Ψήφος ή Ψόφος;

Ψήφος ή όχι;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, μάλλον σε μεγάλο κόμμα.

    Ψήφοι: 5 13.2%
  • Ναι, μάλλον σε μικρό κόμμα.

    Ψήφοι: 27 71.1%
  • Ή δεν θα πάω ή θα ρίξω άκυρο.

    Ψήφοι: 2 5.3%
  • Λευκό. Ό,τι θέλουν οι πολλοί. (!)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι στην ίδια φάση με σένα, δεν ξέρω τι μου γίνεται.

    Ψήφοι: 4 10.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συγκρίνεις την Ελλάδα με το Καζακστάν??????:confused: Με τέτοια κριτήρια μια χαρά μας είναι ο Κωστάκης κ ο Γιωργάκης...

Επίσης σε καμία περίπτωση δεν έχουμε πιο φθηνή dsl από Αγγλία. Αλλά ακόμη και σε απόλυτους αριθμούς να είναι λίγο φθηνότερη σύγκρινε και τους μισθούς και μετά θα έχουμε την πραγματικότητα.
Βρες μου στην Αγγλία 24mpbs με 25? :) Επίσης αυτό με το μισθό δεν έχει καμία σχέση, το internet δεν θα πει πότε "Κάτσε η Ελλάδα είναι φτωχή χώρα, ας ρίξω το κόστος μου"

Ενταξει ρε παιδιά, τώρα αποτελεί κριτιριο το Ιντερνετ?? Εντάξει μετράει και αυτό δε λέω αλλά ας μιλήσουμε για μεγαλύτερα πράγματα.

Ένα παράδειγμα έφερα.

1) Ειναι επιτευγμα το οτι εχουμε ολοι κινητο? :confused: Δηλαδη ειναι επιτευγμα το οτι δεν ειμαστε χειροτεροι και απο Βουλγαρια?
4) Επιχειρηματιες? Επενδυτες? Ολοι το συμφερον τους θα κοιταξουν. Εκει χρειαζεται το κρατος να τους οδηγησει σε πραξεις που θα ειναι καλες για το συνολο...
3)

1) why not; Τι πειράζει αν η ανθρωπότητα έχει ΚΑΙ κινητό;
4) Είδαμε και εμάς πόσο βοηθήσαμε; Ποίος Δημ. Υπάλληλος έκατσε έστω και 5 λεπτά παραπάνω στην Δουλεία του,χωρίς να πληρωθεί, μόνο και μόνο να τελειώσει;

Ποίος Δημ. Υπάλληλος πιστεύει ότι έκανε πραγματικά σωστά την δουλεία του;

Και ο Επενδύτης μπορεί να έχει "συμφέρον" το "δικό" μας καλό. Σκέψου για παράδειγμα το κράτος να φωνάξει μερικούς μεγάλο-επενδυτές να υποστηρίξουν ένα νέο Νοσοκομείο,Σχολείο,Πανεπιστήμιο κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάνο, εδώ που είμαι, είναι όλα τα πεζοδρόμια στρωμένα. Δεν υπάρχουν λακκούβες. Οι άνθρωποι με κινητικά προβλήματα δεν έχουν διπλοπαρκακρισμένα αυτοκίνητα, να κόβουν την ήδη δύσκολη πορεία τους μες στην πόλη. Οι φόροι καταλήγουν σε έργα και το βλέπεις. Τα Μέσα μαζικής συγκοινωνίας είναι ακριβή, πυκνά, καθαρά και φυλασσόμενα.

Και το να καίγονται άνθρωποι, μνημεία και ζώα, να χτίζονται παράνομα και να νομιμοποιούνται, να μη λειτουργούν τα πανεπιστήμια για μήνες, να μην πληρώνονται οι γιατροί, να μένουν οι 80χρονοι σε τρύπες, να κοιμούνται οι ασθενείς σε φορεία στους διαδρόμους, να παίρνουν οι πολιτικοί τα λεφτά των φτωχών, να αναγκάζονται οι αγρότες από την οργή τους να πετούν τη σοδειά τους στους δρόμους που έχουν κλείσει εδώ και 2 εβδομάδες, να κλείνει το κέντρο για διαδηλώσεις χιλιάδων απλήρωτων σκουπιδιάρηδων... ανήκουν στη σφαίρα επιστημονικής φαντασίας...

Πού τοποθετείς το ίντερνετ και το κινητό σε όλα αυτά;

Για να επανέλθουμε λίγο στα ουσιώδη...
Σιγά μη νιώσουμε κι ευγνωμοσύνη για τα αυτονόητα.


Edit: Για τους Δημ. υπαλλήλους...
Γιατί να μείνουν παραπάνω, απλήρωτοι; Κάτσε πρώτα να κάνουν τη δουλειά τους όσο πληρώνονται, και μετά βλέπουμε για τα άλλα...

Επίσης, συγκεντρωθείτε λίγο σε όσα είναι εργό ενός ΚΟΜΜΑΤΟΣ και όχι μίας οποιασδήποτε κυβέρνησης, άσχετα αν είναι κομμουνιστική, δικτατορία, ή κάποιου είδους δημοκρατική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Πάνο, εδώ που είμαι, είναι όλα τα πεζοδρόμια στρωμένα. Δεν υπάρχουν λακκούβες. Οι άνθρωποι με κινητικά προβλήματα δεν έχουν διπλοπαρκακρισμένα αυτοκίνητα, να κόβουν την ήδη δύσκολη πορεία τους μες στην πόλη. Οι φόροι καταλήγουν σε έργα και το βλέπεις. Τα Μέσα μαζικής συγκοινωνίας είναι ακριβή, πυκνά, καθαρά και φυλασσόμενα.

Και το να καίγονται άνθρωποι, μνημεία και ζώα, να χτίζονται παράνομα και να νομιμοποιούνται, να μη λειτουργούν τα πανεπιστήμια για μήνες, να μην πληρώνονται οι γιατροί, να μένουν οι 80χρονοι σε τρύπες, να κοιμούνται οι ασθενείς σε φορεία στους διαδρόμους, να παίρνουν οι πολιτικοί τα λεφτά των φτωχών, να αναγκάζονται οι αγρότες από την οργή τους να πετούν τη σοδειά τους στους δρόμους που έχουν κλείσει εδώ και 2 εβδομάδες, να κλείνει το κέντρο για διαδηλώσεις χιλιάδων απλήρωτων σκουπιδιάρηδων... ανήκουν στη σφαίρα επιστημονικής φαντασίας...

Πού τοποθετείς το ίντερνετ και το κινητό σε όλα αυτά;

Για να επανέλθουμε λίγο στα ουσιώδη...
Σιγά μη νιώσουμε κι ευγνωμοσύνη για τα αυτονόητα.



+8.473.498!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Προς Exposed Bone

1) Ενα παραδειγμα, αλλα ατυχες. Αν σκεφτεις τα ΠΟΛΥ σοβαροτερα προβληματα που εχουμε σαν κρατος...
2) Δεν πειραζει αν η ανθρωποτητα εχει ΚΑΙ κινητο! Πειραζει ομως να μην εχει πολλα σοβαροτερα πραγματα! Σοβαρη περιθαλψη, παιδεια, μισθους κλπ...
3) Ας εκανε ο υπαλληλος ΣΩΣΤΑ τη δουλεια του και δεν θα χρειαζοτανε να κατσει παραπανω. Αυτο ειναι θεμα που σηκωνει ολοκληρο νεο τοπικ... Αναρωτηθηκε ποτε κανεις γιατι ο υπαλληλος σε αλλες χωρες κανει σωστα την δουλεια του και εδω οχι? Θεμα παιδειας...
4) Αμα στηριζομαστε στο ΑΝ τα συμφεροντα του επενδυτη συμπιπτουν με το γενικο καλο... ΑΣ ΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Γίδι, ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΦΕΡΕ !!!! Αυτό μου ήρθε πρώτο αυτό είπα!!! Και ναι όλα έχουν την βάση τους

Και πλς μην συγκινείς Γερμανία με Ελλάδα, δεν νομίζουμε εμείς να γίνουμε τόσο πειθαρχημένοι. Έχω ζήσει 5+ χρόνια Γερμανία, και πράγματι με εντυπωσίασε ο νοιάζονταν για το κράτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προς Exposed Bone

1) Ενα παραδειγμα, αλλα ατυχες. Αν σκεφτεις τα ΠΟΛΥ σοβαροτερα προβληματα που εχουμε σαν κρατος...
2) Δεν πειραζει αν η ανθρωποτητα εχει ΚΑΙ κινητο! Πειραζει ομως να μην εχει πολλα σοβαροτερα πραγματα! Σοβαρη περιθαλψη, παιδεια, μισθους κλπ...
3) Ας εκανε ο υπαλληλος ΣΩΣΤΑ τη δουλεια του και δεν θα χρειαζοτανε να κατσει παραπανω. Αυτο ειναι θεμα που σηκωνει ολοκληρο νεο τοπικ... Αναρωτηθηκε ποτε κανεις γιατι ο υπαλληλος σε αλλες χωρες κανει σωστα την δουλεια του και εδω οχι? Θεμα παιδειας...
4) Αμα στηριζομαστε στο ΑΝ τα συμφεροντα του επενδυτη συμπιπτουν με το γενικο καλο... ΑΣ ΤΑ!
Ένα προσωπικό κρίσιμο ερώτημα. Αν θέλεις απαντάς.

Οι κομμουνιστές δεν έχω δει πότε:
  • Να προτείνουν λύσεις
  • Να μην κατηγορούν το καπιταλισμό
  • Να προβάλουν τις θέσεις τους. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Πες μου ΕΝΑ μόνο ΕΝΑ θετικό που πρόσφερε ο κομμουνισμός στον άνθρωπο.:)


Όσο για τους επενδύτες, έχεις δει κανένα κράτος που τα "πήγε καλά" χωρίς να έχει επενδυτές; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Και πλς μην συγκινείς Γερμανία με Ελλάδα, δεν νομίζουμε εμείς να γίνουμε τόσο πειθαρχημένοι. Έχω ζήσει 5+ χρόνια Γερμανία, και πράγματι με εντυπωσίασε ο νοιάζονταν για το κράτος.

Μονο αν συγκρινουμε την Ελλαδα με τους καλυτερους θα παμε μπροστα. Τωρα, αν εσυ θεωρεις σωστο να την συγκρινουμε με τη Μοζαμβικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
@Γίδι, ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΦΕΡΕ !!!! Αυτό μου ήρθε πρώτο αυτό είπα!!! Και ναι όλα έχουν την βάση τους

Και πλς μην συγκινείς Γερμανία με Ελλάδα, δεν νομίζουμε εμείς να γίνουμε τόσο πειθαρχημένοι. Έχω ζήσει 5+ χρόνια Γερμανία, και πράγματι με εντυπωσίασε ο νοιάζονταν για το κράτος.

Μη φωνάζεις, να χαρείς, έχω και τον ιχλίμπεντιχ δίπλα να τραγουδάει και δεν μπορώ.

Λοιπόν, οκ, το αφήνουμε στην άκρη αυτό για τα ίντερνετ και τα κινητά; Παράδειγμα ήταν, οκ, αλλά εσύ επέμεινες να το στηρίζεις. Τέλος με αυτό.

+10000 στον Γουίκι...

Επίσης, δεν είμαι Γερμανία.
Αλλά μακάρι να έχουμε στόχο τη Γερμανία. Γιατί είναι Ε.Ε., άρα πιο κοντά μας. Καλό θα 'ναι να εξισωθούμε σγα σγα σε κάποια πράγματα.

Μονο αν συγκρινουμε την Ελλαδα με τους καλυτερους θα παμε μπροστα. Τωρα, αν εσυ θεωρεις σωστο να την συγκρινουμε με τη Μοζαμβικη...

+1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γουικ...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μονο αν συγκρινουμε την Ελλαδα με τους καλυτερους θα παμε μπροστα. Τωρα, αν εσυ θεωρεις σωστο να την συγκρινουμε με τη Μοζαμβικη...
Δεν είπα να μην συγκρίνουμε την Ελλάδα με καλύτερους, αλλά όχι με την Γερμάνια επειδή έχουν ένα χαρακτηριστικό που δεν θα το έχουμε πότε. Το καλύτερο είναι να συγκρίνουμε την Ελλάδα με όμοιους ΑΛΛΑ καλλίτερος από εμάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αρα, δεδομενου οτι τελικα παω να ψηφισω μικρο κομμα, πρεπει να εχω κανονισει με το σοι ποιο θα ειναι αυτο, γιατι αμα το ψηφισω μονο εγω, τοτε η ΨΟΦΟΣ μου θα παει στον κωστικα η το γιωρικα...ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πάντως παιδιά έχω την εντύπωση ότι ακόμη και αν ψηφίσεις ένα μικρό κόμμα, αν δεν μπει στην Βουλή, το ποσοστό του πηγαίνει στα μεγάλα κόμματα (Υποψήφιοι Επικρατείας νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος).

Γενικά, στην Δημοκρατία φαίνεται δεν υπάρχουν αδιέξοδα :)

Πάντως σχετικά με το αν έχουν κάνει θετικά πράγματα οι κυβερνήσεις, ε σαφώς και έχουν κάνει, αλλιώς θα ήμασταν ακόμη πίσω στο 1940. Αλίμονο αν δεν κάνανε δρόμους, αν δεν ανέβαζαν το βιοτικό επίπεδο με το χρόνο, αν δεν σουλουπωνόταν κάπως το σύστημα υγείας κτλ. Το ερώτημα όμως πάντα είναι αν τα βήματα που έκανε η κάθε κυβέρνηση ήταν αρκετά και αν ήταν καλοσχεδιασμένα. Γιατί τι να το κάνω αν η Ελλάδα κάνει 1 βήμα, τη στιγμή που άλλες χώρες (πάντα στα μέτρα μας, π.χ. ΕΕ) κάνουν 2 και 3 βήματα. Έρχεσαι και αναρωτιέσαι αν θα μπορούσαν να γίνουν τα 1-2 παραπάνω βήματα. και αν δεν μπορούσαν να γίνουν τώρα, η κυβέρνηση έβαλε τα θεμέλια για να μπορέσουν να γίνουν στο μέλλον;

Εμένα πάντως η τωρινή Κυβέρνηση (όπως και οι παλαιότερες του ΠΑΣΟΚ) δεν με πείθουν με τίποτα. Η παραμονή τους στην εξουσία έχει σκουριάσει τα γρανάζια των μηχανισμών τους και πλέον έχουν χάσει κάθε ιδεολογική κατεύθυνση και αφοσίωση σε ιδέες. Η ΝΔ το έπαιζε νεοφιλελεύθερη, τη στιγμή που έχει προσλάβει 1.000.000 Δημόσιους Υπαλλήλους έναντι των μερικών χιλιάδων θέσεων εργασίας που έχει ανοίξει στον ιδιωτικό τομέα. Από την άλλη το ΠΑΣΟΚ το έπαιζε σοσιαλιστικό, τη στιγμή που δεν μπορούσε επί 20 χρόνια να καλουπώσει τον δημόσιο τομέα ώστε να λειτουργεί άψογα, όπως όφειλε σε μια σοσιαλιστική κοινωνία.

Φυσικά δεν είναι μόνο το ιδεολογικό κριτήριο. Είναι και τα έργα. Τι έκανε και τι δεν έκανε η περούσα Κυβέρνηση; Αύξησε τους μισθούς; Τις συντάξεις; ΟΧΙ, παρά μόνο πλασματικά. Αντ' αυτού αύξησε το ΦΠΑ. Έκανε έργα; Στον τόπο μου (που είναι και ένα σημαντικό κριτήριο, μιας και ψηφίζουμε εκπροσώπους για τον τόπο μας) πάντως όχι. Μια γέφυρα που ήταν μισοτελειωμένη την άφησε στη μέση να κρέμεται πλάι της Εθνικής Οδού.

Τι έκανε σε εθνικό επίπεδο; Πέρασε έναν νόμο για ιδιωτικά πανεπιστήμια, τη στιγμή που τα κρατικά είναι υπό διάλυση και είναι σίγουρο ότι δεν είναι αρκετά ανταγωνιστικά απέναντι στα ιδιωτικά. Πόσο τις εκατό του ΑΕΠ έδωσε για την Παιδεία και την Υγεία; Ήταν αρκετό αυτό το ποσοστό; Αντίθετα, πόσο ποσοστό συνέχισε να δίνει για εξοπλισμούς, λες και είμαστε σε πόλεμο;

Γιατί η Κυβέρνηση αντί να προσλάβει ΜΟΝΙΜΟΥΣ πυροσβέστες προτίμησε να προσλάβει Αγροφύλακες(!!!) που ΟΛΟΙ τους ήταν ΝΔιτες που περίμεναν να έρθει η Κυβέρνησή ΤΟΥΣ (δήλωση αγροφύλακα σε ρεπορτάζ του ΜΕΓΚΑ είναι αυτή, υπάρχει και στο youtube) στην εξουσία για να βολευτούν στο Δημόσιο της... νεοφιλελεύθερης(!) ΝΔ;

Επί ποιας κυβέρνησης τα λαμόγια αποφάσισαν με το έτσι θέλω να παίξουν στον τζόγο του χρηματιστηρίου τα λεφτά από τα ταμεία του λαού;;;

Ποια ήταν τα μέτρα που πήρε ο Πρωθυπουργός όταν περηφανευόταν πριν το καλοκαίρι ότι ο μηχανισμός είναι σε ετοιμότητα για να αντιμετωπίσει πιθανές πυρκαγιές; Πόσα ΕΚΑΤΟΜΜΎΡΙΑ στρέμματα χάθηκαν φέτος από τις φωτιές; Ποιοι είναι αυτοί που προσπαθούν να κρυφτούν πίσω από τον... Στρατηγό Άνεμο και πίσω από Τούρκους και Αλβανούς τρομοκράτες και πίσω από Έλληνες αναρχικούς που ανάψανε τις φωτιές (χωρίς κανένα απολύτως στοιχείο μέχρι στιγμής);

Ποια κυβέρνηση ήταν αυτή που δεν φρόντισε να μειώσει τα "μεμονωμένα περιστατικά" βίας των αστυνομικών; Επί ποιας κυβέρνησης οι διαδηλωτές έχουν παρόμοια μεταχείριση με τους εγκληματίες; Επί ποιας;

Γι' αυτούς και πολλούς άλλους λόγους η ΝΔ με έχει αηδιάσει, όπως και το ΠΑΣΟΚ που δεν είναι καθόλου μα καθόλου καλύτερο γιατί και επί των ημερών του δεν έκανε τίποτα για τα ίδια ακριβώς θέματα.

Και το κακό είναι ότι ποτέ δεν μαθαίνουμε! Δεν μαθαίνουμε και εμείς ως λαός, αλλά ούτε και τα κόμματα. Γιατί αν μαθαίναμε από τις φωτιές στην Χαλκιδική επί ΠΑΣΟΚ τότε θα είχαμε σωστή πυρασφάλεια, αν πράγματι πικραινόμασταν από το ξύλο των ΜΑΤ προς τους συνταξιούχους επί ΠΑΣΟΚ, τώρα η αστυνομία θα είχε αλλάξει. Αν μαθαίναμε από "σκάνδαλα με το χρηματιστήριο" επί ΠΑΣΟΚ, τώρα δεν θα κρεμόμασταν από τα χείλη του Ζορμπά για να μας πει ποιος έχει κλέψει τα χρήματά ΜΑΣ. Αν οι τωρινοί κυβερνώντες είχαν μάθει 2-3 πράγματα ως αντιπολίτευση, τότε θα είχαν κάποια λύση για να σώσουν το ασφαλιστικό μας σύστημα που έχει καταρρεύσει.

Επειδή λοιπόν έχω βαρεθεί το ένα βήμα εμπρός και τα δύο πίσω, θα χρησιμοποιήσω το μόνο όπλο που έχω ως υπεύθυνος πολίτης για να αλλάξω την μοίρα μου: την ψήφο. Με την ελπίδα νέες ιδέες να ακουστούν και να ακολουθηθούν, μπας και αλλάξει κάτι...

Αυτά... Σόρυ για το ξέσπασμα και το σεντόνι. ΠΟΥΘΕΝΆ στα πιο πάνω δεν αναφέρομαι σε κάποιον από τους συμμετέχοντες προσωπικά. Διάβασα γενικά τις απόψεις που ακούστηκαν και τοποθετήθηκα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ένα προσωπικό κρίσιμο ερώτημα. Αν θέλεις απαντάς.

Οι κομμουνιστές δεν έχω δει πότε:
  • Να προτείνουν λύσεις
  • Να μην κατηγορούν το καπιταλισμό
  • Να προβάλουν τις θέσεις τους. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Πες μου ΕΝΑ μόνο ΕΝΑ θετικό που πρόσφερε ο κομμουνισμός στον άνθρωπο.:)


Όσο για τους επενδύτες, έχεις δει κανένα κράτος που τα "πήγε καλά" χωρίς να έχει επενδυτές; ;)

Οι καπιταλιστες οταν θελουν να κατακρινουν τους κομμουνιστες, παντα φερνουν παραδειγματα δικτατοριων που ειχαν τη μασκα του κομμουνισμου, οπως Σταλιν, Βορεια Κορεα, Βαλκανια, κλπ... Για να ειναι ενα πολιτευμα κομμουνισμος, σοσιαλισμος κλπ, ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ συστατικο η Δημοκρατια! Οταν αυτη δεν υπαρχει, τοτε δεν ειναι ουτε κομμουνισμος, ουτε σοσιαλισμος!

Κανεις δεν μιλαει για παραδειγματα οπως Λατινικη Αμερικη, Ζαπατιστας και Ισπανια πριν τα κανει λιμπα ο Φρανκο!

Θες ενα θετικο που προσφερε ο Σοσιαλισμος στον ανθρωπο? ΤΣΙΠΑ και εγνοια για το ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ και οχι για την παρτη του!

ΥΓ: Ειπα εγω ποτέ να ΜΗΝ εχουμε επενδυτες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ για Ελβετία μίλησα, σόρι ε... Η Γερμανία έχει πολλά προβλήματα.
Αλλά συμφωνώ, απαιτούμε τα πολλά για να έχουμε τα βασικά. Με ποιον να μας συγκρίνουμε δηλαδή;;;;;;

Έντιτ:

Ο κομμουνισμός σαν πολίτευμα είναι λάθος και εφαρμόζεται ακόμα χειρότερα. ΑΛΛΑ η κομμουνιστική επίδραση μέσα σε ένα σύνολο βουλευτών όλων των πεποιθήσεων κάνει καλό. Όλα τα θέλει ο μπαξές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ θα ψηφίσω, επειδή δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένη με αυτά που συμβαίνουν στην χώρα μου. 1 μικρό νέο κόμμα στο οποίο με "μύησε" πολύ κοντινό πρόσωπο και νομίζω έχει πολύ καλές ιδέες. Πιο μικρή σκεφτόμουν ότι η αποχή συμβολίζει διαμαρτυρία. Τώρα πια νομίζω ότι δίνει ελευθερία στον δικομματισμό να γ@μά και να δέρνει. Ευχαριστώ, αλλά δεν θα μείνω με σταυρωμένα χέρια όταν πηδ@νε την χώρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Προς Monaxos και Γιδι:
Ευγε! +10000000000000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μοναχος, +18.484.858!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ λόγω συνθηκών δε θα ψηφίσω. Γίδι συμφωνώ με όλα όσα λες ως τώρα. Νοσάλτρες επίσης.


ΤΣΙΠΑ και εγνοια για το ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ είναι πάντα το ζήτημα,

Τα 25 Μβπσ και τα κινητά μπορούν να περιμένουν.




Να μη σας πω πόσο πληρώνω εγώ σε μία χώρα εφάμιλλη της Ελλάδας, για να μη λέμε και ότι θέλουμε ακόμη και σε σχετικά αφελή επιχειρήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να 'στε καλά παιδιά... ειδικά όσοι μάς δίνουν πληροφορίες, πχ αυτά που συνοψίζει η Giovanna πιο κάτω...

Ψηφίστε... Με τα σωστά κριτήρια... κι αν θέλετε να περάσετε μηνύματα, στηρίξτε τα σωστά μικρά κόμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Βρες μου στην Αγγλία 24mpbs με 25? :) Επίσης αυτό με το μισθό δεν έχει καμία σχέση, το internet δεν θα πει πότε "Κάτσε η Ελλάδα είναι φτωχή χώρα, ας ρίξω το κόστος μου"

Αυτό είναι ανέκδοτο. Πρόκειται για μια από τις πιο παραπλανητικές διαφημίσεις. Σε forum που διάβασα, αυτοί που το βάλαν μιλάνε για 8-11mbps σταθερά, οπότε...

sorry για το offtopic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top