Ποιο θα ήθελες να είναι το τελευταίο σου γεύμα;

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
υδροκυάνιο - πριν πέσω στα χέρια των εχθρών μου

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Θα 'ηθελα να είμουν σε μια ψαροταβέρνα δίπλα στην θάλασσα και να τρώω μύδια και χταποδάκι στα κάβουρνα...:clapup:Μμμμ....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἕνα καλὰ γεμάτο πιάτο πατσᾶ ἀνάμικτο (κοιλιὰ καὶ πόδι) χονδροκομμένο μὲ μπόλικο σκορδοστοῦμπι καὶ μπούκοβο μὲ συνοδεία μισὸ κιλὸ κρασὶ βαρελίσιο δυνατὸ (καὶ φυσικὰ μπόλικο ψωμὶ γιὰ βοῦτα) καὶ γιὰ ἐπιδόρπιο ἕνα λαχταριστὸ καζὰν-ντιπὶ γνήσιο πολίτικο μὲ ἕνα ποτηράκι τεντοῦρα (Πατρινὸ ἡδύποτο μὲ κανέλα καὶ γαρύφαλλο) γιὰ καλὴ χώνεψη. Δὲν ἔχει σημασία ποιός θὰ μοῦ τὰ μαγείρευε, ἀρκεῖ νὰ ἦταν ἔτσι ὅπως θὰ τὸ ἤθελα ἐγώ. Θὰ τὸ ἔτρωγα σὲ ἕνα παρακμιακὸ μαγαζάκι σὲ ἕνα ξεχασμένο μέρος κάπου στὴν Ἑλλάδα. Δὲ θὰ ἤθελα παρέα στὸ τελευταῖο γεῦμα. Μόνο ἐγὼ καὶ οἱ σκέψεις μου.

Υ.Γ. Ἡ ἐπιλογὴ τοῦ τί θὰ φάω δὲ σχετίζεται ἀποκλειστικὰ μὲ τὸ ὅτι εἶναι ἕνα ἀπὸ τὰ ἀγαπημένα μου. Σκέπτομαι ὅτι μιᾶς καὶ τὸ στομάχι θὰ εἶναι σφιγμένο ὅσο δὲν πάει, μπορεῖ ὁ πατσᾶς ποὺ εἶναι σοῦπα καὶ τὸ καζὰν-ντιπὶ ποὺ εἶναι κρέμα νὰ τὸ χαλαρώσουν λίγο (λέμε τώρα...:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια βοτκα λεμονι με κρακερς. Το φαι θα με φουσκωνε! Αντε και καμμιά λάιτ σαλατούλα! :D Τι σημαίνει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γεύμα; Νο, νο. Θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα. Είμαι σχεδόν σίγουρη πως αν έρθει η ώρα για το τελευταίο μου γεύμα, δε θα έχω και πολλή όρεξη για να φάω. :P

Θα ήθελα όμως να μαγειρέψω ένα τελευταίο γεύμα μαζί με κάποιον και μετά να πιω ένα (μπορεί και παραπάνω) ποτήρι σαμπάνια dom perignon από κάποια εκλεκτή σοδειά. Το φαγητό δικό του, θα ήταν σύνηθες άλλωστε... xD Πού; Απροσδιόριστα κάπου που να βλέπω ανοιχτή θάλασσα και να μην έχει φασαρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jericho

Νεοφερμένος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Άρτος και οίνος, όπως το τελευταίο γεύμα του Κυρίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Άρτος και οίνος, όπως το τελευταίο γεύμα του Κυρίου...

Καλά λέω γω βότκα με κράκερς. Οκευ δεν είναι κρασί, αλλά έχει αλκόολ. Γενικώς το αλκοόλ στα τελευταία θα μ'ευχαριστούσε:P
Παπαπα παω να φυγω απο το θεμα φτου φτου φτου:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Φυσικά και θέλω τελευταίο γεύμα.

...


...


...


θελει σκέψη

...


...



Οκ...Θα ήθελα να είχα τα πάντα. Όποιο καλό φαγητό δοκίμασα στην ζωή μου. Με καλή παρέα.


Ίσως όμως να κατέληγα να σαβούριαζα...big burgers, σουβλάκια, τηγανητές πατάτες με μπέικον και τσένταρ, χωρίς ίχνος λαχανικών :P Ίσως πάλι να κατέληγα να δοκιμάζω ότι πιο τρελό τρώνε άνθρωποι από όλο τον κόσμο (ώστε να εκτιμήσω το τι έτρωγα όλα τα χρόνια που έζησα :P) Φυσικά και θέλω αλκοόλ, και ίσως να έπινα μία weiss μπύρα (υποθετικά, δεν θα με πειράξει στο στομάχι), να συνέχιζα με ούζο (και ποικιλία δίπλα) και να κατέληγα...(αφού είχα χωνέψει) με ένα μπουκάλι από τα καλύτερα γλυκά κόκκινα κρασιά.

Όλα αυτά να μην είναι στον ίδιο χώρο...το σαβούρισμα θέλω να το κάνω στο ψηλότερο σημείο της πόλης, ώστε να έχω θέα...ενώ όλη την συνέχεια, πάνω στην θάλασσα...


Ίσως πάλι και όχι...ίσως να κατέληγα να είμαι με καλή παρέα στην παραλία, να τρώμε ότι έχουμε μαγειρέψει, πίνοντας μπύρα (ή ούζο-βύσσινο :P) να τραγουδάμε και να χορεύουμε...ίσως να γινόταν ένα μεγάλο party.

Ίσως πάλι να έτρωγα για τελευταία φορά μέσα σε ένα αεροπλάνο που θα με πήγαινε στα μέρη που δεν πρόλαβα να επισκεφτώ.

Ίσως πάλι...


...αλήθεια δεν ξέρω! :P
Μακάβριο θέμα!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φυσικά και θέλω τελευταίο γεύμα.

...
...


...


θελει σκέψη

...


...



Οκ...Θα ήθελα να είχα τα πάντα. Όποιο καλό φαγητό δοκίμασα στην ζωή μου. Με καλή παρέα.


Ίσως όμως να κατέληγα να σαβούριαζα...big burgers, σουβλάκια, τηγανητές πατάτες με μπέικον και τσένταρ, χωρίς ίχνος λαχανικών :P Ίσως πάλι να κατέληγα να δοκιμάζω ότι πιο τρελό τρώνε άνθρωποι από όλο τον κόσμο (ώστε να εκτιμήσω το τι έτρωγα όλα τα χρόνια που έζησα :P) Φυσικά και θέλω αλκοόλ, και ίσως να έπινα μία weiss μπύρα (υποθετικά, δεν θα με πειράξει στο στομάχι), να συνέχιζα με ούζο (και ποικιλία δίπλα) και να κατέληγα...(αφού είχα χωνέψει) με ένα μπουκάλι από τα καλύτερα γλυκά κόκκινα κρασιά.

Όλα αυτά να μην είναι στον ίδιο χώρο...το σαβούρισμα θέλω να το κάνω στο ψηλότερο σημείο της πόλης, ώστε να έχω θέα...ενώ όλη την συνέχεια, πάνω στην θάλασσα...


Ίσως πάλι και όχι...ίσως να κατέληγα να είμαι με καλή παρέα στην παραλία, να τρώμε ότι έχουμε μαγειρέψει, πίνοντας μπύρα (ή ούζο-βύσσινο :P) να τραγουδάμε και να χορεύουμε...ίσως να γινόταν ένα μεγάλο party.

Ίσως πάλι να έτρωγα για τελευταία φορά μέσα σε ένα αεροπλάνο που θα με πήγαινε στα μέρη που δεν πρόλαβα να επισκεφτώ.

Ίσως πάλι...


...αλήθεια δεν ξέρω! :P
Μακάβριο θέμα!



Ο Χριστός και ο Θεός τέτοια ανάλυση ούτε γω τηνε κάνω!!!!!!! Χαχαχαχαχα!!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ο Χριστός και ο Θεός τέτοια ανάλυση ούτε γω τηνε κάνω!!!!!!! Χαχαχαχαχα!!!:P:P

Δεν παίζουμε με το φαί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν παίζουμε με το φαί :P


Ελα μωρε, το τελευταίο σου θα'ναι! :PΔε θες να σαι ανάλαφρη σαν πούπουλο;; :P:D Να χωνέψουμε πριν συναντήσουμε τον Αγιο Πετρο- μεγάλη η Χαρη Του- μην πάμε και ζητάμε σόδες! Ωχ Θε μου εχω γκαγκανιάσει τόσες ώρες στο πισι και δεν ξέρω τι λέω! :worry:Παω καμμιά βόλτα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ελα μωρε, το τελευταίο σου θα'ναι! :PΔε θες να σαι ανάλαφρη σαν πούπουλο;; :P:D Να χωνέψουμε πριν συναντήσουμε τον Αγιο Πετρο- μεγάλη η Χαρη Του- μην πάμε και ζητάμε σόδες! Ωχ Θε μου εχω γκαγκανιάσει τόσες ώρες στο πισι και δεν ξέρω τι λέω! :worry:Παω καμμιά βόλτα:P:P

Τσου...θέλω να είμαι όσο πιο βαριά γίνεται μπας και δεν μπορεί να με σηκώσει ο Χάρος! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Πατατες τηγανητές(της γιαγιας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
φτου φτου φτου!!! ακους εκκει! :popcorn: :no: :(

ΠΟΤΕΣ!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καρμποναρα με πιτσα με την μητερα μου,την γιαγια μου και τους καλυτερους μου φιλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
αχ!!ειμαι λατρης του φαγητου να δω τι θα πρωτοδιαλεξω για τελευταιο γευμα...:hmm:λοιπον,θα θελα να το γευτω στο μπαλκονι του φιλου μου,μαζι με το φιλο μου και να περιελαμβανει πίτσα,πατατες τηγανιτές,σουβλακια και οτιδηποτε σοκολατενιο γλυκο!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αχ!!ειμαι λατρης του φαγητου να δω τι θα πρωτοδιαλεξω για τελευταιο γευμα...:hmm:λοιπον,θα θελα να το γευτω στο μπαλκονι του φιλου μου,μαζι με το φιλο μου και να περιελαμβανει πίτσα,πατατες τηγανιτές,σουβλακια και οτιδηποτε σοκολατενιο γλυκο!!!!!!:D


ξερεις, δεν ρωτησαν "πως θες να περάσεις το βραδυ της κυριακης"
σου λενε
"διαλεξε ενα πραγμα.
ενα πραγμα τελευταιο.
γιατι θα σε καθαρίσουμε.
τελος. καπούτ. ψωφ.

και όλα όσα ήσουν,
και όλα όσα είσαι,
και όλα όσα θα γίνεις
θα τα θάψουμε μαζί σου
χωρις ποτε κανεις να ενδιαφερθεί εαν
η αγαπητη σε ολους κιτ κατ
πλεον δεν είναι ούτε ανάμνηση ουτε τιποτα.
μονο σκονη. μονο χώμα.

κατσε λοιπον τωρα
και σκέψου ξανα.
όλα αυτά που ζήτησες
για τελευταίο γεύμα.

σου παει καλά;
δεν το βλέπεις και εσύ τι εννοώ;













ότι ξέχασες
την σαλάτα.






ββ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
ναι ξεχασα τη σαλατα!!ευτυχως που μου τη θυμισες!μια χωριατικη λοιπον! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ναι ξεχασα τη σαλατα!!ευτυχως που μου τη θυμισες!μια χωριατικη λοιπον! :D

Κάν'την τουλάχιστον ενδιαφέρουσα χωριάτικη...με παξιμάδια (προ-μαριναρισμένα και όχι μουλιασμένα στο νερό), πράσινη πιπεριά και ότι άλλο έχει η χωριάτικη, αλλά με dressing λάδι-ξύδι-μέλι. Μούρλια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Κάν'την τουλάχιστον ενδιαφέρουσα χωριάτικη...με παξιμάδια (προ-μαριναρισμένα και όχι μουλιασμένα στο νερό), πράσινη πιπεριά και ότι άλλο έχει η χωριάτικη, αλλά με dressing λάδι-ξύδι-μέλι. Μούρλια :redface:
cool αλλά γιατί μόνο μία? :P

μαρούλι(:inlove:) + ρόκα + παρμεζάνα + μπαλσάμικο + κουκουνάρια ή καλαμπόκι :thumbup:
+more...
ένα είναι σίγουρο για το δικό μου τελευταίο γεύμα: θα ήταν πλούσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top