Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τι εμπειρίες έχεται, ποια είναι η απόλυτη μέθοδος εξολόθρευσης τους. Πως αντιμετοπίζεται μια "συνάντηση" μαζί τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Τι εμπειρίες έχεται, ποια είναι η απόλυτη μέθοδος εξολόθρευσης τους. Πως αντιμετοπίζεται μια "συνάντηση" μαζί τους?

ώχου! συμπεριέλαβες και τα κουνούπια??!!!
Θα πρέπει να γράφω μια μέρα για απαίσιες σιχαμερές ιστορίες που μου έχουν συμβεί με κατσαρίδες και κουνούπια!!!
:P :P

θα ξεκινήσω σιγά σιγά όμως....

η κακή μου τύχη με τις κατσαρίδες είχε αρχίσει να διαφαίνεται απ τα παιδικά μου χρόνια...
η πρώτη μου εμπειρία με κατσαρίδα ήταν στην τρυφερή ηλικία των 9 ετών...
είχα πάει επίσκεψη στο σπίτι μιας θείας μου η οποία ζούσε σε παλιά μονοκατοικία...
ο τόπος ήταν γεμάτος με κατσαρίδες... περπατούσαν παντού ανενόχλητες.. τα πατώματα.... στους τοίχους.. στα ταβάνια...
Κάποια στιγμή κάποια νεαρή και άμαθη στο πέταγμα προφανώς, έσκασε πάνω στην πλάτη μου..
στον πανικό μου να την διώξω... αυτή πέρασε μέσα από την φόρμα παντελόνι που φορούσα και τελικά εξαφανίστηκε διασχίζοντας όλο το κορμί μου απ το δεξί μου μπατζάκι....

ήταν πλέον φανερό ότι η μοίρα μου θα μου επιφύλασσε πολύ δυσάρεστες εμπειρίες....

Η επόμενη σιχαμερή ιστορία σύντομα κοντά σας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Να πω κι εγώ;;;
Ας πω...

Μια άσχημη εμπειρία θυμάμαι, και αυτή ήταν την προηγούμενη εβδομάδα!

Μία από αυτές τις ιπτάμενες την είδε καμικάζι και κάνοντας ντου από τη μπαλκονόπορτα έσκασε στο κεφάλι μου!!!:(

Ευτυχώς που είμαι ξεροκέφαλος και ζαλίστικε, οπότε ήταν έυκολος στόχος μετά....



Ακούς Michelle τι γίνετε στη γειτονιά μας? Κλείνε τις μπαλκονόπορτες!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τώρα αν εγώ γράψω ότι δεν έχω πρόβλημα θα με περάσετε για τρελή;
Όχι ότι μου είναι ευχάριστα,ενοχλητικά είναι απλά δεν είμαι ο τύπος που σιχαίνομαι κι αρχίζω να ουρλιάζω.Μάλλον ο τύπος που οι υπόλοιποι ουρλιάζουν προς αυτόν για να τις σκοτώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
giostau συνήθως έχω κλειστό το παντζόυρι αλλα ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα για να φευγει ο καπνός. Είναι επικίνδυνο αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Μπλιαχ... Θυμάμαι την πρώτη φορά που είδα κατασαρίδα τεράστια και κατάμαυρη!!!:sick:

Γυρναγα σπίτι ξημερώματα, ανοίγω την πόρτα της εισόδου και τα φώτα και να τη! Καθόταν εκεί μπροστα μου και με κοίταζε... Απο το σοκ (και τα ουκ ολίγα ποτά που είχα πιει:whistle: ) καθόμουν και την κοίταζα για κανά πεντάλεπτο! Στο τέλος πήρα ένα παππούτσι, τυλιγμένο με χαρτί κουζίνας (όχι που θα άφηνα την βρωμο-κατσαρίδα να μαγαρίσει το αγαπημένο μου αθλητικό!:mad: ) την πάτησα , και μετά πήρα ένα τεράστιο χαρτόνι που είχα, την 'εβαλα επάνω και την πεταξα από το παράθυρο κατω! και φυσικά δεν κοιμήθηκα γιατί εψαχνα όλο το βράδυ τουσ συγγενείς της!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
εγώ είχα βρει μια υπερβολικά μεγάλη κατσαρίδα που άγγιζε τα όρια του θηλαστικού :P και την οποία έπνιξα στην τουαλέτα αφού της έριξα μισό κουτί κατσαριδοκτόνο και κουνιόταν ακόμη.
Δεύτερη πιο φρικιαστική εμπειρία ήταν μια αράχνη επίσης πολύ μεγάλη την οποία πήγα να την κάψω αλλά μετά το ξανασκέφτηκα και την κράτησα :P
Μακράν όμως η πιο φρικιαστική εμπείρια είναι όταν άκουσα ποντίκι να τσιρίζει. Έχω τύψεις που το έκαψα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ρε παιδιά μη σκοτώνετε τις κατσαριδούλες.. Αν γίνει πυρηνικός πόλεμος θα είναι οι μοναδικές που θα συνεχίσουν την έμβια ζωή του μακρόκοσμου όπως τη γνωρίζουμε σήμερα! Άσε που κάνουν και καλή παρέα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Πωπω μη μου τις θυμίζετε!
Είχα μια δυσάρεστη εμπειρία με κατσαρίδα... στο κρεβάτι [κοιμήθηκα μαζί της!] :P

Ξύπνησα το βράδυ και είδα μια κατσαρίδα... σηκωθηκα απο το κρεβάτι και τη κοπάνησα με ένα παπουτσι αλλα δε τη σκότωσα τελείος, και αφου με πηρε ο υπνος και πάλι για κανα 5 λεπτο, όταν άνοιξα τα μάτια μου και κοιταξα το σημείο που την είχα αφήσει αναίσθητη... δεν ήταν εκεί :worry::worry::worry:
Το πρωι που ξύπνησα, δε τη βρηκα πουθενα, αλλα κατα το μεσημερι που πηγα να ξαπλώσω τη βρήκα στο κρεβάτι μου τσαλαπατημένη... μάλλον είχαμε κοιμηθεί παρέα το βράδυ.... :'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Απολυτη μεθοδος για να τις εξαφανίσετε απο το σπιτι σας είναι το Aroxol [ένα κοκκινο μπουκαλί που ψεκάζεις] [κάνω και διαφήμιση :P].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά για λύστε μου μια απορία γιατί η ανησυχία αυτή δεν με αφήνει να απολάυσω το μπάνιο μου!! Υπάρχει περίπτωση καθώς κάνεις μπάνιο και τρέχει νερό στο σιφώνιο να βγει κατσαρίδα απο το σιφώνιο?? Δεν λέω για το σιφώνιο στο πάτωμα αλλά για αυτό στη ντουζιέρα. Λογικά δεν θα την παρασύρει το νερό που κατεβαίνει ώστε να μην βγει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Είναι απίθανο να βγει απο το σιφώνι του μπάνιου όταν το χρησιμοποιείς συχνά. Θα πρέπει να μείνει το σπίτι κλειστό και να μην χρησιμοποιούνται οι αποχετεύσεις για να μπορέσει να σκαρφαλώσει και να βγει.
Πάντως οι κατσαριδούλες δεν πνίγονται:) παρασύρονται από το νερό και κάνουν και τις ψόφιες, πανάθεμά τες!

καίγονται όμως :)...(]jifrit[ το χω και εγώ το χόμπι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να πω κι εγώ μια εμπειρία? να την πω:P

Στο σπίτι στο χωριό, είχα πάντα τη φοβία ότι όταν ξυπνήσω και σηκώσω το κεφάλι μου από το μαξιλάρι, θα δω σε απόσταση αναπνοής από τον τοιχο ένα σκορπιό (είχαμε πολλούς εκεί, λόγω του ότι το σπίτι είναι πέτρινο και δεν είχε βαφτεί ακόμα εσωτερικά)..ε, μια μέρα συνέβη το μοιραίο!
μετά το πρώτο σοκ, έτρεξα αμέσως για σπιρτόκουτο....ναι, ναι....θα το έκαιγα το μαμημένο!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και αφού ξεπερνάω το σοκ των παιδικών μου χρόνων... γίνομαι κοπέλα και αρχίζω να κυκλοφορώ... :P

μετά από τρελλό ξενύχτι καταλήγουμε με παρέα σε γνωστό πατσατζίδικο της Αθήνας.... (όνομα δεν λέω θα μας το κλείσουν το μαγαζί)
εγώ ως γνωστόν πατσά ούτε με σφαίρες.... παραγγέλνω λοιπόν μπιφτεκάκια...
τι είχε μέσα στο πιάτο μου λοιπόν ως γαρνιτούρα κομμένο στη μέση με μπαλτά??

δε χρειάζεται να σας το πω... σας αφήνω να το φανταστείτε!!!



(έχω κι άλλες τέτοιες ιστορίες.... πιο σιχαμερές .. συνεχίζονται!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το χειρότερο που μου έχει συμβεί, ήταν πέρσι μετά τις διακοπές, όπου επιστρέψαμε όλοι στο γραφείο, το οποίο είχε μείνει 1 μήνα κλειστό. Μπαίνοντας τουαλέτα να κάνω την ανάγκη μου, δεν παρατηρώ ότι στο πάτωμα κοίτωνταν το πτώμα μιας τερέζας (κατσαρίδας). Όταν την είδα ήταν αργά. Καθόμουν ήδη στη λεκάνη. Φυσικά αυτό δεν με πτόεισε, και πετάχτηκα έξω από το μπάνιο με κατεβασμένα τα βρακιά (sic!) για να γλιτώσω από την τυχόν νεκρανάσταση του τέρατος!
Ευτυχώς με είδε μόνο ΜΙΑ συνάδελφος και όχι όλο το γραφείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Βρε παιδιά για λύστε μου μια απορία γιατί η ανησυχία αυτή δεν με αφήνει να απολάυσω το μπάνιο μου!! Υπάρχει περίπτωση καθώς κάνεις μπάνιο και τρέχει νερό στο σιφώνιο να βγει κατσαρίδα απο το σιφώνιο?? Δεν λέω για το σιφώνιο στο πάτωμα αλλά για αυτό στη ντουζιέρα. Λογικά δεν θα την παρασύρει το νερό που κατεβαίνει ώστε να μην βγει?
Μιchelle δύσκολο αλλά όχι απίθανο, αν και συνήθως οι γρίλλιες είναι αρκετά μικρές ωστε να μή χωράνε οι μεγάλες...

Και επειδη κάποιος ανέφερε κάψιμο. Εγω μιά φορά απουσία Baygon (έχω αυτο που βγάζει αφρό γιατι δέ μυρίζει πολύ, αν και έχει μεγάλο fatality latency (δεν τις σκοτώνει γρήγορα)) έριξα σε μία ψυκτικό σπρέι. Απλά μετά την 3η δόση κοκκάλωσε και τη μαζεψα με μια κόλλα Α4. Ούτε κλάτσ ούτε μυρωδιά μετά, απλά θέλει να έχεις και μιά σκούπα μαζί για να μήν την αφήσεις να φύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
...έριξα σε μία ψυκτικό σπρέι. Απλά μετά την 3η δόση κοκκάλωσε και τη μαζεψα με μια κόλλα Α4. Ούτε κλάτσ ούτε μυρωδιά μετά, απλά θέλει να έχεις και μιά σκούπα μαζί για να μήν την αφήσεις να φύγει.

αφού κοκκάλωσε, πως θα φύγει??? επάνερχεται?

μετά απο πόση ώρα επανέρχεται??? (και γαμώ τα πειράματα!!!!:clapup: )

λες το ψυκτικό να δουλεύει και σε πιο μεγάλα ζωάκια?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Μια χαρά είναι τα έντομα (άσχετα που εγώ κλάνω μέντες :P) αλλά γιατί να τα σκοτώνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
αφού κοκκάλωσε, πως θα φύγει??? επάνερχεται?
Μεχρι να κοκκαλώσει θέλει 3-4 blasts. Μετα το πρώτο για κάποιο περίεργο λόγο ηπιε Κεντερίνη!!
μετά απο πόση ώρα επανέρχεται??? (και γαμώ τα πειράματα!!!! )
Ακόμα μετανιώνω που δεν το εκανα σωστά το πείραμα μετρώντας χρόνο απόψυξης και βιοσιμότητα του πειραματοζώου.
λες το ψυκτικό να δουλεύει και σε πιο μεγάλα ζωάκια?
Λογικα με αρκετό ψυκτικό παγώνεις όλα τα ψυχρόαιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TAZ250

Νεοφερμένος

Η TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
με τις κατσαρίδες δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. δεν θα φοβηθώ να παω κοντά της και να την σκοτώσω αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα την ήθελα επάνω μου. πρόβλημα έχω με τις αράχνες. είχε ανέβει μια φορα μια αραχνη (μικρή) επάνω μου ημουν έξω απο το σπίτι, έριξα μια τσιρίδα και ήρθε η bunny. νόμιζε οτι είχα πάθει κάτι.:redface: :redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Το μοναδίκο έντομο που με τρομοκρατεί είναι η κατσαρίδα....:'( όλα τα άλλα μπορώ να αντιμετωπίσω έως ένα βαθμό....

Έχω τραγική εμπειρία....είμαι στην δουλειά όρθια και μιλάω στο τηλέφωνο... σιγά-σιγά συνειδητοποιώ πως κάτι με γαργαλάει στο ποδαράκι μου και όχι μόνο με γαργαλάει αλλά ανηφορίζει κιόλας....αφού αντιλαμβάνομαι περί τίνους πρόκειτε (αφού ειχαμε πήξει στην κατσαρίδα) αρχίζω και χοροπηδάω σαν την τρελή φώνη δεν μπορούσα να βγάλω από το σοκ....και τότε την είδα στο πάτωμα υγειέστατη και τεράστια να περπατάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top