Δουλεύει... ΚΑΙ νύχτα!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γνωρίζετε ένα παλικάρι/κοπέλα που σας ενδιαφέρει σε ρομαντικό - συναισθηματικό - ερωτικό κλπ επίπεδο....
Είναι πολύ ενδιαφέρον άτομο, με επίπεδο, κουλτούρα και ένα σωρό άλλα χαρίσματα που βρίσκετε πολύ ενδιαφέροντα....
Εχει όμως ένα ελλάτωμα(?) .... για να συμπληρώσει το εισόδημα του/της, δουλεύει 2-3 βράδια την βδομάδα νύχτα... barman-barwoman!

Σας απασχολεί? Σας χαλάει? Το προχωράτε το θέμα? Το σταματάτε?
Η εκδοχή του να σταματήσει το άτομο την βραδινή του εργασία για τα μάτια σας, δεν παίζει καθότι είναι θέμα βιοποριστικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσωπικά θα πηγένα (εφόσον δεν δούλευα εκείνες τις ώρες) στο μαγάζι να της κάνω παρέα κτλ κτλ. Βασικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον σοβαρό λόγο για να μην κάνω κάτι μονο και μονο επειδή δουλεύει βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Εμένα δε θα με πολυχάλαγε. Δεν έχω και την απαίτηση να είμαστε συνέχεια μαζί! Αγάλι-αγάλι το φιλί για να'χει γλύκα, που λένε ;)

Εκτός αν υποψιαζόμουνα ότι "κάνουν πουλάκια τα μάτια του"... τότε ναι, θα χαλιόμουνα αφάνταστα και θα το σταματούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Και εγώ θα το προχώραγα, αλλά.... χμμ είμαι πολύ ζηλιάρης και σίγουρα θα έχω συνέχεια ανυσηχίες, αλλά θα πήγαινα και εγώ στο μαγαζι για παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν δεν μπορούσε να το σταματήσει, δεν θα μπορούσα και εγώ να είμαι μαζί της. Ούτε να πηγένω κάθε βράδυ θα είχα διάθεση, ούτε να περνάω τα βράδυα μου με την σκέψη πόσοι της την έπεσαν σήμερα και αν έγινε κάτι. Ειδικά αν είναι αρχή καλύτερα να μην το ξεκινήσεις γιατι όταν είσαι στα μέλια κάτι τέτοιες σκέψεις στην δίνουν άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Άρα μάλλον εξαρτάται και από το χαρακτήρα του άλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αν και εφόσον δεν είχα δείγματα ότι εμεταλλεύεται το επάγγελμά του για να εμπλουτίζει τις ερωτικές του εμπειρίες με πανέμορφες, δίμετρες, αιθέριες υπάρξεις (και οι κοντές, κακομούτσουνες μετράνε, αλλά σ'αυτή τη περίπτωση θα τον απέρριπτα για άλλο λόγο, τον σαβουρογ@μη!!!) σαφώς και θα προχώραγα. Όπως είπε και η Nessa NetMonster δεν προκύπτει και μεγάλο πρόβλημα να μην τον συναντώ 2-3 βράδυα την εβδομάδα. Καλύτερα για να μου λείπει κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
και οι κοντές, κακομούτσουνες μετράνε, αλλά σ'αυτή τη περίπτωση θα τον απέρριπτα για άλλο λόγο, τον σαβουρογ@μη!!!
:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Σίγουρα δεν θα χοροπηδούσα από την χαρα μου αλλα εννοείται πως δεν θα τον χώριζα γιάυτο ειδικά αν το έκανε για βιοποριστικούς λόγους.Όλα αυτά με προυπόθεση βέβαια ότι ήταν "κύριος" στην δουλειά του την παραμικρή ατασθαλεία να παρατηρούσα με την μια σουτ εννοείται.Βέβαια άλλη περίπτωση να δούλευε μόνιμα νύχτα τότε ίσως και πάλι να μην το τελείωνα αλλά δύσκολα θα τα βρίσκαμε ίσως γιατι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων έχουν μάθει σε άλλο τρόπο ζωής και αξίες που δεν συμβιβάζονται με τις δικές μου.Στηγν προκειμένη περίπτωση μιλάω για μεγαλύτερες ηλικίες έτσι?Γιατί τώρα στα 20 πάρα πολλοί φοιτητές επιλέγουν αυτή την απασχόληση για να ενισχυσουν το χαρτζιλίκι τους.Πάντως καθοριστικότατο πόλο στην τελική θα έπαιζε η συμπεριφορά η δική του απέναντι και αν είναι σωστός εαν αυτά ισχύουν τότε όλα καλά..Όσο για τον χρόνο που θα τον έβλεπα ή όχι ε σιγά δεν έγινε τίποτα εξάλλου αυτό είναι το ωραίο σε μια σχέση να έρχονται οι στιγμές που θα σου λείπει ο άλλος..ΚΑι στην τελική δεν είναι το επάγγελμα που κάνει τον άνθρωπο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Αν και εφόσον δεν είχα δείγματα ότι εμεταλλεύεται το επάγγελμά του για να εμπλουτίζει τις ερωτικές του εμπειρίες με πανέμορφες, δίμετρες, αιθέριες υπάρξεις (και οι κοντές, κακομούτσουνες μετράνε, αλλά σ'αυτή τη περίπτωση θα τον απέρριπτα για άλλο λόγο, τον σαβουρογ@μη!!!) σαφώς και θα προχώραγα. Όπως είπε και η Nessa NetMonster δεν προκύπτει και μεγάλο πρόβλημα να μην τον συναντώ 2-3 βράδυα την εβδομάδα. Καλύτερα για να μου λείπει κιόλας!

Συμφωνώ απολύτως με crazyhelen! :clapup:
Δεν με ενδιαφέρει το επάγγελμα αλλά ο χαρακτήρας του άλλου! Και για να πω την αλήθεια, όταν είδα τον τίτλο "δουλευει ΚΑΙ... νύχτα" αλλού πήγε το βρώμικο μυαλό μου:P :redface: !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως με Exposed. Ο έρωτας θέλει θυσίες βρε παιδιά! Εσείς όλα στο πιάτο τα θέλετε κι όλα να σας έρθουν βολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κι εγώ συμφωνώ με την crazyhelen

Αν ήταν σωστός δεν θα με πείραζε καθόλου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Ας μην εθελοτυφλούμε! Υπάρχουν τόσες ωραίες δουλειές για κάποια που θέλει να βγάλει τα απαραίτητα λεφτά. Πωλήτρια σε κατάστημα ρούχων,σερβιτόρα σε εστιατόριο, πωλήτρια σε βιβλιοπωλείο, να δουλεύει στο ταμείο ενος καταστήματος, τηλεφωνήτρια στην Υποστήριξη πελατών μιας εταιρίας ή σε εταιρία δημοσκοπήσεων κλπ κλπ.

Μπαργούμαν γιατί να γίνει; Για να δουλεύει στο κάθε κ#λόμπαρο στην κυριολεξία και να είναι υποχρεωμένη να τρώει στη μάπα τα καμάκια των λιγούρηδων πελατών και του εκάστοτε ιδιοκτήτη ώστε να μη την απολύσει; (ιδίως αυτό) :mad:

Άλλο να είμαι μαζί της και να δέχεται φιλοφρονήσεις ευγενικά, εκεί ναι θα βάλω ενα χαμόγελο ως τ αυτιά! Αλλά στο μπαρ, με συγχωρείτε αλλά ξέρω απο πρώτο χέρι τι πλέμπα υπάρχει εκεί, πέρα απ τους καλούς πελάτες και λίγους σεμνούς ιδιοκτήτες...

Άρα αν δουλεύει σε μπαρ ή κατά 99% θα τα χω μπλέξει με χαζογκόμενα που θα τα θέλει ο πισινός της ή κατα 1% με πολύ αγαθιάρα που δε θα της έχουν πιάσει ακόμα το χέρι (αλλά σύντομα ίσως ξεκινήσουν με κάτι άλλο). Θα μου πείτε, "δηλαδή είσαι των άκρων;". Ναι γιατί γνωρίζω πάρα πολλά άτομα (άντρες-γυναίκες) που να δουλεύουν σε μπαρ και ανήκουν στο 99%. (Καλά έχω κι ενα φίλο που ανήκει στο 1%. Πως δεν τον έχουν ματσακονιάσει ακόμα δεν ξέρω :P )

Τόσες ημερήσιες πιο καλές δουλειές υπάρχουν. Γιατί να παει ειδικά εκεί;
Στο στόμα του λύκου να έχεις τη σύντροφό σου; Ε οχι!

Ερώτηση: "Δηλαδή δεν θα την εμπιστεύεσαι;"

Απάντηση: ΚΑΘΟΛΟΥ! Γενικά τα άτομα που εμπιστεύομαι απόλυτα, δε με φέρνουν στα όρια προσβάλλοντας τη νοημοσύνη μου. Είτε μιλάμε για φίλους είτε για έτερον ήμισυ. Και το να πας να εργαστείς σε μπαρ νύχτα είναι προσβολή της νουμοσύνης μου τη στιγμή που υπάρχουν άλλες δουλειές. Είναι σα να μου λες "Αχ δεν είχα παρέα για να βγω απόψε εξω καθώς οι φίλες μου μαζευτήκαν στο Venue και πρέπει να παω οπωσδήποτε να γλεντήσω στα μπουζούκια. Γι αυτό είπα στον Στάθη να βγούμε. Δε σε πειράζει αγάπη μου ε;" Ίσα ωρε φλοκομπουκωμένη! :mad:

Άτομο που δουλεύει το σκοτάδι, σίγουρα δεν έχει και τόσο "φωτεινό" χαρακτήρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Respect man, αλλά ίσως όντως να μην μπορεί να βρεί αλλού δουλειά οπότε για παρέα μαζί στο μαγαζί. (και για νατην προσέχουμε ε;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Άρχοντα σαν δεύτερη δουλειά το είπε

αν δουλέυει σαν πωλήτρια σπαστό ωράριο πως θα βρει ακόμα μια αντίστοιχη δουλεία απο την στιγμη που εκείνες τις ώρες δεν θα μπορεί???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Άτομο που δουλεύει το σκοτάδι, σίγουρα δεν έχει και τόσο "φωτεινό" χαρακτήρα

Μην είσαι τόσο απόλυτος Valder είσαι πολύ λάθος σε αυτό.Δεν μπορείς να κρίνεις ανθρώπους βάσει απαγγέλματος!
Ο άντρας της ξαδέρφης μου Αθηναίος από τα 15 μέχρι τα 23-24 δούλευε μπαρμαν στην Αθήνα και από τα 20 το έκανε ενώ παράλληλα δούλευε σε τράπεζα για να είναι πιο άνετος οικονομικά!Και μπράβο του!και από τα 18 τα είχε με την ξαδέρφη μου και δεν είχαν ούτε ένα πρόβλημα αν και είναι πολύ εμφανίσιμος και όλα απλά ήξερε τι ήθελε ούτε ένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν και δέκα χρόνια μέτα τώρα το καλοκαίρι παντρεύτηκαν!Γι'αυτο αν ξέρει ο άλλος τι θέλει δεν παίζει πρόβλημα με την δουλειά!Αυτό είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα.
Μπορεί η πλειοψηφία των περισσότερων να είναι αλλά όχι απαραίτητα!!
Εξάλλου να το ξέρεις πολλοί διαλέγουν αυτή την δουλειά γιατί είναι εύκολο χρήμα ουσιαστικά!Ενώ άλλοι κοπιάζουν σε μια εταιρία και με το ζόρι παίρνου ν 500 ευρώ ένας μπάρμαν στην Καβάλα να φανταστείς δεν σου μιλάω για Αθήνα βγάζει χίλια ευρώ και άνω!Συνεπώς πολλοί λένε γιατί όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Μην είσαι τόσο απόλυτος Valder είσαι πολύ λάθος σε αυτό.Δεν μπορείς να κρίνεις ανθρώπους βάσει απαγγέλματος!
Ο άντρας της ξαδέρφης μου Αθηναίος από τα 15 μέχρι τα 23-24 δούλευε μπαρμαν στην Αθήνα και από τα 20 το έκανε ενώ παράλληλα δούλευε σε τράπεζα για να είναι πιο άνετος οικονομικά!Και μπράβο του!και από τα 18 τα είχε με την ξαδέρφη μου και δεν είχαν ούτε ένα πρόβλημα αν και είναι πολύ εμφανίσιμος και όλα απλά ήξερε τι ήθελε ούτε ένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν και δέκα χρόνια μέτα τώρα το καλοκαίρι παντρεύτηκαν!Γι'αυτο αν ξέρει ο άλλος τι θέλει δεν παίζει πρόβλημα με την δουλειά!Αυτό είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα.
Μπορεί η πλειοψηφία των περισσότερων να είναι αλλά όχι απαραίτητα!!
Εξάλλου να το ξέρεις πολλοί διαλέγουν αυτή την δουλειά γιατί είναι εύκολο χρήμα ουσιαστικά!Ενώ άλλοι κοπιάζουν σε μια εταιρία και με το ζόρι παίρνου ν 500 ευρώ ένας μπάρμαν στην Καβάλα να φανταστείς δεν σου μιλάω για Αθήνα βγάζει χίλια ευρώ και άνω!Συνεπώς πολλοί λένε γιατί όχι!

Νικίτα έτσι ακριβώς είναι κι εγώ δούλευα όχι βράδυ αλλά ημέρα σε καφε μπαρμέχρι τις 10 το βράδυ σερβιτόρα, δεν μπορώ να πω είχα αρκετούς μαλάκες που έρονταν για διακοπές, αλλά τα λεφτα που έβγαζα εγώ σε μια εβδομάδα οι άλλοι που δούλευαν σαν πωλητες τα έβγαζαν σε ένα μήνα.
Βέβαια αυτά τα λεφτά τα κρατούσα και έβγαζα πιο πάνω απο τους μισούς μήνες των σπουδών μου.
Κι έχω γνωρίσει πολλούθς μπάρμαν και μπαργούμεν και δεν ήταν έτσι όπως τα λέει ο άρχοντας.
Ας μην κρίνουμε απο αυτά που ακούγονται γενικά.
Γιατί αν πάει έτσι δεν θα έπρεπε να κάνουμε σχέση ούτε με κάποιον που ταξιδευει γιατί είναι όπου λιμάνι και παιδί.
Το θέμα είναι πως ότι δουλειά και να κάνεις αν είναι να κάνεις την μαλα@@ια σου την κάνεις.
Εδώ σε γραφεία που είμαι με την πρακτική και βλέπεις μερικούς και κάνουν σα λιγούρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Νικίτα έτσι ακριβώς είναι κι εγώ δούλευα όχι βράδυ αλλά ημέρα σε καφε μπαρμέχρι τις 10 το βράδυ σερβιτόρα, δεν μπορώ να πω είχα αρκετούς μαλάκες που έρονταν για διακοπές, αλλά τα λεφτα που έβγαζα εγώ σε μια εβδομάδα οι άλλοι που δούλευαν σαν πωλητες τα έβγαζαν σε ένα μήνα.
Βέβαια αυτά τα λεφτά τα κρατούσα και έβγαζα πιο πάνω απο τους μισούς μήνες των σπουδών μου.
Κι έχω γνωρίσει πολλούθς μπάρμαν και μπαργούμεν και δεν ήταν έτσι όπως τα λέει ο άρχοντας.
Ας μην κρίνουμε απο αυτά που ακούγονται γενικά.
Γιατί αν πάει έτσι δεν θα έπρεπε να κάνουμε σχέση ούτε με κάποιον που ταξιδευει γιατί είναι όπου λιμάνι και παιδί.
Το θέμα είναι πως ότι δουλειά και να κάνεις αν είναι να κάνεις την μαλα@@ια σου την κάνεις.
Εδώ σε γραφεία που είμαι με την πρακτική και βλέπεις μερικούς και κάνουν σα λιγούρια.

Ε ακριβώς αυτό λέω και εγώ γιατί και ο ένας ο κολλητός μου τόσα χρόνια δουλεύει νύχτα και ζει σαν άρχοντας αφού πήρε πτυχίο και δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει αλλα να ανοίξει δικό του μπαρ!Είναι προσωπικές επιλογές του καθενός αλλά δεν σημαίνουν τίποτα για τον προσωπικό χαρακτήρα του καθενός!Ακριβώς αυτό αν είναι να την κάνεις την μαλακία σου θα την κάνεις όπως και να έχει!Απλά υπάρχουν κάποια στερέοτυπα στην κοινωνία ότι Μπάρμαν=μ@λ@κες,μπλεγμένοι με ναρκωτικά κτλ και γενικεύονται για όλους ενώ δεν είναι έτσι.Ισα ίσα όταν ζεις στην νύχτα βλέπεις την ζωή και από την κακή πλευρά στην πραγματικής διάσταση που άλλοι από μας νομίζουμε ότι είμαστε σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο.Αυτό είτε το πιστεύετε είτε όχι είναι εμπειρίες και εφόδια ζωης και σε κάνουν να εκτίμας τα πράγματα που αξίζουν..Αυτά στα λέω από προσωπική εμπειρία με άτομα που έχω ζήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Ε ακριβώς αυτό λέω και εγώ γιατί και ο ένας ο κολλητός μου τόσα χρόνια δουλεύει νύχτα και ζει σαν άρχοντας αφού πήρε πτυχίο και δεν θέλει να το χρησιμοποιήσει αλλα να ανοίξει δικό του μπαρ!Είναι προσωπικές επιλογές του καθενός αλλά δεν σημαίνουν τίποτα για τον προσωπικό χαρακτήρα του καθενός!Ακριβώς αυτό αν είναι να την κάνεις την μαλακία σου θα την κάνεις όπως και να έχει!Απλά υπάρχουν κάποια στερέοτυπα στην κοινωνία ότι Μπάρμαν=μ@λ@κες,μπλεγμένοι με ναρκωτικά κτλ και γενικεύονται για όλους ενώ δεν είναι έτσι.Ισα ίσα όταν ζεις στην νύχτα βλέπεις την ζωή και από την κακή πλευρά στην πραγματικής διάσταση που άλλοι από μας νομίζουμε ότι είμαστε σε έναν αγγελικά πλασμένο κόσμο.Αυτό είτε το πιστεύετε είτε όχι είναι εμπειρίες και εφόδια ζωης και σε κάνουν να εκτίμας τα πράγματα που αξίζουν..Αυτά στα λέω από προσωπική εμπειρία με άτομα που έχω ζήσει.


κι εγώ στα λέω απο προσωπική μου εμπειρία
γιατί μπορεί να μην δούλευα βράδυ αλλά εκεί ήμουν για βοήθεια μέχρι να κλείσει το μαγαζί.
Την νύχτα την έχω ζήσει, όπως και τους μαλ@@ που θεωρούν τις σερβιτόρες πούτ@@.
Εκεί κάνεις και προπόνηση στην υπομονή σου γιατί είναι πελάτες δεν πρέπει να τους βρίσεις αλλά με ωραίο τρόπο να τους την πεις.

Υπάρχουν και αυτά με ναρκωτικά και αυτά που είπε ο άρχοντας αλλά όχι σε τόσο μεγάλο ποσοστό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Bunny εσυ δούλευες ημέρα! Άλλο αυτό! Και ναι παντού μπορεί να γίνει η στραβή, ακόμα και σε γραφείο. Γι αυτό έβαλα τα 2 ποσοστά δίπλα.

Όλα τ άλλα δε θα τα σχολιάσω απλώς. :stupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top