Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Επίσης και εδώ γίνεται ένας πανικός με το βιντεάκι του ξυλοδαρμού της Κανέλη και του μπουγέλου της Δούρου από τον τζάμπα μάγκα και καραφασισταριό της νούλας.Όλα τα Βρετανικά ΜΜΕ στα top story το έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αφιερωμενο στον Παυλοπουλο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Τον είχανε λέει κλειδωμένο σε μια πόρτα και τον συγκρατούσαν δύο...παρ'όλα αυτά έσπασε την πόρτα,ακινητοποίησε τους άλλους δύο που τον συγκρατούσαν στο δωμάτιο και δραπέτευσε,αφού έδειρε κι όλους τους δημοσιογράφους που βρέθηκαν μπροστά του!

Ποιος είναι,ο Σαμψών;;;!!!

Εντάξει είναι φασίστας το ξέρουμε,αλλά το ξεφτιλίσατε το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
" Η Λιάνα έφταιγε! Τον χτύπησε με Ριζοσπάστη! Είναι δυνατόν; Σαν να πετάς αγιασμό σε Βρυκόλακα!" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Αυτή και μόνο είναι η ρίζα από όπου ξεπετιέται ένας τύραννος: όταν εμφανίζεται για πρώτη φορά είναι ο προστάτης.
Πλάτων, 427-347 π.Χ., Φιλόσοφος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Τον είχανε λέει κλειδωμένο σε μια πόρτα και τον συγκρατούσαν δύο...παρ'όλα αυτά έσπασε την πόρτα,ακινητοποίησε τους άλλους δύο που τον συγκρατούσαν στο δωμάτιο και δραπέτευσε,αφού έδειρε κι όλους τους δημοσιογράφους που βρέθηκαν μπροστά του!

Ποιος είναι,ο Σαμψών;;;!!!

Εγώ ξέρω ότι πολλά κορίτσια έχουν ερεθιστεί με αυτό το αγρίμι! :P

Giota Marinou: ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΤΗΣ ΕΡΙΞΕΣ,,ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ...ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ!!!!ΝΑ ΑΓΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ....ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΗΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΒΡΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΜΑΥΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ,ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟΥΣ!!!!ΜΑΖΙ ΣΟΥ,,ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!!ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

Mirto Tsakiri: Γιατι φρικαρετε με τα ποσοστα?ςας το λεω κ παλι.οσοι νιωθουν κ αισθανονται ελληνες παλι χ.α.θα ψηφισουν..την ψηφο των ανθελληνων δν την χρειαζομαστε..οτι ποσοστο κ να παρουμε θα ειναι καθαρο ποσοστο ελληνικο κ ξεκαθαρισμενο.εμενα αυτο που με φοβιζει ειναι η ενδεχομενη κλεψια ψηφων μας..γιατι μετα το γεγονός αν ετρεμαν μια φορα τωρα τρεμουν δεκα

Zoi Koliodede: καλα τους εκανε και αλλες τοσες.Αυτες ξεκινησαν πρωτες.Τα παπαγαλακια θα εχουν τροφη τωρα, περι φασισταρια και 500 χρονια πισω ουτε λογος.Τα κατακαθια που απο ψευτοδημοσιογραφοι εγιναν βουλευτες που κοροιδευουν το κοσμακι και δινουν ψευτικες ελπιδες.Αυτα τα τερατα που δεν εχουν βοηθησει κανεναν.......

Ritsa Kapatou: Η κα Ράικου κινήθηκε πολύ γρήγορα (σε χρόνο dt θα έλεγα) για τη μήνυση στον Ηλία. Αλήθεια τόσο γρήγορα κινήθηκαν και για τους κλέφτες της χώρας;;;;; Δεν νομίζω..!!

Liakopoulou Fotini: Ηλια ειμαστε μαζι σου!!! Ολοι αυτοι μιλανε ευγενικα και δημοκρατικα μεταξυ τους για να γεμιζουν τις τσεπες τους και

Angeline St: ελα ενταξει αυτο θελανε εκει στον ΑΝΤ1...Αλλιως θα επεφταν διαφημισεις...νουμερα θελανε..&μετα να κανουν τον Ηλια περιφερομενο θιασο απο καναλι σε καναλι&να εκφερει το καθε σφουγγαροπανο αποψη...δεν βαρεσε γυναικα ρε,βαρεσε εκπροσωπο κομματος π τον προκαλουσε συνεχεια...ειδημονες ολοι...βγαζουν & ιατρικες γνωματευσεις..αι στο διαολο βγαινει το καθε τσοκαριδι&μιλαει,που ματωνουν τα ρουθουνια του απ την κοκα...ρε "μη μου απτου"λουγκρες,υπερασπιστες των ανθρωπινων δικαιωματων,θυμαστε καθολου3 νεκρους στη ΜΑΡΦΙΝ?Ε?αυτο σας πειραξε...υποκριτες του κωλου..δεν πεφτει η Χ.Α...φτωχομπινεδες,ο Κασιδιαρης φταιει οντως γιατι καθεται&μιλαει με τα αρχιδια του...

Θάνια Έλληνιδα: ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΕΙΣΑΙ ΛΕΒΕΝΤΗΣ!!!ΗΡΩΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ!!ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!

Rania Kour: phra ton antenna thlefwno....rwthsa gt den anaferan ti prohghthike gia na ftasei ekei o HLias....den kseroun ti na apanthsoun ....lamogia oloi

Liakopoulou Fotini: ‎...αποτελουν μερος ενος συστηματος που προκαλει πολιτικη οικονομικη και εθνικη εξαθλιωση. Και η εκφραση "να τον χαιρεται η μανα του" ειναι πολυ μεγαλη προσβολη προς τη μητερα σου. Ηλια εμεις σε υποστηριζουμε με χιλια!!!!

Καλλιοπη Σαιριδου: Ολο αυτο το διαστημα ολοι σου λεγαμε Ηλια πως αντεχεις να εισαι τοσο ψυχραιμος κλπ κλπ...Ηρθε η ωρα λοιπον που εχασες την ψυχραιμια σου και αντεδρασες...εμενα αν με ρωτας δικαιως ξεσπασες γιατι εισαι ανθρωπος και εσυ και βαρεθηκες να ακους ολο τα ιδια και τα ιδια...ολοι λεμε επισης οτι δε χρειαζεται να λυνουμε τα προβληματα μας με τη βια αλλα με διαλογο..εδω ομως δε γινεται διαλογος και αν δεν ετρωγε τις φαπες της δε θα σταματαγε..ειναι απλα τα πραγματα..οσο σκληρο ειναι το να σηκωσεις το χερι σου σε καποιον αλλο τοσο σκληρο ειναι να επιτεθεις και φραστικα σε καποιον κια αυτο βια λεγεται..και στην τελικη αυτες αρχισαν πρωτες...αν δεν αντιδρουσες και καθολου θα μας ελεγαν και μ@λακες..το κακο στην ολη ιστορια ειναι οτι θα εχει και συνεπειες...

Ritsa Kapatou: Δείτε το βίντεο σε slow motion....και μετά να μας πει η (Κ) Καννέλη ποιος σήκωσε χέρι πρώτος...

Κατερινα Πιτερη: Η Κανελλη το βρηκε τιμη μηπως να τις ριξει μερικες ακομα να την τιμησει περισσοτερο!!!!!!!!!!!!
Μαρία Μπαλάσκα: και τώρα αρχίζουν οι μαλακίες στην αρχική μου σελίδα. fuck ρε πούστη! άντε μαλακιστήρια, πείτε πάλι τις μαλακίες σας για τη χ.α

Gwgw Pouliou: Η κοκοτα η ξανθια θα ψαχνει να βρει κομμωτηριο .ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ !!!!!

Sofia Tzemanakh: Ηλια μαζι σου καλα εκανες!!!μας εχουν πεθανει!ξυλο θελουν ολοι!

Mintzoli Foteini: ΗΛΙΑ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΕΣ.ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΚΟΙΤΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΗ ΤΙΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.ΕΙΣΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ!!!!!!

Κατερινα Πιτερη: ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!

Χριστίνα Μαθιουδάκη: Ηλία μετα απο αυτο θα ερθω να σε βρω να σου σφιξω το χέρι !!!μπραβο !!!ΑΞΙΟΣ!!!!!

Sofia Tzemanakh: Μας στερισαν το δικαιομα στη ζωη για να τρωνε αυτοι.ε οχι ρε!καμαρι εισαι για μας.

Rania Kour: DEN VGAINOUN OMWS TA FASISTARIA NA POUN PWS TON PROKALESAN GIA NA PRAKSEI ETSI?EDW ME TA ADERFIA MAS PLAKVNOMASTE GIA MIA MPLOUZA...POSO MALLON AN MAS POUN POUSTARIA........MONO NA VGAZOUN ANAKOINWSEIS KSEROUN.......ZHTW TO ETHNOS!ZHTW H XA!!!!

Roula Koukoumela: Ηλια μη κοβεις πουθενα λεβεντη μου

Rania Kour: TO EIPA KAI PRIN...OSOI KSEROUME ATOMA POU DEN ENHMERWNONTAI APO INTERNET,AS TOUS ANOIKSOUME TA MATIA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Με τα καινουρια δεδομενα.. (https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=105922)
ΠΟΤΕΣ! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι πολλά κορίτσια έχουν ερεθιστεί με αυτό το αγρίμι! :P
Giota Marinou: ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΤΗΣ ΕΡΙΞΕΣ,,ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ...ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ!!!!ΝΑ ΑΓΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ....ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΗΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΒΡΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΜΑΥΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ,ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟΥΣ!!!!ΜΑΖΙ ΣΟΥ,,ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!!ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

Mirto Tsakiri: Γιατι φρικαρετε με τα ποσοστα?ςας το λεω κ παλι.οσοι νιωθουν κ αισθανονται ελληνες παλι χ.α.θα ψηφισουν..την ψηφο των ανθελληνων δν την χρειαζομαστε..οτι ποσοστο κ να παρουμε θα ειναι καθαρο ποσοστο ελληνικο κ ξεκαθαρισμενο.εμενα αυτο που με φοβιζει ειναι η ενδεχομενη κλεψια ψηφων μας..γιατι μετα το γεγονός αν ετρεμαν μια φορα τωρα τρεμουν δεκα

Zoi Koliodede: καλα τους εκανε και αλλες τοσες.Αυτες ξεκινησαν πρωτες.Τα παπαγαλακια θα εχουν τροφη τωρα, περι φασισταρια και 500 χρονια πισω ουτε λογος.Τα κατακαθια που απο ψευτοδημοσιογραφοι εγιναν βουλευτες που κοροιδευουν το κοσμακι και δινουν ψευτικες ελπιδες.Αυτα τα τερατα που δεν εχουν βοηθησει κανεναν.......

Ritsa Kapatou: Η κα Ράικου κινήθηκε πολύ γρήγορα (σε χρόνο dt θα έλεγα) για τη μήνυση στον Ηλία. Αλήθεια τόσο γρήγορα κινήθηκαν και για τους κλέφτες της χώρας;;;;; Δεν νομίζω..!!

Liakopoulou Fotini: Ηλια ειμαστε μαζι σου!!! Ολοι αυτοι μιλανε ευγενικα και δημοκρατικα μεταξυ τους για να γεμιζουν τις τσεπες τους και

Angeline St: ελα ενταξει αυτο θελανε εκει στον ΑΝΤ1...Αλλιως θα επεφταν διαφημισεις...νουμερα θελανε..&μετα να κανουν τον Ηλια περιφερομενο θιασο απο καναλι σε καναλι&να εκφερει το καθε σφουγγαροπανο αποψη...δεν βαρεσε γυναικα ρε,βαρεσε εκπροσωπο κομματος π τον προκαλουσε συνεχεια...ειδημονες ολοι...βγαζουν & ιατρικες γνωματευσεις..αι στο διαολο βγαινει το καθε τσοκαριδι&μιλαει,που ματωνουν τα ρουθουνια του απ την κοκα...ρε "μη μου απτου"λουγκρες,υπερασπιστες των ανθρωπινων δικαιωματων,θυμαστε καθολου3 νεκρους στη ΜΑΡΦΙΝ?Ε?αυτο σας πειραξε...υποκριτες του κωλου..δεν πεφτει η Χ.Α...φτωχομπινεδες,ο Κασιδιαρης φταιει οντως γιατι καθεται&μιλαει με τα αρχιδια του...

Θάνια Έλληνιδα: ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΕΙΣΑΙ ΛΕΒΕΝΤΗΣ!!!ΗΡΩΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ!!ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!

Rania Kour: phra ton antenna thlefwno....rwthsa gt den anaferan ti prohghthike gia na ftasei ekei o HLias....den kseroun ti na apanthsoun ....lamogia oloi

Liakopoulou Fotini: ‎...αποτελουν μερος ενος συστηματος που προκαλει πολιτικη οικονομικη και εθνικη εξαθλιωση. Και η εκφραση "να τον χαιρεται η μανα του" ειναι πολυ μεγαλη προσβολη προς τη μητερα σου. Ηλια εμεις σε υποστηριζουμε με χιλια!!!!

Καλλιοπη Σαιριδου: Ολο αυτο το διαστημα ολοι σου λεγαμε Ηλια πως αντεχεις να εισαι τοσο ψυχραιμος κλπ κλπ...Ηρθε η ωρα λοιπον που εχασες την ψυχραιμια σου και αντεδρασες...εμενα αν με ρωτας δικαιως ξεσπασες γιατι εισαι ανθρωπος και εσυ και βαρεθηκες να ακους ολο τα ιδια και τα ιδια...ολοι λεμε επισης οτι δε χρειαζεται να λυνουμε τα προβληματα μας με τη βια αλλα με διαλογο..εδω ομως δε γινεται διαλογος και αν δεν ετρωγε τις φαπες της δε θα σταματαγε..ειναι απλα τα πραγματα..οσο σκληρο ειναι το να σηκωσεις το χερι σου σε καποιον αλλο τοσο σκληρο ειναι να επιτεθεις και φραστικα σε καποιον κια αυτο βια λεγεται..και στην τελικη αυτες αρχισαν πρωτες...αν δεν αντιδρουσες και καθολου θα μας ελεγαν και μ@λακες..το κακο στην ολη ιστορια ειναι οτι θα εχει και συνεπειες...

Ritsa Kapatou: Δείτε το βίντεο σε slow motion....και μετά να μας πει η (Κ) Καννέλη ποιος σήκωσε χέρι πρώτος...

Κατερινα Πιτερη: Η Κανελλη το βρηκε τιμη μηπως να τις ριξει μερικες ακομα να την τιμησει περισσοτερο!!!!!!!!!!!!
Μαρία Μπαλάσκα: και τώρα αρχίζουν οι μαλακίες στην αρχική μου σελίδα. fuck ρε πούστη! άντε μαλακιστήρια, πείτε πάλι τις μαλακίες σας για τη χ.α

Gwgw Pouliou: Η κοκοτα η ξανθια θα ψαχνει να βρει κομμωτηριο .ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ !!!!!

Sofia Tzemanakh: Ηλια μαζι σου καλα εκανες!!!μας εχουν πεθανει!ξυλο θελουν ολοι!

Mintzoli Foteini: ΗΛΙΑ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΕΣ.ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΚΟΙΤΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΗ ΤΙΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.ΕΙΣΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ!!!!!!

Κατερινα Πιτερη: ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!

Χριστίνα Μαθιουδάκη: Ηλία μετα απο αυτο θα ερθω να σε βρω να σου σφιξω το χέρι !!!μπραβο !!!ΑΞΙΟΣ!!!!!

Sofia Tzemanakh: Μας στερισαν το δικαιομα στη ζωη για να τρωνε αυτοι.ε οχι ρε!καμαρι εισαι για μας.

Rania Kour: DEN VGAINOUN OMWS TA FASISTARIA NA POUN PWS TON PROKALESAN GIA NA PRAKSEI ETSI?EDW ME TA ADERFIA MAS PLAKVNOMASTE GIA MIA MPLOUZA...POSO MALLON AN MAS POUN POUSTARIA........MONO NA VGAZOUN ANAKOINWSEIS KSEROUN.......ZHTW TO ETHNOS!ZHTW H XA!!!!

Roula Koukoumela: Ηλια μη κοβεις πουθενα λεβεντη μου

Rania Kour: TO EIPA KAI PRIN...OSOI KSEROUME ATOMA POU DEN ENHMERWNONTAI APO INTERNET,AS TOUS ANOIKSOUME TA MATIA

Ελα μωρε, στην ιδια οικοδομη θα μενουν!
Φανταζεσαι να εχεις γειτονα τον Κασιδιαρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φασιστες κουφαλες ερχονται κρεμαλες:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Φανταζεσαι να εχεις γειτονα τον Κασιδιαρη;

Εγώ θα ήθελα να έχω ένα τέτοιο αρσενικό έναν τέτοιο άνδρα για γείτονα..
:inlove:
Ελάτε τώρα κορίτσια..Και ποια δεν θα τον ήθελε.. :redface: Αυτό το brutal που έβγαλε σήμερα απο μέσα του με ξάναψε..
Tρελένομαι γι'αυτόν!!
Αυτός θα καθάριζε για μένα..Όταν θα μάλωνα με την φίλη μου, όταν θα πιανόμουν απο τα μαλλία με την Κυρία που ήθελε το ενοίκιο εγώ θα τον φώναζα και αυτός.. θα έφερνε άλλους 100 και θα ....
Τον θέλω τρελά..και δεν είμαι η μόνη... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Από το πρωί της 7ης Ιουνίου το μόνο θέμα που παίζεται σε όλο το Internet και τα κανάλια είναι το συγκεκριμένο περιστατικό.

Θα το σχολιάσω και αυτό, προτού καταλήξω στην ουσία. Θα σχολιάσω όμως εκτενέστατα, όπως αρμόζει σε ένα τέτοιο θέμα κι όχι απλά "δείχνοντας" ότι είμαι και καλά υπέρμαχος της δημοκρατίας, κατακρίνοντας το περιστατικό, όπως έχουν ήδη κάνει οι περισσότεροι. Όποιος βαριέται, ας μην μπει στον κόπο, ας βάλει ένα status στο facebook να ενδυναμώσει τα δημοκρατικά του ένστικτα, να πάρει και 20 like να ηρεμήσει.

Για να προλάβω τους κακοπροαίρετους, όχι, δεν ψηφίζω χ.α. ούτε δικαιολογώ τις βιαιοπραγίες τους και του κασιδιάρη (ντάξει rempeske, μην χύσεις κανά δάκρυ). Αντιθέτως στις προηγούμενες εκλογές έχω αποτρέψει γνωστούς από το να ψηφίσουν χ.α., λέγοντας τους ότι αργά ή γρήγορα θα το μετανιώσουν. Tι να κάνω, ξεκαθαρίζω την θέση μου γιατί τα trolls παραμονεύουν...

Από την μια μεριά έχουμε τον Κασιδιάρη. Έχει κατηγορηθεί για διάφορα αδικήματα, που δεν ξέρω αν ισχύουν, αλλά ακόμα και τις κακές γλώσσες να μην πιστεύαμε ότι συνεργάζεται με συμμορίες και τα σχετικά, από την φάτσα και μόνο κατανοείς για τι πράμα μιλάμε. Ιδίως αυτό που φέρεται να είπε μετά "Αρχηγέ φέρε 100 άτομα, γιατί έχω πρόβλημα" μου θυμίζει κάτι συμμορίες Αλβανών που κάνουν το ίδιο για να ξεκαθαρίσουν (το χα ζήσει παλιότερα που υπήρξε διαπληκτισμός για ένα σκούντηγμα με δυο Αλβανάκια και μας έφεραν ολόκληρα τα Τύραννα - γύρω στα 20 άτομα- να μας πλακώσουν και να μας πάρουν στο κυνήγι), με την διαφορά ότι αυτοί θα ήταν «Έλληνες» κάγκουρες.

Από την άλλη μεριά έχουμε την Κανέλλη. Μερικές φορές μιλάει σωστά, ίσως είναι η μόνη συμπαθής από το ΚΚΕ αλλά αποτελεί γεγονός το ότι η Κανέλλη δεν αφήνει κανέναν να μιλήσει και όλο διακόπτει (όπως ο Μπουμπούκος, απλά σε θηλυκή έκδοση και με αριστερή ιδεολογία). Το ίδιο έκανε και σήμερα, βλέποντας μερικά λεπτά πριν το βίντεο όπου δεν τον άφηνε να πει μια κουβέντα ολοκληρωμένη και όλο τον προσέβαλε και τον διέκοπτε. Αλγεινή εντύπωση μου προκάλεσε επίσης το γεγονός ότι λίγα λεπτά πριν το ξύλο η Λιάνα κατέκρινε όσους έχουμε πει το σύνθημα "να καεί, να καεί το μπουρδέλο η βουλή" και υπεραμύνθηκε των ΚΝΑΤ, θεωρώντας λογικό να προστατεύουν αυτά την βουλή! Μα τι ειρωνεία, αυτή που θέλουν να φέρουν τον κομμουνισμό και να καταργήσουν τα κόμματα επειδή είναι ταξικά -δήλωση της Αλέκας στο τι θα έκανε αν έβγαινε ποτέ κυβέρνηση- (άρα και την βουλή), τώρα υπαραμύνονται του "ναού της δημοκρατίας". Αριστερός από την Εκάλη το παίζω κι εγώ άνετα.

Για την Δούρου, δεν την ξέρω την κοπέλα να εκφέρω άποψη. Ακούγονται διάφορα για αυτήν, αλλά η αντίδρασή της ήταν η καλύτερη και η πιο ήρεμη εκεί μέσα. Και η μήνυση, δικαίωμά της.
Καλά, για τον μπούλη τον Προκόπη με τον φασιστικό νόμο του μπόνους των 50 εδρών σχολίασε η thermopiles πιο πάνω, παίζει και να κατουρήθηκε. Όχι, για να μην ξεχνάμε και τους υπόλοιπους φασίστες...

Το πλέον λυπηρό βέβαια είναι πως η αντίδραση του Τατσόπουλου στην internetική εκπομπή Focus δεν σχολιάστηκε παρά ελάχιστα από τα μέσα. Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, εξοργισμένος (και με το δίκιο του, δεν αντιλέγω) από τους χαρακτηρισμούς που του απέδιδε ο Σταυρίδης αντέδρασε και αυτός αυθόρμητα και βιαιοπράγησε κατά του πρώην στελέχους της Δράσης (νυν της νδ νομίζω), αρπάζοντας και χτυπώντας το χέρι του στο τραπέζι και όχι μόνο, συν τις αμέτρητες βωμολοχίες του. Τον δικαιολογώ, κι εγώ ίσως να έκανα το ίδιο, όμως, δεν παύει να αποτελεί χειροδικία, όπως και αυτή του Κασιδιάρη. Τώρα το "δεν βαράμε γυναίκες, μόνο άντρες", είναι ρατσιστικό για τις γυναίκες, οπότε θεωρώ τα περιστατικά παρόμοια, με την διαφορά ότι το ένα το κάνανε γαργάρα, το άλλο θα μας το προβάλλουν για αρκετό καιρό. Ο Τατσόπουλος μάλιστα είχε παρόμοιο περιστατικό και εναντίον μιας γυναίκας σε άλλη εκπομπή, όπου της έπαιξε τον νταή χτυπώντας το χέρι στο τραπέζι και χύνοντας και αυτός ένα ποτήρι νερό (στο τραπέζι, όχι πάνω της :P ). Τα βίντεο στο link πιο πάνω.

Το ακόμα πιο τραγικό είναι το ποιοι σχολιάζουν το γεγονός!!! Φερεντίνο αγόρι μου, ακόμα έξω είσαι εσύ; Τι έγινε; Πώς πάνε τα deals; Όχι τα τηλεπαιχνίδια, τα άλλα deals, με τα «ενισχυμένα εισιτήρια». Ζούμε στην χώρα που ο dealer ναρκωτικών όχι μόνο δεν είναι μέσα αλλά έχει το θράσος να ασκεί και κριτική κατά του φασισμού!


Και έρχομαι στην ουσία. Ακόμα συζητάμε αυτό και δεν συζητάμε κάτι άλλο που έχει στιγματίσει την σημερινή ημέρα.
Πολίτης πυροβόλησε και σκότωσε ληστή

Όλον τον κόσμο δεν τον αφορά το ότι ένας φοιτητής Ιατρικής πυροβόλησε αυτόν που έβαλε μαχαίρι στον λαιμό της μάνας του, ζητώντας εκδίκηση και αγανακτισμένος από την ανεξέλεγκτη δράση των εγκληματιών, παίρνοντας τον νόμο στα χέρια του και πλέον, όπως ο ίδιος δηλώνει δεν θα μπορέσει να το βγάλει ποτέ από το μυαλό του ότι αναγκάστηκε να γίνει δολοφόνος. Αλήθεια, εσείς πώς θα αντιδρούσατε αν αυτός που είχε βάλει μαχαίρι στον λαιμό της μάνας σας πέρναγε πάλι βόλτα από την γειτονιά να σας ΞΑΝΑληστέψει, αφού η αστυνομία έχει επωμιστεί την προστασία των βουλευτών και όχι του κόσμου και είναι απούσα;
Τις προάλλες του αλλουνού του κλέβανε το αμάξι και κατέβηκε στην πιλοτή να δει τι συμβαίνει και τον καθάρισαν κι αυτόν.
Ποιο βρίσκετε πιο ενδιαφέρον θέμα συζήτησης; Το τι θα γίνει με την ασφάλειά μας ή το πόσο πολύ φαίνεται η μελανιά της Λιάνας;

Ούτε με το ότι ξεψύχησε ο άντρας που πυροβολήθηκε στο καφενείο του χωριού που λήστεψαν χθες δύο Αλβανοί κακοποιοί.

Ούτε φυσικά οι νέες αυτοκτονίες που πλέον αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο.

Δεν έχουμε φάρμακα, υποψήφιοι βουλευτές κλαίνε στην κάμερα και από κάτω οι άλλοι σχολιάζουν ότι κόμματα καπηλεύονται τις ψήφους που θα χάσει τώρα η χ.α. επειδή ο συγκεκριμένος ήταν υποψήφιος του Καμμένου. Αυτό θα πει βλέπω το δέντρο και χάνω το δάσος, δημιουργώ μίσος και σπέρνω διχόνοια στον λαό, οδηγώντας τον σε νέο εμφύλιο, έχοντας μέσα στην βουλή την άκρα αριστερά και την άκρα δεξιά, που κανονικά θα έπρεπε να ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Αλλά όταν έχεις την άκρα αριστερά, είσαι αναγκασμένος να δεχτείς και την άκρα δεξιά.

Διάβασα το εξής σχόλιο από τον τρελογιατρό τον Αντωνίου (δεν έχω σκοπό να αναφερθώ στο ποιόν του, θέλω μόνο να κρατήσω το συγκεκριμένο σχόλιό του):

Όταν αναρτήθηκε προχθές η είδηση για μία ακόμα αυτοκτονία ενός 'Ελληνα, λόγω της βίας της κρίσης και της φτώχειας στην χώρα μας ασκούμενη από τους προδότες, ΚΑΝΕΙΣ σας δεν εξεγέρθηκε και δεν σχολίασε με τόσο πάθος, όσο τώρα ένα χαστούκι και ποτήρι νερό εναντίον της ενσάρκωσης του life style, των image makers, και των στυλιστικών πρωτοτυπιών στην χώρα των αυτοκτονιών και της αλαζονείας του τίποτα!!

Ρωτώ:
- Ποιοι είναι οι ηθικοί αυτουργοί της εισόδου της χ.α. στην βουλή; Το πασοκ και η νδ δεν είναι;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και η δήλωση του Λοβέρδου ότι οι άνθρωποι δεν πεθαίνουν κιόλας; Του υπουργού υγείας που αντί να ασχοληθεί με το σύστημα υγείας το οποίο το ΔΙΕΛΥΣΕ και οδηγεί σε θάνατο χιλιάδες ανθρώπους, έγραφε στο blog του για το πόσο καλή μπάλα έπαιξε ο γάβρος;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και οι πολιτικές των φασιστών με τα δημοκρατικά προσωπεία που οδηγούν καθημερινά πλήθος κόσμου σε αυτοκτονία και σε κατάντια;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και οι χειροδικίες απέναντι σε άλλους υποψηφίους της χ.α. από αριστεροαναρχικούς; Γιατί το ξύλο εναντίον φασιστών δικαιολογείται, θα πουν κάποιοι. Σωστά. Γιατί όμως να μην δικαιολογείται τότε και το ξύλο εναντίον των νοσταλγών του Στάλιν; Μήπως τον νοσταλγείτε κι εσείς;
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και το να πετάς γυάλινο τασάκι σε συνδικαλιστή, ενώ πριν καταδικάζεις την ενέργεια του Κασιδιάρη; Ειρωνεία ή υποκρισία; Όταν οι τραμπούκοι είναι αριστερούληδες κανείς δεν μιλάει για "φασισμό" και δεν καταδικάζει...
- Γιατί είναι φασισμός η χειροδικία αυτή και δεν είναι φασισμός και το χρησιμοποιεί τα παιδιά σε προεκλογικό σποτ το κόμμα το οποίο θάβει το μέλλον τους; Πόσο δε μάλλον όταν παρόμοιο βίντεο έχει χρησιμοποιηθεί από την Αργεντινή για να δείξει πόσο κακό προκάλεσε το ΔΝΤ στην χώρα!

Ξεκαθαρείστε μας λίγο, πώς ορίζεται ο φασισμός για εσάς;

Θα παραθέσω μερικά ακόμα σχόλια για προβληματισμό από χρήστες του internet σε διάφορα ειδησεογραφικά sites:

βλέποντας το σημερινό σκηνικό στην εκπομπή του Παπαδάκη εκ πρώτης ταράχτηκα.. στην πορεία γέλασα.. και τέλος προβληματίστηκα.
προσπαθούσα να βρω μια λογική στην όλη αντιμετώπιση.
διαβάζοντας στα διάφορα μπλογκς για το συγκεκριμένο συμβάν.. ακούγοντας το ραδιόφωνο.. και διαβάζοντας τις απόψεις και τις αντιδράσεις που ήταν απαρτισμένες σε κάθε σελίδα του διαδικτύου.. έκανα στον εαυτό μου το εξής εύλογο ερώτημα..
ΓΙΑΤΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΡΟΕΒΗ ΣΕ ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΑ ΔΗΜΟΣΙΩΣ?
οι συνήθεις απαντήσεις που πήρα μέσο αυτών που διάβαζα είναι ότι είναι φασίστας .. γυαλίζει το μάτι του.. είναι οξύθυμος.τον προκάλεσαν.. τον πρόσβαλαν.. και πολλές άλλες γλυκανάλατες δικαιολογίες που όμως δεν δικαιολογούν την συμπεριφορά ενός ανθρώπου που εκπροσωπεί ένα κόμμα που του δίνεται η δυνατότητα από τον λαό να μπορεί να έχει πολιτικό λόγο για μεγάλο χρονικό διάστημα λίγο πριν τις εκλογές...
εμένα όλο αυτό με πονήρεψε. ως προς το ότι εφόσον η συγκεκριμένη αντίδραση δεν είχε κάτι να προσφέρει στην ΧΑ..... (το μονό που πρόσφερε ήταν να την κατακρίνουν) μήπως αποσκοπούσε σε πολιτικά κέρδη άλλων κομμάτων με την συνοχή της ΧΑ?
αυτός ο προβληματισμός μου ο οποίος ξεκίνησε δειλά από την 7η Μαΐου στην συνέντευξη τύπου με το εγερθώ που εκ πρώτης σκέφτηκα . οκ είναι γραφικοί. μήπως τελικά δεν είναι τόσο γραφικοί όσο μας αφήνουν να πιστεύουμε? μήπως είναι κατευθυνόμενοι από άλλες πολιτικές δυνάμεις που ξαφνικά έχασαν την γη κάτω από τα ποδιά τους..?
άλλος ένας προβληματισμός. ανεξαρτήτου τι κόμμα εκπροσωπείς

ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ , (από το makeleio.gr)

Νωρίς το πρωί η κυρία Ρένα Δούρου με την κυρία Λιάνα Κανέλλη καθύβριζαν με σκαιότατο τρόπο, επί πολλά λεπτά, προκαλούσαν και ειρωνεύονταν με ακόμα πιο απαράδεκτο ύφος και χαρακτηρισμούς έναν άνθρωπο(ότι και να είναι αυτός)που βρίσκεται εκ προοιμίου σε δεινή θέση και κινδυνεύει να πάει φυλακή για τον απλούστατο λόγο ότι είναι κατηγορούμενος για συνέργεια σε ληστεία και δικάζεται σε 4 μέρες. Όταν κάποιος είναι κατηγορούμενος, πρέπει, επειδή το λέει η ποινική δικονομία(και όχι οι άγραφοι τηλεοτπικοί νόμοι που κάποιοι τους έχουν γράψει εδώ και χρόνια)να σέβεσαι όχι τον ίδιο αλλά τη θέση του. Ο τηλεπαρουσιαστής της εκπομπής που δεν μας έχει πείσει τόσα χρόνια για το αμερόληπτο της συμπεριφοράς του πιθανόν να εκλέγχεται ότι παγίδεψε ένα ανήμερο θηρίο(ο χαρακτηρισμός δεν ανήκει σε μας)στο "κλουβί με τους τρελούς". Σε ένα τηλεοπτικό πλατό με φώτα και κάμερες που ως γνωστόν ερεθίζουν και διεγείρουν το νευρικό σύστημα. Πιστέψτε μας είναι παρατηρημένο. Ο δεχόμενος επίθεση βουλευτής προ της διάλυσης της Βουλής, αντέδρασε όπως αντιδρά ένα θεριό(ειδικά εαν είναι "εκπαιδευμένο")και έχει ανάλογα σωματικά και ψυχικά χαρακτηριστικά. Έβγαλε τα δόντια του κι όποιον πάρει ο Χάρος. Η ενέργεια "χτυπάω γυναίκα" για να πάρω το αίμα μου πίσω και την χαμένη και πληγωμένη τιμή ανήκει σε σκηνές από την "Στέλλα" και τα μεταπολεμικά μπαρ της Τρούμπας και δεν ταιριάζει σε πολιτισμένα(τρόπος του λέγειν)κοινωνικά πηγαδάκια. Όταν μάλιστα ο σφαλιαρίζων και όχι γρονθοκοπών έχει και πολιτική ιδιότητα, τότε το αμάρτημα είναι διπλό. Οι υπόλοιπες καταδίκες δεν μας αφορούν. Προέρχονται από πολιτικούς φελλούς που ενώπιον μιας εκλογικής διαδικασίας που έρχεται πωλούν εμπόρευμα για να διασώσουν το σαρκίον τους.

Ο Ηλίας Κασιδιάρης πρέπει να παραδοθεί, μας λένε έγκριτοι δημοσιογράφοι της αρπαχτής. Μάλιστα. Πρώτα όμως πριν το γράψουν θα έπρεπε να το γράψουν για τον εαυτό τους κοιτάζοντας το πρόσωπο τους στον καθρέφτη κάθε πρωί. Για όλα τα ανομήματα τους πριν βγουν να κρίνουν τα "θεριά" που ακονίζουν τα δόντια τους και για την ελεεινή τους πάρτη. Γιατί τα "θεριά" έχουν κανόνες που πιθανόν δεν διδάσκονται στις βίλες των αρπακτικών των ΜΜΕ.

Στην Παιανία, ένας νεαρός φοιτητής κτηνιατρικής, ο Νίκος Δάβαρης, σκότωσε τον ληστή που μπήκε στο σπίτι του. Η αστυνομία των Χρυσοχοίδη, Οικονόμου και όλων των σφουγγοκωλαριών τους, απούσα. Κατάβρεχε το γκαζόν έξω από το Τμήμα της Παιανίας, το μεσημέρι με λάστιχο 3 μέτρα. Γι αυτό την θέλουνε και όχι για να κηνυγά τους κλέφτες στην πολυπολιτισμική κοινωνία που λένε ότι επαγγέλλεται ο Συριζα του Τσίπρα. Εαν ο φοιτητής προφυλακιστεί τα "θεριά" θα γίνουν δύο σε μια μέρα. Και όλοι οι υπολοιποι που θα μιμηθούν τα "θεριά".

Στην Χαλκίδα, ληστές με κουκούλες, άρπαξαν 15 χρονο μαθητή και ζητούν όχι λύτρα αλλά τις τραπεζικές καταθέσεις των πελατών του τραπεζικού διεθυντή πατέρα του απαχθέντος!

Αυτή είναι η κοινωνία των "λύκων" που επί 50 χρόνια δημιουργούσαν σαν Φρανκεστάιν, οι Καραμανλήδες, οι Μητσοτάκηδες, οι Σαμαράδες, οι Κανελλόπουλοι, οι Παπανδρέιδες και όλα τα άλλα πολιτικά αληταριά, ρουφώντας το αίμα του λαού σε χώρα υπό κατοχή.

Πηγαίνετε τώρα, εσείς τα ίδια αληταριά, να τους μαζέψετε. Δυστυχώς εμείς δεν θα σας βοηθήσουμε να σωθείτε από τα δόντια τους. Και να σας δούμε να σας κατασπαράζουν θα ενεργήσουμε σαν τον βοσκό με τους λύκους και τα πρόβατα. Είστε μόνοι σας και είμαστε πολλοί. Δεν είστε ούτε άξιοι για τη λύπηση μας. Και αυτό θα φανεί στις 17 Ιουνίου.

΄Άντε Καληνύχτα και να προσέχετε...

Μολις ο Ευθυμιου και η Δουρου ποτιστουν και φαει ενα χαστουκι η Κανελη καταλυεται η Δημοκρατια!!!

Το μπουμπουκο οταν τον μπουγελωσαν γελαγατε. Οσους εχουν δειρει οι αριστεροι/αναρχικοί το κανατε γαργαρα.

Και μου έρχεται ο γιος του πρώην πασόκου βολευτή Καρύδη, που μάλιστα είχε κατηγορηθεί ότι έβαζε ψήφους στον μπαμπάκα, αλλά αυτός ποτέ δεν δικάστηκε, να μου πει για τον φασισμό! Ποιος?! Αυτός που τον έβαλε μέσα στην βουλή... Αυτός που πούλησε την χώρα, αυτός που γιγάντωσε τα υπαρκτά προβλήματα τα οποία καπηλεύεται τώρα η χ.α., αυτός που νομιμοποίησε το ξύλο των Ελλήνων ειρηνικών διαδηλωτών, μου μυξοκλαίγεται και το παίζει και δημοκράτης, αυτός που παραδίδει την χώρα στους Γερμανούς..!
Και όλοι οι άλλοι προδότες που συνεχίζουν να τους στηρίζουν...

Μην ξεχνάτε ότι τους ανθρώπους τους απασχολεί πρωτίστως το «φαίνεσθαι» και όχι το «είναι». Ενώ όλοι ξέρουν ότι φασίστες είναι και οι περισσότεροι από τους άλλους πολιτικούς, εκεί που θα βγάλουν την χολή τους είναι σε αυτούς που θα το δείξουν και δεν θα φορέσουν την μάσκα του δημοκράτη.
Ακόμα θα μπορούσα να γράφω ώρες με αφορμή το συγκεκριμένο, αλλά επειδή ήδη θα κουράστηκαν όσοι μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν σταματώ εδώ.

Καταλήγω, λοιπόν, υπενθυμίζοντας μία από τις δέκα τεχνικές για την χειραγώγηση της κοινής γνώμης από τον Νοάμ Τσόμσκι:
1. Η τεχνική της διασκέδασης

Πρωταρχικό στοιχείο του κοινωνικού ελέγχου, η τεχνική της διασκέδασης συνίσταται στη στροφή της προσοχής του κοινού από τα σημαντικά προβλήματα και από τις μεταλλαγές που αποφασίστηκαν από τις πολιτικές και οικονομικές ελίτ, δι’ενός αδιάκοπου καταιγισμού διασκεδαστικών και ασήμαντων λεπτομερειών. Η τεχνική της διασκέδασης είναι επίσης απαραίτητη για να αποτραπεί το κοινό από το να ενδιαφερθεί για ουσιαστικές πληροφορίες στους τομείς της επιστήμης, της οικονομία, της ψυχολογίας, της νευροβιολογίας και της κυβερνητικής. «Κρατήστε αποπροσανατολισμένη την προσοχή του κοινού, μακριά από τα αληθινά κοινωνικά προβλήματα, αιχμαλωτισμένη σε θέματα χωρίς καμιά πραγματική σημασία. Κρατήστε το κοινό απασχολημένο, απασχολημένο, απασχολημένο, χωρίς χρόνο για να σκέφτεται· να επιστρέφει κανονικά στη φάρμα με τα άλλα ζώα». Απόσπασμα από το Όπλα με σιγαστήρα για ήσυχους πολέμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να έχω ένα τέτοιο αρσενικό έναν τέτοιο άνδρα για γείτονα..
:inlove:
Ελάτε τώρα κορίτσια..Και ποια δεν θα τον ήθελε.. :redface: Αυτό το brutal που έβγαλε σήμερα απο μέσα του με ξάναψε..
Tρελένομαι γι'αυτόν!!
Αυτός θα καθάριζε για μένα..Όταν θα μάλωνα με την φίλη μου, όταν θα πιανόμουν απο τα μαλλία με την Κυρία που ήθελε το ενοίκιο εγώ θα τον φώναζα και αυτός.. θα έφερνε άλλους 100 και θα ....
Τον θέλω τρελά..και δεν είμαι η μόνη... :inlove:

Slut!... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Αν και λίγο άσχετο: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι συνδέετε την αντίδραση του κασιδιάρη με την πολιτική του κόμματος που εκπροσωπεί.Δεν είμαι χρυσή αυγή, γνωρίζω οτι είναι ναζιστικό κόμμα, αλλά παντού ακούω για φασισμό και διάφορες άλλες παπαριές σχετικά με το σημερινό συμβάν.Δηλαδή αν π.χ. ο Γκλέτσος (που όλοι ξέρουμε πόσο οξύθυμος είναι) αντιδρούσε ανάλογα θα έλεγε κανείς για το κόμμα του ? Ο Κασιδιάρης φέρθηκε άσχημα. Κρίμα πάντως, περίμενα μια συζήτηση μεταξύ του ίδιου και της κανέλλης γιατί ο κασιδιάρης φαινόταν ετοιμόλογος.Βέβαια, η κατάληξη δεν ήταν αυτή που περίμενα. Πιστεύω και πως ο ίδιος το μετάνιωσε και εδώ που τα λέμε πάνω στα νεύρα μας δεν ξέρουμε τι κάνουμε...Αλλα ρε παιδιά τον είχανε στήσει στον τοίχο τον άνθρωπο.Με την κανέλλη εντάξει μια έντονη συζήτηση είχανε, ο κασιδιάρης τα είχε πάρει εκείνη την ώρα, όμως η Δούρου τί πετάγεται και λέει: <<Αναβολή πήρες? >>?Τον προσέβαλε σε προσωπικό επίπεδο γιατί ο Κασιδιάρης δικάζονταν σήμερα(νομίζω) για μια ληστεία που κατηγορείται. Πολλά ήθελε ο άνθρωπος για να τα πάρει.Δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι και όλοι γνωρίζουμε οτι όταν κάποιος βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ούτε καν τον αγγίζεις.Δυστυχώς, οι της Χρυσής Αυγής, δεν είναι έτοιμοι για τέτοιου είδους συζητήσεις, δεν είναι προετοιμασμένοι απέναντι στους <<επαγγελματίες>> της λεκτικής βίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Απορώ, την έβλεπε κανείς την εκπομπή απ'την αρχή? Βγάζετε όλοι συμπεράσματα απ' το βιντεάκι που προβάλουν τα "Δημοκρατικά" Μ.Μ.Ε. μας? (Μέσα Μαζικού Εμετού). ο άνθρωπος ξεκίνησε ΣΥΖΗΤΗΣΗ για τα πετρέλαια του Αιγαίου και την ΑΟΖ, και απ'την μία η Δούρου τον σύγχαιρε ειρωνικά για την αναβολή δίκης που πήρε (ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΑΜΩ. ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΔΗΛΑΔΗ?) και απ'την άλλη η Κανέλλη δεν τον άφηνε να μιλήσει και τον αποκάλεσε φασιστο"κατι". (-μουτρο νομίζω). Όταν η Δούρου δέχθηκε το νερό ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ...ΓΕΛΑΕΙ ! ! !
Ένα ΜΟΝΟ πράγμα σημαίνει αυτό. Πέτυχε τον σκοπό της. Και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ. ΟΠΩΣ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΚΤΛ. Αυτό που πολλοί ΑΓΝΟΟΥΝ.
Άλλο ο κομμουνισμός σαν δόγμα-θεωρία κ άλλο πως υλοποιήθηκε στις πρώην ''σοσιαλιστικές'' χώρες.
Να τον εφαρμόσει η ελλάδα;;; διότι όλοι οι άλλοι λαοί ήταν τόσο μαλάκες και μόνο οι έλληνες αριστεροί έχουν το προνόμιο να ερμηνεύουν τον Μάρξ... και ανα 30 χρόνια να αναλαμβάνει την ηγεσία της ελλάδας και διαφορετικό ελληνικό αριστερό γκρουπούσκουλο, διότι οι υπόλοιποι ισχυρίζονται οτι δεν εφαρμόστηκε σωστά ο σοσσιαλισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι πολλά κορίτσια έχουν ερεθιστεί με αυτό το αγρίμι! :P

Giota Marinou: ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΤΗΣ ΕΡΙΞΕΣ,,ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ...ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ!!!!ΝΑ ΑΓΙΑΣΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΣΟΥ....ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΗΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΒΡΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΜΑΥΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ,ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΟΥΣ!!!!ΜΑΖΙ ΣΟΥ,,ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΔΕΡΦΕ!!!!!!!!ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

Mirto Tsakiri: Γιατι φρικαρετε με τα ποσοστα?ςας το λεω κ παλι.οσοι νιωθουν κ αισθανονται ελληνες παλι χ.α.θα ψηφισουν..την ψηφο των ανθελληνων δν την χρειαζομαστε..οτι ποσοστο κ να παρουμε θα ειναι καθαρο ποσοστο ελληνικο κ ξεκαθαρισμενο.εμενα αυτο που με φοβιζει ειναι η ενδεχομενη κλεψια ψηφων μας..γιατι μετα το γεγονός αν ετρεμαν μια φορα τωρα τρεμουν δεκα

Zoi Koliodede: καλα τους εκανε και αλλες τοσες.Αυτες ξεκινησαν πρωτες.Τα παπαγαλακια θα εχουν τροφη τωρα, περι φασισταρια και 500 χρονια πισω ουτε λογος.Τα κατακαθια που απο ψευτοδημοσιογραφοι εγιναν βουλευτες που κοροιδευουν το κοσμακι και δινουν ψευτικες ελπιδες.Αυτα τα τερατα που δεν εχουν βοηθησει κανεναν.......

Ritsa Kapatou: Η κα Ράικου κινήθηκε πολύ γρήγορα (σε χρόνο dt θα έλεγα) για τη μήνυση στον Ηλία. Αλήθεια τόσο γρήγορα κινήθηκαν και για τους κλέφτες της χώρας;;;;; Δεν νομίζω..!!

Liakopoulou Fotini: Ηλια ειμαστε μαζι σου!!! Ολοι αυτοι μιλανε ευγενικα και δημοκρατικα μεταξυ τους για να γεμιζουν τις τσεπες τους και

Angeline St: ελα ενταξει αυτο θελανε εκει στον ΑΝΤ1...Αλλιως θα επεφταν διαφημισεις...νουμερα θελανε..&μετα να κανουν τον Ηλια περιφερομενο θιασο απο καναλι σε καναλι&να εκφερει το καθε σφουγγαροπανο αποψη...δεν βαρεσε γυναικα ρε,βαρεσε εκπροσωπο κομματος π τον προκαλουσε συνεχεια...ειδημονες ολοι...βγαζουν & ιατρικες γνωματευσεις..αι στο διαολο βγαινει το καθε τσοκαριδι&μιλαει,που ματωνουν τα ρουθουνια του απ την κοκα...ρε "μη μου απτου"λουγκρες,υπερασπιστες των ανθρωπινων δικαιωματων,θυμαστε καθολου3 νεκρους στη ΜΑΡΦΙΝ?Ε?αυτο σας πειραξε...υποκριτες του κωλου..δεν πεφτει η Χ.Α...φτωχομπινεδες,ο Κασιδιαρης φταιει οντως γιατι καθεται&μιλαει με τα αρχιδια του...

Θάνια Έλληνιδα: ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΕΙΣΑΙ ΛΕΒΕΝΤΗΣ!!!ΗΡΩΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΑ!!ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!

Rania Kour: phra ton antenna thlefwno....rwthsa gt den anaferan ti prohghthike gia na ftasei ekei o HLias....den kseroun ti na apanthsoun ....lamogia oloi

Liakopoulou Fotini: ‎...αποτελουν μερος ενος συστηματος που προκαλει πολιτικη οικονομικη και εθνικη εξαθλιωση. Και η εκφραση "να τον χαιρεται η μανα του" ειναι πολυ μεγαλη προσβολη προς τη μητερα σου. Ηλια εμεις σε υποστηριζουμε με χιλια!!!!

Καλλιοπη Σαιριδου: Ολο αυτο το διαστημα ολοι σου λεγαμε Ηλια πως αντεχεις να εισαι τοσο ψυχραιμος κλπ κλπ...Ηρθε η ωρα λοιπον που εχασες την ψυχραιμια σου και αντεδρασες...εμενα αν με ρωτας δικαιως ξεσπασες γιατι εισαι ανθρωπος και εσυ και βαρεθηκες να ακους ολο τα ιδια και τα ιδια...ολοι λεμε επισης οτι δε χρειαζεται να λυνουμε τα προβληματα μας με τη βια αλλα με διαλογο..εδω ομως δε γινεται διαλογος και αν δεν ετρωγε τις φαπες της δε θα σταματαγε..ειναι απλα τα πραγματα..οσο σκληρο ειναι το να σηκωσεις το χερι σου σε καποιον αλλο τοσο σκληρο ειναι να επιτεθεις και φραστικα σε καποιον κια αυτο βια λεγεται..και στην τελικη αυτες αρχισαν πρωτες...αν δεν αντιδρουσες και καθολου θα μας ελεγαν και μ@λακες..το κακο στην ολη ιστορια ειναι οτι θα εχει και συνεπειες...

Ritsa Kapatou: Δείτε το βίντεο σε slow motion....και μετά να μας πει η (Κ) Καννέλη ποιος σήκωσε χέρι πρώτος...

Κατερινα Πιτερη: Η Κανελλη το βρηκε τιμη μηπως να τις ριξει μερικες ακομα να την τιμησει περισσοτερο!!!!!!!!!!!!
Μαρία Μπαλάσκα: και τώρα αρχίζουν οι μαλακίες στην αρχική μου σελίδα. fuck ρε πούστη! άντε μαλακιστήρια, πείτε πάλι τις μαλακίες σας για τη χ.α

Gwgw Pouliou: Η κοκοτα η ξανθια θα ψαχνει να βρει κομμωτηριο .ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ !!!!!

Sofia Tzemanakh: Ηλια μαζι σου καλα εκανες!!!μας εχουν πεθανει!ξυλο θελουν ολοι!

Mintzoli Foteini: ΗΛΙΑ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΕΣ.ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΚΟΙΤΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΗ ΤΙΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.ΕΙΣΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ!!!!!!

Κατερινα Πιτερη: ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΜΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!

Χριστίνα Μαθιουδάκη: Ηλία μετα απο αυτο θα ερθω να σε βρω να σου σφιξω το χέρι !!!μπραβο !!!ΑΞΙΟΣ!!!!!

Sofia Tzemanakh: Μας στερισαν το δικαιομα στη ζωη για να τρωνε αυτοι.ε οχι ρε!καμαρι εισαι για μας.

Rania Kour: DEN VGAINOUN OMWS TA FASISTARIA NA POUN PWS TON PROKALESAN GIA NA PRAKSEI ETSI?EDW ME TA ADERFIA MAS PLAKVNOMASTE GIA MIA MPLOUZA...POSO MALLON AN MAS POUN POUSTARIA........MONO NA VGAZOUN ANAKOINWSEIS KSEROUN.......ZHTW TO ETHNOS!ZHTW H XA!!!!

Roula Koukoumela: Ηλια μη κοβεις πουθενα λεβεντη μου

Rania Kour: TO EIPA KAI PRIN...OSOI KSEROUME ATOMA POU DEN ENHMERWNONTAI APO INTERNET,AS TOUS ANOIKSOUME TA MATIA
καλα ...ηλίθια ειναι ολα αυτα τα κοριτσακια..δε σκεφτονται ότι 5' να κατσουν μαζι του θα τις φανε??? εδω δε διστασε νατις μοιρασει στον αερα , στην προσωπικη ζωή του θα διστασει????????:eek:(μαζοχες?:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να έχω ένα τέτοιο αρσενικό έναν τέτοιο άνδρα για γείτονα..
:inlove:
Ελάτε τώρα κορίτσια..Και ποια δεν θα τον ήθελε.. :redface: Αυτό το brutal που έβγαλε σήμερα απο μέσα του με ξάναψε..
Tρελένομαι γι'αυτόν!!
Αυτός θα καθάριζε για μένα..Όταν θα μάλωνα με την φίλη μου, όταν θα πιανόμουν απο τα μαλλία με την Κυρία που ήθελε το ενοίκιο εγώ θα τον φώναζα και αυτός.. θα έφερνε άλλους 100 και θα ....
Τον θέλω τρελά..και δεν είμαι η μόνη... :inlove:
ναι παιδι μου..θα καθαριζε για σενα και εσενα....
(και λιγο σεβασμο τα κοριτσακια στον εαυτο μας δε βλαπτει εεε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αν καταδικαστεί τη Δευτέρα ο νούλας για το άλλο κακούργημα το οποίο εκδικάζεται θα μπορεί ακόμα να κατέβει Βουλευτής ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι παιδι μου..θα καθαριζε για σενα και εσενα....
(και λιγο σεβασμο τα κοριτσακια στον εαυτο μας δε βλαπτει εεε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Αν και λίγο άσχετο: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι συνδέετε την αντίδραση του κασιδιάρη με την πολιτική του κόμματος που εκπροσωπεί.Δεν είμαι χρυσή αυγή, γνωρίζω οτι είναι ναζιστικό κόμμα, αλλά παντού ακούω για φασισμό και διάφορες άλλες παπαριές σχετικά με το σημερινό συμβάν.Δηλαδή αν π.χ. ο Γκλέτσος (που όλοι ξέρουμε πόσο οξύθυμος είναι) αντιδρούσε ανάλογα θα έλεγε κανείς για το κόμμα του ? Ο Κασιδιάρης φέρθηκε άσχημα. Κρίμα πάντως, περίμενα μια συζήτηση μεταξύ του ίδιου και της κανέλλης γιατί ο κασιδιάρης φαινόταν ετοιμόλογος.Βέβαια, η κατάληξη δεν ήταν αυτή που περίμενα. Πιστεύω και πως ο ίδιος το μετάνιωσε και εδώ που τα λέμε πάνω στα νεύρα μας δεν ξέρουμε τι κάνουμε...Αλλα ρε παιδιά τον είχανε στήσει στον τοίχο τον άνθρωπο.Με την κανέλλη εντάξει μια έντονη συζήτηση είχανε, ο κασιδιάρης τα είχε πάρει εκείνη την ώρα, όμως η Δούρου τί πετάγεται και λέει: <<Αναβολή πήρες? >>?Τον προσέβαλε σε προσωπικό επίπεδο γιατί ο Κασιδιάρης δικάζονταν σήμερα(νομίζω) για μια ληστεία που κατηγορείται. Πολλά ήθελε ο άνθρωπος για να τα πάρει.Δεν έπρεπε να αντιδράσει έτσι και όλοι γνωρίζουμε οτι όταν κάποιος βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση ούτε καν τον αγγίζεις.Δυστυχώς, οι της Χρυσής Αυγής, δεν είναι έτοιμοι για τέτοιου είδους συζητήσεις, δεν είναι προετοιμασμένοι απέναντι στους <<επαγγελματίες>> της λεκτικής βίας.
γτ ισως το κομμα που εκπροσωπει δεν καταδικασε την πραξη του αλλα αντιθετως εμμεσα την ενστερνίστηκε?

Απορώ, την έβλεπε κανείς την εκπομπή απ'την αρχή? Βγάζετε όλοι συμπεράσματα απ' το βιντεάκι που προβάλουν τα "Δημοκρατικά" Μ.Μ.Ε. μας? (Μέσα Μαζικού Εμετού). ο άνθρωπος ξεκίνησε ΣΥΖΗΤΗΣΗ για τα πετρέλαια του Αιγαίου και την ΑΟΖ, και απ'την μία η Δούρου τον σύγχαιρε ειρωνικά για την αναβολή δίκης που πήρε (ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΑΜΩ. ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ ΔΗΛΑΔΗ?) και απ'την άλλη η Κανέλλη δεν τον άφηνε να μιλήσει και τον αποκάλεσε φασιστο"κατι". (-μουτρο νομίζω). Όταν η Δούρου δέχθηκε το νερό ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ...ΓΕΛΑΕΙ ! ! !
Ένα ΜΟΝΟ πράγμα σημαίνει αυτό. Πέτυχε τον σκοπό της. Και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ.
ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ. ΟΠΩΣ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΚΤΛ. Αυτό που πολλοί ΑΓΝΟΟΥΝ.
Άλλο ο κομμουνισμός σαν δόγμα-θεωρία κ άλλο πως υλοποιήθηκε στις πρώην ''σοσιαλιστικές'' χώρες.
Να τον εφαρμόσει η ελλάδα;;; διότι όλοι οι άλλοι λαοί ήταν τόσο μαλάκες και μόνο οι έλληνες αριστεροί έχουν το προνόμιο να ερμηνεύουν τον Μάρξ... και ανα 30 χρόνια να αναλαμβάνει την ηγεσία της ελλάδας και διαφορετικό ελληνικό αριστερό γκρουπούσκουλο, διότι οι υπόλοιποι ισχυρίζονται οτι δεν εφαρμόστηκε σωστά ο σοσσιαλισμός...
τι λες παιδι μου? οι ανθρωποι εχουν παραδεχτει και αποδεχτει την ταυτοτητά τους με τις δηλώσεις τους , σε συγκεντρωσεις και οπου σταθούν και βρεθούν το διατρανώνουν..σιγα μη τους βγαλουμε και κουμμουνιστες τωρα..για σε παρακαλω...
και εν πασει περιπτωσει οτιδηποτε και να ειχε προηγηθει δε δικαιολογει τετοια τουλαχιστον παιδαριωση και επικινδυνη -για να μην τη χαρακτηρίσω αλλιως- συμπεριφορα. και μην αρχισουμε να βρίζουμε και τη δουρου που δεν επεσε στο ζωοδες επιπεδο του ...ήμαρτον και ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Επίσης και εδώ γίνεται ένας πανικός με το βιντεάκι του ξυλοδαρμού της Κανέλη και του μπουγέλου της Δούρου από τον τζάμπα μάγκα και καραφασισταριό της νούλας.Όλα τα Βρετανικά ΜΜΕ στα top story το έχουν.

ΕΚΕΙ η αδερφή μου λέει ότι αναφέρθηκε και σχολιάστηκε φυσικά αλλά ΠΑΝΙΚΟΣ δεν έγινε.
Τι στα διάλα στην ίδια χώρα ζείτε, τόσο διαφορετικά Input δεν περίμενα.



Α Όταν η Δούρου δέχθηκε το νερό ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΗΝ...ΓΕΛΑΕΙ ! ! !
Kι εγώ και πολλοί άλλοι νομίζω θα μειδιούσαν αν τους πέταγαν εν ώρα ζωντανής εκπομπής ...νερό στα μούτρα. Από αμηχανία μάλλον. Άλλωστε δεν πρόλαβε να το σχολιάσει έγινε πανικός στο στούντιο στο ακριβώς επόμενο δευτερόλεπτο.

Έτυχε και είδα λίγο από την εκπομπή το πρωί πριν φύγω για δουλειά (έφυγα ακριβώς τη στιγμή που καλημέριζε ο παπαδάκης την κανέλλη γμτ πάντα τα καλά χάνω :P) και τουλάχιστον το τέταρτο περίπου που παρακολούθησα ήταν ομολογουμένως ήρεμη συζήτηση (βέβαια εγώ πέτυχα το σημείο που...όλοι συμφωνούσαν--μίλαγαν για το περιστατικό στην παιανία και πώς πρέπει η χώρα να φροντίσει τέτοια φαινόμενα να μην ξανασυμβούν).

Συγχωρείστε μου όλοι οι εξαιρετικά θυμωμένοι την ... ελαφριά μου διάθεση απέναντι στο θέμα, αλλά στην Ελλάδα του 2012, πραγματικά δεν μου κάνει εντύπωση απολύτως τίποτα πλέον.
Όταν οι "Polically correct" εκπρόσωποι είναι οι χειρότεροι δοσίλογοι και λωποδύτες της χώρας είναι απλά θέμα χρόνου να εμφανιστεί και ένας τραμπούκος στο παρεάκι τους.
Δυστυχώς, δεν με εκπλήσει πλέον τπτ. Παραιτήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top