Για ποιο λόγο ΔΕΝ θα κερατώνατε την κοπέλα σας;

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Κι εγώ θα σου πρότεινα να σταματήσεις να το παίζεις γαμάτος και ιδανικός άντρας. Το ίδιο θα έκανες και θα τη κεράτωνες και το ξέρεις καλά αλλά δε θες να το παραδεχτείς. Στα λόγια όλοι καλοί είμαστε,στις πράξεις κολλάμε. Όχι ποτέ δεν έχω απατήσει κοπέλα μου αν και είχα την ευκαιρία.

Καλά γιατί τέτοιο μίσος; Ένα φόρουμ είναι, τι λόγο έχει να το παίξει γαμάτος, κι αυτός αλλά και κάθε άλλος εδώ μέσα; Και άλλωστε τον ξέρεις και προσωπικά;
Τα παιδιά εδώ στο φόρουμ δεν τα ξέρω για να σου πω τι είναι και τι όχι ο καθένας, αλλά εσύ μου φαίνεσαι πολύ κολλημένο άτομο.
Τι είναι αυτές οι γενικεύσεις; Και που ξέρεις εσύ τι κάνουν όλοι και τι πιστεύουν;
Έχω φίλους με εντελώς διαφορετική γνώμη από σένα, και όχι μόνο στα λόγια αλλά και στις πράξεις.
Για μένα, για παράδειγμα, η απιστία έχει να κάνει με ήθος και αρχές και όχι με ζωώδη ένστικτα, γιατί υποτίθεται πως δεν είμαστε πλέον ζώα. Γι' αυτό, αντί να κρίνεις και να γενικεύεις απλώς πες μας τι πιστεύεις. Τα υπόλοιπα είναι περιττά.
Έχω γνωρίσει εξαιρετικά πλάσματα, ανεξαρτήτως ηλικίας, που αποτελούν, όχι μόνο εξαίρεση, αλλά και τρανταχτό παράδειγμα πως τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις.
Και να σου απαντήσω επίσης πως ναι, και όμως, υπάρχουν άτομα που θα έλεγαν όχι στην Μπελούτσι, και στην κάθε Μπελούτσι.
Σόρυ που σου χάλασα το παραμύθι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Καλά γιατί τέτοιο μίσος; Ένα φόρουμ είναι, τι λόγο έχει να το παίξει γαμάτος, κι αυτός αλλά και κάθε άλλος εδώ μέσα; Και άλλωστε τον ξέρεις και προσωπικά;
Τα παιδιά εδώ στο φόρουμ δεν τα ξέρω για να σου πω τι είναι και τι όχι ο καθένας, αλλά εσύ μου φαίνεσαι πολύ κολλημένο άτομο.
Τι είναι αυτές οι γενικεύσεις; Και που ξέρεις εσύ τι κάνουν όλοι και τι πιστεύουν;
Έχω φίλους με εντελώς διαφορετική γνώμη από σένα, και όχι μόνο στα λόγια αλλά και στις πράξεις.
Για μένα, για παράδειγμα, η απιστία έχει να κάνει με ήθος και αρχές και όχι με ζωώδη ένστικτα, γιατί υποτίθεται πως δεν είμαστε πλέον ζώα. Γι' αυτό, αντί να κρίνεις και να γενικεύεις απλώς πες μας τι πιστεύεις. Τα υπόλοιπα είναι περιττά.
Έχω γνωρίσει εξαιρετικά πλάσματα, ανεξαρτήτως ηλικίας, που αποτελούν, όχι μόνο εξαίρεση, αλλά και τρανταχτό παράδειγμα πως τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις.
Και να σου απαντήσω επίσης πως ναι, και όμως, υπάρχουν άτομα που θα έλεγαν όχι στην Μπελούτσι, και στην κάθε Μπελούτσι.
Σόρυ που σου χάλασα το παραμύθι.:redface:
Δε θα δώσω αναφορά για το αν υπάρχει εμπάθεια με το συγκεκριμένο άτομο.Προφανώς κάποιο λόγο θα χω.Πάμε παρακάτω.Μακάρι να χεις γνωρίσει τέτοιους άντρες,μπράβο σου.Αλλά θεωρώ ότι το μεγαλύτερο μέρος των αντρών θα απατούσε την κοπέλα του σε μια τέτοια ευκαιρία.Ξέρεις το ήθος πολλές φορές μπαίνει σε 2η μοίρα και όχι μόνο σε θέματα απιστίας αλλά γενικώς στη ζωή.Πολλές φορές βάζουμε το εγώ μας πάνω από το ήθος μας και κάνουμε λάθη.Αν η ιθηκή ήταν πάνω απ όλα τότε δε θα είχαμε προβλήματα στις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων.Τέλος,δε με θεωρώ κολλημένο αλλά ειλικρινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Δε θα δώσω αναφορά για το αν υπάρχει εμπάθεια με το συγκεκριμένο άτομο.Προφανώς κάποιο λόγο θα χω.Πάμε παρακάτω.Μακάρι να χεις γνωρίσει τέτοιους άντρες,μπράβο σου.Αλλά θεωρώ ότι το μεγαλύτερο μέρος των αντρών θα απατούσε την κοπέλα του σε μια τέτοια ευκαιρία.Ξέρεις το ήθος πολλές φορές μπαίνει σε 2η μοίρα και όχι μόνο σε θέματα απιστίας αλλά γενικώς στη ζωή.Πολλές φορές βάζουμε το εγώ μας πάνω από το ήθος μας και κάνουμε λάθη.Αν η ιθηκή ήταν πάνω απ όλα τότε δε θα είχαμε προβλήματα στις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων.Τέλος,δε με θεωρώ κολλημένο αλλά ειλικρινή.

Είναι διαφορετικό να λες "οι περισσότεροι είναι έτσι" και αλλιώς "όλοι είναι έτσι". Αν υποστηρίζεις το πρώτο τότε ναι και γω συμφωνώ μαζί σου.
Όσο για το ήθος που λες είναι άλλο θέμα αυτό. Ξέρω πολύ καλά ότι μπαίνει σε δεύτερη μοίρα σε πολλά θέματα, όχι μόνο στις ανθρώπινες σχέσεις. Καλό θα ήταν όμως να είναι η ηθική πάνω απ' όλα. Θα ζούσαμε σε καλύτερο κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Είναι διαφορετικό να λες "οι περισσότεροι είναι έτσι" και αλλιώς "όλοι είναι έτσι". Αν υποστηρίζεις το πρώτο τότε ναι και γω συμφωνώ μαζί σου.
Όσο για το ήθος που λες είναι άλλο θέμα αυτό. Ξέρω πολύ καλά ότι μπαίνει σε δεύτερη μοίρα σε πολλά θέματα, όχι μόνο στις ανθρώπινες σχέσεις. Καλό θα ήταν όμως να είναι η ηθική πάνω απ' όλα. Θα ζούσαμε σε καλύτερο κόσμο!

Γι αυτό ακριβώς λοιπόν λέω πως το μεγαλύτερο μέρος των ανδρών όσο κι αν δε θέλει να το παραδεχτεί θα έκανε κάτι τέτοιο.Επίσης εμείς οι άντρες έχουμε το ΚΑΚΟ ότι θέλουμε να προβάλουμε ποιες έχουμε ρίξει στο κρεβάτι μας,ακόμη ένας λόγος για να απατήσεις τη κοπέλα σου και μετά να το περηφανεύεσαι στους φίλους σου.Δε ξέρω εάν θα το έκαναν όλοι,αλλά πιστεύω πως το μεγαλύτερο μέρος θα το έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ο χαρακτήρας (όπως και η αγάπη) είναι κάτι που κατακτιέται και επιβεβαιώνεται μέρα με τη μέρα και όχι σε πλατωνικό επίπεδο ιδεών.

τέλειος άντρας με τέλειο χαρακτήρα που μονίμως δε θα έχει ποτέ ανασφάλειες δεν υπάρχει.
μπορεί κάποια στιγμή λοιπόν η ανασφάλεια ή δεν ξέρω και γω τι να τον χτυπήσει κατακέφαλα. εκεί ελπίζω να νικήσει ο χαρακτήρας του αλλά και γω να μην έχω αφήσει τη σχέση μας, έτσι ώστε οι πειρασμοί να μην αποβούν μοιραίοι.

απο κει και μετά η απιστία και στους αντρες και στις γυναίκες είναι κάτι το πιθανό και έρχεται σε αναλογία με τις περιστάσεις αλλά και την ίδια τη "στόφα" του ατόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Να μην την κερατωσει ενω το θελει ο ιδιος?Κανενας απολυτως.Ελευθερος να παει και να πηδηχτει με οποια θελει.Αν τα εχει καλα μετα με την συνηδειση του κανενα προβλημα.

Το ζητημα ειναι γιατι να θελει να το κανει αυτο ομως.Δεν ειναι θεμα ηθικης και βλακειες.Ειναι θεμα μυαλου και λογικης και κατα ποσο δεν υποκιπτει σε πειρασμους.Ολοι μας θα βρεθουμε σε πειρασμους.Ο καθενας θα λειτουργησει διαφορετικα ομως

Υ.Σ.Συμφωνω οτι μεγαλο μερος των αντρων θα πηγαινε με την Μπελουτσι.Υπαρχουν ομως και μερικοι που δεν θα πηγαιναν γιατι ξερουν ποσο γαματοι ειναι και χωρις να εχουν πηδηξει την Μπελουτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Το ιδανικό είναι μία σχέση να στηρίζεται στην ειλικρίνεια και τον σεβασμό. Η απιστία θεωρώ ότι προσβάλει αυτά τα δύο. Είναι επίσης άσχημο να αγνοούμε τα αισθήματα του/της συντρόφου μας και το γεγονός ότι θα μπορούσε να τον/την καταρρακώσει αν αργότερα το μάθαινε.
Όποιος δεν θέλει μονογαμία, μπορεί να κάνει ελεύθερες σχέσεις. Είναι ανώφελο και άδικο να κάνεις σοβαρή σχέση και να απατάς τον/την σύντροφό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Υ.Σ.Συμφωνω οτι μεγαλο μερος των αντρων θα πηγαινε με την Μπελουτσι.Υπαρχουν ομως και μερικοι που δεν θα πηγαιναν γιατι ξερουν ποσο γαματοι ειναι και χωρις να εχουν πηδηξει την Μπελουτσι.

Νταξ...
Μπορει ομως αμα την πηδουσαν, να ηταν πιο πολυ ή οι πιο γαματοι:P

Ωραια τα λες, ωραια τα λες:P:)
(Δε σε κοροιδεύω, όντως ωραία τα λες. Κι αν όντως πράττεις κι έτσι, μπράβο σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Νταξ...
Μπορει ομως αμα την πηδουσαν, να ηταν πιο πολυ ή οι πιο γαματοι:P

Ωραια τα λες, ωραια τα λες:P:)
(Δε σε κοροιδεύω, όντως ωραία τα λες. Κι αν όντως πράττεις κι έτσι, μπράβο σου)
Ναι,δικιο εχεις.Μα μονο που εγω δεν μιλησα για καποιου ειδος συμβιβασμου που κανει ο αντρας για να μην την πηδηξει.Μιλαω για την φαση που το να θεωρεις οτι πηδηξες μια ωραια γκομενα απο μια ασχημη να μην κανει καμια διαφορα σε σενα,στην αυτοπεπηθεση σου,στον εγωισμο σου κτλ κτλ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ένας λόγος για να μην κερατώσεις την κοπέλα σου ε? Χμ...:hmm:
Θα πω έναν στην τύχη: Στυτική δυσλειτουργία:redface: Εκεί και να θες δεν μπορείς να κανεις την κουτσουκέλα..
σορρυ για το οφ αλλά θεωρω ότι είναι βασικός λόγος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ένας λόγος για να μην κερατώσεις την κοπέλα σου ε? Χμ...:hmm:
Θα πω έναν στην τύχη: Στυτική δυσλειτουργία:redface: Εκεί και να θες δεν μπορείς να κανεις την κουτσουκέλα..
σορρυ για το οφ αλλά θεωρω ότι είναι βασικός λόγος:)

Οριστε μια διαφορετική άποψη.:P

Λοιπον, ημανε στην παραλια και παραπισω μου μια παρεα αγοριων (γυρω στα 18-19)
Εκει που λιαζομαι, συζητουν δυο φίλοι:
'' Τόσο καιρό τα'χουμε ρε μ@λακα. Την γουστάρω. Αλλά δε με νοιαζει αμα δεν τη δω 4 μερες ρε μ@λακα. Στις 4 πανω εχω κ@...ς. Ε τότε θέλω να τη δω, να την λιωσω στο μπιπ''
''.... (δε μιλαγε ο αλλος)''
''Ε ναι ρε μ@λακα. Ποσο να την παιξω πια. Πανω απο 4 μερες δε λεει. Αλλιως βρίσκω καμμιά άλλη στο πεταχτό''
''Και τι είναι ρε μ@λακα οι γκόμενες;''

Αλλη λέξη πέραν του μ@... δεν υπάρχει; Αφού ήθελα να τους ρωτήσω ''ονόματα δεν έχετε βρε παιδιά;'' Αλλά κρατήθηκα και βούτηξα,
δεν ακουσα συνέχεια γιατί είχα σκάσει... απο τον ήλιο!)

Αφορμή μου έδωσε η συζήτηση αυτή για το παρόν θέμα,για το πόσο διαφορετικοί τύποι ανθρώπων υπαρχουν στο σεξουαλικό κόμματι και τη σχέση. Αλλοι σέβονται, αλλοι όχι, αλλοι αυτοελέγχονται, άλλοι όχι κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
ΔΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ. Επιλογή σου τί θα κάνεις αλλά μετά θα πρέπει να υποστείς τις συνέπειες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Οριστε μια διαφορετική άποψη.:P

Λοιπον, ημανε στην παραλια και παραπισω μου μια παρεα αγοριων (γυρω στα 18-19) Εκει που λιαζομαι, ακουω τον ενα τυπο να λεει:
'' Τόσο καιρό τα'χουμε ρε μ@λακα. Την γουστάρω. Αλλά δε με νοιαζει αμα δεν τη δω 4 μερες ρε μ@λακα. Στις 4 πανω εχω κ@...ς. Ε τότε θέλω να τη δω, να την λιωσω στο μπιπ''
''.... (δε μιλαγε ο αλλος)''
''Ε ναι ρε μ@λακα. Ποσο να την παιξω πια. Πανω απο 4 μερες δε λεει. Αλλιως βρίσκω καμμιά άλλη στο πεταχτό''
''Και τι είναι ρε μ@λακα οι γκόμενες;''

(Μετά βούτηξα, δεν ακουσα συνέχεια γιατί είχα σκάσει... απο τον ήλιο!)
Στην περίπτωση που αναφέρεις μια παροιμια ταιριάζει, όπου ακους πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στην περίπτωση που αναφέρεις μια παροιμια ταιριάζει, όπου ακους πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι:D


Ναι, μου περασε απο το μυαλο το ενδεχομενο ο τυπος (ο πρωτος) ναναι ''μουφας'' για να δειχθει στους φιλους του, αλλα δεν εστιαζω εκει. Πιστευω πως και οι δυο τυποι ανθρωπων υπαρχουν στην πραγματικοτητα. Ο πρωτος ανεφερε πως ''τη γουσταρει''. Πως γινεται να ''γουσταρεις'' λοιπον και να πας με αλλη γυναικα; Ισως γίνεται τελικά και καταλήγω πάλι στο κομμάτι εγκέφαλος. Δηλ. 1. το πάνω κεφάλι ορίζει το κάτω. Και 2. το ενδεχόμενο το κάτω κεφάλι να λειτουργεί και το πανω να μπαίνει σε κατάσταση αδράνειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ναι όντως, αυτά μπορεί να τα ακους σε νεαρες ηλικιες κυριως, οπου πολλοι ψάχνονται και δεν γνωρίζουν τι θέλουν, αλλά μπορεί να συμβεί και σε μεγαλυτερες ηλικίες. Θέλω να πω δηλαδή ότι για πολλούς άντρες η και γυναικες η αγάπη δεν παει παντα πακέτο με το σεξ. Μπορεί να ακουσεις και το πετυχημένο απο παντρεμενο οικογενειάρχη: Έχω ερωμένη εδώ και καιρό, αλλά τη γυναίκα μου δεν θελω να την αφήσω, γιατι τν αγαπαω τη σέβομαι και πανω απ' ολα την έχω κορονα στο κεφάλι μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Εντωμεταξυ ποτε δεν το καταλαβα αυτο το πραγμα.
Κερατωνεις,οποτε ποιος ο λογος να εισαι μαζι με τον αλλον;
Συμφωνω μ αυτα που ελεχθησαν πριν σχετικα με εσωτερικες αδυναμιες ,ανασφαλειες κλπ.
Θεωρω ομως επειδη ειμαι και ρομαντικη πως το να απατησεις σημαινει οτι δεν καλυπτεσαι αλλο πια.Οποτε εκει το συζητας ,το ξεκαθαριζεις(πριν απατησεις) και αμα βλεπεις οτι δεν υπαρχει κοινη συνισταμενη λες οκ ''δεν μπορουμε να ειμαστε αλλο μαζι θελω κατι αλλο'' και φευγεις like a boss και μετα πανε κανε οτι θελεις.

Υπαρχουν διαφορες δικαιολογιες για να το κανεις.Ολες ειναι φθηνες,αν σκεφτει κανεις ποσο προδιδει τον ανθρωπο του.
Δε σε κανει γαματο το να ξενοπηδας.Μιζερο σε κανει.
Επισης,ιρατους,δεν το παιζουν ολοι γαματοι στα λογια και αν τους τυχει τοτε τα ξεχνανε ολα.
Φανταστειτε δλδ,πως εχουμε φτασει να αμφισβητουμε τα παντα.
Επιπλεον,ειναι και θεμα ωριμοτητας,ηλικιας και ενα σωρο τετοιων παραγοντων.
Απλα επειδη το χω συζητησει πολλες φορες αυτο το θεμα,οταν δε σεβεσαι τον εαυτο σου πρωτα και τον ανθρωπο σου μετα, καταληγεις ο ιδιος να μισεις τον εαυτο σου.Χιλιοαποδεδειγμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

Snow

Νεοφερμένος

Η Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Το ιδανικό είναι μία σχέση να στηρίζεται στην ειλικρίνεια και τον σεβασμό. Η απιστία θεωρώ ότι προσβάλει αυτά τα δύο. Είναι επίσης άσχημο να αγνοούμε τα αισθήματα του/της συντρόφου μας και το γεγονός ότι θα μπορούσε να τον/την καταρρακώσει αν αργότερα το μάθαινε.
Όποιος δεν θέλει μονογαμία, μπορεί να κάνει ελεύθερες σχέσεις. Είναι ανώφελο και άδικο να κάνεις σοβαρή σχέση και να απατάς τον/την σύντροφό σου...
:thumbsup: Συμφωνώ. Εφόσον δεν θέλεις να βρίσκεσαι ερωτικά μόνο με ένα άτομο, αυτό με το οποίο διατηρείς σχέση, το ξεκαθαρίζεις και προχωράς παρακάτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μα και μόνο το ότι είναι η "κοπέλα σου" δεν σημαίνει ότι την βλέπεις αποκλειστικά? Αλλιως δεν είναι η κοπέλα σου, είναι μια γνωριμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μα και μόνο το ότι είναι η "κοπέλα σου" δεν σημαίνει ότι την βλέπεις αποκλειστικά? Αλλιως δεν είναι η κοπέλα σου, είναι μια γνωριμία.

Δεν ειναι κι αυτονοητο για ολο τον κοσμο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top