Απαγορευμένος ύπνος!

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Τον λατρεύω τον ύπνο!!! Και τώρα που μου λείπει λόγω άγχους περιμένω πώς και πώς να χαλαρώσω και να κοιμάμαι σχεδόν όλη μέρα!!!!!
Εννοείται ότι με έχει πάρει ο ύπνος στο σινεμά και είχα ξυπνήσει επειδή με τρόμαξε ένα ηχητικό εφέ της ταινίας! Επίσης μία φορά πήγε να με πάρει ο ύπνος σε μια μπυραρία αλλά κρατήθηκα με νύχια και δόντια να μείνω ξύπνια και τα κατάφερα!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
@rootbreaker
Τι ασέβεια και πράσινα άλογα? Δεν φτάνει που ήταν κουρασμένη και παρόλα αυτά έκανε τον κόπο να πάει...δηλαδή αν είχε μείνει σπίτι να ξεραθεί θα ήταν όλα καλά? :worry: Ε ρε να μου το είχαν κάνει εμένα να δεις τι θα άκουγαν.

Πηγα να γραψω το ιδιο και ειδα την απαντηση σου. Κι εγω μια απο τα ιδια πιστευω και εγω θα αντιδρουσα παρα πολυ αν μου το εκαναν αυτο. Δεν εβριζε, δεν ενοχλουσε, δεν εχεσε (που κι αυτο να συνεβαινε, παλι φυσιολογικο θα μπορουσε να θεωρηθει- μπορει να χε προβλημα πουχου), ο υπνος την πηρε επειδη ηταν πτωμα. Δεν ειναι αυστηροι σε αλλα κι αλλα και τους ενοχλει κατι τετοιο. Ας την εστελνε σπιτι της κι ολα καλα. Προφανως η κοπελια δεχτηκε τις κατηγοριες ή δεν αντεδρασε απο φόβο. Αλλιως πιστευω πως αν εχεις σωστα επιχειρηματα, ολο και καποιος καθηγητης θα ειναι με το μερος σου και καποια ακρη θα μπορεσεις να βρεις.
Για να ειμαι ον τοπικ, μια φορα με εχει παρει ο υπνος στο σινεμα σε μια ταινια που δεν καταλαβαινα- επιστημονικης φαντασιας. Σε μεσα μεταφορας επισης μπορει να κοιμηθω(πουλμαν, τρενα, αεροπλανα) αλλα οταν ειμαι οδηγος και συνοδηγος στο αμαξι ποτε δεν κοιμαμαι. Οδηγος ειναι αυτονοητο γιατι δεν κοιμαμαι:D, αν και ξερω ατομο που τρακαρε επειδη τον πηρε ο υπνος και μου κανε τρομερη εντυπωση που συνεβη. Συνοδηγος επισης, διοτι οι συνοδηγοι πρεπει να εχουν τον νου τους στον οδηγο μην και κουραστει, ειδικα αν εισαι σε ταξιδι. Γενικως ειμαι ατομο που κρατιεμαι οταν ειμαι πολυ κουρασμενη. Μπορει να χαμηλωνουν τα ματια μου, αλλα δεν με παιρνει ο υπνος ευκολα.
Φυσικά όταν έχω την ησυχία μου και την άπλα μου, του δίνω και καταλαβαίνει. :P Γενικώς είμαι υπναρού αλλά στη βολική θέση και στην κατάλληλη ώρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
και μετά κοιμήθηκα στην παραλία, 3 το μεσημερι για κανα δύωρο. Τη συνέχεια τη φαντάζεστε.

Δυστυχώς δεν έχει μείνει μόνο στην φαντασία. Έχει γίνει και πραγματικότητα :/: Από τότε πάντα καθιστός, ποτέ ξάπλα :D

Και στην σκοπιά, στο γερμανικό αλλά κυρίως στο επόμενο του νούμερο, μόλις άρχιζε η μέρα να χαράζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Μου συνέβη να φιλοξενώ ανεπιθύμητους επισκέπτες και στις 12 τα μεσάνυχτα κοιμήθηκα στο σαλόνι!

Το σχόλιο της φιλοξενούμενης: Πήγανε για ύπνο εσύ, εμείς μια χαρά καθόμαστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εχω κοιμηθει απειρες φορες στο αυτοκινητο οταν ημουν μικρη μετα απο βολτα με τους γονεις μου και ποτε δεν μπορουσα να καταλαβω πως το επομενο πρωι βρισκομουν στο κρεβατι :P (ημουνα μικροοο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Κι εμένα με βάζαν να κοιμάμαι στο αυτοκίνητο όταν ήμουν μικρή και όταν γυρνούσαμε σπίτι ο μπαμπούλης μου με έπαιρνε αγκαλίτσα και με έβαζε στο κρεβατάκι μου!Φέτος δεν είμαι σίγουρη αλλά πρέπει να κοιμήθηκα μια φορά στο φροντιστήριο για λίγο γιατί ξεκίνησε να γράφει η καθηγήτρια μια άσκηση στον πίνακα και μας είχε πει ότι θα είναι μεγάλη κι εγώ θυμάμαι ότι έγραφα από πίσω της,ότι έγραφε αυτή κατευθείαν κι εγώ αλλά την επόμενη φορά που κοίταξα στον πίνακα η άσκηση είχε τελειώσει κι εγώ ήμουν ακόμη στην αρχή!Δεν κατάλαβα τίποτα απ' όσα έγιναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Καλα σημερα του εδωσα και καταλαβε.
Ημουν στο σπιτι της αδερφης μου με τη μητερα μου για να τη βοηθησουμε με τα μικρουλια της.
Η αδερφη μου ξαπλωσε λιγο στον καναπε να ξεκουραστει και την πηρε ο υπνος.
Βασιστηκε πανω μας.
Παιρνει, λοιπον,η μητερα μου τη μια μπεμπα να την κοιμησει εξω στο μπαλκονι και μου λεει εμενα πηγαινε να δεις τι κανει μεσα η αλλη. Την αφησα να διαβαζει παραμυθια. Ετοιμη για υπνο ειναι (μου λεει).
Πηγαινω, που λετε, να δω τι κανει η ανιψια μου στο δωματιο της και οντως ξεφυλλιζε κατι παραμυθια.
Ξαπλωνω κι εγω διπλα της και αρχιζουμε να διαβαζουμε.
Χιονατη, Η μικρη γοργονα, Πινοκιο, Το σοκολατενιο σπιτι, Ο Τζιτζικας και ο μερμυγκας....
Ολα τα διαβασαμε.
Εμενα αρχισε να με πιανει μια νυστα τρελη.
Αυτη τιποτα.
Της ελεγα κλεισε τα ματια σου να μετρησουμε ως το 10 (να προλαβω να κλεισω κι εγω τα δικα μου δλδ εστω για 10'') .
Τελικα ως το 12 μετρησαμε.
Μετα τα ξανανοιξε.
Τα ξανανοιξα κι εγω.
Αλλα δεν αντεχα.
Τα ματια μου εκλειναν.
Ωσπου δεν αντεξα.
Τα εκλεισα τελειως.
Σκεφτομουν δε θα με παρει ο υπνος μωρε.
Απλα να τα εχω λιγο κλειστα. Θα την ακουω. Δεν αντεχα αλλο. Ηθελα να κοιμηθω οπωσδηποτε.
Την ακουγα διπλα μου.
Κατι επαιζε.
Σε καποια φαση την ακουσα να μου λεει "Θειαααααα; Ανοιξε τα ματια σου."
Την ακουγα αλλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα.
Ηταν αδυνατο. Της ελεγα μονο "Ναι, ναι τωρα"
Μετα μου ελεγε "Θειαααααα... μιλα"
Ναι, ναι της ελεγα. Αδυνατουσα να επικοινωνησω παρα πανω.
Μετα την ακουσα που εφυγε να βρει τη μητερα μου που ηταν εξω στο μπαλκονι.
"Τι κανει η θεια;" τη ρωτησε η μητερα μου.
"Κοιμηθηκε" της ειπε.
"Καλα αστην " της ειπε.

Ηταν και τα τελευταια λογια που ακουσα.
Μετα ελιωσα.

Ξυπνησα κατα τις 7:00 το απογευμα.
Η πορτα του δωματιου ηταν κλειστη.
Την εκλεισαν για να μην με ενοχλουν κιολας.
Κατευθειαν πηγα να ψαξω τη μικρη.Να σιγουρευτω οτι ηταν καλα.
Βρηκα την αδερφη μου και το γαμπρο μου στο σαλονι.
"Αααα εδω ησουν εσυ;" μου λεει ο γαμπρος μου.
Ουτε ηξερε οτι ημουν κι εγω στο σπιτι τους.
Κοιμομουν σαν το βοδι. Δεν ενοχλησα κανεναν.
"Ναι κοιμομουν μεσα. Πού ειναι τα μικρα;" τους ρωτησα.

Μου ειπαν οτι τα πηρε η μητερα μου και βγηκαν βολτα.

Γαμωτο.
Παλι με πηρε ο υπνος οταν δεν επρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Βρε Ψαραδέλλη πολύ υπερβολικά μου ακούγονται όλα αυτά:P.......πόσες ώρες κοιμάσαι καθημερινά???
εγώ πάλι χρειάζομαι γύρω στις 7-8 ώρες ύπνο το χειμώνα όταν είχαμε σχολέιο και τα καλοκαίρια το 12ωρο ειναι must.....γυρνάω 3 η ώρα το βράδυ και μπορεί να κοιμηθώ και μεχρι τις 3 το μεσημέρι...:P
Αλλά με το που θα ξυπνήσω το πρωί ειτε καλοκαίρι είτε χειμώνας δεν πρόκειται να ξανακοιμηθώ μέχρι το βράδυ.....μεσημέρι κοιμάμαι μονο όταν ειμαι άρρωστος και πάλι μονο οταν εχω 39 πυρετό και δεν με αφήνει να σηκωθώ..:P
οι γονείς μου καθημερινά κοιμούνται κανα 2ωρο το μεσημέρι εγώ πάλι τίποτα.....δεν μπορώ να κοιμηθώ εκτός απο το βράδυ....
ξυπνάω το πρωί και θα ξανακοιμηθώ μόνο το βράδυ ξανα.....ποτέ ενδοιάμεσα..
η αδερφή μου πάλι απο την άλλη έιναι το ακριβώς αντίθετο....όπου και αν την αφήσεις κοιμάται αυτόματα και θα ξυπνήσει στην καλύτερη ύστερα απο κανα 3ωρο ύπνου...:P..πως να το πω ....με το που θα ξαπλώσει κάπου και κυριώς σε κρεβάτι..τέλος πέφτει ο γενικός,αυτός και ο λόγος που ποτέ δεν την αφήνω να ξαπλώσει στο κρεβάτι μου γιατι θα ξεραθεί.:P..αφού πολλές φορές ειμαστε ξαπλωμένοι και μιλάμε και κατα τη διάρκεια της συζήτησης αποκοιμήθηκε...στα αεροπλάνα πάλι έχει κοιμηθεί πριν καν το αεροπλάνο προλάβει απογειωθεί..
Φέτος ένας συμμαθητής μου μόλις γυρίσαμε απο την 7ήμερη(στην Ιταλία), το επόμενο πρωι στο σχολείο την ώρα των θρησκευτικών τον βλέπουμε όλη η τάξη.....ξαπλωμένος πάνω στο θρανίο τα σάλια να έχουν σχηματισει λίμνη και αυτός να ροχαλίζει....:P...ξύπνησε όταν χτύπησε το κουδούνι για έξω....χρειάστηκε 30 λεπτά για να καταλάβει που ήταν..ρωτούσε που ειμαι ρε μαλάκες..?? Ρώμη, Φλωρεντία, Βενετία, Ελλάδα...που??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Δημητρη. Δεν ξερω.
Πιο παλια κι εγω δεν ειχα τοσο θεμα με τον υπνο.
Αντεχα αρκετες ωρες χωρις υπνο.
Μεχρι το λυκειο δηλαδη.
Μετα ξεκινησαν οι σπουδες και η δουλεια παραλληλα και ειχα αναγκη απο υπνο.
Γενικα οσο μεγαλωνεις και αυξανονται οι υποχρεωσεις και τρεχεις συνεχεια κοιμασαι οπου βρισκεις πλεον.
Τωρα αν ξενυχτησω ενα βραδυ, μετα για μια βδομαδα θα ειμαι σαν αρρωστη.
Το μετανιωνω.

Ειναι και αναλογα την περιοδο βεβαια.
Αλλες φορες δεν εχεις τιποτα να κανεις και εισαι μεσα στην ενεργεια και αλλες φορες σου πεφτουν ολα μαζι και ξεπατωνεσαι με αποτελεσμα να σε παιρνει ο υπνος παντου.

Αλλαζει κι ο οργανισμος σου με τα χρονια.
Δεν εχεις τις ιδιες αντοχες.
Παιζουν πολλα πραγματα ρολο σε σχεση με την ποσοτητα και την ποιοτητα υπνου που κανει ο καθενας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Δημητρη. Δεν ξερω.
Πιο παλια κι εγω δεν ειχα τοσο θεμα με τον υπνο.
Αντεχα αρκετες ωρες χωρις υπνο.
Μεχρι το λυκειο δηλαδη.
Μετα ξεκινησαν οι σπουδες και η δουλεια παραλληλα και ειχα αναγκη απο υπνο.
Γενικα οσο μεγαλωνεις και αυξανονται οι υποχρεωσεις και τρεχεις συνεχεια κοιμασαι οπου βρισκεις πλεον.
Τωρα αν ξενυχτησω ενα βραδυ, μετα για μια βδομαδα θα ειμαι σαν αρρωστη.
Το μετανιωνω.

Ειναι και αναλογα την περιοδο βεβαια.
Αλλες φορες δεν εχεις τιποτα να κανεις και εισαι μεσα στην ενεργεια και αλλες φορες σου πεφτουν ολα μαζι και ξεπατωνεσαι με αποτελεσμα να σε παιρνει ο υπνος παντου.

Αλλαζει κι ο οργανισμος σου με τα χρονια.
Δεν εχεις τις ιδιες αντοχες.
Παιζουν πολλα πραγματα ρολο σε σχεση με την ποσοτητα και την ποιοτητα υπνου που κανει ο καθενας.


Δεν κάνεις καμιά εξέταση αίματος μπας και σου λείπουν τίποτα βιταμίνες;

Απ'όσο ξέρω και απ'ότι μου συμβαίνει και μένα,
όσο μεγαλώνουμε τόσο λιγότερο κοιμόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Μερικες φορες στο αυτοκινητο, αλλα στραβωνει ο λαιμος μου και υποφερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δεν κάνεις καμιά εξέταση αίματος μπας και σου λείπουν τίποτα βιταμίνες;

Απ'όσο ξέρω και απ'ότι μου συμβαίνει και μένα,
όσο μεγαλώνουμε τόσο λιγότερο κοιμόμαστε.

Ναι ρε γαμωτο.
Ενα τσεκ απ πρεπει να το κανω.
Απλα το καθυστερω οσο μπορω γιατι φοβαμαι μην μου βρουν τιποτα.
Ειπα να ξεκινησω πρωτα με τα αυτια μου. Κατι πιο light.
Εκλεισα ραντεβου σε ωτορινολαρυγγολογο (γεα το εγραψα σωστα!!!!)
Τωρα τελευταια δεν ακουω τιποτα.
Μετα θα περασω στα πιο βαρια.

Παναγια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Ναι ρε γαμωτο.
Ενα τσεκ απ πρεπει να το κανω.
Απλα το καθυστερω οσο μπορω γιατι φοβαμαι μην μου βρουν τιποτα.
Ειπα να ξεκινησω πρωτα με τα αυτια μου. Κατι πιο light.
Εκλεισα ραντεβου σε ωτορινολαρυγγολογο (γεα το εγραψα σωστα!!!!)
Τωρα τελευταια δεν ακουω τιποτα.
Μετα θα περασω στα πιο βαρια.

Παναγια μου!
και εγώ ήθελα να σου το προτείνω αλλά φοβόμουν μην παρεξηγηθείς:)......πάνε για καμια εξέταση διοτί, δεν θυμάμαι το όνομα της ασθένειας, αλλά υπάρχει μια ασθένεια η οποία σε κάνει να κοιμάσαι έτσι στο ξαφνικό και είναι επικίνδυνη γιατί μπορεί την ώρα που οδηγείς να κοιμηθείς(χωρις εσύ να θελεις να κοιμηθείς) και να προκαλέσεις καποιο ατύχημα...:/:
Μην φοβάσαι μπορεί να μην είναι τίποτα....αλλά καλύτερα να σιγουρευτείς και αν ειναι κατι να το προλάβεις όσο ακόμα ειναι στην αρχή..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Οχι εντάξει είμαι ντουρασελ :jumpy: δεν εχω πολυ αναγκη απο υπνο...ειμαι Speed λέμε !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η έλλειψη ΄ύπνου είναι ένας από τους βασικούς λόγους της πρόωρης γήρανσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
και εγώ ήθελα να σου το προτείνω αλλά φοβόμουν μην παρεξηγηθείς:)......πάνε για καμια εξέταση διοτί, δεν θυμάμαι το όνομα της ασθένειας, αλλά υπάρχει μια ασθένεια η οποία σε κάνει να κοιμάσαι έτσι στο ξαφνικό και είναι επικίνδυνη γιατί μπορεί την ώρα που οδηγείς να κοιμηθείς(χωρις εσύ να θελεις να κοιμηθείς) και να προκαλέσεις καποιο ατύχημα...:/:
Μην φοβάσαι μπορεί να μην είναι τίποτα....αλλά καλύτερα να σιγουρευτείς και αν ειναι κατι να το προλάβεις όσο ακόμα ειναι στην αρχή..:)

Χμ... ναι μαλλον στη ναρκοληψια αναφερεσαι!
Οχι μωρε, ενταξει δε νομιζω οτι πασχω απο κατι τετοιο.
Αν και δε σου κρυβω οτι το ειχα ψαξει το θεμα στο παρελθον (γιατι νυσταζα συνεχεια μια περιοδο) και ειχα ποσταρει καπου στο chat n fun αστειευομενη οτι πασχω απο ναρκοληψια :D.
Για να "ξορκισω" κατα μια εννοια το προβλημα μου.
Αυτες οι "επιθεσεις" υπνηλιας που εχω εγω εχουν παντα καποια αιτια οπως σωματικη κοπωση, ψυχολογικη διαθεση, προηγουμενο ξενυχτι κτλ.
Η ναρκοληψια ειναι νευρολογικη διαταραχη, σχεδον σαν να λιποθυμας στα καλα καθουμενα.
Δε νομιζω οτι ειμαι σε τοσο τραγικο σημειο, απλα κανω κακη διαχειριση του χρονου που πρεπει να αφιερωνω στον υπνο μου.
Γι αυτο και μου συμβαινουν αυτα τα περιστατικα μετα.
Εξετασεις παντως θελω να κανω γενικοτερα, ασχετα με την υπνηλια που με πιανει κατα καιρους.

Παντως ο,τι και να λεμε ειναι ωραια να κοιμασαι.
Καμια φορα ειναι και πολυτελεια αυτο για καποιους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Εγώ στην τάξη μόνο μια φορά έχω κοιμηθεί, 3η δημοτικού. :P Βλέπαμε ενα βαρετότατο βίντεο και είπα να ξεκουράσω τα μάτια μου. Ξύπνησα τρομορατημένη μήπως με είχε πάρει κανείς χαμπάρι.

Ο κολλητός μου μια φορά που γυρνούσαμε απο έξοδο, στις 6 το πρωί, κοιμήθηκε στο τρενο. Μου έλεγε μισοκοιμισμένος οτι έχει ξεχάσει τον φορτιστή του σπίτι μου, μετά κοιμήθηκε κανονικά και μάλιστα έβλεπε όνειρο οτι η κοπέλα που καθόταν απέναντι μας του είχε κλέψει τον φορτιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σε παγκακι γιατι δεν ειχα ξενοδοχειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
θα σας πω και εγω το πρόβλημά μου.
κοιμαμαι ετσι,στο ακυρο μερικες φορες,στο πατωμα.
και οχι σαν κανονικός άνθρωπος,αλλά εχω και μια ηλίθια πόζα.
διαγώνια,με τα χερια σταυρωτά πάνω στο θώρακα,ωσαν τον τουταγχαμών. :beating:
τρομάζω με εμένα ώρες-ώρες... :no:

και το χειροτερο:νομιζω οτι θα πάρω έναν υπνάκο για λίγα λεπτά,χωρίς να με αντιληφθεί κανείς,
μετά ξυπνώ(ενώ έχω κοιμηθεί ήδη 1 ώρα)
και με ρωτάει η μαμά : ''Α,ξύπνησες Ιωάννα'';
και είμαι κάπως :confused: ΠΟΤΕ ΤΟ ΕΙΔΑΝ χαχαχαχαχα

και το πιο τρομακτικο . Να σε φωτογραφίζουν όταν κοιμάσαι :rant:
Ήμουν στην πρώτη λυκείου,μια μερα θυμάμαι είχα πολύ διάβασμα,και ξοδεψα όλη τη μερα σε αυτό
κάποια στιγμή ήταν 11 η ώρα το βράδυ,και έκατσα στο πάτωμα,να διαβάσω αρχές οικονομίας,μιας και εχω τη συνήθεια,τα μαθήματα που δεν έχουν γραψιματα παρα μόνο μελέτη θεωρίας,να μην τα διαβάζω στο γραφείο . Έκατσα λοιπόν,και κάποια στιγμή νύσταξα.
Έκλεισα το βιβλίο,το πήρα αγκαλιά,το γλυκούλι μου:sick:
και αποκοιμήθηκα,πάλι με το βιβλίο πάνω στο θώρακα και με ταχέρια σταυρώμενα
Φορούσα και τα γυαλιά εν τω μεταξύ.
1 ώρα κοιμήθηκα φαρδιά- πλατιά στο πατωμα
και πώς πρόλαβε το ζιζάνιο η μικρή αδερφή μου να με φωτογραφίσει
ακόμα να το καταλαβω :mpinelik:
και ΑΚΟΜΑ υπάρχουν αυτές οι φωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έχω και εγώ φώτο. Δευτέρα λυκείου, περιβαλλοντική εκδρομή, στο καράβι.
Ε κάποιες φορές συνηθίζω να κοιμάμαι με τα χέρια σταυρωμένα. (Τουταγχαμών, ακριβώς έτσι με λέγανε μετά. :P)
Εγώ νύσταζα και ξάπλωμα σε ένα ξύλινο σκαλοπατάκι και καλά δίπλα στα καθίσματα. Δε ξέρω πώς το λένε.
Και επειδή είχε φώτα είχα ρίξει κ απο πάνω μου το φουλάρι που φορούσα. (Γιατί δε μπορώ να κοιμηθώ, αν δε νιώθω το σκοτάδι στα μάτια μου.:redface:)
Εγώ να κοιμάμαι και μετά ξυπνώ, ενώ οι φίλες μου γελούσαν και με είχαν βγάλει φωτογραφίες.:P
Ακόμα τρώω δούλεμα γι αυτό.
Μου είπαν κιόλας ότι ένας συμμαθητής μας δεν με είχε δει και είχε τρομάξει. :redface:

Αυτό έγινε όταν πηγαίναμε στον προορισμό μας.

Στον γυρισμό είχα ξυπνήσει (στο ''γνωστό'' μέρος στη γνωστή στάση) και μετά με ξαναπήρε ο ύπνος με το κεφάλι πάνω στο τραπεζάκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top