Κάρτα γραφικών

agioklima

Νεοφερμένος

Η agioklima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παρακαλω πολυ γνωριζετε τι ειδους καρτα γραφικων πρεπει να χρησιμοποιω σε προγραμματα animation?
Οποια πληροφορια συμβουλη επι του θεματος ειναι ευπροσδεκτη . :)
Ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
νομίζω πως σε προγραμματα animation μια κάρτα διετίας πχ είναι μια χαρά. αλλά ας απαντήσει κάποιος πιο αρμόδιος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από agioklima:
Παρακαλω πολυ γνωριζετε τι ειδους καρτα γραφικων πρεπει να χρησιμοποιω σε προγραμματα animation?
Οποια πληροφορια συμβουλη επι του θεματος ειναι ευπροσδεκτη . :)
Ευχαριστω :D
Αν μιλας για video επεξεργασία ίσως εκει να χρειαστείς και πιο καλή καρτά απο την πιο φτηνη που υπάρχει στην αγορά, (αλλα σίγουρα θα χρειαστεις cpu και ram)
Τώρα αν θες απλώς gifaki δεν θα χρειαστεις τπτ αξιόλογο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στέφανος

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Έχώ μια απορία σχετικά με τις κάρτες γραφικών.
Έχει σημασία ο τύπος της μνήμης που περιέχεται στην κάρτα γραφικών; Δηλ. DDR ή DDR2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έχω μία απλή κάρτα γραφικών το 3ds max δεν φορτώνει εύκολα και δε νομίζω να είναι πρόβλημα απο τη ram ή τη cpu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Έχώ μια απορία σχετικά με τις κάρτες γραφικών.
Έχει σημασία ο τύπος της μνήμης που περιέχεται στην κάρτα γραφικών; Δηλ. DDR ή DDR2;

Απλώς οι DDR2 είναι νεότερης τεχνολογίας, και επομένως πιο αποδοτικές. Έτσι δηλαδή νομίζω.... Αν κάποιος ξέρει περισσότερα, μπορεί να πει.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε μια φτηνή κάρτα που ο επεξεργαστής δεν μπορεί να επεξεργαστεί μεγάλο όγκο δεδομένων δεν έχει νόημα αν είναι DDR2 ή DDR. Αν και πλέον δεν νομίζω να υπάρχει σε κάρτα DDR μνήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitro89

Νεοφερμένος

Ο mitro89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
όχι πολύ σπάνια τώρα πια να βρείς σε καινούργια κάρτα ddr μνήμη...
δηλαδή και σε μια όχι και τόσο καλή κάρτα γραφικών δη μιλάμε τώρα για κάποια που θα είναι σε agp η μνήμη τις θα είναι dd2. χαλαρά όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top