Κολλήματα

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Νομίζω πως πολλοί άνθρωποι το έχουν βιώσει! Άτομα που τους έκαναν κλικ και που όμως για κάποιο λόγο ποτέ δεν έγινε κάτι. Και ακόμα κι όταν βρίσκονται σε σχέση, μια συνάντηση στον δρόμο ή κάτι που ακούν από γνωστό για το τι κάνει το κόλλημα τους δημιουργεί ένα ονειροπόλο ύφος και διάθεση "τι θα γινόταν αν?".

Έχετε τέτοιες εμπειρίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο-λύκειο είχα πάρα πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Eδώ είμαστε :D

Η μισή μου ζωή ανομολόγητα συναισθήματα (εκατέρωθεν), η άλλη μισή ύπνος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Eιχα με ενα τυπο απο το ραφτινκ... με ενα πολυ πολυ περιεργο ονομα...
το ξεπερασα μετα απο 5 χρονια.. απιστευτο, τον ειχα δει μονο μια φορα στη ζωη μου..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Έχω κολλήσει εδώ και 3 χρόνια [από την Α' λυκείου] με έναν τύπο από το σχολείο [απόφοιτοι πλέον και οι δύο] και παρόλο που είναι σίγουρο ότι δε θα γίνει τίποτα εγώ εξακολουθώ να είμαι κολλημένος. :(

Επειδή με έχει σημαδέψει περίεργα και για διάφορους άλλους λόγους πιστεύω πως θα περάσουν χρόνια ακόμα μέχρι να ξεκολλήσω (το ότι θα τον θυμάμαι για πάντα και έντονα είναι σίγουρο).

Πολύπλοκα πράγματα... μερικές φορές νομίζεις ότι έχεις τρελαθεί...




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το μαγαλύτερο κόλλημα είναι αυτό με το πρώτο μου αγόρι που τα είχαμε στην εφηβεία. Αυτός πανέμορφος και φιλοσοφημένος, εγώ χαζοκόριτσο που προσπαθούσα να βρω την ταυτότητά μου. Έχουμε χωρίσει αιώνες, αλλά όταν τον βλέπω πάντα με πιάνει μια νοσταλγία και πάντα φλερτάρουμε. Όταν δεν τον βλέπω λέω "σιγά μην μου αρέσει πάλι αν τον δω" αλλά ΠΑΝΤΑ μου αρέσει.8)

Άλλοι 2 είναι 2 παιδιά που έχω γνωρίσει από την αδερφή μου. Ο ένας έχει την φήμη του πανάσχημου, εγώ τον βλέπω τέλειο. Και οι 2 πολύ ψαγμένοι και με χιούμορ. Μένουν εκτός Ελλάδας αν και Έλληνες. Ο ένας κιόλας δουλεύει τα καλοκαίρια εκεί που μένει το Γίδι. Γιδάκι θα με φιλοξενήσεις βρε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ έλα καλέ!! ;)

Να τον παρακολουθήσω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Καλέ έλα καλέ!! ;)

Να τον παρακολουθήσω;;;

Τώρα έχει φύγει προς βορρά. Αλλά του χρόνου το καλοκαίρι θα σου αναθέσω mission impossible.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο κόλλημα το έφαγα πέρυσι τον Μάρτιο. Την διεκδηκούσα μέχρι φέτος τον Ιούνιο, όπου τελικά καταλήξαμε μαζί και μετά από δυο βδομάδες αποφάσισε ότι δε κάνω γι' αυτήν :D
Είδατε τι συμβαίνει στον κόσμο; :P
Τουλάχιστον τώρα πια απλά αυτοσαρκάζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
καλά κάνεις. καιρός ήταν. βαρέθηκα να το κάνω μόνος μου :p.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Νομίζω πως πολλοί άνθρωποι το έχουν βιώσει! Άτομα που τους έκαναν κλικ και που όμως για κάποιο λόγο ποτέ δεν έγινε κάτι. Και ακόμα κι όταν βρίσκονται σε σχέση, μια συνάντηση στον δρόμο ή κάτι που ακούν από γνωστό για το τι κάνει το κόλλημα τους δημιουργεί ένα ονειροπόλο ύφος και διάθεση "τι θα γινόταν αν?".

Έχετε τέτοιες εμπειρίες?
The story of my life. :P


Τα οποία θεωρώ ότι τα 'χω ξεπεράσει πλέον. :hmm:
Άλλα πιο εύκολα, άλλα πάλι ήθελαν τον χρόνο τους. Αλλά πλέον κατάφερα να αφήσω το παρελθόν πίσω μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ξέχασα το πιο μεγάλο κόλλημα, μάλλον επειδή είμαι στην προσπάθεια να το ξεπεράσω. Ο πρώην μου (αυτός που είχα φέτος). Είμαι σε καλό δρόμο, έχω να κλάψω 2 μήνες και να τον σκεφτώ από χθες το βράδυ! Είμαι για λύπηση με αυτά που λέω.:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Έχω φάει αρκετά κολλήματα αλλά όχι με ανθρώπους που δεν είχα ποτέ στην ζωή μου αλλά με άτομα που ήμουν μαζί τους αλλά για κάποιους λόγους η σχέση τέλειωσε και για εμένα δεν έκανε το κύκλο της (δεν έδωσα όσα ήθελα, δεν πήρα όσα ήθελα, δεν έζησα όσα ήθελα κλπ)

Τα κολλήματά μου ευτυχώς κρατάνε το πολύ κανένα μήνα αν κι έχω κολλήσει άγρια κοντά χρόνο με κάποιον :redface: Αλλά το ξεπεράσαμε κι αυτό....
Κατά ένα μαζοχιστικό τρόπο ποτέ δεν κόβω επαφή (βασικά εκείνοι, εγώ είμαι αρκετά εγωίστρια ώστε να σηκώσω το τηλέφωνο και να τους πάρω) οπότε τους ξεπερνώ απομυθοποιώντας τους μιας και συνεχίζω να τους ζω :P

Μμμ...μάλλον με ένα κόλλημα μπορεί και να έχω- τι θα γινόταν αν... Από την άλλη προτιμώ να ζω στο παρόν και να είμαι καλά εδώ...όταν δεν είμαι τότε το ψιλοψαχουλεύω το όλο θέμα και μιλάω με το μεγάλο μου κόλλημα (νι κάνω πρώτη την κίνηση:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μμμ...μάλλον με ένα κόλλημα μπορεί και να έχω- τι θα γινόταν αν...
Εγώ πάντως καταλήγω τελικά στο ότι η ιστορία δεν χτίζεται με "αν" και ξεκολλάω. :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εγώ πάντως καταλήγω τελικά στο ότι η ιστορία δεν χτίζεται με "αν" και ξεκολλάω. :P:D

Είπαμε Γιωργάκι...όταν δεν είμαι καλά και δεν έχω κανέναν στην ζωή μου... τότε πρέπει κάποιον να σκέφτομαι, έτσι για να κουράζω το μυαλουδάκι μου :P
Οπότε αν και... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ πάντως καταλήγω τελικά στο ότι η ιστορία δεν χτίζεται με "αν" και ξεκολλάω. :P:D

Η ιστορία χτίζεται από "κολλημένους", το ίδιο και η επιστήμη και η θρησκεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Χμ.... κολλήματα.... ένα μόνιμο το έχω με έναν φίλο μου, που αν και ξέρω πως δεν πρόκειται να γίνει τιποτα, πάντα ζω με την σκέψη όταν τον βλέπω "τι θα γινόταν αν"...
Και άλλο ένα, αρκετά σοβαρό κόλλημα το περνάω ακόμη... εδώ και 1 χρόνο συνεχόμενα όλο λέω ότι δε θα ξαναμιλήσω σε αυτό το άτομο αλλά είμαι τοσο κολλημένη που τελικά όλο το αντίθετο κάνω.... αν και το πιο πιθανό ειναι ότι πλέον τελείωσε και ΠΡΕΠΕΙ να το πάρω επιτέλους αποφαση...
Περίεργα τα κολλήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Χμ.... κολλήματα.... ένα μόνιμο το έχω με έναν φίλο μου, που αν και ξέρω πως δεν πρόκειται να γίνει τιποτα, πάντα ζω με την σκέψη όταν τον βλέπω "τι θα γινόταν αν"...
Και άλλο ένα, αρκετά σοβαρό κόλλημα το περνάω ακόμη... εδώ και 1 χρόνο συνεχόμενα όλο λέω ότι δε θα ξαναμιλήσω σε αυτό το άτομο αλλά είμαι τοσο κολλημένη που τελικά όλο το αντίθετο κάνω.... αν και το πιο πιθανό ειναι ότι πλέον τελείωσε και ΠΡΕΠΕΙ να το πάρω επιτέλους αποφαση...
Περίεργα τα κολλήματα!

Χαχα δικιά μου είσαι εσύ :P:D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top