Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Καταρχάς, ο σεκιουριτάς προφανώς δεν είναι τόσο βλάκας να τα βάλει με όλους αυτούς να μαχαιρωθεί κι ο ίδιος.

Από κει και πέρα, θα ήθελα πολύ να μου πεις, ποιος ευθύνεται για αυτό; Οι κυβερνήσεις που έχουν διαλύσει ολοκληρωτικά την παιδεία και επιτρέπουν -για να μην πω ενθαρρύνουν- να μεγαλώνουν άτομα με τέτοιες αντιλήψεις; Οι κυβερνήσεις που έχουν πάρει 10 αστυνομικούς σε κάθε πολιτικό να τον φυλάνε και όχι σε κάθε δημόσιο χώρο; Οι κυβερνήσεις που ενώ έχουν το υλικό και φαίνονται πρόσωπα, δεν συλλαμβάνουν κανέναν; Ποιος φταίει; Το αγρίμι που είναι αγρίμι και δεν κατανοεί ή αυτός που το αγριεύει περισσότερο αντί να το εξημερώσει;

Μη με βάζεις να παρακολουθήσω τα νοητικά σου άλματα. Αν θέλεις να βρω τρόπο να κλείσω τα αυτιά και την ψυχή στο ουρλιαχτό του σκουρόχρωμου συνανθρώπου μου ("Βοήθειααα"), συγνώμη αλλά δεν πρόκειται να το κάνω. Σε αυτό το θρεντ θα ξεσκεπάζω τη βρωμιά τους και ας κρίνουν άλλοι τι φταίει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Έχω να κάνω πρόταση να πάμε στην Κρήτη
και να αποσχιστούμε απο την υπόλοιπη Έλλάδα και τους τρομολάγνους. :)

Δυσκολο... Και οι Κρητηκοι που "αγωνιζονται" για την ανεξαρτησια της κρητης ειναι λιγοι...! Οι περισσοτεροι θελουν να ειναι μερος της τρομολαγνειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Σύζυγος Μιχαλολιάκου: Με τη Λιάνα κάναμε παρέα, είμαστε ξαδέρφες

Αποκαλυπτική συνέντευξη Ελένης Ζαρούλια σε ραδιοφωνικό σταθμό. Η σχέση της με τη Λιάνα Κανέλλη, το χαστούκι του Ηλία Κασιδιάρη και το περίφημο "εγέρθητι". Δείτε απόσπασμα της συνέντευξης (Vid) news247 Ιούνιος 18 2012 15:08
Μπορεί να ακούγεται απίστευτο, ωστόσο είναι σίγουρα πραγματικό.
Η σύζυγος του επικεφαλής της Χρυσής Αυγής Νίκου Μιχαλολιάκου, Ελένη Ζαρούλια σε αποκλειστική συνέντευξη που παραχώρησε στο ραδιοφωνικό σταθμό "Ιόνιο Fm" προέβη στην αποκάλυψη ότι με τη Λιάνα Κανέλλη αναγκαστικά έκαναν παρέα στο παρελθόν, καθ' ότι είναι μακρινές ξαδέρφες.
Αφήνοντας άφωνο το δημοσιογράφο του σταθμού, η ίδια δήλωσε ότι: "Με τη Λιάνα Κανέλλη κάναμε αναγκαστικά παρέα σε μικρότερες ηλικίες γιατί είναι μακρινή συγγενής μου. Είμαστε μακρινά ξαδέρφια. Όταν ήμασταν παιδιά παίζαμε στην άμμο στην παραλία στη Βουλιαγμένη στην άμμο με την αδερφή της, τον πατέρα της και τη μητέρα. Προέρχεται από ένα μεγαλοαστικό περιβάλλον και όλα αυτά που λέει είναι παραμύθια", σημείωσε χαρακτηριστικά η σύζυγός του αρχηγού της Χρυσής Αυγής.
Τι είπε για το ξύλο Κασιδιάρη κατά Λιάνας Κανέλλη
Αναφερόμενη στη συνέχεια στο περιστατικό με το χαστούκι του Ηλία Κασιδιάρη στην ξαδέρφη της Λιάνα Κανέλλη, η κ.Ζαρούλια δικαιολόγησε πλήρως την αντίδραση του βουλευτή της Χρυσής Αυγής:
"Εγώ δεν είμαι από τις φεμινίστριες με τις τρίχες στα πόδια και τις μασχάλες. Δε λένε αυτές ότι θέλουν ισότητα; Τότε τι είναι αυτά που λένε ότι χτύπησε γυναίκα; Ο κ. Κασιδιάρης δέχθηκε επίθεση και κάθε άνθρωπος με αξιοπρέπεια θα αντιδρούσε έτσι, είτε ο άλλος είναι γυναίκα είτε όχι. Επιτέθηκε πρώτη η κ. Κανέλλη.
Και μην ξεχνάμε ότι έτσι όπως είναι και εύρωστη, αν πήγαινε κατά πάνω του θα τον έριχνε κάτω και θα γινόταν και ρεζίλι το παιδί".
Παράλληλα, επεσήμανε ότι το χαστούκι στο μάγουλο της κ. Κανέλλη το έδωσε η Ελλάδα: "Έχουμε πάρει πολλά μηνύματα ότι το χαστούκι το έδωσε η Ελλάδα σε αυτή την κυρία γιατί ήταν πολύ θρασύς και δεν είναι η πρώτη φορά ούτε η τελευταία. Μας είπανε καλά της έκανε".
Αναφερόμενη στο περίφημο "εγέρθητι" στους δημοσιογράφους, η κα Ζαρούλια υποστήριξε ότι "ήταν μια παρότρυνση για να σηκωθεί η Ελλάδα στο ύψος της", ενώ όπως αποκάλυψε η ίδια έχει χάσει φίλες από τότε που μαθεύτηκε ότι ανήκει στη Χρυσή Αυγή: "Ωστόσο, έχω κερδίσει περισσότερους", συμπλήρωσε.
Τέλος, η βουλευτής της Χρυσής Αυγής σε ερώτηση για το πώς θα αντιδρούσε εάν η κόρη της έφερνε… Αριστερό γαμπρό, αφού γέλασε αμήχανα, άφησε ένα παράθυρο ανοικτό για να τον αποδεχθεί: "Δεν ξέρω. Ρωτήστε την ίδια. Αν είναι αγωνιστής, να κάνουμε πέτρα την καρδιά μας να το αποδεχτούμε".

ΥΣ: αγωνιστές της αριστεράς, τρέχτε ευκαιρίααα.... λέμε!!:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Έχω να κάνω πρόταση να πάμε στην Κρήτη
και να αποσχιστούμε απο την υπόλοιπη Έλλάδα και τους τρομολάγνους. :)

Στο καλό?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Έχω να κάνω πρόταση να πάμε στην Κρήτη
και να αποσχιστούμε απο την υπόλοιπη Έλλάδα και τους τρομολάγνους. :)
Αυτό είναι το plan b του αλέξη, που του έστειλε ο Σόρος;; :(
Μια ζωή αδιόρθωτοι οι αριστεροί/ές.... :P:P:P
Πάντοτε απάτριδες και διχαστικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
μπααα
που να τρεχω,,που λεφτα για ξοδεμα

εδω στο σπιτι ειμαι βλεπω εξελιξεις

και διαβαζω τιποτα για εξετασεις αυριο..:D

το να τρεχεις να πανηγυριζεις με σημαιες μου φαινεται πολυ ηλιθιο..προσωπικα τουλαχιστον..

ενω το να ψηφιζεις ενα κομμα που στηριζει το μνημονιο δεν ειναι καθολου ηλιθιο;:whistle::whistle:Μονος σου λες οτι δεν εχεις λεφτα και ψηφιζεις αυτους που στα πηραν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
ενω το να ψηφιζεις ενα κομμα που στηριζει το μνημονιο δεν ειναι καθολου ηλιθιο;:whistle::whistle:Μονος σου λες οτι δεν εχεις λεφτα και ψηφιζεις αυτους που στα πηραν..

Ηλίθιοι είστε και φαίνεστε, ήμαρτον με τα κοσμητικά επίθετα σε όσους δεν ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ(μαλάκες, ηλίθιοι κτλ.).

Εσύ ρε βλήμα τι νομίζεις ότι ψήφισες?Την ελπίδα?Τα λεφτά?

Επιστροφή στο 4%, άμεσα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Ηλίθιοι είστε και φαίνεστε, ήμαρτον με τα κοσμητικά επίθετα σε όσους δεν ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ(μαλάκες, ηλίθιοι κτλ.).

Εσύ ρε βλήμα τι νομίζεις ότι ψήφισες?Την ελπίδα?Τα λεφτά?

Επιστροφή στο 4%, άμεσα!;)

Αυτο θα το δουμε.Μολις ο κωλοτουμπας που ψηφισες πει οτι επαναδιαπραγματευση δε γινεται,θα το δουμε ποιος θα παει στο 4%.Ισως ομως γινει επαναδιαπραγματευση και την πληρωσουμε ακομα χειροτερα εμεις,η εργατικη ταξη κι οχι εσεις οι βολεμενοι και υποστηρικτες του καπιταλισμου και οι απεργοσπαστες.Ψηφισα για ενα νεο πολιτικο σκηνικο στην Ελλαδα και να φυγει αυτη η σαπιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Σύζυγος Μιχαλολιάκου: Με τη Λιάνα κάναμε παρέα, είμαστε ξαδέρφες

Αποκαλυπτική συνέντευξη Ελένης Ζαρούλια σε ραδιοφωνικό σταθμό. Η σχέση της με τη Λιάνα Κανέλλη, το χαστούκι του Ηλία Κασιδιάρη και το περίφημο "εγέρθητι". Δείτε απόσπασμα της συνέντευξης (Vid) news247 Ιούνιος 18 2012 15:08
Μπορεί να ακούγεται απίστευτο, ωστόσο είναι σίγουρα πραγματικό.
Η σύζυγος του επικεφαλής της Χρυσής Αυγής Νίκου Μιχαλολιάκου, Ελένη Ζαρούλια σε αποκλειστική συνέντευξη που παραχώρησε στο ραδιοφωνικό σταθμό "Ιόνιο Fm" προέβη στην αποκάλυψη ότι με τη Λιάνα Κανέλλη αναγκαστικά έκαναν παρέα στο παρελθόν, καθ' ότι είναι μακρινές ξαδέρφες.
Αφήνοντας άφωνο το δημοσιογράφο του σταθμού, η ίδια δήλωσε ότι: "Με τη Λιάνα Κανέλλη κάναμε αναγκαστικά παρέα σε μικρότερες ηλικίες γιατί είναι μακρινή συγγενής μου. Είμαστε μακρινά ξαδέρφια. Όταν ήμασταν παιδιά παίζαμε στην άμμο στην παραλία στη Βουλιαγμένη στην άμμο με την αδερφή της, τον πατέρα της και τη μητέρα. Προέρχεται από ένα μεγαλοαστικό περιβάλλον και όλα αυτά που λέει είναι παραμύθια", σημείωσε χαρακτηριστικά η σύζυγός του αρχηγού της Χρυσής Αυγής.
Τι είπε για το ξύλο Κασιδιάρη κατά Λιάνας Κανέλλη
Αναφερόμενη στη συνέχεια στο περιστατικό με το χαστούκι του Ηλία Κασιδιάρη στην ξαδέρφη της Λιάνα Κανέλλη, η κ.Ζαρούλια δικαιολόγησε πλήρως την αντίδραση του βουλευτή της Χρυσής Αυγής:
"Εγώ δεν είμαι από τις φεμινίστριες με τις τρίχες στα πόδια και τις μασχάλες. Δε λένε αυτές ότι θέλουν ισότητα; Τότε τι είναι αυτά που λένε ότι χτύπησε γυναίκα; Ο κ. Κασιδιάρης δέχθηκε επίθεση και κάθε άνθρωπος με αξιοπρέπεια θα αντιδρούσε έτσι, είτε ο άλλος είναι γυναίκα είτε όχι. Επιτέθηκε πρώτη η κ. Κανέλλη.
Και μην ξεχνάμε ότι έτσι όπως είναι και εύρωστη, αν πήγαινε κατά πάνω του θα τον έριχνε κάτω και θα γινόταν και ρεζίλι το παιδί".
Παράλληλα, επεσήμανε ότι το χαστούκι στο μάγουλο της κ. Κανέλλη το έδωσε η Ελλάδα: "Έχουμε πάρει πολλά μηνύματα ότι το χαστούκι το έδωσε η Ελλάδα σε αυτή την κυρία γιατί ήταν πολύ θρασύς και δεν είναι η πρώτη φορά ούτε η τελευταία. Μας είπανε καλά της έκανε".
Αναφερόμενη στο περίφημο "εγέρθητι" στους δημοσιογράφους, η κα Ζαρούλια υποστήριξε ότι "ήταν μια παρότρυνση για να σηκωθεί η Ελλάδα στο ύψος της", ενώ όπως αποκάλυψε η ίδια έχει χάσει φίλες από τότε που μαθεύτηκε ότι ανήκει στη Χρυσή Αυγή: "Ωστόσο, έχω κερδίσει περισσότερους", συμπλήρωσε.
Τέλος, η βουλευτής της Χρυσής Αυγής σε ερώτηση για το πώς θα αντιδρούσε εάν η κόρη της έφερνε… Αριστερό γαμπρό, αφού γέλασε αμήχανα, άφησε ένα παράθυρο ανοικτό για να τον αποδεχθεί: "Δεν ξέρω. Ρωτήστε την ίδια. Αν είναι αγωνιστής, να κάνουμε πέτρα την καρδιά μας να το αποδεχτούμε".

ΥΣ: αγωνιστές της αριστεράς, τρέχτε ευκαιρίααα.... λέμε!!:P:P:P:P

1) προφανως και να την χτυπαει ο μιχαλολιακος δεν την ενοχλει :P

2) το θεμα δεν ειναι μονο οτι χτυπησε γυναικα (και αντρας να ηταν παλι θα με ενοχλουσε). Για σκεψου εναν τραμπουκο 30 χρονων να δερνει μια γυναικα 60! θα μπορουσε καλλιστα να ναι μητερα του! και πως αντεδρασε με αξιοπρεπεια δλδ? αμα καποιος με ενοχλει θα τον πλακωσω στις μπατσες? το δε ΄΄τον χτυπησε πρωτη΄΄ ναι ειναι το ιδιο ποσες μπουνιες με 3 πεταμενα χαρτια και ενω πριν ειχε επιτεθει σε αλλο ατομο!

3) αυτο με το εγερθητΩ δεν το σχολιαζω ακομα πιασμενος ειμαι απο τα γελια!

4) ναι δεν θα σε πειραξει ο ΄΄αριστερος΄΄ γαμπρος! θα στειλει ο αντρας σου τα πρωτοπαλικαρα του να τον κανουν τ' αλατιου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αυτο θα το δουμε.Μολις ο κωλοτουμπας που ψηφισες πει οτι επαναδιαπραγματευση δε γινεται,θα το δουμε ποιος θα παει στο 4%.Ισως ομως γινει επαναδιαπραγματευση και την πληρωσουμε ακομα χειροτερα εμεις,η εργατικη ταξη κι οχι εσεις οι βολεμενοι και υποστηρικτες του καπιταλισμου και οι απεργοσπαστες.Ψηφισα για ενα νεο πολιτικο σκηνικο στην Ελλαδα και να φυγει αυτη η σαπιλα.

Φυσικά και δε θα γίνει επαναδιαπραγμάτευση όπως την εννοείτε.Καμιά επιμήκυνση του χρόνου αποπληρωμής, κάτι τέτοιο συζητιέται.

Την επόμενη φορά ψήφισε ΑΕΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καταρχάς, ο σεκιουριτάς προφανώς δεν είναι τόσο βλάκας να τα βάλει με όλους αυτούς να μαχαιρωθεί κι ο ίδιος.

Από κει και πέρα, θα ήθελα πολύ να μου πεις, ποιος ευθύνεται για αυτό; Οι κυβερνήσεις που έχουν διαλύσει ολοκληρωτικά την παιδεία και επιτρέπουν -για να μην πω ενθαρρύνουν- να μεγαλώνουν άτομα με τέτοιες αντιλήψεις; Οι κυβερνήσεις που έχουν πάρει 10 αστυνομικούς σε κάθε πολιτικό να τον φυλάνε και όχι σε κάθε δημόσιο χώρο; Οι κυβερνήσεις που ενώ έχουν το υλικό και φαίνονται πρόσωπα, δεν συλλαμβάνουν κανέναν; Ποιος φταίει; Το αγρίμι που είναι αγρίμι και δεν κατανοεί ή αυτός που το αγριεύει περισσότερο αντί να το εξημερώσει;



A ρε ζεδ... Φαντάσου σκηνικό.
Η χώρα διαλύεται, εξαθλιώνεται ο λαός.
Μαζί εσύ και εγώ.

Δεν υπάρχει ελπίδα πλεον εδώ.
Τι να κάνουμε;

Φεύγουμε μετανάστες.
Μετά από τριάντα χρόνια.
Εσυ, και εγώ.
Μετανάστες.
Σου φαίνεται απίστευτο;


...Στις φάμπρικες της Γερμανίας, και στου Βελγίου τις στοές,
που λέει και ο Καζαντζίδης.

(Μη γελάς.
Κανένας δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει η μοίρα.
Και σε μας επιφυλάσσει μονο ατυχίες :P)



Eκεί λοιπόν, τελειώνοντας το 18ωρο της εργασίας μας, και πληρωμένοι με το ένα τρίτο του ημερομισθίου,
γυρνάμε σπίτια μας με το μετρό. Κουρασμένοι, κατάμαυροι, σκέτα φαντάσματα.


Και εκεί που γυρνάμε, μια ομάδα από Νεοναζήδες μας βλέπουν. :confused:
Και μας παίρνουν στο κατόπι.
Τρέχεις εσύ, τρέχω και εγώ.
Μα η ζωη ως μετανάστης σε έχει κουράσει.
Μένεις πίσω.
Και σε προφτάνουν.
Δέκα εικοσάρηδες.
Και εσυ πενηνταρης.


Σε μαχαιρώνουν :(
και πέφτεις χάμω.


......


Σε αυτό το σημείο, θα έρθω εγώ δίπλα σου.
Θα σκύψω και θα σου μιλήσω.

"Μη φοβάσαι και μη πονάς.
Μας πήρε η κάμερα.
Κάποιοι στο Ίντερνετ θα τα δουν,
θα τα συζητησουν
και θα βρουν ποια είναι η αιτία
που σε ξεκοιλιασαν σημερα"



Αντε Καληνύχτα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Αυτό είναι το plan b του αλέξη, που του έστειλε ο Σόρος;; :(
Μια ζωή αδιόρθωτοι οι αριστεροί/ές.... :P:P:P
Πάντοτε απάτριδες και διχαστικοί...

Αυτό είναι χιούμορ απο την δεκατιτρίτη συνιστώσα.
Εμπρός παλικάρια να πάρουμε την Πόλη.
Μιχαλολιάκος: "Η Κωνσταντινούπολη είναι και θα είναι Ελληνική"


Συγκέντρωση και πορεία από την πλατεία Μητροπόλεως με κατεύθυνση προς την πλατεία Συντάγματος πραγματοποίησαν μέλη της Χρυσής Αυγής με στόχο να τιμήσουν τη μνήμη του τελευταίου Βυζαντινού Αυτοκράτορα Κωνσταντίνου ΙΑ' Παλαιολόγου. "Η εκδήλωση Τιμής στο πρόσωπο του Κωνσταντίνου Παλαιολόγου και των Τελευταίων Υπερασπιστών της Βασιλεύουσας, ξεπέρασε κάθε προσδοκία και δείχνει ότι το Εθνικιστικό Κίνημα προχωρά ακάθεκτο.

Περισσότεροι από 50.000 Εθνικιστές πορεύτηκαν μετά το πέρας των ομιλιών στην πλατεία Μητροπόλεως προς τον Άγνωστο Στρατιώτη", αναφέρει η Χρυσή Αυγή στην ιστοσελίδα της με αφορμή την συμπλήρωση 559 ετών από την Άλωση της Κωνσταντινούπολης.
"Εκεί οι Εθνικιστές βρέθηκαν αντιμέτωποι με αστυνομικές δυνάμεις καθώς με αστείες δικαιολογίες δεν επετράπη η κατάθεση στεφάνου. Ο σκοπός τους προφανής... Ας καταλάβουν όμως κάποια στιγμή ότι είμαστε Πολιτικοί Στρατιώτες μιας Μεγάλης Ιδέας. Έχουμε Ηγεσία και είμαστε πειθαρχημένοι, οι Εθνικιστές δεν θα γίνουν ποτέ όχλος... Η απάντηση του Γ.Γ. της Χρυσής Αυγής, Συναγωνιστού Νικόλαου Μιχαλολιάκου ήταν λακωνική αλλά καίρια: "Δεν θα καταθέσουμε το στεφάνι εδώ... Όχι γιατί δεν μπορούμε, αλλά γιατί είμαστε πειθαρχημένοι
. Σε δηλώσεις του επίσης προς τηλεοπτικούς σταθμούς είπε: "Είμαστε εδώ για να τιμήσουμε τον αυτοκράτορα Κωνσταντίνο Παλαιολόγο. Για εμάς η Κωνσταντινούπολη είναι και θα είναι ελληνική", συμπληρώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Αυτό είναι χιούμορ απο την δεκατιτρίτη συνιστώσα.
Εμπρός παλικάρια να πάρουμε την Πόλη.
Μιχαλολιάκος: "Η Κωνσταντινούπολη είναι και θα είναι Ελληνική"


Συγκέντρωση και πορεία από την πλατεία Μητροπόλεως με κατεύθυνση προς την πλατεία Συντάγματος πραγματοποίησαν μέλη της Χρυσής Αυγής με στόχο να τιμήσουν τη μνήμη του τελευταίου Βυζαντινού Αυτοκράτορα Κωνσταντίνου ΙΑ' Παλαιολόγου. "Η εκδήλωση Τιμής στο πρόσωπο του Κωνσταντίνου Παλαιολόγου και των Τελευταίων Υπερασπιστών της Βασιλεύουσας, ξεπέρασε κάθε προσδοκία και δείχνει ότι το Εθνικιστικό Κίνημα προχωρά ακάθεκτο.

Περισσότεροι από 50.000 Εθνικιστές πορεύτηκαν μετά το πέρας των ομιλιών στην πλατεία Μητροπόλεως προς τον Άγνωστο Στρατιώτη", αναφέρει η Χρυσή Αυγή στην ιστοσελίδα της με αφορμή την συμπλήρωση 559 ετών από την Άλωση της Κωνσταντινούπολης.
"Εκεί οι Εθνικιστές βρέθηκαν αντιμέτωποι με αστυνομικές δυνάμεις καθώς με αστείες δικαιολογίες δεν επετράπη η κατάθεση στεφάνου. Ο σκοπός τους προφανής... Ας καταλάβουν όμως κάποια στιγμή ότι είμαστε Πολιτικοί Στρατιώτες μιας Μεγάλης Ιδέας. Έχουμε Ηγεσία και είμαστε πειθαρχημένοι, οι Εθνικιστές δεν θα γίνουν ποτέ όχλος... Η απάντηση του Γ.Γ. της Χρυσής Αυγής, Συναγωνιστού Νικόλαου Μιχαλολιάκου ήταν λακωνική αλλά καίρια: "Δεν θα καταθέσουμε το στεφάνι εδώ... Όχι γιατί δεν μπορούμε, αλλά γιατί είμαστε πειθαρχημένοι
. Σε δηλώσεις του επίσης προς τηλεοπτικούς σταθμούς είπε: "Είμαστε εδώ για να τιμήσουμε τον αυτοκράτορα Κωνσταντίνο Παλαιολόγο. Για εμάς η Κωνσταντινούπολη είναι και θα είναι ελληνική", συμπληρώνει.
Οτι κι ότι... ρε τραλλαλά, τάχω ξαναπεί αλλά εσύ κοιμώσουν, και να μας τη χαρίσουν δεν τη θέλω!!!
Για τους ακόλουθους λόγους:
1. Η Πρωτεύουσα των Ελλήνων, είναι η Αθήνα.
2. Η Κων/πολη, είναι η Πρωτεύουσα του σκατόψυχου παμπόνηρου εγκληματία (Μ) Κων/νου, που την έφτιαξε για να συσπειρώσει τους τότε ανάρχες Χριστιανούς που σαμποτάριζαν με όποιο τρόπο μπορούσαν τη "Ρώμη".
3. Η Κων/πολη, είναι η Διεθνιστική Πρωτεύουσα των ΕβραιοΧριστιανών όπου οι Πολίτες της Ρωμαικής Αυρτοκρατορίας, απο Πολίτες Ρωμαίοι, έγιναν Υπήκοοι του Αυτοκράτορα της Ανατολικής Ρωμαικής Αυτοκρατορίας και Δούλοι του Θεού, πλέον.
4. Και να μας τη χαρίζαν, που θα πάει ο 18.000.000 πληθυσμός της;;
5. Με τι κόσμο θα την αποικούσες εσύ όταν όλη χώρα μας είναι 10.000.000;;
6. Λογικό είναι να στείλουμε τα 2.000.000 Μεταναστών που είναι και ομόθρησκοι με τα μεμέτια, να την εποικοίσουν!!
Με βάση το 6ο.. λέω ΝΑΙ... αν μου τη δώσουν..:clapup::clapup: θα ξεφορτωθώ και τη σαβούρα της Ελλάδας, άμα θές πήγαινε για αρχηγός των "Μεταναστών"-Επικοιστών, αντί να πάς στην Κρήτη και να κάνεις αυτονομία!!!
Γιά τράβα στην Τουρκία να κάνεις τα κόλπα σου, να δείς το πρότυπο της αραβικής "άνοιξης"... πόσο Δημοκρατικό είναι!!
Κοίτα να δείς άμα πάς πάρε και τη Ρεπόυση μαζί σου μαζί με τη Δούρου και τοους υπόλοιπους Συριζαίους απο τη Θράκη, κι απ τη Αθήνα αμα λάχει, πάρτους...:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
A ρε ζεδ... Φαντάσου σκηνικό.
Η χώρα διαλύεται, εξαθλιώνεται ο λαός.
Μαζί εσύ και εγώ.

Δεν υπάρχει ελπίδα πλεον εδώ.
Τι να κάνουμε;

Φεύγουμε μετανάστες.
Μετά από τριάντα χρόνια.
Εσυ, και εγώ.
Μετανάστες.
Σου φαίνεται απίστευτο;

...

Επίκληση στο συναίσθημα για να απαντήσεις σε ένα post στο οποία αναλύω τα αίτια του φαινομένου. Ναι, πολύ συγκινητικό αλλά ουδεμία σχέση με το post μου. Θα μπορούσα να πω κι εγώ για τα παιδάκια που λιμοκτονούν στην Αφρική ενώ εσύ έχεις έτοιμο κάθε φορά το καφεδάκι και το σαντουιτσάκι σου όποτε θες, κι όταν μάλιστα χορτάσεις, το πετάς στα σκουπίδια το υπόλοιπο και την ίδια στιγμή μας παίζεις τον πονόψυχο, αλλά δεν θέλω να το ξεφτιλίσω το θέμα.

Επίσης, θα ήταν όμορφο με την ίδια θέρμη κι αγάπη να αγκαλιάσεις και τους δημοτικούς αστυνομικούς (είναι διαφορετικοί από τους μπάτσους αν δεν το ξέρεις) που έχουν μαχαιρωθεί και νοσηλευτεί στα νοσοκομεία, όπως και τους συνοριοφύλακες.

Σκέψου τώρα ένα διαφορετικό σκηνικό. Είσαι άνετος και χαλαρός, έχεις καλή ψυχούλα ρε παιδάκι μου, φαίνεται από τα συγκινητικά και μελιστάλαχτα post σου στο e-steki. Εχθές σου κλέψανε το σπίτι αλλά οι έρευνες δεν απέδωσαν καρπούς κι έτσι το νέο iphone17 που μόλις αγόρασες με το μηλαράκι έκανε φτερά (κρίμα, θα σε χωρίσει κι η γκόμενα άμα δεν έχεις την τελευταία έκδοση -δες εδώ την περιπέτειά της με την φίλη της). Βγάζεις βόλτα τον αγαπημένο σου Φούφουτο, το σκυλάκι σου. Ο Αμπντούν πάει να σου πασάρει το iphone ως καινούργιο μόνο με 50€ (μετά βέβαια θα σου δώσει το μούφα με το ίδιο βάρος και το low battery ως ένδειξη- είπαμε, μεροκαματιάρης). Εσύ τον αντιλαμβάνεσαι, ομοίως και ο σκύλος σου από την μυρωδιά καταλαβαίνει ότι ο Αμπντούν είναι ο κλέφτης που είχε μπει χθες στο σπίτι και δαιμονίζεται εναντίον του.
Σου ρίχνει μία και ξεμπερδεύει μια και καλή μαζί σου. Τον σκύλο τον παίρνει για μεσημεριανό.

Εκείνη την ώρα, έρχομαι εγώ με την κάμερα, όχι για να την πάρω από το αυτοκίνητο ώστε να απαθανατίσω την στιγμή της γέννας της γυναίκας μου, αλλά για να πάρω μια τελευταία δήλωση από εσένα που τόσο αγαπώ ενώ εσύ ψυχορραγείς... Εύχομαι να αποσπάσω έστω αυτό το πολυπόθητο "ζεντ, σ'αγαπώ με όλη μου την καρδιά", προτού πας μετανάστης στον παράδεισο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Επίκληση στο συναίσθημα για να απαντήσεις σε ένα post στο οποία αναλύω τα αίτια του φαινομένου. Ναι, πολύ συγκινητικό αλλά ουδεμία σχέση με το post μου.

το δικό σου ποστ όμως δεν είχε ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα του μαχαιρωμένου μετανάστη. δεν υπάρχει κάποιο "αίτιο φαινομένου" να αναλύσεις γιατί ο ναζισμός είναι κενός νοήματος. μαχαιρώνει και στέλνει στους φούρνους ανθρώπους που θεωρεί αξιωματικά κατώτερους. τι να απαντήσεις σε αυτό; ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι; δεν είναι; :whistle:

αν τώρα "το φαινόμενο" για σένα είναι το παιδάκι που εισέρχεται σε μια συμμορία ναζιστών, αυτό είναι μια εντελώς διαφορετική συζήτηση. αυταρχικοί ή αδιάφοροι γονείς, μοναξιά, ανάγκη συμμετοχής σε μια ομάδα, κακές παρέες, στρατολόγηση από σεσημασμένους κακοποιούς με ιδεολογικό περιτύλιγμα, κοκ.

Επίσης, θα ήταν όμορφο με την ίδια θέρμη κι αγάπη να αγκαλιάσεις και τους δημοτικούς αστυνομικούς (είναι διαφορετικοί από τους μπάτσους αν δεν το ξέρεις) που έχουν μαχαιρωθεί και νοσηλευτεί στα νοσοκομεία, όπως και τους συνοριοφύλακες.

συγκρίνεις δύο εντελώς διαφορετικά μαχαιρώματα. απ' την μια έχεις το επίσημο κράτος που πέφτει στο καθήκον από μεμονωμένους κακοποιούς, απ' την άλλη έχεις έναν μεμονωμένο άνθρωπο που μαχαιρώνεται από μια συμμορία ναζιστών. δεν την βλέπεις τη διαφορά; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... ο ναζισμός είναι κενός νοήματος. ...

...επειδή ακριβώς δεν αναγνωρίζει, ότι κάθε ανθρώπινη ύπαρξη, ανεξάρτητα από το χρώμα, τη φυλή, την ιστορική καταβολή, τη θρησκευτική (ανοησία ή δοξασία ) και οικονομική κατάστασή του, έχει το δικό της μοναδικό υπαρκτικό νόημα, που η απουσία του ισοδυναμεί με θάνατο! Ο ναζισμός, πέρα από όλους τους άλλους εκδηλωμένους ιστορικά φασισμούς, είναι ακραιφνώς θανατοκεντρικός( μέχρι και "σατανικός" ως "απόκρυφος"! ) και τοποθείται πρακτικά και χονδροδέστατα στον αντίποδα της χριστιανικής ηθικής και "εν ζωή " προσδοκίας!

μαχαιρώνει και στέλνει στους φούρνους ανθρώπους που θεωρεί αξιωματικά κατώτερους. τι να απαντήσεις σε αυτό; ότι όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι; δεν είναι; :whistle:

Η καθημερινή μας εμπειρία διδάσκει, ότι δεν ήμαστε, δυστυχώς ακόμη! Κάποιοι θεωρούν( ακόμη και "Ορθόδοξοι Χριστιανοί"! ), ότι έτσι πρέπει να είναι και πάντα επωάζουν ένα "αυγό φιδιού". Από τα μέσα του α΄παγκ. πολέμου, εκείνοι που στην πραγματικότητα είναι χειρότεροι από τους φασίστες, είναι τα εκάστοτε "αφεντικά" τους! Τα οποία έχουν πάντα λόγους να προστατεύουν τη ζωή τους, ακόμη και με το θάνατό(μου, σου, των)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Σαφώς και την βλέπω την διαφορά. Βλέπω ότι η υπερευαισθησία μερικών θίγεται μόνο όταν το μαχαίρωμα γίνεται σε μετανάστες. Κάθε φορά που μαχαιρώνεται κάποιος μετανάστης, ανεβαίνει το βίντεο κι η είδηση. Κάθε φορά που μαχαιρώνεται νόμιμος πολίτης αυτής της χώρας (πρόσεξε, λέω νόμιμος πολίτης, κάτι το οποίο σημαίνει ότι περιλαμβάνονται και οι νόμιμοι μετανάστες) από λαθρομετανάστες, έχει γίνει τόσο σύνηθες φαινόμενο και αυτό (όπως και τα μαχαιρώματα από χ.α.) που δεν το αναφέρει κανείς και πουθενά σε τούτο το φόρουμ.

Αλήθεια, προς τι τόσος ρατσισμός προς τους συμπολίτες σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Αλήθεια, προς τι τόσος ρατσισμός προς τους συμπολίτες σας;

Ποιος μπορεί να θεωρεί έναν οποιοδήποτε μαχαιροβγάλτη, "συμπολίτη" του, σ' αυτή τη χώρα και να μην έχει ...φασιστικές προοπτικές; Ποιός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Αλήθεια, προς τι τόσος ρατσισμός προς τους συμπολίτες σας;

Έλα τώρα λόγια των οπισθίων και σόρυ κιόλας. Μόλις μαχαιρωθεί ένας Έλληνας πολίτης βουίζουν κανάλια, εφημερίδες, blogs, κλπ. Και είναι αποτρόπαιο γεγονός που μας θλίβει όλους. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρουμε τα μαχαίρια και να κυνηγάμε μετανάστες για αντίποινα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάρουμε τα μαχαίρια και να κυνηγάμε μετανάστες για αντίποινα;

Εντάξει, αν αυτό κατάλαβες, δεν έχει νόημα να συζητάμε.

Λάμπη, δεν είπα συμπολίτες τους χ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top