Θέλετε η γυναίκα σας να μην δουλεύει;

Θέλετε η γυναίκα σας να δουλεύει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 78)
  • Ναι, επειδή φοβάμαι ότι δεν θα την εκτιμώ αν δεν δουλεύει

    Ψήφοι: 9 11.5%
  • Ναι, επειδή δεν θέλω να της στερήσω την δημιουργία

    Ψήφοι: 27 34.6%
  • Ναι, επειδή αλλιώς θα υπάρξει οικονομικό πρόβλημα

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Ναι επειδή στο σπίτι σίγουρα είναι βαρετά και φοβάμαι ότι θα αποκτήσει νεύρα.

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Όχι, επειδή κάποιος πρέπει να καθαρίζει το σπίτι

    Ψήφοι: 4 5.1%
  • Όχι, επειδή τα λεφτά που βγάζω αρκούν.... γιατί να κουράζεται και αυτή;

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι δεν θα αντέχω τον ανταγωνισμό

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι επειδή φοβάμαι το κέρατο

    Ψήφοι: 5 6.4%
  • Δεν με νοιάζει, ό,τι αποφασίσει....

    Ψήφοι: 25 32.1%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ακούω συχνά απόψεις από το αντίθετο φύλο ότι η γυναίκα δεν πρέπει δουλεύει επειδή αλλιώς δεν μπορεί να ορθοποδήσει η οικογένεια κτλ.

Ωστόσο πιστεύω έχει ενδιαφέρον να ακούσουμε και την άποψη του άντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ό,τι θέλει εκείνη. :)


Εγώ δεν μπορώ να της απαγορέψω να δουλεύει για οποιονδήποτε λόγο, παρά μόνο για θέμα υγείας.
Ίσα-ίσα, που θα χαρώ αν νοιώθω (και νοιώθει :)) ότι προσφέρει κάτι δημιουργικό στην κοινωνία.

Στο θέμα παιδιά, γιατί σίγουρα θα πέσει κι αυτό επί τάπητος, σίγουρα τους κάνει καλό το να είναι όσο περισσότερο με τους γονείς τους – σε μικρή ηλικία – αλλά όσο μεγαλώνουν θα εκτιμήσουν περισσότερο (τουλάχιστον εγώ θα εκτιμούσα περισσότερο) έναν γονιό ο οποίος δουλεύει για να προσφέρει στο κοινωνικό σύνολο, αλλά και για να μπορέσει να παρέχει στο παιδί του όσες περισσότερες ανέσεις μπορεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στο θέμα παιδιά, γιατί σίγουρα θα πέσει κι αυτό επί τάπητος, σίγουρα τους κάνει καλό το να είναι όσο περισσότερο με τους γονείς τους – σε μικρή ηλικία – αλλά όσο μεγαλώνουν θα εκτιμήσουν περισσότερο (τουλάχιστον εγώ θα εκτιμούσα περισσότερο) έναν γονιό ο οποίος δουλεύει για να προσφέρει στο κοινωνικό σύνολο, αλλά και για να μπορέσει να παρέχει στο παιδί του όσες περισσότερες ανέσεις μπορεί.

Συμφωνώ και επίσης να προσθέσω ότι σε ένα παιδί η πιο χρονοβόρα φροντίδα είναι αυτή που αφορά την επιβιώσης (φαγητό κτλ). Όποτε οι γονείς θα μπορούσαν συγχρόνως και να δουλεύουν και να προσφέρουν πνευματική καλλιέργεια στο παιδί που είναι και πιο χρήσιμη για τον χαρακτήρα του παιδιού. Τα θέματα επιβιώσεις να τα αφήσουν σε μια οικιακή βοηθό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Συμφωνώ και επίσης να προσθέσω ότι σε ένα παιδί η πιο χρονοβόρα φροντίδα είναι αυτή που αφορά την επιβιώσης (φαγητό κτλ). Όποτε οι γονείς θα μπορούσαν συγχρόνως και να δουλεύουν και να προσφέρουν πνευματική καλλιέργεια στο παιδί που είναι και πιο χρήσιμη για τον χαρακτήρα του παιδιού. Τα θέματα επιβιώσεις να τα αφήσουν σε μια οικιακή βοηθό. :)

Για κάτι τέτοιο θα πρέπει να υπάρχει και η οικονομική δυνατότητα φυσικά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για κάτι τέτοιο θα πρέπει να υπάρχει και η οικονομική δυνατότητα φυσικά...;)
Αν μπορούσαν να ζήσουν και χωρίς να δουλεύει η γυναίκα, τότε κάλλιστα μπορούν με μέρος του μισθού της γυναίκας να πληρώνουν οικιακή βοηθό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Αν μπορούσαν να ζήσουν και χωρίς να δουλεύει η γυναίκα, τότε κάλλιστα μπορούν με μέρος του μισθού της γυναίκας να πληρώνουν οικιακή βοηθό.

Καλά αυτό εννοείται. Και δεν νομίζω ότι νοείται σήμερα οικογένεια που να μην δουλεύει και η γυναίκα. Φαντάζομαι θα υπάρχουν ελάχιστες νέες οικογένειες που είναι έτσι. Το πρόβλημα είναι όταν παρότι δουλεύουν και οι δύο δεν μπορούν να πληρώνουν και οικιακή βοηθό. Ειδικά αν δεν υπάρχει κάποια γιαγιά, θεία κτλ κτλ. Ευτυχώς βέβαια που τώρα υπάρχουν και τα ολοήμερα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλά αυτό εννοείται. Και δεν νομίζω ότι νοείται σήμερα οικογένεια που να μην δουλεύει και η γυναίκα. Φαντάζομαι θα υπάρχουν ελάχιστες νέες οικογένειες που είναι έτσι. Το πρόβλημα είναι όταν παρότι δουλεύουν και οι δύο δεν μπορούν να πληρώνουν και οικιακή βοηθό. Ειδικά αν δεν υπάρχει κάποια γιαγιά, θεία κτλ κτλ. Ευτυχώς βέβαια που τώρα υπάρχουν και τα ολοήμερα σχολεία.
Εγώ πάντως έχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες που θα προτιμούσαν να κάθονται σπίτι και να μεγαλώνουν τα παιδιά τους απο το να δουλεύουν :/:
Και αρκετές το κάνουν κιόλας.
Το πρόβλημα δεν είναι οτι δεν μπορούν να πληρώνουν οικιακή βοηθό, το πρόβλημα είναι οτι δεν μοιράζονται εξίσου τις δουλειές και το μεγάλωμα του παιδιού. Πέφτει στη γυναίκα το μεγαλύτερο βάρος και μετά αρχίζει και σκέφτεται οτι καλύτερα να μην δούλευε.
Βέβαια οι γυναίκες έχουν μεγάλο μερίδιο σε όλο αυτό, αρκετά μεγαλύτερο απο αυτό του άντρα διότι:
1. Δεν τον αφήνουν να κάνει τίποτα γιατί "εκείνες το κάνουν καλύτερα"
2. Θεωρούν οτι το μεγάλωμα του παιδιού είναι μόνο δική τους υπόθεση
3. Θεωρούν αντισεξουαλικό για τον άντρα τους να πλένει πιάτα πχ
κοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτά είναι τα στερεότυπα του ρόλου των αντρών και των γυναικών μέσα στο σπίτι μιας οικογένειας:
- Ο άντρας δουλεύει και φέρνει τα λεφτά.
- Η γυναίκα αναλαμβάνει το σπίτι και τα παιδιά.

Υπάρχουν οικογένειες όπου τα μέλη της ούτε που το σκέφτονται πχ ο πατέρας να αναλάβει τις δουλειές του σπιτιού (καθάρισμα - μαγείρεμα), ενώ, άν μια στο τόσο το κάνει, μιλάνε γι' αυτό λες και είναι η πιο πρωτότυπη οικογένεια :P:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ιδού το ερώτημα: Τα πράγματα εντός της οικογένειας είναι έτσι μόνο στην Ελλάδα ή και στο εξωτερικό;

(η μόνη οικογένεια στο εξωτερικό που έχω ζήσει απο κοντά ήταν του θείου μου στις ΗΠΑ, αλλά δεν φαντάζομαι οτι μπορώ να βγάλω συμπέρασμα μόνο απο 1 οικογένεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εγω θελω η γυναικα μου να δουλευει.αλλιως μεσα μου ποτε δε θα μπορεσω να την εκτιμησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Judge Dredd

Νεοφερμένος

Ο Judge Dredd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Φυσικα και θελω να δουλευει πρωτον γιατι τα οικονομικα μας ειναι πολυ καλυτερα
και δευτερον γιατι ενας ανθρωπος πρεπει να ειναι δημιουργικος και να νιωθει χρησιμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσικα και θελω να δουλευει πρωτον γιατι τα οικονομικα μας ειναι πολυ καλυτερα
και δευτερον γιατι ενας ανθρωπος πρεπει να ειναι δημιουργικος και να νιωθει χρησιμος
+5 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Τι πάει να πεί θέλω η γυναίκα μου να μη δουλεύει; Ποιός είμαι εγώ που θα στερήσω από τη γυναίκα που αγαπώ, το δικαίωμά της να εργάζεται, να νιώθει πως προσφέρει κάτι παραπάνω από όσα θέλει να προσφέρει ήδη στο σπίτι, να νιώθει πως αναγνωρίζεται η ικανότητά της και από άλλους ανθρώπους και όχι μόνο από την οικογένεια ακριβώς επειδή είναι οικογένεια. Να βγάλει και λίγο χρήμα παραπάνω και γιατί είναι καλύτερη η ζωή όλων μας έτσι αλλά επειδή θα νιώθει και ασφάλεια. Ναι μεν δε θα την πουλήσω ποτέ, ούτε θα την καταδυναστεύσω, οπότε εμένα το αίσθημα της περι της ασφάλειας μπορεί να φαίνεται αχρείαστο, αλλά αν εκείνη το νιώσει, βεβαίως και να το αποβάλλει μέσω της δουλειάς.


Σημαντικά πράγματα:

Δουλειά, δεν σημαίνει εγκαταλείπω τον άντρα και ενασχόληση με τα του σπιτιού (στο βαθμό που έχουμε δει πως μας βολεύει και τους 2 καλύτερα), δε σημαίνει κάνω καριέρα και ωράριο 07.30 - 24:00 και φυσικά δεν σημαίνει απειλή χωρισμού η ελέγχου της σχέσης δια μέσου των χρημάτων που αποκομίζει.

Αυτά φυσικά θα τηρούνται και από εμένα προς τη γυναίκα μου. Θέλω μια εύπορη και ήρεμη οικογένεια. Ούτε φτώχεια και γκρίνια, ούτε πλούτος και το σπίτι να είναι στις 4 γωνιές του πλανήτη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Υπάρχουν οικογένειες όπου τα μέλη της ούτε που το σκέφτονται πχ ο πατέρας να αναλάβει τις δουλειές του σπιτιού (καθάρισμα - μαγείρεμα), ενώ, άν μια στο τόσο το κάνει, μιλάνε γι' αυτό λες και είναι η πιο πρωτότυπη οικογένεια :P:confused:

Εμένα πάντως ο πατέρας μου πολλές φορές καθαρίζει το σπίτι, και βάζει και τα πιάτα στο πλυντήριο κτλπ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν υπάρχει επιλογή "δεν με νοιάζει"? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νομιζα οτι ειχαμε και πιο παλια τετιο θεμα... τεσπα

Αν και δεν θελω να παντρευτω(αν και τωρα θα μου πειτε μικρος εισια ακομα θα μεγαλωσεις και θα αλλαξεις... νταξει δεν λεω... μπορει... ο καιρος θα μας πει), αν ειμουν παντρεμενος και ειχα αρκετα εσωδα για να ζησω την οικογενια μου δεν θα ειχα προβλημα η γυναικα μου να καθετε στο σπιτι και να ασχολειτε με τα παιδια και το σπιτι, αν ομως ηθελε να δουλευει επισης δεν θα ειχα προβλημα. Αν παλι τα οικονομικα δεν ητανε και τοσο καλα θα ηθελα να δουλευει για το οικονομικο της υποθεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ελπίζω ότι ο τίτλος που αναφέρεται μόνο στους άντρες, δεν αποκλείει τις γυναίκες απ την κουβέντα...


Εγώ πάντως έχω γνωρίσει αρκετές γυναίκες που θα προτιμούσαν να κάθονται σπίτι και να μεγαλώνουν τα παιδιά τους απο το να δουλεύουν :/:
Και αρκετές το κάνουν κιόλας.

Το πρόβλημα δεν είναι οτι δεν μπορούν να πληρώνουν οικιακή βοηθό,
το πρόβλημα είναι οτι δεν μοιράζονται εξίσου τις δουλειές και το μεγάλωμα του παιδιού. Πέφτει στη γυναίκα το μεγαλύτερο βάρος και μετά αρχίζει και σκέφτεται οτι καλύτερα να μην δούλευε.
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θα έπρεπε όλες οι γυναίκες να σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο κι όλες να θέλουν να μεγαλώνουν παιδιά στο σπίτι ή όλες να θέλουν να κάνουν καριέρα
Η κάθε γυναίκα, ο κάθε άνθρωπος, έχει τις δικές του ανάγκες να καλύψει και το εκφράζει μέσα από αυτό που επιλέγει εντέλει να κάνει.
Αλλος εκφράζεται καλύτερα με το να δουλεύει 8-4 στην τράπεζα κι άλλος εκφράζεται καλύτερα με το να μεγαλώνει τα παιδιά του αυτός κι όχι μια νταντά που θα την πληρώνει με όσα παίρνει απ την τράπεζα.


Δυστυχώς αυτά είναι τα στερεότυπα του ρόλου των αντρών και των γυναικών μέσα στο σπίτι μιας οικογένειας:
- Ο άντρας δουλεύει και φέρνει τα λεφτά.
- Η γυναίκα αναλαμβάνει το σπίτι και τα παιδιά.


Υπάρχουν οικογένειες όπου τα μέλη της ούτε που το σκέφτονται πχ ο πατέρας να αναλάβει τις δουλειές του σπιτιού (καθάρισμα - μαγείρεμα), ενώ, άν μια στο τόσο το κάνει, μιλάνε γι' αυτό λες και είναι η πιο πρωτότυπη οικογένεια :P:confused:
πολύ "φοβάμαι" ότι θα σας στεναχωρήσω αν μιλήσω για τα συγκεκριμένα "στερεότυπα" ότι ισχύουν από καταβολής του ανθρώπινου είδους.
Η μαμά μεγαλώνει τα παιδιά και φέρνει τα λίγα τρόφιμα που μπορεί να μαζέψει γύρω απ τη σπηλιά κι ο μπαμπάς πάει κυνήγι...
Κοινώς δεν είναι νέα "μόδα"
Είναι κομματάκι έτσι το "είδος μας... η ράτσα μας"
Η μαμά μένει με τα παιδιά... κι αν δεν κάνω λάθος, αυτό ισχύει για τα περισσότερα είδη του ζωικού βασιλείου...
Βέβαια υπάρχουν και τα είδη που η μαμά τρώει τα μικρά της αλλά τι να κάνουμε.. εμείς δεν είμαστε σε αυτή την κατηγορία.

Φυσικα και θελω να δουλευει πρωτον γιατι τα οικονομικα μας ειναι πολυ καλυτερα
και δευτερον γιατι ενας ανθρωπος πρεπει να ειναι δημιουργικος και να νιωθει χρησιμος
κι αυτό προκείπτει μόνο απ το να βγει κάποιος στην αγορά εργασίας?
δλδ το να μεγαλώνεις παιδιά δεν είναι δημιουργικό και χρήσιμο? :confused:

προσωπικά θα αναφέρω για άλλη μια φορά το τρομερό και φοβερό μπας κλάς και μπανάλ....
Για μένα δεν υπάρχει κάτι πιο δημιουργικό και χρήσιμο απ το να μεγαλώσω σωστούς ανθρώπους...
Τίποτα δεν θα με κάνει πιο περήφανη από αυτό...
Κανένα έργο μου... καμία επαγγελματική μου εργασία
Το όνομα μου αυτή τη στιγμή σε μια συγκεκριμένη "πιάτσα" είναι αρκετά γνωστό...
Με αφήνει παγερά αδιάφορη κάτι τέτοιο πλέον και το μόνο που εύχομαι είναι να μπορέσω να μεγαλώσω σωστούς και ευτυχισμένους γεμάτους σιγουριά και αγάπη ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ελπίζω ότι ο τίτλος που αναφέρεται μόνο στους άντρες, δεν αποκλείει τις γυναίκες απ την κουβέντα...
Όχι αλλά το poll αναφέρετε μόνο στους άντρες.
δλδ το να μεγαλώνεις παιδιά δεν είναι δημιουργικό και χρήσιμο?
σύμφωνα με τα αποτελέσματα του Poll μάλλον όχι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όχι αλλά το poll αναφέρετε μόνο στους άντρες.
οκ, δεν απάντησα στο Poll :P

σύμφωνα με τα αποτελέσματα του Poll μάλλον όχι ...

κουβέντα να γίνεται... μπορώ να θέσω ένα ερώτημα προς όλους?
το να μεγαλώνεις παιδιά είναι κάτι εύκολο και μη υπολογίσιμο?
Πιστεύετε ότι ένας άνθρωπος μεγαλώνει το ίδιο καλά με τη μαμά του ή με κάποιον 3ο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top