μου Σταλινικό να μαχαιρώνει συνάνθρωπό του.
Έχω ακούσει ιστορίες για τα μαχαιρώματα που έκανε ο Ζαχαριάδης στους αρχειομαρξιστές αναρχικούς, αλλά από το 1945 και μετά τίποτα. :whistle:
Πρίν το Ζαχαριάδη, κάποιοι στην σφαγή της Κροστάνδης διδάξανε..και επίσης, αρνείσαι ότι έγινε 1946 εως 1949;; τις σφαγές Ελλήνων στον Εμφύλιο;;; :hmm:
Για τα παιδιά που πήραν με το παιδομάζωμα οι αναρχοσυμμορίτες του 1946-49 χάνοντας το Πόλεμο και τα οποία είναι πλήρως ΕκΣλαβισμένα;; και μάλιστα στα Σκόπια!!
Για δές κι εδώ¨:
Διάβασε ιστορία, χωρίς παρωπίδες και θα βρείς τα πάντα για όλους...
ΕΔΩ έγραψα κάτι, δεν γίνεται να το ξαναβάλω, διάβασέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,850 μηνύματα.
Αρνείσαι ότι έγινε 1946 εως 1949;; στον Εμφύλιο;;; :hmm:
Για τα παιδιά που πήραν με το παιδομάζωμα οι αναρχοσυμμορίτες του 1946-49 χάνοντας το Πόλεμο και τα οποία είναι πλήρως ΕκΣλαβισμένα;; και μάλιστα στα Σκόπια!!
Διάβασε ιστορία, χωρίς παρωπίδες και θα βρείς τα πάντα για όλους...

Σας έπιασε ξαφνικά εσάς τους δεξιόφρονες το εμφυλιοπολεμικό σύνδρομο; :hmm:Αυτές ήταν αλλότριες εποχές που ανήκουν στο παρελθόν και δεν έχουν να κάνουν με το συγκεκριμένο θέμα. Μπορώ να αρχίζω κι εγώ να μιλάω - και το' χω κάνει σε αυτό το θρεντ - για την ανατίναξη της ΕΣΠΟ από την ΠΕΑΝ, οπότε μη μου μιλάς για ιστορία και παρωπίδες. Αυτά αλλού!

Ο συμβιβασμός με τους χασάπηδες που έκανε μετά τα Δεκεμβριανά το ΚΚΕ ήταν ένα ιστορικό λάθος, το οποίο το παραδέχεται.
Θα έπρεπε να είχαν συνεχίσει το έργο του Άρη! :ropalo:

υ/γ: Μου έβαλες εκ των υστέρων και την σφαγή της Κροστάνδης, να πεις τι; Ότι είσαι Αναρχικός και μισείς τους Σταλίνες; Πάρε να διαβάσεις Μάχνο πρώτα και μετά έλα να μου μιλήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Τι εύκολα προσπερνάς.....τον Εμφύλιο. Δεν έχει να κάνει;;
Εσύ είσαι έτοιμος για τον Εμφύλιο που θα προκαλέσεις ξανά, επειδή δεν λές να διδαχθείς απο την ιστορία και το Αρη;; Τα έγραψα εδώ
Σχολιάζοντας μόνος μου και γνωρίζοντας Ιστορία κι ως τέως συνασπισμένος, λίγα απο το πρόγραμμα του ΣΥΡ.
Μιά πολύ ωραία ουτοπική "υπόθεση-εργασίας", σε κρατική γειτονιά μεταξύ του Βελγίου ή Ελβετίας, ναί θα ήταν εφικτή..!!!
¨Ομως, ΑΝ ΓΊΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ξεχάστε την ταλαίπωρη Ελλάδα..πλέον, οι άνθρωποι αυτοί που γράψανε το πρόγραμμα του ΣΥΡ, είναι πραγματικά επικίνδυνοι, για το Έθνος.
Εξηγείται έτσι κι η είσοδος της Χ.Α στη Βουλή. Κάποιοι αφυπνίζονται απο το επερχόμενο χάος!!
Επέχει πόρω της πραγματικότητας που ζεί η Ελλάδα στη γειτονιά της... αν τυχόν εφαρμοσθεί (στα εθνικά θέματα), μετά θα ψάχνουμε τους συριζαίους, να μας δώσουν την πίσω Πατρίδα που χάρισαν, έτσι αβασάνιστα διεθνιστικά σκεπτόμενοι.... εγκληματικά ανόητοι, όπως οι πράκτορες της Μόσχας οι αναρχοσυμμορίτες του 1946-49, που θα έφτιαχναν (όραμα κι αυτό) το Σοβιέτ των Βαλκανίων.
Είναι καθαρά προδοτικό, γιαυτό έφυγα απο το συνασπισμό το 1993 λογω ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ, εχει αφελληνισθει η (τέως εσωτερικού) αριστερα πλήρως. Αν ζούσε ο Άρης, θα τον είχαν κρεμάσει, αυτοί και της Αυγής (αυτά τα μυαλά, όχι όλοι τους), ως τον μεγαλύτερο εθνικιστή των αιώνων.
Αν είχε προλάβει ο Άρης, οι κύριοι αυτοί θα πλήρωναν φόρο δοσιλογισμού.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενώ είναι δημοκρατικό, για τους Σταλινικούς και την Αριστερά;;; :P:P:P
Τη Διχτατορία του Προλεταριάτου;; :P:P:P loloolooolll
Στην Δημοκρατία έχουν θέση όλοι, είτε σ'αρέσει είτε όχι... ακόμη κι αυτοί που κάναν εμφύλιο στην Ελλάδα, ακόμη κι αυτοί που κάψανε την Αθήνα και τους τραπεζικούς, ακόμη και στη 17Ν, ΕΛΑ, Πυρήνες Φωτιάς κλπ κλπ... όλοι αυτοί είναι Δημοκράτες;;
Ενώ οι Χρυσαυγίτες δεν είναι;;.... έχεις αίσθηση πραγματικότητας και εννοιών;;:P:P:P
Πρωτα απο ολα κοιτα να ηρεμησεις...
Δευτερον παρα το γεγονος οτι στο μυαλο σου οι ενοιες κουμουνισμος, αριστερα, αναρχια... φαινονται μπερδεμενες ΔΕΝ ανεφερα πουθενα τιποτα για Σταλιν, αριστερα κτλ. Ειδα ενα θεμα που αναφεροταν στην ΧΑ και εξεφρασα την γνωμη μου η οποια (αν και δν την καταλαβες απο οτι φαινεται) ειναι να της επιτραπει η εισοδος. Το οτι ως κομμα διαπνεεται απο ιδεες φασιστικες ειναι αυταποδεικτο κατα την γνωμη μου....
Αν εχεις ορεξη να τρωγεσαι με τα ρουχα σου δν ειμαι ο εκπροσωπος ουτε του ΚΚΕ, ουτε της ανταρσιας οπωτε πηγαινε αλλου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι ακριβώς χρησιμεύει αυτό το κόμμα στο κοινοβούλιο? Θα προτιμούσα όσο γίνεται αντικειμενικές απαντήσεις που δεν θα προέρχονται ούτε απο ρατσιστές ούτε όμως από ακροαριστερούς που είναι τελείως αντίθετοι σ αυτο το κίνημα. Επίσης όχι λαικιστικά σχόλια τύπου ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ή ότι τα άλλα κόμματα στη βουλή είναι χειρότερα και κατέστρεψαν την Ελλαδα, η ΧΑ θα μας σώσει κι άλλα τέτοια σχόλια χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα. Θα ήθελα να μάθω τις ξεκάθαρες θέσεις του κόμματος ποιο είναι το πρόγραμμά του και με ποιους τρόπους θα βελτίωσει την ποιότητα ζωής των πολιτών. Αν κάποιος με τις απαντήσεις του με πείσει ότι εξίζει να είναι στη βουλή, προσωπικά εγώ τη μέρα των εκλογών θα τους ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι ακριβώς χρησιμεύει αυτό το κόμμα στο κοινοβούλιο? Θα προτιμούσα όσο γίνεται αντικειμενικές απαντήσεις που δεν θα προέρχονται ούτε απο ρατσιστές ούτε όμως από ακροαριστερούς που είναι τελείως αντίθετοι σ αυτο το κίνημα. Επίσης όχι λαικιστικά σχόλια τύπου ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ή ότι τα άλλα κόμματα στη βουλή είναι χειρότερα και κατέστρεψαν την Ελλαδα, η ΧΑ θα μας σώσει κι άλλα τέτοια σχόλια χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα. Θα ήθελα να μάθω τις ξεκάθαρες θέσεις του κόμματος ποιο είναι το πρόγραμμά του και με ποιους τρόπους θα βελτίωσει την ποιότητα ζωής των πολιτών. Αν κάποιος με τις απαντήσεις του με πείσει ότι εξίζει να είναι στη βουλή, προσωπικά εγώ τη μέρα των εκλογών θα τους ψηφίσω.

Δεν έχει "τι προσφέρουν" και "τι χρησιμεύει".
Βλέπεις 440.000 ανθρώπους ότι πήγαν και ρίξαν ψηφοδέλτιο που έγραφε πάνω ΧΑ.
Αυτό φτάνει για να μπει στο κοινοβούλιο το κόμμα τους, είτε σου αρέσει, είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι ακριβώς χρησιμεύει αυτό το κόμμα στο κοινοβούλιο? Θα προτιμούσα όσο γίνεται αντικειμενικές απαντήσεις που δεν θα προέρχονται ούτε απο ρατσιστές ούτε όμως από ακροαριστερούς που είναι τελείως αντίθετοι σ αυτο το κίνημα. Επίσης όχι λαικιστικά σχόλια τύπου ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ή ότι τα άλλα κόμματα στη βουλή είναι χειρότερα και κατέστρεψαν την Ελλαδα, η ΧΑ θα μας σώσει κι άλλα τέτοια σχόλια χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα. Θα ήθελα να μάθω τις ξεκάθαρες θέσεις του κόμματος ποιο είναι το πρόγραμμά του και με ποιους τρόπους θα βελτίωσει την ποιότητα ζωής των πολιτών. Αν κάποιος με τις απαντήσεις του με πείσει ότι εξίζει να είναι στη βουλή, προσωπικά εγώ τη μέρα των εκλογών θα τους ψηφίσω.

Δεν έχει "τι προσφέρουν" και "τι χρησιμεύει".
Βλέπεις 440.000 ανθρώπους ότι πήγαν και ρίξαν ψηφοδέλτιο που έγραφε πάνω ΧΑ.
Αυτό φτάνει για να μπει στο κοινοβούλιο το κόμμα τους, είτε σου αρέσει, είτε όχι.
Υπάρχει κάποια απάντηση σε αυτό που ρώτησε ο θύμιος ή απλά κάνεις παράθεση σε ένα μήνυμα αγνοώντας τις ερωτήσεις του.?Αλήθεια ποιο είναι το πολιτικό και κοινωνικό πρόγραμμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προβοκάτσια είναι είπαν, απ' την κακιά αστυνομία!
οπως λενε και οι αναρχικοι οταν τους πιανουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια απάντηση σε αυτό που ρώτησε ο θύμιος ή απλά κάνεις παράθεση σε ένα μήνυμα αγνοώντας τις ερωτήσεις του.?Αλήθεια ποιο είναι το πολιτικό και κοινωνικό πρόγραμμα ?

Κάνω παράθεση σε ένα μήνυμα αγνοώντας τις ερωτήσεις του.
Διότι στο θρεντ αυτό συζητούμε αν θα έπρεπε να επιτρέπεται η ΧΑ να συμμετάσχει στις εκλογές, και ξέρω ότι εκεί το πάει.
Δεν με ενδιαφέρει τι πολιτική παρουσία έχει η ΧΑ, δεν με ενδιαφέρει τι πιστεύουν τα μέλη της, τίποτα δεν θα τους εμποδίσει από τη συμμετοχή τους στις εκλογές. Αν οι άνθρωποι γουστάρουν να ψηφίζουν βιαστές, παιδόφιλους, white supremacists, και ό,τι άλλο μπορείς να χαρακτηρίσεις πολλά μέλη και υποψήφιους της ΧΑ, so be it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
επιστατη, θεωρείς ότι το να μαχαιρωνουμε στο κουτουρου μας κανει περισσοτερο ελληνες και λυνει το προβλημα; (μηπως το οξύνει; )

Δεν είπα να πάρουμε τα κουμπούρια και να αρχίσουμε να ρίχνουμε αδιακρίτως. Απλά χρειάζεται να μπεί ένα φρένο στην παράνομη μετανάστευση. Δε νομίζω να έχει κανένας Έλληνας αντίρρηση σε αυτό. Στην τελική η Ελλάδα πρέπει να ακολουθήσει μια πολιτική πάνω στη μετανάστευση όπως και οι άλλες ευρωπαΪκες χώρες. Και επειδή εγώ είμαι καραβανάς και δεν ντρέπομαι να το λέω, τα λέω τσεκουράτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚωνσταντίνοςΜ

Νεοφερμένος

Ο ΚωνσταντίνοςΜ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Μονεμβασία (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια δεν ειμαι υπερ των απόψεων της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΑΛΛΑ αν θέλουμε να λεγόμαστε ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣπρεπει η καθε ιδεολογία-κομμα να έχει τη δυνατότητα να εκλεγεί
καποιος ειχε πει:δημοκρατια υπαρχει εκει που καποιος μπορει ελευθερα να υποστηριζει οτι δεν υπαρχει δημοκρατια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Παιδια δεν ειμαι υπερ των απόψεων της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΑΛΛΑ αν θέλουμε να λεγόμαστε ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣπρεπει η καθε ιδεολογία-κομμα να έχει τη δυνατότητα να εκλεγεί
καποιος ειχε πει:δημοκρατια υπαρχει εκει που καποιος μπορει ελευθερα να υποστηριζει οτι δεν υπαρχει δημοκρατια!!

...ότι δεν πρέπει* να υπάρχει δημοκρατία.
Εκτός κι αν πιστεύεις ότι υπάρχει δημοκρατία, τότε θα μπορούσε I guess να βγάζει νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι ακριβώς χρησιμεύει αυτό το κόμμα στο κοινοβούλιο? Θα προτιμούσα όσο γίνεται αντικειμενικές απαντήσεις που δεν θα προέρχονται ούτε απο ρατσιστές ούτε όμως από ακροαριστερούς που είναι τελείως αντίθετοι σ αυτο το κίνημα. Επίσης όχι λαικιστικά σχόλια τύπου ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ή ότι τα άλλα κόμματα στη βουλή είναι χειρότερα και κατέστρεψαν την Ελλαδα, η ΧΑ θα μας σώσει κι άλλα τέτοια σχόλια χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα. Θα ήθελα να μάθω τις ξεκάθαρες θέσεις του κόμματος ποιο είναι το πρόγραμμά του και με ποιους τρόπους θα βελτίωσει την ποιότητα ζωής των πολιτών. Αν κάποιος με τις απαντήσεις του με πείσει ότι εξίζει να είναι στη βουλή, προσωπικά εγώ τη μέρα των εκλογών θα τους ψηφίσω.

τι χαζη ερωτηση ειναι αυτη ? δηλαδη νδ, πασοκ, κτλ κτλ σε τι ακριβως χρησιμευει που ειναι στην βουλη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μπορεί να βρίσκεις χαζή την ερώτηση αλλά αν πρόσεξες στο μήνυμα μου τόνισα να μην υπάρχουν τέτοιες απαντήσεις τύπου "τα υπόλοιπα κόμματα είναι άχρηστα, χειρότερα κτλ" γιατί προφανώς πολλοί λειτουργούν μ'αυτό το σκεπτικό και δεν καταλήγουμε πουθενά. Από την στιγμή που ένα κόμμα διεκδικεί την είσοδό του στη βουλή είτε είναι αποδεκτό είτε όχι από την πλειοψηφία σε μια κοινωνία, οφείλει να κάνει γνωστό το πολιτικό του πρόγραμμα αλλά και τους τρόπους κυρίως με τους οποίους αυτό θα υλοποιηθεί ώστε να βελτιώσει την ποιότητα ζωής των πολιτών. Άλλωστε γι'αυτό υποτίθεται θέλει να είναι στο κοινοβούλιο. Την ίδια ερώτηση θα μπορούσα να την κάνω για οποιοδήποτε άλλο κόμμα. Για το αν θα πρέπει να επιτραπεί η είσοδος της ΧΑ στη βουλη θα φανεί αργότερα αναλογα με το τι ενέργειες θα κάνουν. Αλλά απόψεις τύπου "αφού τα άλλα κόμματα είναι άχρηστα ας ψηφίσω ΧΑ η δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο κόμμα" δεν έχουν λογική βάση, γιατί είναι σα να λέμε αφού οι υπόλοιποι είναι μαλάκες ένας ακόμη τι βλάπτει... Το ζήτημα δεν είναι να βρούμε τον χειρότερο και να ρίχνουμε τη μπαλα στους άλλους, αλλά αυτόν που έχει τις καλύτερες προοπτικές και το σωστότερο πρόγραμμα να βγάλει τη χώρα απο το αδιέξοδο. Αν αυτή είναι η ΧΑ το δέχομαι, αρκεί να δικαιολογηθεί με λογικά και κατανοητά επιχειρήματα η παρουσία και η χρησιμότητα του κόμματος στο κοινοβούλιο. Δεν είναι δύσκολο να το κατανοήσει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Μπορεί να βρίσκεις χαζή την ερώτηση αλλά αν πρόσεξες στο μήνυμα μου τόνισα να μην υπάρχουν τέτοιες απαντήσεις τύπου "τα υπόλοιπα κόμματα είναι άχρηστα, χειρότερα κτλ" γιατί προφανώς πολλοί λειτουργούν μ'αυτό το σκεπτικό και δεν καταλήγουμε πουθενά. Από την στιγμή που ένα κόμμα διεκδικεί την είσοδό του στη βουλή είτε είναι αποδεκτό είτε όχι από την πλειοψηφία σε μια κοινωνία, οφείλει να κάνει γνωστό το πολιτικό του πρόγραμμα αλλά και τους τρόπους κυρίως με τους οποίους αυτό θα υλοποιηθεί ώστε να βελτιώσει την ποιότητα ζωής των πολιτών. Άλλωστε γι'αυτό υποτίθεται θέλει να είναι στο κοινοβούλιο. Την ίδια ερώτηση θα μπορούσα να την κάνω για οποιοδήποτε άλλο κόμμα. Για το αν θα πρέπει να επιτραπεί η είσοδος της ΧΑ στη βουλη θα φανεί αργότερα αναλογα με το τι ενέργειες θα κάνουν. Αλλά απόψεις τύπου "αφού τα άλλα κόμματα είναι άχρηστα ας ψηφίσω ΧΑ η δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο κόμμα" δεν έχουν λογική βάση, γιατί είναι σα να λέμε αφού οι υπόλοιποι είναι μαλάκες ένας ακόμη τι βλάπτει... Το ζήτημα δεν είναι να βρούμε τον χειρότερο και να ρίχνουμε τη μπαλα στους άλλους, αλλά αυτόν που έχει τις καλύτερες προοπτικές και το σωστότερο πρόγραμμα να βγάλει τη χώρα απο το αδιέξοδο. Αν αυτή είναι η ΧΑ το δέχομαι, αρκεί να δικαιολογηθεί με λογικά και κατανοητά επιχειρήματα η παρουσία και η χρησιμότητα του κόμματος στο κοινοβούλιο. Δεν είναι δύσκολο να το κατανοήσει κανείς.


αρα δεν ξερεις τι πρεσβευει η χρυση αυγη και θελεις να μαθεις, μαλιστα
ειναι πολυ απλο νομιζω και δεν χρειαζεται να ρωτας, εγω ας πουμε για πρωτη φορα το googlara και επεσα πανω σε αυτο το βιντεακι, τα λεει και ετσι λακωνικα :P

οχι δεν πιστευω πως ολα τα υπολοιπα κομματα ειναι χειροτερα της χρυσης αυγης, απλα πιστευω πως σε αυτη την φασιστικα δομημενη βουλη, δεν εχει νοημα τι κομματα υπαρχουν, γιατι απλουστστα δεν κανουν τιποτα! τι να μιλανε στα καναλια, τι να μιλανε μεσα στην βουλη, βλεπεετε καμια διαφορα !? αφου να παρουν αποφασεις δεν μπορουνε, να ελενχουν την κυβερνηση δεν μπορουνε (ή εαν οντως μπορουνε, τοτε ναι ειναι αχρηστοι)
το εαν επιτρεπεται ή οχι η εισοδος στην βουλη, θα επρεπε να ειχε εξεταστει πολυ πιο πριν, οταν ο αρειος παγος εδωσε εγκριση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Το βίντεο μια χαρά τα λέει!!
Ποιός φυσιολογικός και απόλυτα λογικός δεν συμφωνεί με τις διαπιστώσεις του βίντεο της Χ.Α_
Ποιός έχει αντίρρηση;;
Μόνο οι κοκκινοαναρχοφασίστες... σίγουρα, γιατί θέλουν το μπαχαλο και το ξεχαρβάλωμα της κοινωνίας.
Ο Σόρρος έριξε πολύ χρήμα για να μπορούν οι μπαχαλάκηδες που καίγαν την Αθήνα κάθε 3 και λίγο, να μένουν ατιμώρητοι αλλά και να φτάσουν να διεκδικούν ως σωτήρες, για μπούν στη διακυβέρνηση των ερειπείων που φρόντισαν οι άλλοι μακάκες πασοκονουδού, να αφήσουν.
Δεν έχω πεισθεί ακόμη ότι η ΧΑ είναι ναζιστές ή ναζιάρηδες και λοιπές βλακείες που εκτοξεύουν, αναρχικοί και Σταλινικοί και τα παρακλάδια τους.
Εφόσον πληρούν τα κριτήρια που ο νόμος ορίζει, ο καθένας μπορεί να μπεί στη βουλή.
Εδώ είναι μέσα το κκε που λέει ανυπακοή στούς νόμους, δεν δέχεται έλεγχο κλπ, οπότε;;
Γιατί ετσιθελικά να αποκλείουμε τη θέληση του Λαού;; Αυτό είναι Φασισμός!!
Στη Δημοκρατία έχουν θέση όλοι μα όλοι κυριολεκτικά κι όχι επιλεκτικά.
Στο αποκάτω βίντεο, κοκκινοφασίστες διδάσκουν επιλεκτική δημοκρατία.

Λέω τώρα, αν... κάποιοι π.χ της ΧΑ κάνουν το ίδιο αυτονόητο, σε Βολευτές Σταλινικούς και λοιπούς Συντρόφους, θα είναι Φασιστικό;; Θα αρχίσετε να λέτε @@ριές;;
Οι Αριστερά πάντα προκαλεί τους πάντες....και ξεκινάει έναν ακόμη Εμφύλιο, την ξέρει την τέχνη της διάβρωσης με μαεστρία την εκτελεί και με ανήλικους "αγωνιστές" πολλές φορές.

Όταν οι άλλοι της απαντήσουν ανάλογα, ΤΌΤΕ είναι Φασίστες και μαύρη αντίδραση. Τι κρίμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γιατί ετσιθελικά να αποκλείουμε τη θέληση του Λαού;; Αυτό είναι Φασισμός!!


καλά, μην σκίσεις τα νάυλον ακόμα. 5%. Η αποχή ήταν έξι φορές "Ο Λαός σας" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
καλά, μην σκίσεις τα νάυλον ακόμα. 5%. Η αποχή ήταν έξι φορές "Ο Λαός σας" :P
Κοίτα να δείς το καλτσόν σου να το σκίσεις εσύ, εγώ δεν φοράω..:P:P
Και δεν είναι ο Λαός μου, αυτό που δεν κατάλαβες ακόμη, σε όσα έχω γράψει, είναι ότι δεν υπερασπίζομαι κάποιο κόμμα,
αλλά τη Δημοκρατία... την οποία μου καταπατάς με προσωπική επίθεση.
Είναι γελοίο να μην καταλαβαίνεις... κρίμα.
Να τοποθετείσαι, αν είσαι ικανός με επιχειρήματα κι όχι με μονολεκτικές ασχετιές, αυτό δείχνει έλλειψη παιδείας σε πολλά επίπεδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ειτε ειναι σωστο να ειναι στα ψηφοδελτια ειτε οχι στο χερι μας ειναι να μην τους ψηφιζουμε!! Αρα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας οταν δινουμε εκει ψηφο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top