Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εγώ θα σου προτείνω να πάτε στην Κρήτη(για νεολαία καλύτερα Ηράκλειο)...πατε οδικώς στο Ελ.Βενιζέλος(αφού μένεις κοντά στην Πάτρα δεν πρέπει να είναι πολύ μακριά η Αθήνα) ανεβαίνετε στο πρώτο αεροπλάνο για Ηράκλειο(έχει αρκετά συχνά τώρα το καλοκαίρι....νομίζω) και το πολύ σε 1 ώρα είστε στο κέντρο της νεολαίας.....καφετέριες,συνομίληκοι,τουρίστες,τέλεια θάλασσα...just perfect:clapup:

θέλω διακοπές τώρααααααααααααααααααα!(αντε να γράψουμε αγγλικά αύριο και τέλος)

συγνωμη τα αγγλικα την παρασκευη δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosou

Νεοφερμένος

Ο kosou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια εγω γ παρο λεω μ τν παρεα μ κ εχω βρει απο λαρισα μεταφορικα 100€ κ ξενοδοχειο στν παροικια με 90€..μηπως ξερετε αν ειναι καλυτερα ναουσα η παροικια ; που μαζευει πιο πολλους συνομιληκους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Εμείς κλείσαμε Πάρο ! Όλοι οι απόφοιτοι εκεί πάνε :P Θα πετύχουμε πολλούς γνωστούς εκείνο το διάστημα που θα πάμε. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό. :P Να ψάξετε σύντομα για δωμάτια, γιατί μετά δε θα βρείτε τίποτα. Οι τιμές θα ανέβουν στα ύψη. Πολύ καλό site είναι το booking.com . Οι αποστάσεις στην Πάρο πάντως δεν είναι κοντά. Θυμάμαι το 2009 που πήγα, όλη την ώρα με ένα αμάξι ήμασταν. Επίσης, για κανένα λόγο δε σου προτείνω την Λευκάδα! Είναι πολύ βαρετά. Για καμιά μονοήμερη, μόνο.


παιδια εγω γ παρο λεω μ τν παρεα μ κ εχω βρει απο λαρισα μεταφορικα 100€ κ ξενοδοχειο στν παροικια με 90€..μηπως ξερετε αν ειναι καλυτερα ναουσα η παροικια ; που μαζευει πιο πολλους συνομιληκους ;
Νάουσα, γιατί εκεί είναι όλα τα μαγαζιά. Εκεί μαζεύεται όλος ο κόσμος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
λοιπον παιδια τελη ιουλιου σκεφτομαι εγω με μια φιλη μου κι οποιος αλλος κατσει να παμε διακοπες σε καποιο νησι....γενικα το ψαχνουμε το θεμα...θελουμε ενα σχετικα μιικρο νησι οπου οι αποστασεις να ειναι μικρες καθως δεν μπορουμε να νοικιαζουμε δικο μας οχημα κ θα μετακινουμαστε με λεωφορειο,ταξι κ.τ.λ.π.,να χει νυχτερινη ζωη κ νεολαια,καλες παραλιες κ φυσικες ομορφιες...αρκει βεβαια το ταξιδι να ειναι maximum 7 ωρες...μενουμε σε μια πολη ενα μισαωρο εξω απ την πατρα...σκεφτηκαμε για σκιαθο,παρο,υδρα,σεριφο αλλα θα θελαμε κι αλλες αποψεις

φιλε για παρο εχω ακουσει πολυ καλα λογια...πολλοι φιλοι μου θα πανε εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosou

Νεοφερμένος

Ο kosou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ααα επισης τ ημερομηνια ειναι καλυτερα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
τελη ιουλιου αρχες αυγουστου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
συγνωμη τα αγγλικα την παρασκευη δεν ειναι?

για τα ενδοσχολικά του σχολείου μου λεω.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Αίγινα κ δεν το διαπραγμαρεύομαι..!! Ούτε 2 ώρες από Πειραιά κ πολύ πολύ πολύ οικονομικά.!!!;)

αιγινα???τι να λεει η αιγινα??μαζευεται εκει νεολαια??:hmm::hmm:

εγώ θα σου προτείνω να πάτε στην Κρήτη(για νεολαία καλύτερα Ηράκλειο)...πατε οδικώς στο Ελ.Βενιζέλος(αφού μένεις κοντά στην Πάτρα δεν πρέπει να είναι πολύ μακριά η Αθήνα) ανεβαίνετε στο πρώτο αεροπλάνο για Ηράκλειο(έχει αρκετά συχνά τώρα το καλοκαίρι....νομίζω) και το πολύ σε 1 ώρα είστε στο κέντρο της νεολαίας.....καφετέριες,συνομίληκοι,τουρίστες,τέλεια θάλασσα...just perfect:clapup:

θέλω διακοπές τώρααααααααααααααααααα!(αντε να γράψουμε αγγλικά αύριο και τέλος)
ειναι λιγακι μακρια μωρε...αν κι εχω εναν ξαδερφο μου στο ηρακλειο κ θα μπορουσε να μας φιλοξενησει

φιλε για παρο εχω ακουσει πολυ καλα λογια...πολλοι φιλοι μου θα πανε εκει

φιλη ειμαι :D:D το σκεφτομαι σοβαρα για παρο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση?ποσο θα βγουνε περιπου τα μεταφορικα για να παμε βεροια-θεσ/νικη-κτελ χαλκιδικης-καλαμιτσι-πευκοχωρι-θεσσαλονικη-βεροια?βοηθηστε με λιγο...πλιιζζζζζζζζζζζζζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily_

Νεοφερμένος

Η emily_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Για διασκέδαση σου προτείνω ανεπιφύλακτα Ίο.Έχει πολύ ωραίες παραλίες,οι τιμές στα ξενοδοχεία είναι φυσιολογικές μπορώ να πω αλλά προσφέρει και την επιλογή του camping.Πολύ ωραία είναι και στη Σίφνο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολεύει όσον αφορά τη μεταφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
τελικα αμφιταλαντευομαστε αναμεσα σε παρο κ σκιαθο..τα εξοδα κ για τα δυο νησια θα ειναι περιπου το ιδιο.....
βρηκα πλ οικονομικα ξενοδοχεια κ στα δυο νησια...
το προβλημα με τη σκιαθο ειναι πως θα φτασουμε μεχρι τν βολο λογω τν περιορισμενων δρομολογιων απο πατρα για βολο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
κλεισαμε για παρο τλκ!!23-27 ιουλιου
180 ευρω το 3κλινο για 4 νυχτες
θα ειμαι με μια παρεα 6 ατομων....
το μονο ακριβο ειναι τα ακτοπλοικα εισιτηρια...
οποιος εχει παει παρο ας μας προτεινει τι να κανουμε,σε ποιες παραλιες να παμε,που να φαμε κ.τ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
κλεισαμε για παρο τλκ!!23-27 ιουλιου
180 ευρω το 3κλινο για 4 νυχτες
θα ειμαι με μια παρεα 6 ατομων....
το μονο ακριβο ειναι τα ακτοπλοικα εισιτηρια...
οποιος εχει παει παρο ας μας προτεινει τι να κανουμε,σε ποιες παραλιες να παμε,που να φαμε κ.τ.λ.π
παροικια η ναουσα ειναι το ξενοδοχειο?αν ειναι στη παροικια θα ταλαιπωρηθητε λιγακι γιατι ο χαμος γινεται στη ναουσα τα βραδια...ετσι μου εχουν πει τουλαχιστον...κ εγω τελη ιουλιου παω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Ύδρα για κοντά και για πιο μακριά Χίο (6,5-7 ώρες ταξίδι)

Εμμ, αν δεν παινέψεις το σπίτι σου... ;). Συμφωνώ με την Χίο!

αλλάάά
ΖΑΚΥΝΘΟ λέω εγώ.. σε 2,5 ώρες το πολύ είστε εκεί. Βέβαια με τα λεωφορεία και στα 2 θα έχετε ενα θεματάκι, στη Ζακυνθο οι αποστάσεις είναι πιο κοντινές ειδικά αν επιλέξετε να μείνετε στην πόλη και για αρκετά απο τα αξιοθέτα θα χρειαστείτε καραβάκι κι οχι ταξί ή λεωφορείο (βλ. Ναυάγιο
)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
κλεισαμε για παρο τλκ!!23-27 ιουλιου
180 ευρω το 3κλινο για 4 νυχτες
θα ειμαι με μια παρεα 6 ατομων....
το μονο ακριβο ειναι τα ακτοπλοικα εισιτηρια...
οποιος εχει παει παρο ας μας προτεινει τι να κανουμε,σε ποιες παραλιες να παμε,που να φαμε κ.τ.λ.π

Punda θα πάτε,Χρυσή Ακτή και μια άλλη παραλία που δεν τη θυμάμαι.Και όπως πηγαίνεται στην Punda,θα φωνάζετε και "Pundaaaaaaaaa,Pundaaaaaaaaaaaaa,Pundaaaaaaaaaa",σαν νευρόσπαστα (τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα).Και στη Νάουσα,όπου ακούσετε δυνατή μουσική,θα μπαίνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
κλεισαμε για παρο τλκ!!23-27 ιουλιου
180 ευρω το 3κλινο για 4 νυχτες
θα ειμαι με μια παρεα 6 ατομων....
το μονο ακριβο ειναι τα ακτοπλοικα εισιτηρια...
οποιος εχει παει παρο ας μας προτεινει τι να κανουμε,σε ποιες παραλιες να παμε,που να φαμε κ.τ.λ.π

Θα πάτε Punda, για μπάνιο αξίζουν τα Λιβάδια στην Παροικιά (εκεί πηγαίναμε εμείς τουλάχιστον και ήταν πολύ ωραία!), αν έχετε όρεξη πηγαίντε κολυμπήθρες γιατί είναι γαμάτα! Όσο για το βράδυ,στη Νάουσα Βαρελάδικο (αν και ακριβό) και Barbarossa είναι τα πιο κλασσικά, τώρα άνοιξε και το W οπότε είναι μια σίγουρη επιλογή για φασαρία-κόσμο. Στην Παροικιά από την άλλη, εμείς είχαμε πάει στο Dubliner, ένα Ιρλανδικό μπαρ, έχει πολύ τουρίστες αλλά έχει τρελό χαβαλέ! (για πιο αργά αυτό, δλδ μετά τις 4 το πρωί!) Αυτά από εμένα! Να περάσεις τέλεια!!! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
κλεισαμε για παρο τλκ!!23-27 ιουλιου
180 ευρω το 3κλινο για 4 νυχτες
θα ειμαι με μια παρεα 6 ατομων....
το μονο ακριβο ειναι τα ακτοπλοικα εισιτηρια...
οποιος εχει παει παρο ας μας προτεινει τι να κανουμε,σε ποιες παραλιες να παμε,που να φαμε κ.τ.λ.π

Βγαλε μια ωραια φωτογραφια με το φοντο πουντα και μετα κρατα την για το πασο,ενας φιλος μου εχει να το λεει που του την δεχτηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
σκιαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
παροικια η ναουσα ειναι το ξενοδοχειο?αν ειναι στη παροικια θα ταλαιπωρηθητε λιγακι γιατι ο χαμος γινεται στη ναουσα τα βραδια...ετσι μου εχουν πει τουλαχιστον...κ εγω τελη ιουλιου παω

παροικια κλεισαμε...ως πιο κεντρικο σημειο :worry:
Punda θα πάτε,Χρυσή Ακτή και μια άλλη παραλία που δεν τη θυμάμαι.Και όπως πηγαίνεται στην Punda,θα φωνάζετε και "Pundaaaaaaaaa,Pundaaaaaaaaaaaaa,Pundaaaaaaaaaa",σαν νευρόσπαστα (τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα).Και στη Νάουσα,όπου ακούσετε δυνατή μουσική,θα μπαίνετε.

χαχαχαχα μωρε θα κανουμε σαν χαζα!ειμαι σιγουρη!

Θα πάτε Punda, για μπάνιο αξίζουν τα Λιβάδια στην Παροικιά (εκεί πηγαίναμε εμείς τουλάχιστον και ήταν πολύ ωραία!), αν έχετε όρεξη πηγαίντε κολυμπήθρες γιατί είναι γαμάτα! Όσο για το βράδυ,στη Νάουσα Βαρελάδικο (αν και ακριβό) και Barbarossa είναι τα πιο κλασσικά, τώρα άνοιξε και το W οπότε είναι μια σίγουρη επιλογή για φασαρία-κόσμο. Στην Παροικιά από την άλλη, εμείς είχαμε πάει στο Dubliner, ένα Ιρλανδικό μπαρ, έχει πολύ τουρίστες αλλά έχει τρελό χαβαλέ! (για πιο αργά αυτό, δλδ μετά τις 4 το πρωί!) Αυτά από εμένα! Να περάσεις τέλεια!!! ^^
ευχαριστω παρα πλ για τις συμβουλες...απο φαγητο ξερετε τι παιζει???στα λιβαδια ειναι το ξενοδοχειο μας

Βγαλε μια ωραια φωτογραφια με το φοντο πουντα και μετα κρατα την για το πασο,ενας φιλος μου εχει να το λεει που του την δεχτηκαν
χαχα λες να το κανω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εμεις λεμε με την παρεα μου ή για σποραδες ή για καποιο νησι στον αργοσαρωνικο ωστε να μην ειναι πολυ μακρια...ποιο νησι θα μου προτεινατε;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top