• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
hello!!!! δεν έχω καλή εμπειρία από τον συγκεκριμένο γιατρό όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα, και έχω να τονίσω ότι η συμπεριφορά του είναι το λιγότερο απαράδεκτη!!!! είναι απ τους γιατρούς που σε περίπτωση λάθους, όχι μονο δεν θα το παραδεχτεί, αλλα θα σε ειρωνεύεται τόσο, ώστε να φτάσεις στα όρια σου και να μην ξαναπατήσεις στο γραφείο του.....αυτό λέγεται έλλειψη επαγγελματισμού κατ' εμέ, και θα σε συμβούλευα να το σκεφτείς διπλα....διότι θεωρούσα ότι δεν παίζει ρολο ο χαρακτήρας του γιατρού, αλλα η δουλειά του, έλα όμως που το βρήκα μπροστά μου!!!και επειδή είμαι καμμένη δυο φορες, και τώρα ψάχνω να βρω ικανό γιατρό να διορθώσει την παραμορφωμένη μύτη μου, θα σε συμβούλευα να το ψάξεις όσο δεν πάει!!!πάρε πολλές γνώμες, ζητα από άτομα σε forum να σου στείλουν φωτό πριν και μετά, καθώς αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος να δεις πραγματικά την δουλειά τους....τα site των γιατρών δεν τα θεωρώ απολύτως έγκυρα, καθώς δεν είναι λίγοι αυτοί που χρησιμοποιούν το photoshop για να δείχνουν το τέλειο!!!θέλει πολύ προσοχή πιστεύω....εννοείται ότι δεν στα λέω αυτά για να τρομάξεις, αλλα πιστεύω ότι είναι καλο να γνωρίζουμε ότι υπάρχει και η αρνητική πλευρά των πραγμάτων, για να είμαστε πιο προσεχτικοί στις επιλογές μας....εγώ το πλήρωσα πολύ ακριβά, πίστεψε με!

Good luck εύχομαι, και αν χρειαστείς περισσότερες πληροφορίες, feel free να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα... :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Θα αρχ΄σω επισκέψεις και θα δω τι θα μου πουν, σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού στον Σ. στο κολονάκι γιατί είδα πολλούς να είναι ευχαριστημένοι...
Είπες δεν θες celebrity γιατρούς...αυτος είναι ο ορισμός του celebrity.
Παιδιά κολύμβηση και άσκηση πότε αρχίσατε? μετά τους 2 μήνες?
Ενα μήνα λένε, αλλά το βλέπεις αυτό. Εγώ πχ αρχισα στις 4-5 εβδομάδες νομίζω, αλλά ήπια σχετικά (πλατσουρίσματα, χορό,κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Είπες δεν θες celebrity γιατρούς...αυτος είναι ο ορισμός του celebrity.

Ενα μήνα λένε, αλλά το βλέπεις αυτό. Εγώ πχ αρχισα στις 4-5 εβδομάδες νομίζω, αλλά ήπια σχετικά (πλατσουρίσματα, χορό,κλπ)
να σε ρωτησω κατι...εχεις ακομα θεμα με το φτερνισμα??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Είπες δεν θες celebrity γιατρούς...αυτος είναι ο ορισμός του celebrity.

χαχαχ....σωστό!!!βασικά το όνομα Σκ.... ορίζεται ως εξής: useless, arrogant, greedy, needy, self-involved, sarcastic A@@HOLE!! :P ....i'm sure u get the point... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι και εγω ενας απο τους πολλους υποψηφιους για ρινοπλαστικη,μαζι με διορθωση του διαφραγματος.
Η μυτη μου ειναι με ελαφρια καμπουριτσα, λιγο χοντρη και "κολλημενη" με το μετωπο.Προσδοκια να γινει ισια πιο λεπτη λιγο,να ξεχωριζει απο το μετωπο(σκαλοπατακι),να εναρμονιστη αναλογα το ακρορινιο.
Διαβασα περιστασιακα καποια ποστ απο τις 196(!) σελιδες και διαπιστωνοντας οτι καποια ατομα,ειστε αρκετα ψαγμενοι,και θα ηθελα τη πολυτιμη βοηθεια σας,για αυτη μου την αποφαση,κυριως στην επιλογη γιατρου μιας και δεν εχω ιδεα.(Αθηνα)

Η πρωτη επαφη που ειχα με γιατρο,ηταν με τον κυριο Β.Παυλ.,οπου απο αρκετους εχω ακουσει καλα σχολια .
Απο την επισκεψη που ειχα μαζι του δεν μπορω να πω οτι με κερδισε ιδιαιτερα σαν ανθρωπος(ειμαι να πω κ αρκετα δυσκολος κ γενικα δεν με πειθουν τα επαγγελματικα "κολπα"λογια κτλ...).
Δεν ειχε κ πολυ ορεξη να μου εξηγηση τι κ πως και εγω ειμαι κ περιεργος τυπος και θελω να ξερω τα παντα με τι παραμικρη λεπτομερεια σε σημειο παρανοιας.
Απο την αλλη ισως λογικο μιας και εγω δεν ειχα παει με σκοπο να κλεισω χειρουργειο απλα για να τον δω κ να με δει.., (ειδαλιως θα τον αναγκαζα θελοντας κ μη ,να μπει σε λεπτομερειες κτλ.)
Με εβγαλε μια φωτογραφια ,και πολεμουσε με μια βλακεια σαν τη ζωγραφικη εφαρμογη,να μου δειξει τη μυτη μου,την εκανε λιγο μικρη κατα τη γνωμη,αλλα δεν μου αρεσε που οταν πηγαινα να πω τη γνωμη μου,δεν ηταν δεκτικος,μου ειπε "εγω ξερω... εσυ δεν ξερεις"(λες και εισαι κανα ταγαρι,και δεν νιωθεις),σαν πολυ αλαζονας και με μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του μου φανηκε.
Τελοσπαντων δεν καθισα να αναλυσω επ ακριβως τι και πως θελω,εννοειτε πως αν ερθει η στιγμη με το laptop και το photoshop θα παω εκει ,δεν παιζει)
ΜΑΚΑΡΙ ο ανθρωπος να ειναι οντως τοσο καλως οσο ακουγετε και που ο ιδιος συνεχεια διαφημιζε...
Προς το παρον ειναι ο μονος που ειχα ακουσει καποια καλα σχολια ,και επισκεφτηκα.

Θα ηθελα (σκοπος του ποστ),να μου προτεινετε (κ μεσω p.m.)εαν γνωριζετε επισης καποιο καλο που ξερετε και συστηνετε ανεπιφυλακτα οι ψαγμενοι...να απευθυνθω.
Τελος δεν με ενδιαφερει να ειναι celebrity (κ για λογους κοστους),αλλα κυριως με ενδιαφερει να ειναι καλος κ σωστος επιστημονας και γνωστης στη δουλεια του ,ωστε να μεινω ικανοποιημενος.


-Ευχαριστω-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

Aaaaa!!

Νεοφερμένος

Η Aaaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας κ απο μένα! Έκανα ανοιχτή ρινοπλαστικη κ διάφραγμα πριν απο 1,5 μήνα! Το χειρουργείο διήρκησε 3 ώρες κ μπορώ να χαρΑκτηρησω την διαδικασία ιδιαίτερα ευχάριστη! Το χειρουργείο πραγματοποιήθηκε απο δυο γιατρούς, έναν ωριλα κ έναν πλαστικό(όχι μαιντανος της tv)! To αποτέλεσμα με έχει ενθουσιάσει κ είναι μακράν καλύτερο των προσδοκιών μου,μέχρι στιγμής! Ήμουν απο τις τυχερες που δεν ένιωσαν τον παραμικρό πόνο! Περπατούσα κανονικά 3 ώρες μετά την επέμβαση, έβαλα φακούς επαφής κ βουρτσισα δόντια την ίδια μερα, κοιμήθηκα 6 ώρες σερί το πρώτο βράδυ στο νοσοκομείο! Τρίτη την εκανα κ Πέμπτη ,2μερες μετα,οδηγησα,βγήκα για καφέ κ βόλτα καθώς κ το Σάββατο κ την κυριακή πήγα για μπάνιο! Στην σκιά κ δεν βουτουσα κεφάλι! Κ όλα αυτά με το γυψακι κ τα εξωτερικά ράμματα! Οι γιατροί μου ήταν φοβερόι κ συνέβαλαν στο να δώ την όλη διαδικασία τόσο θετικά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aaaaa!!

Νεοφερμένος

Η Aaaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να συμπληρώσω πως τα μόνα ενοχλητικά ήταν η απώλεια γεύσης κ το μούδιασμα της άνω γναθου τις πρώτες 4 μέρες , το πρηξιμο το οποίο έχω ακόμα κ το ότι η μύτη βουλωνε απίστευτα τις πρώτες μέρες! Πήγαινα κάθε μερα στο νοσοκομείο για καθαρισμό! Παρολαυτα ήμουν τόσο ενθουσιασμένη που όλα αυτά μου φαίνονταν ασήμαντα!!μετανιωνω που δεν την εκανα νωρίτερα καθώς ο φόβος με έκανε να το αναβαλω διαρκώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Να συμπληρώσω πως τα μόνα ενοχλητικά ήταν η απώλεια γεύσης κ το μούδιασμα της άνω γναθου τις πρώτες 4 μέρες , το πρηξιμο το οποίο έχω ακόμα κ το ότι η μύτη βουλωνε απίστευτα τις πρώτες μέρες! Πήγαινα κάθε μερα στο νοσοκομείο για καθαρισμό! Παρολαυτα ήμουν τόσο ενθουσιασμένη που όλα αυτά μου φαίνονταν ασήμαντα!!μετανιωνω που δεν την εκανα νωρίτερα καθώς ο φόβος με έκανε να το αναβαλω διαρκώς!

Συγχαρητήρια! Καλή ανάρρωση!!! Μπορείς να μου στείλεις ποιος είναι ο γιατρός σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας ετυχε ποτε σε κανενα να εχει εμπειρια απο τον στρατιωτικο K.Σουλ....κα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γεια σας!! Ειμαι κ εγω υποψηφια για ρινοπλαστική! Αρχικά είχα κάνει μια έρευνα σχετικά με τα πιο γνωστά ονόματα που ακούγονται. ξεκίνησα λοιπόν να κλείσω ραντεβου πρώτα στο Υγεία που πραγματοποιούν την "ατραυματικη ρινοπλαστική" . Μιλώντας όμως με μια γνωστή μας γιατρό , αποφάσισα να μην πάω εκει γιατι με απέτρεψε! έτσι, πήρα τη γνώμη μιας γνωστής μας που με είχε χειρουργήσει πιο παλιά στα δάχτυλα και ζήτησα τη δική της γνώμη. Η μύτη μου δεν εχει καμπούρα ή κάποιο προβλημα σε κοκαλο, αλλά είναι χοντρουλή στο ακρορρίνιο κ επειδή είμαι και πολύ αδύνατη, χτυπάει ως ένα πολύ έντονο στοιχείο στο πρόσωπο μ. Η γιατρός αυτή δεν είναι απο τις γνωστές, είναι φοβερος άνθρωπος και συζητησα μαζι της. Η γνωμη της ηταν πως θα μικρυνει το ακρορρινιο,θα το ανασηκωσει λιγο γιατι πέφτει όταν γελάω και θα λεπτυνει τα ρουθούνια. Αυτό ομως που με κατατρεχει είναι ενα αγχος επειδη δεν ειναι γνωστή. Δεν ειναι φιρμα. Είναι μεγάλη σε ηλικία , έχει πείρα, δεν εχω δει δουλειά της αλλα την εμπιστεύομαι. Ποια η αποψη σας; Βέβαια πιστευω οτι κ στον κορυφαιο να πηγαινα, πάλι το ίδιο άγχος του αποτελέσματος θα είχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athena<3

Νεοφερμένος

Η Athena<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αυτό ήταν ένα θέμα που προβλημάτιζε και συνεχίζει να προβληματίζει και εμένα. Προς το παρόν δεν μπορώ να πάρω αποφάσεις μόνη μου γιατί είμαι ανήλικη και θα τ'ακούσω..χP Πιστεύω όμως ότι δεν πρέπει να κάνουμε αλλαγές στο σώμα μας όταν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Εντάξει, μπορεί να μην ταιριάζει κάτι αισθητικά πάνω μας και τότε να πρέπει όντως να το αλλάξουμε. Π.χ. ο αδερφός μου έχει έναν συνάδελφό του που είχε πολύ μεγάλη μύτη και έκανε πλαστική με άψογο αποτέλεσμα. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που απλά δεν είμαστε σίγουροι για τον εαυτό μας. Εγώ προσωπικά νιώθω ότι πολλές φορές δεν εκτιμώ αυτό που είμαι εμφανισιακά, γιατί επηρεάζομαι από τα σχόλια των γύρω μου πάρα πολύ. Το καλύτερο πιστεύω είναι να αγαπήσουμε τον εαυτό μας γιατί κανείς δεν είναι τέλειος..! Πάντα υπάρχουν και χειρότερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Γεια σας!! Ειμαι κ εγω υποψηφια για ρινοπλαστική! Αρχικά είχα κάνει μια έρευνα σχετικά με τα πιο γνωστά ονόματα που ακούγονται. ξεκίνησα λοιπόν να κλείσω ραντεβου πρώτα στο Υγεία που πραγματοποιούν την "ατραυματικη ρινοπλαστική" . Μιλώντας όμως με μια γνωστή μας γιατρό , αποφάσισα να μην πάω εκει γιατι με απέτρεψε! έτσι, πήρα τη γνώμη μιας γνωστής μας που με είχε χειρουργήσει πιο παλιά στα δάχτυλα και ζήτησα τη δική της γνώμη. Η μύτη μου δεν εχει καμπούρα ή κάποιο προβλημα σε κοκαλο, αλλά είναι χοντρουλή στο ακρορρίνιο κ επειδή είμαι και πολύ αδύνατη, χτυπάει ως ένα πολύ έντονο στοιχείο στο πρόσωπο μ. Η γιατρός αυτή δεν είναι απο τις γνωστές, είναι φοβερος άνθρωπος και συζητησα μαζι της. Η γνωμη της ηταν πως θα μικρυνει το ακρορρινιο,θα το ανασηκωσει λιγο γιατι πέφτει όταν γελάω και θα λεπτυνει τα ρουθούνια. Αυτό ομως που με κατατρεχει είναι ενα αγχος επειδη δεν ειναι γνωστή. Δεν ειναι φιρμα. Είναι μεγάλη σε ηλικία , έχει πείρα, δεν εχω δει δουλειά της αλλα την εμπιστεύομαι. Ποια η αποψη σας; Βέβαια πιστευω οτι κ στον κορυφαιο να πηγαινα, πάλι το ίδιο άγχος του αποτελέσματος θα είχα.

ελισαβετ η γιατρος που σε χειρουργησε στα δαχτυλα, τι ειδικοτητα εχει? ειναι πλαστικος?
θελεις η ιδια να σε χειρουργησει κ στη μυτη δλδ? επειδη αλλαγες στη μυτη ενδεχεται να επηρεασουν την αναπνοη σου, καλυτερα για αυτη τη δουλεια να εμπιστευτεις καποιον χειρουργο που εχει κ γνωσεις ωτορινολαρυγγολογιας. το ζητουμενο δεν ειναι να ειναι "φιρμα" ο γιατρος. το ζητουμενο ειναι να εχει την πειρα αλλα κ την καταλληλη εξειδικευση επανω στη μυτη. η γιατρος αυτη, ποσες μυτες εχει χειρουργησει? με τι αποτελεσματα? εχεις δει δουλεια της? το οτι εγχειρησε με επιτυχια τα δαχτυλα σου δεν εγγυαται οτι μπορει να αναλαβει με επιτυχια να χειρουργησει ενα οργανο με μια τοσο περιπλοκη λειτουργια οσο η μυτη. προσπαθησε να μαθεις περισσοτερα για το ιστορικο που εχει η γιατρος με μυτες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Γεια σας κ απο μένα! Έκανα ανοιχτή ρινοπλαστικη κ διάφραγμα πριν απο 1,5 μήνα! Το χειρουργείο διήρκησε 3 ώρες κ μπορώ να χαρΑκτηρησω την διαδικασία ιδιαίτερα ευχάριστη! Το χειρουργείο πραγματοποιήθηκε απο δυο γιατρούς, έναν ωριλα κ έναν πλαστικό(όχι μαιντανος της tv)! To αποτέλεσμα με έχει ενθουσιάσει κ είναι μακράν καλύτερο των προσδοκιών μου,μέχρι στιγμής! Ήμουν απο τις τυχερες που δεν ένιωσαν τον παραμικρό πόνο! Περπατούσα κανονικά 3 ώρες μετά την επέμβαση, έβαλα φακούς επαφής κ βουρτσισα δόντια την ίδια μερα, κοιμήθηκα 6 ώρες σερί το πρώτο βράδυ στο νοσοκομείο! Τρίτη την εκανα κ Πέμπτη ,2μερες μετα,οδηγησα,βγήκα για καφέ κ βόλτα καθώς κ το Σάββατο κ την κυριακή πήγα για μπάνιο! Στην σκιά κ δεν βουτουσα κεφάλι! Κ όλα αυτά με το γυψακι κ τα εξωτερικά ράμματα! Οι γιατροί μου ήταν φοβερόι κ συνέβαλαν στο να δώ την όλη διαδικασία τόσο θετικά!!!!

τελικα αυτες οι φωτοβολιδες που σκανε κατα καιρους εδω για να διαφημισουν τον εκαστοτε χ,ψ,ω αγνωστο η γνωστο, σουπερ τελειο χειρουργο δε τελειωνουν ποτε... :P
θα ηταν φρονιμο πριν γραψετε να κανετε καλυτερα την ερευνα σας, ειδικα οταν μιλατε για ανοιχτη ρινοπλαστικη.
η κλινικη εικονα που περιγραφεις Αaaaaaaaa δεν ειναι ατομου που εχει υποβληθει σε εγχειρηση με τοσο μεγαλη εκταση τραυματων, οσο απααιτει μια ανοιχτη ρινοπλαστικη επεμβαση (ολικη αποκολληση του βλενογγονου απο το σκελετο!)
and just for your info...κολυμβηση κ πασης φυσης ασκηση απαγορευεται για 2 εβδομαδες για αποφυγη τυχον αιμορραγιας. περιεργο που δε σου το ειπαν αυτο οι γιατροι σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Αυτό ήταν ένα θέμα που προβλημάτιζε και συνεχίζει να προβληματίζει και εμένα. Προς το παρόν δεν μπορώ να πάρω αποφάσεις μόνη μου γιατί είμαι ανήλικη και θα τ'ακούσω..χP Πιστεύω όμως ότι δεν πρέπει να κάνουμε αλλαγές στο σώμα μας όταν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Εντάξει, μπορεί να μην ταιριάζει κάτι αισθητικά πάνω μας και τότε να πρέπει όντως να το αλλάξουμε. Π.χ. ο αδερφός μου έχει έναν συνάδελφό του που είχε πολύ μεγάλη μύτη και έκανε πλαστική με άψογο αποτέλεσμα. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που απλά δεν είμαστε σίγουροι για τον εαυτό μας. Εγώ προσωπικά νιώθω ότι πολλές φορές δεν εκτιμώ αυτό που είμαι εμφανισιακά, γιατί επηρεάζομαι από τα σχόλια των γύρω μου πάρα πολύ. Το καλύτερο πιστεύω είναι να αγαπήσουμε τον εαυτό μας γιατί κανείς δεν είναι τέλειος..! Πάντα υπάρχουν και χειρότερα ;)

το να εστιαζεις στα χειροτερα για να παρηγοριεσαι, ειναι μια μορφη αντιμετωπισης του ζητηματος, που σιγουρα μπορει να προστατεψει απο μια πιθανη αποτυχια. :P .....εδω παντως συχναζουν ατομα που εστιαζουν στα καλυτερα, οποτε ελπιζουν σε μια βελτιωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
τελικα αυτες οι φωτοβολιδες που σκανε κατα καιρους εδω για να διαφημισουν τον εκαστοτε χ,ψ,ω αγνωστο η γνωστο, σουπερ τελειο χειρουργο δε τελειωνουν ποτε... :P
θα ηταν φρονιμο πριν γραψετε να κανετε καλυτερα την ερευνα σας, ειδικα οταν μιλατε για ανοιχτη ρινοπλαστικη.
η κλινικη εικονα που περιγραφεις Αaaaaaaaa δεν ειναι ατομου που εχει υποβληθει σε εγχειρηση με τοσο μεγαλη εκταση τραυματων, οσο απααιτει μια ανοιχτη ρινοπλαστικη επεμβαση (ολικη αποκολληση του βλενογγονου απο το σκελετο!)
and just for your info...κολυμβηση κ πασης φυσης ασκηση απαγορευεται για 2 εβδομαδες για αποφυγη τυχον αιμορραγιας. περιεργο που δε σου το ειπαν αυτο οι γιατροι σου...
αχαχαχχαχα τι να πει κανεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
παιδιά, έχει κάνει κανένας επανορθωτική στον Μ...ντ...λο?? αν ναι, σας παρακαλώ στείλτε μου ένα προσωπικό μήνυμα!!!!....όπως έχω γράψει και στο παρελθόν, δυστυχώς ψάχνω έναν γιατρό για επανορθωτική, και σήμερα που τον επισκέφθηκα, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση!...για να είμαι ειλικρινής δεν το περίμενα, πήγα μόνο και μόνο να πάρω μία άποψη, καθώς η μύτη μου είναι κατεστραμμένη....αλλά, ο άνθρωπος ασχολήθηκε μαζί μου μία ώρα ακριβώς και απάντησε όλες τις ερωτήσεις μου αναλυτικά...στην αρχή μου είπε ότι δεν μπορούσε να μου δείξει φώτο, γτ και καλά οι ασθενείς του δεν του είχαν δώσει το οκ για να τις δείχνει, αλλά επέμεινα λέγοντας του ότι έχω τραβήξει πολλά, και ότι δεν αμφισβητώ τις ικανότητές του, και σε αυτήν την φάση που βρίσκομαι θέλω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δω την δουλειά του, και τελικά μου έδειξε.....ήταν πολύ καλές....αλλά επειδή δεν "πέφτω" εύκολα, θα με βοηθούσε αφάνταστα η προσωπική εμπειρία κάποιου από εσάς.....;);) :)

επίσης ήθελα να πω ότι προχθές πήγα και στον Παυλ...δ...λη, και όντως είναι όπως τον περιγράψατε οι περισσότεροι!....ΑΛΑΖΟΝΑΣ με τα όλα του!!....με χίλια ζόρια έμεινα δέκα λεπτά στο γραφείο του, δεν μπορούσε λέει να μου φτιάξει την μύτη στο pc γτ θέλει δύο ώρες, και οι φώτο που είδα για επανορθωτική, στις γυναίκες ήταν πιο ωραίο το αποτέλεσμα απ ότι στους άντρες....για κάποιον λόγο, στους άντρες ήταν λίγο χοντροκομμένες οι μύτες, αλλά όχι τελείως ξένες στο πρόσωπό τους (η άποψη μου είναι καθαρά υποκειμενική, σε άλλους μπορεί να άρεσαν, δεν ξέρω).....βέβαια, έχει σημασία και το μέγεθος του προβλήματος του καθενός.....τεσπα, δεν τον αντιπάθησα όπως περίμενα, αλλά παρόλο που φαίνεται να έχει εμπειρία στις επανορθωτικές, με χάλασε το γεγονός ότι δεν απαντούσε στις ερωτήσεις μου....βέβαια η ατάκα η κορυφαία ήταν "αν πας σε άλλον, θα επιστρέψεις σε μένα για την τέταρτη!!!!" ...αυτό μου το πε με το καλησπέρα :P

το πρόβλημα μου είναι ότι οι τρεις που έχω πάει μέχρι τώρα, μου έχουν πει τρία διαφορετικά πράγματα....η Κυπ...αιου μίλησε για μοσχεύματα από τα πλευρά, αλλά έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά για αυτό, ο Παυλ...λης ήταν σίγουρος ότι θα φτάσουν οι χόνδροι απ τα αυτιά (μου το έχουν αποκλείσει όλοι οι υπόλοιποι αυτό + κάποιοι γιατροί απ την Αμερική που έχω μιλήσει) και ο Μάντ....λος μου είπε για μόσχευμα απ τον κρόταφο (για την ράγχη) καθώς ο πολύ "καλός" Λ....ρας μου έχει φάει την μισή, συν απ τα αυτιά για όλα τα υπόλοιπα :P......είπε πως λέγεται DIC μέθοδος, κάπως έτσι, πρώτη φορά το άκουσα (αν ξέρετε κάτι και γι αυτό, ενημερώστε με σας παρακαλώ).....οουυυυφφφφ...πολύ μπέρδεμα!!!!!:P:P:P

Σας ζάλισα το ξέρω, αλλά οποιαδήποτε βοήθεια θα μου ήταν πολύτιμη!!!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
πωπω ρε malliorca τι ζορι τραβας :/: ...το μονο βεβαιο ειναι οτι κ αλλους 3 να δεις, θα ακουσεις αλλες 3 διαφορετικες γνωμες. καθε γιατρος εχει τις δικες του τεχνικες, τη δικη του πειρα κ τις δικες του γνωσεις-ικανοτητες στις οποιες βασιζεται κ με βαση αυτες μιλαει. ειναι εξαιρετικα δυσκολο να καταληξεις σε καποιον μιας κ θα πρεπει να εμπιστευτεις απο το μηδεν. τι να πω...καλο κουραγιο! εχεις κανει ηδη 2 επεμβασεις? αυτη θα ειναι η τριτη δλδ?
το DIC πρωτη φορα το ακουω, δε το εχω συναντησει πουθενα οπου κ αν εχω διαβασει. προφανως θα εναι καποια νεα τεχνικη.
αν επισκεφτεις κ αλλο γιατρο, να τον ρωτησεις για το DIC, να παρεις μια δευτερη γνωμη να δεις τι εχει να πει κ καποιος αλλος για τη μεθοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
πωπω ρε malliorca τι ζορι τραβας :/: ...το μονο βεβαιο ειναι οτι κ αλλους 3 να δεις, θα ακουσεις αλλες 3 διαφορετικες γνωμες. καθε γιατρος εχει τις δικες του τεχνικες, τη δικη του πειρα κ τις δικες του γνωσεις-ικανοτητες στις οποιες βασιζεται κ με βαση αυτες μιλαει. ειναι εξαιρετικα δυσκολο να καταληξεις σε καποιον μιας κ θα πρεπει να εμπιστευτεις απο το μηδεν. τι να πω...καλο κουραγιο! εχεις κανει ηδη 2 επεμβασεις? αυτη θα ειναι η τριτη δλδ?
το DIC πρωτη φορα το ακουω, δε το εχω συναντησει πουθενα οπου κ αν εχω διαβασει. προφανως θα εναι καποια νεα τεχνικη.
αν επισκεφτεις κ αλλο γιατρο, να τον ρωτησεις για το DIC, να παρεις μια δευτερη γνωμη να δεις τι εχει να πει κ καποιος αλλος για τη μεθοδο.

άστα brigitte, η ψυχούλα μου το ξέρει, αλλά δεν τα παρατάω! ;) ...ναι, αυτή θα είναι η τρίτη (και εύχομαι τελευταία) χάρη στις "ικανότητες" δύο άχρηστων γιατρών, ιδίως του τελευταίου δλδ, του Λ...α...λοιπόν, το έψαξα και εγώ, το κακό με τον Μαντ....λο.. είναι ότι μιλάει γρήγορα και χαμηλόφωνα, και για αυτό δεν έπιασα την μία λέξη από f (και βασική) που είπε ....αλλά μίλησε για κρόταφο, και έκανα έρευνα χθες και είμαι σίγουρη πλέον ότι εννοούσε τα temporal fascia grafts!!....με αυτά τα λίγα που διάβασα χθες είδα ότι χρησιμοποιούνται εκτενώς στην αμερική, δεν είναι κάτι καινούριο δλδ....μένει να ψάξω τα αρνητικά αυτών των grafts, ήδη έχω κάνει ποστ σε ένα αμερικάνικο site όπου απαντούν γιατροί (είμαι σίγουρη ότι το ξέρεις ;) )....πάντως αν γνωρίζεις κάτι γι αυτά, αρνητικά ή θετικά, σε παρακαλώ ενημέρωσέ με! :)...τώρα μένει να ξαναπάω στους γιατρούς που έχω ήδη επισκεφθεί (Κ...αιου και Παυλ.) για να δω τι πιστεύουν για αυτά (με τον Παυλ...δεν βλέπω να παίρνω απάντηση)....γτ τα rib grafts που μου είπε η Κυπρ....ου θέλω να τα αποφύγω λόγω του warping, stiffness και της πιθανής ρήξης πνεύμονα....όπως λες και εσύ ο καθένας έχει την τεχνική του και λέει τα δικά του, αλλά που θα πάει, θα βγάλω άκρη!!...οουυυφφ πολύ μπέρδεμα!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
άστα brigitte, η ψυχούλα μου το ξέρει, αλλά δεν τα παρατάω! ;) ...ναι, αυτή θα είναι η τρίτη (και εύχομαι τελευταία) χάρη στις "ικανότητες" δύο άχρηστων γιατρών, ιδίως του τελευταίου δλδ, του Λ...α...λοιπόν, το έψαξα και εγώ, το κακό με τον Μαντ....λο.. είναι ότι μιλάει γρήγορα και χαμηλόφωνα, και για αυτό δεν έπιασα την μία λέξη από f (και βασική) που είπε ....αλλά μίλησε για κρόταφο, και έκανα έρευνα χθες και είμαι σίγουρη πλέον ότι εννοούσε τα temporal fascia grafts!!....με αυτά τα λίγα που διάβασα χθες είδα ότι χρησιμοποιούνται εκτενώς στην αμερική, δεν είναι κάτι καινούριο δλδ....μένει να ψάξω τα αρνητικά αυτών των grafts, ήδη έχω κάνει ποστ σε ένα αμερικάνικο site όπου απαντούν γιατροί (είμαι σίγουρη ότι το ξέρεις ;) )....πάντως αν γνωρίζεις κάτι γι αυτά, αρνητικά ή θετικά, σε παρακαλώ ενημέρωσέ με! :)...τώρα μένει να ξαναπάω στους γιατρούς που έχω ήδη επισκεφθεί (Κ...αιου και Παυλ.) για να δω τι πιστεύουν για αυτά (με τον Παυλ...δεν βλέπω να παίρνω απάντηση)....γτ τα rib grafts που μου είπε η Κυπρ....ου θέλω να τα αποφύγω λόγω του warping, stiffness και της πιθανής ρήξης πνεύμονα....όπως λες και εσύ ο καθένας έχει την τεχνική του και λέει τα δικά του, αλλά που θα πάει, θα βγάλω άκρη!!...οουυυφφ πολύ μπέρδεμα!!!:P:P:P

μπραβο ρε συ που δε το βαζεις κατω...! μιλαμε για πολυ ψυχικη δυναμη!!

DIC ειναι τα temporal facial grafts?
μαλλον καταλαβα για ποιο site μιλας κ ειναι πολυ καλο. σου εχει απαντησει καποιος γιατρος εκει?
για τον Λ..α εχω ακουσει κ απο αλλου κακες εμπειριες ...
ο πρωτος που σε χειρουργησε ποιος ηταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top