Βασικά ερωτήματα για σχέσεις

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μάλλον παρανόησες το σκεπτικό.
Αυτό που ήθελα να πώ είναι:Εφόσον έχει κάποια feelings για τον δεύτερο,θα ήταν καλύτερα να ξεκαθαρίσει την κατάσταση με τον πρώτο,πρίν προχωρήσει στον δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Δηλαδή είναι καλύτερο να "βγαίνει" και με τους 2 ταυτόχρονα και αυτό να κρατήσει για πολύ καιρό?

Καλο μου πλασμα,διαβασε την πρωτη μου απαντηση σε παρακαλω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κι εγώ είμαι της άποψης να χωρίσεις το νυν... αφού δεν είσαι ερωτευμένη... είναι λυπηρό να μένεις σε μία συμβατική σχέση.. και για σένα και για κείνον..
ειδικά τώρα που είσαι in love με άλλον, δεν καταλαβαίνω πού κολλάς; δε θες να χάσεις το σιγουράκι σου περίπτωση που αποτύχει η νέα σχέση; και τι θα κάνεις; θα μένεις στη συμβατική σχέση και θα αναρωτιέσαι "τι θα γινόταν αν;;"
αν λίγο εκτιμάς τον νυν, χώρισέ τον. αυτός είναι ο μόνος τίμιος τρόπος να του φερθείς. πολύ περισσότερο τον πληγώνεις τώρα. κανείς μας δε θα θελε να ναι στη θέση του.
καλή επιτυχία με το νέο αμόρε... απόλαυσε τις πεταλουδίτσες στο στομάχι!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ναι αυτο σιγουρα θα γινει. Και φυσικα δεν θα εμπιστευτω τον δευτερο ευκολα.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ειναι λιγο σαν να τον λυπαμαι τον πρωτο. Μου δινει τεραστια σημασια, λεει πως με αγαπαει οτι ειμαι το αλλο του μισο η γυναικα της ζωης του και οτι δεν θελει να χωρισουμε ποτε! Συζηταει και για γαμο 16 χρονων ανθρωπος. Και το χειροτερο ειναι οτι και εγω μεχρι τωρα του ειχα δειξει αναλογα συναισθηματα και φοβαμαι πως θα τον πληγωσω πολυ ασχημα. Νομιζω πως απο Αυγουστου, τελη καλοκαιριου( για να μην του το ****** το καλοκαιρι) θα του πω να χωρισουμε. Το θεμα ειναι ΠΩΣ? αχ φοβαμαι παρα πολυ για την αντιδραση του...και ειναι και ευαισθητος..αν τον κανω να κλαψει?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ε άφησε τον τότε να κλάψει μια και καλή όταν μάθει οτι βγαίνεις με άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
αυτο δεν θα το μαθει ποτε..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Sure thing bro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά πώς θα χαρακτήριζες τον φίλο σου αν μάθαινες ότι έκανε κάτι αντίστοιχο. Και μην μου πεις ότι θα κατανοούσες το ότι "δεν σε αγαπούσε, απλά ένιωθε μια τρυφερότητα και ερωτεύτηκε κεραυνοβόλα την καινούργια". Περιμένω ειλικρινή απάντηση για το πώς θα τον χαρακτήριζες σε φίλες σου, σε εμάς, όταν θα μάθαινες κάτι τέτοιο.

Επιπλέον, να σημειώσω ότι όσο το καθυστερήσεις και καλά για να μην του γαμήσεις το καλοκαίρι, τόσο περισσότερο κακό θα του κάνεις μετά (ιδίως τώρα που θα αντιληφθεί ότι κάτι δεν πάει καλά). Άσε που μέσα στο καλοκαίρι θα μπορούσε να γνωρίσει άλλη και να σε ξεπεράσει πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ασε στην ακρη ολα αυτα που μας ειπες και πηγενε να του πεις πως θες να χωρισετε...! Περισσοτερο κακο θα του κανεις κρατωντας τον "για να μην του χαλασεις το καλοκαιρι"...!
Δεν εχει νοημα να κρατας καποιων επειδη τον λυπασε, του κανεις ακομα περισσοτερο κακο και εν τελη πρεπει να λυπασε τον ευατο σου που καθετε να μιζεριαζει επειδη λυπατε καποιον...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Φυσικα και θα τον ειχα βρισει τοσο πολυ που θα ειχε πιασει πατο, αλλα εφοσον δεν θα το μαθει δεν υπαρχει λογος να σκεφτω αυτη την περιπτωση. Και ναι ισως με ξεπερασει ευκολοτερα το καλοκαιρι. Δεν ξερω. Και αν ειναι τοσο ασχημο αυτο που του εκανα, γιατι εγω δεν νιωθω τυψεις?

Ναι σε αυτο εχεις δικαιο, αλλα με ποια δικαιολογια θα τον χωρισω..ξερεις θελω να κανουμε ενα διαλειμμα? και αν χωρισω και με τον αλλο δεν παει καλα το πραμα?:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
γιατι εγω δεν νιωθω τυψεις?


Γιατί δεν τον έχεις εκτιμήσει :worry:

Τώρα μου ρθε ο κεραυνός που είδα και την άλλη απάντηση. Από ανάγκη είσαι με αυτό το άτομο; Να σου πω ότι δεν χρειάζεσαι κανέναν και μάλλον πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι θες.Ακούγονται τόσο ανώριμα όλα αυτά που λες και έτσι όπως το πας θα εκμεταλλευτείς και τους δύο και στο τέλος...δεν θες να ξέρεις τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις!
Κάνε αυτό που νιώθεις και μην κοροιδεύεις κανέναν.Σκέψου πως θα νιώσουν και εκείνοι και μην κοιτάς μόνο να περάσεις καλά εσύ.Το πρώτο παιδί,που είσαι τώρα μαζί του, από τον τρόπο που τον περιγράφεις μου φαίνεται ενθουσιώδες και ευαίσθητο. Μην τον έχεις στο περίμενε και εξηγήσου στα ίσα μαζί του.
όσο για τον άλλον, αν μπορείς να εμπιστευθείς κάποιον που που φέρεται έτσι ενώ ξέρει ότι είσαι σε σχέση,τι να πω!
Μείνε μόνη σου για λίγο και σκέψου,δεν είναι ανάγκη να είσαι σε σχέση για να περνάς καλά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
....κανω σαν τσουλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Το πρόβλημα πάντα ξεκινάει απο τη ρίζα..

Γιατί κορίτσι μου είσαι με κάποιον άνθρωπο που δεν είσαι ερωτευμένη..?
Να κάτι τέτοια μυρίζομαι και γω μερικές φορές και αν την κάνω απο νωρίς με λένε και μαλάκα απο πάνω..

Είναι μετά να μην τις αφήνεις να πηγαίνεις για μπύρες με τους φίλους σου?

Υ.Γ. Απεχθάνομαι τις μπύρες, στην περίπτωση μου ένα haig είναι ότι πρέπει.

....κανω σαν τσουλα?
Συ είπας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
γτ μεχρι τωρα ειμασταν μια χαρα, για αυτο ημουν μαζι του! ομως τωρα το καλοκαιρι θελω να ξεφυγω..αχ θεουλη μου βοηθα με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
γτ μεχρι τωρα ειμασταν μια χαρα, για αυτο ημουν μαζι του! ομως τωρα το καλοκαιρι θελω να ξεφυγω..αχ θεουλη μου βοηθα με

Τι σημαίνει μια χαρά? Ερωτευμένη δεν ήσουν, πως είναι δυνατόν να είσαι μια χαρά με κάποιον χωρίς να είσαι ερωτευμένος?
Πω πω κάτι τέτοιες στιγμές νιώθω άνθρωπος απο άλλο πλανήτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Μπορει να μην ημουν ερωτευμενη αλλα περνουσα ωραια...δεν ειναι ανθρωπινο αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φυσικα και θα τον ειχα βρισει τοσο πολυ που θα ειχε πιασει πατο, αλλα εφοσον δεν θα το μαθει δεν υπαρχει λογος να σκεφτω αυτη την περιπτωση. Και ναι ισως με ξεπερασει ευκολοτερα το καλοκαιρι. Δεν ξερω. Και αν ειναι τοσο ασχημο αυτο που του εκανα, γιατι εγω δεν νιωθω τυψεις?

Δηλαδη μονο αν το μαθει ειναι κακο; Ξεκολα κοπελια! Το αν εχεις τυψεις ειναι καθαρα δικο σου θεμα, απο την στιγμη ομως που δεν θα ηθελες να σου κανει το ιδιο, χωρισε τον για να εχεις φερθει σωστα!

Ναι σε αυτο εχεις δικαιο, αλλα με ποια δικαιολογια θα τον χωρισω..ξερεις θελω να κανουμε ενα διαλειμμα? και αν χωρισω και με τον αλλο δεν παει καλα το πραμα?:/

Δεν χρειαζετε καμια δικαιολογια...! Θα τους πεις οτι δεν νιωθεις καλα με την σχεση σας, οτι δεν περνεις οσα θα ηθελες και οτι θες να κανεις αλλα πραγματα, αυτα που ουτος η αλλος ειπες και εδω δλδ.... Ασε τα διαληματα και τις λοιπες βλακιες!
Αν χωρισεις και με τον αλλον δεν εχει καμια σχεση με τον τωρινο! Αν χωρισεις παλι καποιον θα βρεις, γιατι ανησυχεις τοσο για αυτο; Και να μην βρεις κανεναν τι τρεχει; Καλα θα περασεις και ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
γτ μεχρι τωρα ειμασταν μια χαρα, για αυτο ημουν μαζι του! ομως τωρα το καλοκαιρι θελω να ξεφυγω..αχ θεουλη μου βοηθα με

ήταν πιο εύκολο όταν ήσουν με τον άλλον και χαμουρευόσασταν;:P εσύ πρέπει να το διορθώσεις και όχι να ξεφύγεις, συνάντησε τον και πες του τα όλα. και εγώ μια χαρά περνάω με την κολλητή μου αλλά δεν την έπιασα γκόμενα, άλλο φιλία και άλλο σχέση.η βαρεμάρα και η ρουτίνα έρχεται μετά από χρόνο, όχι σε λίγους μήνες.

ΥΓ: μην του το ρίξεις στο να μείνετε φίλοι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ενταξει μαλλον αυτο θα κανω.:redface:

ήταν πιο εύκολο όταν ήσουν με τον άλλον και χαμουρευόσασταν;:P εσύ πρέπει να το διορθώσεις και όχι να ξεφύγεις, συνάντησε τον και πες του τα όλα. και εγώ μια χαρά περνάω με την κολλητή μου αλλά δεν την έπιασα γκόμενα, άλλο φιλία και άλλο σχέση.η βαρεμάρα και η ρουτίνα έρχεται μετά από χρόνο, όχι σε λίγους μήνες.

ΥΓ: μην του το ρίξεις στο να μείνετε φίλοι :confused:

οταν εννοω περνουσαμε καλα εννοω με τροπο που δεν μπορουν να περνουν δυο φιλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top