Κάρτα σύνδεσης της vodafone

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Επειδή απο τις αρχές του 2006 μετακομίζω έχω τους εξής προβληματισμούς:
1.Δεν έχω σκοπό να βάλω σταθερό τηλέφωνο (το έκανα και στο σπίτι μου εδώ και το μετάνοιωσα) θέλω όμως να έχω ιντερνετ.Μου είπαν για μια κάρτα σύνδεσης της vodafone που δεν χρειάζεται σταθερό.Γνωρίζετε ο,τιδήποτε για αυτό;Τις χρεώσεις;Αν την αγοράζεις μια φορά;Αν συμφέρει;
2.Τον Η/Υ που έχω τώρα θα τον αφήσω στον αδερφό μου.Είχα σκοπό να αγοράσω άλλο εκεί που θα είμαι(Κρήτη) όμως μου πρότειναν να πάρω laptop.Ποια η γνώμη σας;Έχω ακούσει ότι είναι πολύ ευπαθή και δεν είναι τόσο εύκολο να τα συντηρήσεις.Σκέφτηκα να πάρω μεταχειρισμένο αλλά και πάλι φοβάμαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα που δεν φανεί στην αρχή.

Μιας και οι περισσότεροι γνωρίζετε απο Η/υ θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι να κάνω.Έχω μπερδευτεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όπως και να το κάνεις το τηλέφωνο είναι λύση δεν νομίζω ότι είναι πιο φτηνό να έχεις λαπτοπ και internet απο κινητό σε σχέση με το σταθερο και pc. Μήπως να το ξανασκεφτόσουν λίγο καλύτερα? Πάντος όσο αφορά τα laptop μην πάρεις μεταχειρισμένο, υπάρχουν οικονομικά Laptop και με εγγύηση. Άν θες μόνο για ιντερνετ ειδικά μπορεί και να την βγάλεις οικονομικά. Κοίτα στις μεγάλες αλυσίδες και περίμενε λίγο για τις γιορτές γιατί τότε βγάζουν όλες τις καλές προσφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ είμαι πολύ κάθετη απέναντι στα λάπτοπ απο τότε που μου είχε δανείσει η μητέρα μου το δικό της τότε που είχα πρωτοέρθει Θεσσαλονίκη και δεν είχα ακόμα τακτοποιηθεί. Ε μια μέρα εκει που έπινα νερό απο ένα μπουκάλι μου πεφτει το μπουκάλι πάνω στο πληκτρολόγιο και τσαφ!! Πάει το λαπτοπ! Μετά χρειάστηκε κάπου 450 ευρώ επισκευή γιατί κάηκε η μητρική! Σε ένα απλό πισι θα είχα απλώς πετάξει το πληκτρολόγιο.
Επίσης ιντερνετ απο κινητό δεν σε συμφέρει καθόλου!! Έχεις ογκοχρέωση και μάλιστα αρκετά τσουχτερή... Τι να κάνουμε, κι εγώ πολύ θα ήθελα να έχω DSL xωρίς σταθερό τηλέφωνο αλλα φευ... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αν δεν θέλεις να το παιρνεις μαζί δεν βλέπω γιατι να πληρώσεις laptop. Μεταχειρισμένο laptop πράγματι εχει τα πρόβλήματα που ανέφερες, και εγώ λέω σε όλους μόνο αμα είναι γνωστός ο πωλητής είσαι κάπως πιό ήσυχος.
Για το internet μπορείς θεωρητικά να βάλεις vivodi full LLU DSL χωρίς ΟΤΕ, αλλά είναι 15,9/μήνα το DSL access και αλλα 10,9/μήνα το internet. H πιό καλή περίπτωση πάντως είναι να μοιραστείς DSL με κανα γείτονα που έχει...
Κρήτη θα πάς σε πόλη η σε κανα χωριο; (βασικό για την ύπαρξη ευρυζωνικής υποδομής (δηλαδη DSL)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Αν δεν θέλεις να το παιρνεις μαζί δεν βλέπω γιατι να πληρώσεις laptop. Μεταχειρισμένο laptop πράγματι εχει τα πρόβλήματα που ανέφερες, και εγώ λέω σε όλους μόνο αμα είναι γνωστός ο πωλητής είσαι κάπως πιό ήσυχος.
Για το internet μπορείς θεωρητικά να βάλεις vivodi full LLU DSL χωρίς ΟΤΕ, αλλά είναι 15,9/μήνα το DSL access και αλλα 10,9/μήνα το internet. H πιό καλή περίπτωση πάντως είναι να μοιραστείς DSL με κανα γείτονα που έχει...
Κρήτη θα πάς σε πόλη η σε κανα χωριο; (βασικό για την ύπαρξη ευρυζωνικής υποδομής (δηλαδη DSL)).

Οι τιμές που γράφεις είναι με η χωρίς ΦΠΑ?
Γιατί είναι τόσο φτηνή σε σχέση με ΟΤΕ λείπει κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
1.Δεν έχω σκοπό να βάλω σταθερό τηλέφωνο (το έκανα και στο σπίτι μου εδώ και το μετάνοιωσα) θέλω όμως να έχω ιντερνετ.Μου είπαν για μια κάρτα σύνδεσης της vodafone που δεν χρειάζεται σταθερό.Γνωρίζετε ο,τιδήποτε για αυτό;Τις χρεώσεις;Αν την αγοράζεις μια φορά;Αν συμφέρει;
Με τπτ δεν σε συμφαίρει κάτι τέτοιο είναι πολύ μεγάλη η χρεώση και ειδικά σε σχέση με dialup ...
Μονο μια είναι η λύση : μια απλή γραμμούλα από ote και μετα πας σε κάποιον isp για access :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Eυχαριστώ ρε παιδιά!Τουλάχιστον αποφάσισα στην επιλογή Η/υ.Κι εγώ δεν ήμουν φαν στο να πάρω laptop αλλά μου το προτείναν με την προοπτική ότι αφού θα πηγαινοέρχομαι (σπάνια αλλά θα πηγαινοέρχομαι) αντί να κουβαλώ back-up της δουλειάς μου(μιλάμε για όγκο δουλειάς όμως όχι μικρά αρχεία)να μεταφέρω το ίδιο το η/υ.

gademi θα πάω Ηράκλειο.Αυτό που δεν κατάλαβα(μην γελάσεις έχω ξαναδηλώσει ότι είμαι άσχετη οπότε σκέψου ότι μιλάς σε ένα νήπιο) το σύνολο της χρέωσης είναι 25,90 στη vivoldi; Ή υπάρχει και κάτι ακόμη(προφανώς οι ώρες που θα το χρησιμοποιώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Με τπτ δεν σε συμφαίρει κάτι τέτοιο είναι πολύ μεγάλη η χρεώση και ειδικά σε σχέση με dialup ...
Μονο μια είναι η λύση : μια απλή γραμμούλα από ote και μετα πας σε κάποιον isp για access :)

Μου το μεταφράζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω και εγώ με τα υπόλοιπα παιδιά!
Καλύτερα να πάρεις έναν σταθερό υπολογιστή.

Όσο για τη Vivodi ένας φίλος που έχει αν δεν κάνω λάθος δίνει ~40 αλλά μαζί με τηλέφωνο, οπότε η τιμή του gademi είναι μάλλον σωστή.

Ακόμη για τη μεταφορά των αρχείων της δουλειάς σου μπορείς πολύ εύκολα να πάρεις έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο (ή πιο απλά έναν κανονικό με μια εξωτερική θήκη) και να κάνεις τη δουλειά σου, εύκολα και οικονομικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
αντί να κουβαλώ back-up της δουλειάς μου(μιλάμε για όγκο δουλειάς όμως όχι μικρά αρχεία)να μεταφέρω το ίδιο το η/υ.

είναι κουτό να μεταφέρεις ακόμα και laptop εφόσον πλέον υπάρχουν τα memory stick που πλέον έχουν τρελλές χωρητικότητες και το μέγεθος ενός στυλού!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ευχαριστώ και πάλι όπως είπα για η/υ κατέληξα(δεν ψηνόμουν και για laptop απλά είπα να πάρω και μερικές άλλες απόψεις).

Ακόμη κι αν οι τιμές είναι σωστές 25,90 μηνιαιως χ3= 77,70.
Αποκλείεται το τηλ.να μου έρχεται 77.Οπότε τελικά συμφέρει το σταθερό.Ε;
Γμτ τα είχα φανταστεί πιο βολικά στο μυαλό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
είναι κουτό να μεταφέρεις ακόμα και laptop εφόσον πλέον υπάρχουν τα memory stick που πλέον έχουν τρελλές χωρητικότητες και το μέγεθος ενός στυλού!!
2GB δεν είναι τρελλή χωρητικότητα. Δεδομένου οτι σου αρκεί το laptop θέλεις ένα εξωτερικό σκληρό 1,8'' (κάτι τέτοιο, εχει και 40 και 80 λογικα)
Ακόμη κι αν οι τιμές είναι σωστές 25,90 μηνιαιως χ3= 77,70.
x2=51.80 δεν είναι; Γιατί μου έρχεται κάθε 2μηνο εμένα ο ΟΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Μου το μεταφράζεις;
Λοίπον για internet δεν φτάνει μόνο η γραμμή αλλά χρειάζεσε και να πας σε isp πχ forthnet, otenet, hol και να "ζητήσεις username & password"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
2GB δεν είναι τρελλή χωρητικότητα. Δεδομένου οτι σου αρκεί το laptop θέλεις ένα εξωτερικό σκληρό 1,8'' (κάτι τέτοιο, εχει και 40 και 80 λογικα)

x2=51.80 δεν είναι; Γιατί μου έρχεται κάθε 2μηνο εμένα ο ΟΤΕ.
Ναι εγώ μπερδεύτηκα τα έχω παίξει πια και δεν ξέρω τι πληρώνω :confused: ,δίμηνος είναι ο λογαριασμός φυσικά.
Χθες όλο το απόγευμα έψαχνα για τα πακέτα wirelles σύνδεσης δεν βλέπω να συμφέρει μάλλον θα ακολουθήσω την τυπική οδό μετά και απο την μετάφραση του exposed.
Ευχαριστώ και πάλι όλους σας:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top