• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κατάπια σύρμα, είναι σοβαρό;

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Προσπαθούσα που λέτε να τραβήξω ένα κλιπ συρραπτικού από μια χοντρή στοίβα χαρτιού. Βρε να το τραβάω με τη τσιμπίδα, βρε να το τραβάω με τα δάχτυλα, βρε να το κοπανάω για να βγεί... Τίποτα. Λες και ήταν μαγεμένο! :mad: Ε, σε μια στιγμή παρανοϊκά παρανοϊκής παράνοιας, το αρπαξα με τα δόντια :mad: και... ακούω ένα κρακ. Κάτι πετάχτηκε στο βάθος του λαιμού μου, με έπνιξε, και το κατάπια.

Ναι, και εγώ αυτό σκέφτηκα, ότι είναι ώρα για οδοντίατρο. :redface: Έλα όμως που τα δόντια ήταν ολόκληρα και το κλιπ σπασμένο :worry: (χωρίς να έχει βγει). Μετά από το γεγονός, σκέφτομαι πολύ σοβαρά να στείλω μεηλ συγχαρητηρίων στην κατασκευάστρια εταιρεία, για την ποιότητα των προϊόντων τους. Αλλά στο θέμα μας. Έχω ένα κομμάτι ανοξείδωτο ατσάλι στο στομάχι :( Να ανησυχήσω;


Υστερόγραφα:

1) Να πιω μια κόκα κόλα; Έχω ακούσει ότι είναι διαβρωτική... :)
2) Βέβαια τον παππού μου τον φώναζαν "Κουταλιανό", επειδή μασούσε σίδερα. Τι να κάνω που έχω πάρει από το άλλο σόι; :(
3) Να φωνάξω ασθενοφόρο; Δηλ. θα πάω μέχρι το νοσοκομείο, θα τους πω να στείλουν ασθενοφόρο, θα γυρίσω εδώ να δω απαντήσεις, θα παίξω κάνα τάβλι στο γιαχού, και κάπου εκεί μετά θα έρθει το ασθενοφόρο να με παραλάβει. :)
4) Ελπίζω να μην πάω άκλαφτος :( Όχι ότι φοβάμαι, αλλά θα τρίζουν τα κόκκαλά μου από αίσχος, που πηγα από... συρραπτικό :mad::worry::(:redface::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ αυτό που φοβάμαι είναι δημιουργήσει καμία πληγή. Ας δούμε αν κάποιο μέλος (π.χ. faithplus) σου δώσει κάποια συμβουλή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γιατί μου αφαίρεσες τον τίτλο κακέ αντιμινίστρατορα; :confused:


(Πληγώθηκαν τα συναισθήματά μου να λες... χώρια η ξεφτίλα :redface:)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μα πώς σου ήρθε να το τραβήξεις με τα δόντια...? Δεν νομίζω να είναι τπτ σοβαρό, λογικά θα βγεί απο μόνο του :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Παρανοησα σου λέω :mad: Δεν έβγαινε με τίποτα... Ήταν πιο στέρεο και από βουλευτική σύνταξη :confused: Πραγματικά μπράβο στην Canon, αθάνατα τα προιόντα τους (πς ακόμα δεν το έχω τραβήξει από το χαρτί :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Α ρε resmpske...Το ήξερα και πριν αρχίσεις να καταπίνεις συρραπτικά ότι είσαι περίπτωση (με την καλή έννοια πάντα) και μαγνήτης για άλλους χρήστες να γίνουν μέλη αυτού του φόρουμ.
Αν το περιστατικό έγινε 6 παρά, νομίζω ότι δε μπορεί να γίνει κάτι από ιατρικής πλευράς. Τα πράγματα έχουν πάρει την φυσική πορεία τους.
Η κοκα κόλα μπορεί να είναι διαβρωτική, δε νομίζω όμως να ξεπερνάει το γαστρικό υγρό.
Απλά υπομονή και λογικά όλα θα πάνε καλά. Αν δεις αίμα στα κόπρανα ή να είναι πιο σκούρα (προς το μαύρο) απ'ότι συνήθως, τότε να πας σε γιατρό. Το πολύ πολύ κάνεις και μια ακτινογραφία κοιλίας, όπου αν έχει κολλήσει κάτι κάπου, θα φανεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ που ασχολήθηκες, και για τα καλά σου λόγια (
)

Κατά τα άλλα, ψιλοαηδίασα :blink: Σιγά μην τα ψάχνω κιόλας :redface:

Ενιγουεζ, νοιώθω πολύ καλά - και μετά από πολύ καιρό :confused:

Πρέπει να είναι το πλεόνασμα σιδήρου :strong:
Σκέφτομαι να βάλω το ατσάλι στην καθημερινή μου δίαιτα... Θα τρώω τα μαχαιροπηρουνα πχ, αντί για την ελεεινή μακαρονάδα που φτιάχνω (:sick:)


Σ' ευχαριστώ και πάλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υπομονή και περαστικά. :D


Εδώ καταπίνουμε τόσα κουκούτσια απ' το καρπούζι - καταπληκτικό - και δεν παθαίνουμε τίποτις. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...Χώρια το ρεζιλίκι, και ο πανιντερνετικός διασυρμός :redface:


Λοιπόν παιδιά, το ήθικό δίδαγμα είναι το εξής: Όταν κάτι μικρό μας σπάει τα νεύρα, μας πρήζει τα συκώτια, μας χαλάει την ήδη χαλασμένη διάθεση και μας οδηγεί στα όρια της σχιζοφρενικής παρανοϊκότητος, ΔΕΝ το δαγκώνουμε. Το καίμε, το σπάμε, το κοπανάμε με σφυρί σαδιστικά γελώντας σαν δαιμονισμένοι, αλλά ΔΕΝ το δαγκώνουμε.

(Εκτός αν φαίνεται φεργκαλίσιους... Τότε μαμ!)

Για την ιστορία, κατάφερα και έβγαλα το κλιπ με πένσα :confused: Αλλά τι στο διάολο; Πρόκα σιδηροδρόμου ήταν η μάνα του; :mad:

Άει στην ευχή μην τα πάρω και φάω το μακ μου... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τόσα κουκούτσια απ' το καρπούζι

Να πάρω εγώ το καρπούζι, να πάρεις εσύ το συρραπτικό; :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ήηηηρεμα. Πάντως δεν είναι σοβαρό. :)



Θα ήταν, αν άρχιζες κι ένοιωθες σαν αυτόν:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ήηηηρεμα. Πάντως δεν είναι σοβαρό.

Βρε συ Τζορτζ... Ρεζιλεύτηκα στο πανελλήνιο. :redface:

Πέρα από αυτό... Όταν το σκεφτόμουν ότι μπορεί να γαστρορραγήσω και θα πρέπει να περπατήσω είκοσι λεπτά για να φτάσω στον πολιτισμό (...λέμε τώρα), το μυαλό πήγε στο ότι δεν έχω τσιγάρα, πως θα περπατάω είκοσι λεπτά ξεροσφύρι???? :hmm:

Πάντως, για παν ενδεχόμενον, έκατσα ετοίμασα μια ...διαθήκη :P
Μη γελάς, είναι πολύ αστείο να θυμόμομαστε που και που πως όλοι θα φύγετε κάποια στιγμή. :( Επίσης ειναι πολύ διδακτικό όταν βλέπουμε τι αφήνουμε πίσω μας (...αφήνω την οδοντόβουρτσα στον θυρωρό, την μυγοσκοτώστρα στους συγκάτοικους κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
To mac που το αφήνεις? >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σε πληρώνω να μου το κλέψεις, για να δικαιολογηθώ κιόλας στο μπος.

:mad::mad:μαααααακ!!:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top