Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ὁ ΑΝΤΑΡΣΥΑ μὲ ὅσα ἔχει κάνει θὰ ἔπρεπε προ καιροῦ νὰ εἶχε βγεῖ πρὸ καιροῦ ἐκτὸς νόμου.
μα αυτος δεν ειναι αυγο του φιδιου
(ως γνωστον ολα τα φιδια ειναι δεξιά κανενα αριστερο:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,860 μηνύματα.

Ὁ ΑΝΤΑΡΣΥΑ μὲ ὅσα ἔχει κάνει θὰ ἔπρεπε προ καιροῦ νὰ εἶχε βγεῖ πρὸ καιροῦ ἐκτὸς νόμου. Ὅταν ὅμως ὁ ἕτερος συντάκτης τοῦ «Ἰοῦ» Δ. Τρίμης εἶναι πρόεδρος τῆς ΕΣΗΕΑ, εἶναι προφανὲς ὅτι οἱ πλάτες εἶναι πολὺ ἰσχυρὲς γιὰ νὰ παταχθοῦν τόσο εὔκολα οἱ ἀκροαριστεροί.

Ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν έχει κάνει τίποτα παράνομο, ποτέ. Έχει στελέχη υποδείγματα για την δημοκρατία, όπως η Δέσποινα Κουτσούμπα και ο Γιώργος Δελαστίκ. Έχω προσωπικούς φίλους εκεί, επιστήμονες, αγνούς αριστερούς αγωνιστές και πατριώτες. Το λιγότερο που μπορώ να πω για σένα είναι ότι είσαι ένας στυγνός ψευδολόγος που διακατέχεται από απύθμενο παραθρησκευτικό μίσος.


Τουλάχιστον μὲ τὴν ἀκόμα πιὸ βίαια Χρυσῆ Αὐγή, ὅλος αὐτὸς ὁ συρφετὸς τῶν ἀντιεξουσιαστῶν ὁ ὁποῖος τόσα χρόνια μᾶς ἔκανε καὶ μαθήματα «δημοκρατικότητας» μέσα ἀπὸ τὰ ΜΜΕ, θὰ πάρῃ ἕνα πολὺ καλὸ μάθημα ἀπὸ τοὺς ἀκροδεξιούς.

Δεν χρειάζεται να σχολιάσω κάτι παραπάνω σ' αυτό. Είσαι ψευδολόγος είσαι και επικίνδυνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν έχει κάνει τίποτα παράνομο, ποτέ.
οταν δερνεις ανθρωπους ειναι παρανομο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
581307_10150966536118637_1038015869_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,860 μηνύματα.
Μιλοῦν αὐτοὶ οἱ ὁποῖοι κάνουν ἀντισυγκεντρώσεις;:hmm:

Θυμίζω ἐπίσης



Αὐτὸς ὁ ὁποῖος βρίσκεται μπροστὰ στὸ φλεγόμενο κτήριο τῆς Μαρφὶν εἶναι ὁ Πέτρος Κωνσταντίνου πρόεδρος τοῦ κόμματος ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

Η απάντηση του Πέτρου Κωνσταντίνου, δημοτικού συμβούλου και υποψήφιου βουλευτή της ΑΝΤΑΡΣΥΑ στην Α' Αθήνας:

Όπως και την προηγούμενη φορά, έτσι και τώρα, στην τελευταία ευθεία, πριν εισπράξει ξανά τις εκλογικές σφαλιάρες του οργισμένου κόσμου, η ΝΔ παίζει το χαρτί του νόμου και της τάξης και βέβαια του ρατσισμού.Η ΝΔ έχει αμολήσει τα πιο πιστά μαντρόσκυλα του συστήματος, εκπαιδευμένα στη μεγάλη σχολή των φασιστών του ΛΑ.Ο.Σ, για να κατασυκοφαντήσουν τους αγώνες της Αριστεράς και ιδιαίτερα της ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Η ίδια η άρχουσα τάξη, φανερά ταραγμένη, διψάει για αίμα και εκδίκηση απέναντι στους αγωνιζόμενους εργάτες και νέους. Επιζητά δηλώσεις νομιμοφροσύνης από την Αριστερά, με τρόπο που ανοίγουν την πόρτα σε φασιστικές επιθέσεις σαν κι αυτές που προχωράει η ναζιστική συμμορία Χρυσή Αυγή.

Έτσι, ο Θ. Πλεύρης έφτασε να κουνάει μια φωτογραφία μου (έξω από τη ΜΑΡΦΙΝ στις 5 Μάη 2010) σε μεγέθυνση, για χάρη του τηλε-λυντσαρίσματος στο οποίο αρέσκεται, στην εκπομπή του Νίκου Ευαγγελάτου (12/6/2012).

Η αλήθεια την οποία αποτύπωσαν και μετάδωσαν τα κανάλια ΑΝΤ-1 και ΜΕΓΚΑ με δικές μου δηλώσεις, είναι ότι υπήρξε συστηματική προσπάθεια κατάσβεσης της πυρκαγιάς από την ΑΝΤΑΡΣΥΑ και την Ένωση Μεταναστών Εργατών, όπως και απόπειρα διάσωσης των έγκλειστων, παρά το όργιο της αστυνομικής βίας και την παρεμπόδιση των οχημάτων της Πυροσβεστικής από τους επικεφαλής των ΜΑΤ. Μάλιστα ο ιδιοκτήτης του βιβλιοπωλείου ΙΑΝΟΣ προμήθευσε αυτοπροσώπως σε μετανάστη πυροσβεστήρα που προσπάθησε να σβήσει τη φωτιά.

Τη συγκεκριμένη φωτογραφία την έχουν διακινήσει οι ιστοσελίδες των φασιστών, του ΛΑ.Ο.Σ και των νεοναζί της Χρυσής Αυγής. Ήταν άλλωστε η συμβολή τους στο να βγάλουν λάδι τις ευθύνες του Βγενόπουλου και της ιεραρχίας της συγκεκριμένης τράπεζας για το εγκληματικό κλείδωμα της πόρτας εκείνης τη μέρα, καθώς και την παντελή έλλειψη μέτρων πυρασφάλειας, ακόμη και σχετικής άδειας από την Πυροσβεστική.

Δεν λειτούργησαν απλά σαν φερέφωνα του συστήματος που εκείνες τις μέρες στόχευε στη διάλυση των μεγαλειωδών απεργιακών κινητοποιήσεων κατά του μνημονίου, αλλά πρόσφεραν και χειροπιαστές υπηρεσίες στα αφεντικά, πράγμα που συνάδει με τη συνολική τους φυσιογνωμία.

Στις εποχές που νοσταλγεί ο Θ. Πλεύρης, στα στρατοδικεία όπου θα ασκούσε με χαρά υπηρεσίες κατήγορου της Αριστεράς, η φωτογραφία μου αυτή έξω από τη ΜΑΡΦΙΝ στις 5 Μάη 2010 θα ήταν αρκετή το πιο πιθανό για να με στείλουν στο εκτελεστικό απόσπασμα.

Σήμερα εξυπηρετεί μια υστερική εκστρατείας μίσους κατά της Αριστεράς που η άλλη όψη της είναι η χρυσαυγίτικη βαρβαρότητα των τραμπουκισμών, των πογκρόμ και των επιθέσεων κατά των μεταναστών.

Στην ίδια εκπομπή ανέφερε ένα άλλο ψευδές και ανυπόστατο δημοσίευμα που κάθε τόσο το διοχετεύουν κύκλοι φίλα προσκείμενοι στον Θ. Πλεύρη και όπου αναφέρουν ότι συνελήφθη για παράνομη διακίνηση μεταναστών ο πρόεδρος της Πακιστανικής Κοινότητας Ελλάδος. Αυτή η ψευδής είδηση δυστυχώς μεταδόθηκε και από τον ΣΚΑΪ χωρίς καμία διασταύρωση!

Η Δεξιά έχει επιχειρήσει πολλές φορές στην ιστορία της με βία, νοθεία και τρομοκρατία να κερδίσει εκλογές και να περιθωριοποιήσει την Αριστερά. Ο Γρηγόρης Λαμπράκης δολοφονήθηκε σε μια τέτοια εκστρατεία μίσους στο παρελθόν.

Αποκτά ιδιαίτερη αξία να ηττηθεί αυτή η μαύρη εκστρατεία της Δεξιάς. Στις 17 Ιούνη στηρίζουμε ΑΝΤΑΡΣΥΑ για να ανοίξει ο δρόμος της ανατροπής των Μνημόνιων, για να εμποδίσουμε την επερχόμενη καταστροφή που μας επιφυλάσσουν αυτοί που μας θέλουν δεμένους χειροπόδαρα στα αμπάρια του Τιτανικού που ακούει στο όνομα ευρωζώνη και ΕΕ.

Τους επαγγελματίες συκοφάντες σαν το Θ. Πλεύρη που έρπει από όροφο σε όροφο της δεξιάς πολυκατοικίας για μια θέση βουλευτή και τηλεμαϊντανού, ο λαός ξέρει να τους αντιμετωπίζει με τη περιφρόνηση και την απομόνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,860 μηνύματα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επειδή ακόμα δεν έχετε αντιληφθεί τι εστί φασισμός και ποιος τον προάγει.
αμαν
αυτος με φοβησε πιο πολυ απο τον κασιδιαρη:worry:
ο πιο γνησιος επικινδυνος φασισμος σε χερια με εξουσια
αυτος και 2ον ο παγκαλος

ο σαμαρας στο ενικος χτυπηθηκε προχθες πολυ αγρια με ερωτησεις και προσωπικες προσβολες ακομη και ποτε δεν επιτεθηκε αλλα ηταν ψυχραιμος και ευγενικος

και καπιοι λενε οτι σαμαρας βενιζελος ειναι ιδιοι
δειτε και κρινετε τους χαρακτηρες,,γιατι αυτοι θα κυβερνησουν..
ευτυχως γλυτωσαμε απο τον βενιζελο πρωθυπουργο,,δεν μπορω να φανταστω τι διτκατορας ουσιαστικα θα ηταν..

στην κυβερνηση συνεργασιας αναγκαστικα αυριο,,με νδ μπροστα

να απαγορευθει οποιαηδποτε υπουργικη θεση στο βενιζελο,,ειναι απλα επικινδυνος

ας βαλουν πιο νεα και αφθαρτα προσωπα..

και καποιοι αυτον τον καραφασιστα τον ελεγαν μπενυ και τον ηθελαν αρχηγο ..

και ο χατζηνικολαου δεν τον σταματησε το βενιζελο,,κοοτααα..
το χειροτερο ειναι οτι ηταν ψευτικος ο θυμος παω στοιχημα γιατι ξερει ολες τις βρωμιες απο μεσα,,
κοινως τρομοκρατησε με επιγνωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εχμ, το γεγονός αυτό με τον Σαμαρά δείχνει ότι απλά είναι πιο έξυπνος σε τέτοια θέματα από το παχύδερμο και ξέρει να συγκρατείται για να μην δημιουργεί άσχημες εντυπώσεις. Όχι ότι είναι ο καλός πρωθυπουργός που θα μας σώσει και δεν θα μας πουλήσει στους ξένους... ξανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εχμ, το γεγονός αυτό με τον Σαμαρά δείχνει ότι απλά είναι πιο έξυπνος σε τέτοια θέματα από το παχύδερμο και ξέρει να συγκρατείται για να μην δημιουργεί άσχημες εντυπώσεις.
ειναι απλα καλυτερος χαρακτηρας,,και οχι φασιστας,,σαδιστης(και αντιπρόσωπος:worry:)
αυτα δεν κρατιουνται,,

η ποιοτητα του χαρακτηρα του καθε ανθρωπου φαινεται,,δεν μπορει να κρυφτει ουτε να το παιξει,,ειδικα σε απανωτες ερωτησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ. Φαίνεται. Και σε αυτά που λες έχεις δίκιο. Όμως οφείλεις τότε να παραδεχτείς ότι φαίνεται πως είναι και ψεύτης. Διαφορετικά βλέπεις τα χαρακτηριστικά του επιλεκτικά. Μην μου ζητήσεις στοιχεία, τα έχουμε παραθέσει άπειρες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όμως οφείλεις τότε να παραδεχτείς ότι φαίνεται πως είναι και ψεύτης.
ο σαμαρας?
σιγουρα,,αλλα ποιος πολιτικος δεν ειναι?
ο τσιπρας δεν ειναι με τις μπουρδες που λεει και δεν θα κανει τιποτε?
λενε αβερτα ψεματα ,,πολυ περισσοτερα απο το σαμαρα,,απλα ειναι ακομα πιο αδυνατα να γινουν απο του σαμαρα,,

πολιτικος που δεν λεει ψεματα και δεν ταζει και κανει ρουφετια απλα δεν αεβαινει πουθενα..απορριπτεται απο το συστημα
γιαυτο και δεν θα ασχολιομουν ποτε με την πολιτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και πάλι δεν διαφωνώ, αλλά θα σου παραθέσω αυτό που είπε το μέγα χάος:

Από την άλλη πλευρά, ποιες είναι οι πραγματικές επιλογές τούτη την ώρα; Να μην ψηφίσω κάποιον ΕΙΚΑΖΟΝΤΑΣ ότι ΜΠΟΡΕΙ να είναι μέρος του συστήματος ή ότι δεν έχει τους κατάλληλους ανθρώπους για να εφαρμόσουν το δύσκολο πρόγραμμα που απαιτείται για τη διάσωση της χώρας και τελικά να καταλήξω να πριμοδοτήσω κάποιους για τους οποίους είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι αποτελούν τον κύριο κορμό του προδοτικού κι εθελόδουλου πολιτικού κατεστημένου και που ΓΝΩΡΙΖΩ ότι πρόκειται να συνεχίσουν να με καταστρέφουν, εμένα προσωπικά, τους συντοπίτες μου και τη χώρα μου και που έχουν ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ να ξεπουλήσουν την περιουσία της χώρας σε ξένους ηγεμόνες; Πόσο λογικό μπορεί να είναι αυτό; "Επειδή εσύ μπορεί να με προδώσεις, θα υποστηρίξω εκείνον που σίγουρα θα με προδώσει", έχει τούτο κάποιο, έστω ελάχιστο, νόημα; Το μόνο που θα καταφέρω έτσι θα είναι τελικά να πριμοδοτήσω μακροπρόθεσμα τη ΧΑ, η οποία θα καταλήξει στη συνείδηση του απλού ανθρώπου ν' αποτελεί την μόνη εξωσυστημική αντιπολίτευση, πράγμα που μου φαίνεται πραγματικά αισχρό και αποτρόπαιο.

Το δεύτερο κύριο ερώτημα, το οποίο πολύ σωστά απάντησε ο Νίκος, είναι κατά πόσον θα μπορέσει ο ΣΥΡΙΖΑ να υλοποιήσει όσα λέει. Είμαι βέβαιος ότι ΔΕΝ θα μπορέσει!! Αυτό που έχει όμως σημασία, είναι ότι εάν οι άλλοι κάνουν έστω και τα μισά απ' όσα έχουν ορκιστεί στους ξένους αφεντάδες τους, η κατάσταση θα ξεφύγει από κάθε έλεγχο, τουλάχιστον από τον έλεγχο του λαού αυτής της χώρας και θα περάσει στα χέρια ξένων αποικιοκρατικών δυνάμεων, που θα μας συμπεριφερθούν όπως σε όλους τους λαούς των δημοκρατιών Μπανάνας τις οποίες έχουν δημιουργήσει σε όλο τον πλανήτη, εδώ και αρκετές δεκαετίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω θελω απλα εναν που θα φερει επενδυεσεις και δουλειες στη χωρα για να δουλεψω
η εθνικη κυριαρχια λιγο με νοιαζει γιατι την εχουμε ξαναχασει τοσες φορες με γνησιες χρεωκοπιες και την ξαναπηραμε
και αλλωστε το νεο κρατος ειναι η ευρωπη

οποτε η νδ και ο σαμαρας μπορουν να φερουν δουλειες και αναπτυξη
ο τσιπρας το λεει κιολας οτι δεν μπορουν..αφου δεν θελουν ιδιωτες να αναμιχθουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ναι, Άγγελε, ναι. Κι εγώ μπορώ να πηδάω ανά πάσα στιγμή την Μαρία Σαράποβα και παράλληλα να βγάζω άμυνα στα forehands του Nadal...

Έτσι να σου βρει δουλειά, μπορεί, γιατί όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο Βενιζέλος είναι κτήνος. Ο Σαμαράς είναι πονηρός. Δεν ξέρω ποιο είναι πιο επικίνδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
ειναι απλα καλυτερος χαρακτηρας,,και οχι φασιστας,,σαδιστης(και αντιπρόσωπος:worry:)
αυτα δεν κρατιουνται,,

η ποιοτητα του χαρακτηρα του καθε ανθρωπου φαινεται,,δεν μπορει να κρυφτει ουτε να το παιξει,,ειδικα σε απανωτες ερωτησεις..

Μην ξεχνάς ότι ο Σαμαράς είναι οικονομολόγος και έχει και ΜΒΑ, άρα έχει κάνει Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού, Διαπραγματεύσεις, Ηγεσία και Μάνατζμεντ, όπως ακριβώς και εγώ, αλλά σε άλλο πανεπιστήμιο προφανώς (ο μπαμπάς μου δεν ήταν τόσο ματσό σα του Σαμαρά για να με στείλει στο Αμέρικα δυστυχώς).

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι, και τα χειρότερα σχέδια να έχει στο μυαλό του, ξέρει πως θα την κουμαντάρει την κατάσταση, πως θα μανατζάρει το στρίμωγμά του από τον κόσμο, την βρωμιά της Ζίμενς, τους υφισταμένους του στη ΝΔ, τους πολίτες σαν κι εσένα στην κάλπη (προφανώς όμως όχι και τη χώρα γιατί ελέγχεται από τους έξωθεν) κλπ, κι αυτό είναι πολύ κακό διότι δεν ξέρουμε τι έχει στο μυαλό του.

Τουλάχιστον ο Βενιζέλος είδαμε τι έχει στο κεφάλι του, πολλές φορές. Γνωστός οξύθυμος καιρό τώρα. Αυτό δεν κάνει καλύτερο το Σαμαρά όμως. Ο ένας είναι δικηγόρος κι ο άλλος μάνατζερ. Ποιός κάνει καλύτερη διαχείριση πισινοπιλάλας; Ο μάνατζερ. Θα τρέξει το σκατό στο πάτωμα και θα σε πείσει ότι μυρίζει λεβάντα, ενώ ο δικηγόρος θα κάνει αγωγή στο σκατό για προσβολή δημοσίας αιδούς και καταστροφή ιδιωτικής περιουσίας. Πολύτιμες και αξιοσέβαστες επιστήμες και οι δυο, δε λέω αλλά έλα όμως που το σκατό παραμένει σκατό. Εμείς δε θέλουμε οικονομολόγο, ούτε δικηγόρο, ούτε πολιτικό μηχανικό να μας κυβερνήσει. Βοθρατζή θέλουμε.

εγω θελω απλα εναν που θα φερει επενδυεσεις και δουλειες στη χωρα για να δουλεψω
η εθνικη κυριαρχια λιγο με νοιαζει γιατι την εχουμε ξαναχασει τοσες φορες με γνησιες χρεωκοπιες και την ξαναπηραμε
και αλλωστε το νεο κρατος ειναι η ευρωπη

οποτε η νδ και ο σαμαρας μπορουν να φερουν δουλειες και αναπτυξη
ο τσιπρας το λεει κιολας οτι δεν μπορουν..αφου δεν θελουν ιδιωτες να αναμιχθουν..

Είδες πόσο λίγο σε νοιάζει η εθνική σου κυριαρχία τώρα που πεινάς; Γι αυτό σε έκαναν να πεινάσεις ρε μαύρε, για να μη σε νοιάζει και να στην πάρουν πιο εύκολα, αρκεί να πάρεις ένα πιάτο φαί.

Με τι λεφτά αγόρι μου θα φέρει η ΝΔ και ο Σαμαράς δουλειές και ανάπτυξη; Αφού όπως έρχονται τα χρήματα, έτσι ξαναφεύγουν για να πάνε στους δανειστές μας για την εξυπηρέτηση του χρέους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μην ξεχνάς ότι ο Σαμαράς είναι οικονομολόγος και έχει και ΜΒΑ, άρα έχει κάνει Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού, Διαπραγματεύσεις, Ηγεσία και Μάνατζμεντ, όπως ακριβώς και εγώ, αλλά σε άλλο πανεπιστήμιο προφανώς (ο μπαμπάς μου δεν ήταν τόσο ματσό σα του Σαμαρά για να με στείλει στο Αμέρικα δυστυχώς).
μα γιαυτο μπορει να χειρηστει καλυτερα τα οικονομικα της χωρας και να φερει αναπυξη
γιατι ξερει τι λεει
δεν του τα λενε αλλοι.οπως ο κοινωνιολογος ηλιθιος γαπ

Με τι λεφτά αγόρι μου θα φέρει η ΝΔ και ο Σαμαράς δουλειές και ανάπτυξη; Αφού όπως έρχονται τα χρήματα, έτσι ξαναφεύγουν για να πάνε στους δανειστές μας για την εξυπηρέτηση του χρέους.
θεμα συφωνιων ειναι,,τοσες χωρες αναπτυχθηκανε οπως η τουρκια πχ μετα το δντ
αν εσυ πιστευεις οτι μαγικα σε μερα θα βγουμε απο το βουρκο με τον τσαντισμενο χοντροκαμμενο
πλανασαι

ουτε με καταγγελιες ουτε με μαλακιες τυπου επονιδειστου χρεους θα βγουμε
απο τη λασπη παρα μονο με πολλλη δουλεια και εκμεταλλευση καθε δυνατοτητας της ελλαδας,,και υπαρχουν πολλες..


θα χρειαστει σωστο ικοονμικο προγραμμα και ρεαλιστικη διαπραγματευση με τους δανειστες
η ελλαδα εχει πολλα να αναπτυξει,,εγω ειμαι αισιοδοξος,,αν εσεις οι απαισιοδοξοι θελετε να γινουν ολα μπαχαλο και ψηφιζετε απλως διαμαρτυρια,,ψηφιστε

ακουω τις αφελειες και σαχλαμαρες του συριζα και γελαω,,οπως και του κεμμενου χτυπανε καθαρα στο συναισθημα γιατι λογικα δεν βγαινει τιποτα,,μονο στο θυμο ποτναρουν γιατι αυτα που λενε ειναι απλως ανεδαφικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top