Τα όμορφα βουνά...

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
@Μάνια μου η φωτιά είναι λίγα μέτρα πριν το χωριό μου...
Και εδώ καίγετε το δάσος . Ελπίζω να κάνουν κάτι γρήγορα γιατί...........:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Πω πω, μητσάκο, κουράγιο!
Υπάρχει καμία κινητοποίηση γενικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καιγεται και ο Διονυσος, καθως επισης εχει παρει φωτια και στον Σταυρο Αγιας Παρασκευης.

Ηλιθιοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτό που συμβαίνει φέτος δεν έχει ξανασυμβεί...
Θα υπάρξουν τραγικές συνέπειες για το περιβάλλον στο μέλλον...
Κι όλ' αυτά για το Άρθρο 24?


δεν ξέρω.. ίσως να είναι λίγο αυτό....
λίγο το ότι υπάρχει μια ανοιχτή κουβέντα για αγορά πυροσβεστικών αεροσκαφών... :whistle:
λίγο η οικοπεδοποίηση....

λίγο το ένα λίγο το άλλο...


ο ουρανός πάνω απ το σπίτι μου είναι κοκκινωπός και θαμπός... η κάπνα και η στάχτες είναι τελικά απ την Εύβοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πολλές φορές φέτος για να είναι τυχαίο....

Κι εδώ που είμαι εγώ είναι σαν έκλειψη ηλίου... Τα χρώματα έχουν παραμορφωθεί και στον αέρα χορεύουν μεγάλα κομμάτια στάχτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μπροστα τους να το βρουν τα καθικια :angry::angry::angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ.Συγνώμη για τα κεφαλαία αλλά έτσι νιώθω για όσους τα έκαναν αυτά και ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τι θα κερδίσουν.
Με τον Υμηττό τι έγινε τελικά την έσβησαν?
Εγώ πάντως είμαι στη δουλειά,στον Πειραιά μέσα στο λιμάνι και η ατμόσφαιρα ειναι αποπνικτική.Πήγα μια στιγμή να αλλάξω ρούχα και γέμισα σταχτες!!Φανταστειτε δλδ...

Και βέβαια να ευχηθω κι εγω στο Μήτσο να πάνε όλα καλά...και γι'αυτον και το χωριό του και για όλο τον κόσμο...
Οσο για τα θύματα,δυστυχώς έχω την αίσθηση ότι θα είναι περισσότερα απο 41...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Για τι να πρωτολυπηθείς;;; :(:(:( Για τους ανθρώπους;;; Τα σπίτια;;; Τα δέντρα και τα ζώα;;; :(:(:(

Από ό,τι ακούω το χωριό μου πρέπει να το πέρασε η φωτιά :(
Τώρα αν κάηκαν και σπίτια..... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Σχεδόν σε όλη την Ελλάδα ρε γμτ:mad: Πρίν είδα στον ΑΧΕΛΏΟ ότι ξέσπασε πυρκαγιά στην Μπαμπίνι(Το χωριό του πατέρα μου) και σε πολλά άλλα χωριά πάνω στον Αστακό...Έλεος.
..@
Εδώ ηρέμησαν για λίγο τα πνεύματα αλλά για ακόμα ένα βράδυ δεν θα κοιμηθεί κανένας:'(@
51 μέχρι στιγμής οι νεκροί και 2000 άνθρωποι χωρίς στέγη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τόσο πολύ άγγιξε τις κατοικημένες περιοχές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Ναι δυστηχώς... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρουμε τις αιτίες που προκλήθηκαν οι φωτιές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Δεν έχω ακούσει κάτι...:(
Ούτε στην tv δεν έχει αναφερθεί κάτι ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
στο 80% ειναι εμπρησμος απο αμελια - ετσι ακουσα στο ραδιοφωνο το μεσημερι, βεβαια η πυρκαγια του Υμηττου ειναι σιγουρα εμπρησμος απο απο προθεση, διοτι βρηκανε μηχανισμους και επισης ταυτοχρονα ειχαν γινει ψευδες αναφορες για αλλες πυρκαγιες σε αλλα μερη της Αττικης για να διασπασουν την πυροσβεστικη δυναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πόσο ακόμη θα καταστρέφουμε την Ελλάδα και θα δικαιολογούμαστε λόγο αμέλειας ;

Anyway σε αυτές τις περιπτώσεις για εμένα τα λόγια είναι περιττά και μόνο οι πράξεις μετράνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Που είναι όλοι αυτοί που τρέχανε να κάνουν συλλαλητήριο για την Πάρνηθα;Τελείωσε η ευαισθησία τους μπροστά στην άνεση της ξαπλώστρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
50 οι νεκροί. :(


Πάντως παίδες... οι εμπρηστές είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης. Τουλάχιστον όσον αφορά τον Υμιττό. Γιατί το λέω;


Ένας συμφοιτητής γύρισες πρόσφατα από Κεφαλλονιά. Οι μπουλντόζες είχαν ήδη πιάσει δουλειά. :/:



Επίσης... πόσοι είναι αυτοί που κλαίνε για τα σπίτια τους στην Πεντέλη; Αρκετοί. Εκεί πέρα αν θυμάμαι καλά υπήρχε κάποτε δάσος που κάηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Σήμερα φωτιά υπήρχε και κοντά στην περιοχή μου, στο βουνό Ελικώνας κοντά στο χωριό Πέτρα.

Μάλιστα εκτός από χερσαίες δυνάμεις επιχειρούσε κι ένα αεροπλάνο καθώς η φωτιά πλησίασε στα 100 περίπου μέτρα ένα εκκοκιστήριο βάμβακος (που σημαίνει πολλές αποθήκες γεμάτες βαμβάκι).

Η εικόνα πάντως που αντίκρυσα και ήταν αποκαρδιωτική ήταν το κιτρινόμαυρο σύνεφο που σκέπαζε την Αττική από τη Μαλακάσα μέχρι τον Πειραιά και η βροχή από στάχτη που δεν έχει σταματήσει ακόμη και τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
αυτό που ζούμε αυτές τις ημέρες είναι άνευ προηγουμένου.. πραγματικά, δεν ξέρω τι να πω.. πώς να εκφράσω τη θλίψη μου για όλα αυτά που γίνονται τις τελευταίες μέρες ανά την Ελλάδα..

το μόνο που μου βγαίνει αυτή τη στιγμή.. αν μπορούσα να βρω όλα αυτά τα καθάρματα που έβαλαν όλες αυτές τις φωτιές (εκ προθέσεως τουλάχιστον..), θα τους μάζευα όλους μαζί, λίγο λούσιμο με υπέροχο βιτριόλι, 5 αναμμένα σπιρτάκια και μια χαρά..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
826669_b.jpg
:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top