Αναζήτηση προγράμματος μετατροπής pdf αρχείων σε άλλα format...

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Θέλω να μετατρεψω ενα εγγραφο pdf σε αρχειο το οποιο να ανοιγεται απο world.Τι προγραμμα μου προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Θέλω να μετατρεψω ενα εγγραφο pdf σε αρχειο το οποιο να ανοιγεται απο world.Τι προγραμμα μου προτεινετε;

Πρεπει να ειναι και δωρεαν; :redface: Προσωπικα χρησιμοποιω το Readiris Pro, το οποιο στην 8 εκδοση του ηταν αρκετα καλο (παρεχοταν μαζι με τον εκτυπωτη μου και ηταν δωρεαν, Τωρα το προγραμμα βρισκεται σιγουρα μετα την 10 εκδοση του, οποτε υποθετω θα ειναι καλυτερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
pdf2word...
Το είχα χρησιμοποιήσει κάποτε και είχε αρκετά καλά αποτελέσματα...
Το μόνο του πρόβλημα ήταν ότι δεν πέρναγε σωστά εξισώσεις/τύπους και τέτοια...


(Δυστυχώς δεν θυμάμαι αν είναι free ή όχι...:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σορρυ για το ασχετο ... αλλα εγω ειμαι κατα τετοιον μετατροπων ... γιατι για να ειναι ενα κειμενο pdf καποιο λογο εχει ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει λόγος... Εγώ εκδίδω online e-magazine σε pdf μορφή... Πρώτα στο σχεδιάζω στο Word και μετά το μετατρέπω σε pdf για πιο εύκολη ανάγνωση. Μπορεί να χάσω το original word έγγραφο. Μετά τι κάνω; Μένω με το pdf; Είναι αρκετά χρήσιμα τα προγράμματα μετατροπής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
θα ήθελες ομως εγω να παρω το αρθρο σου να το κανω copy paste και να το βαλω στο δικο μου e-magazine και να λεω οτι ειναι δικο μου; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αυτό που λες δεν στέκει Πάνο..

Με το Acrobat το Professional άλλωστε μπορείς να κάνεις κανονικά copy paste.

Το πρότυπο pdf δεν φτιάχτηκε για να κάνει τα word read-only αλλά για να κάνει αρχεία κειμένου εύκολα αναγνώσιμα παντού, ανεξάρτητα από hardware/software.

Αρχική Δημοσίευση από Wikipedia:
Portable Document Format (PDF) is a file format developed by Adobe Systems for representing two dimensional documents in a device independent and resolution independent format. Each PDF file encapsulates a complete description of a 2D document that includes the text, fonts, images, and 2D vector graphics that compose the document. Importantly, PDF files don't encode information that is specific to the application software, hardware, or operating system used to create or view the document.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Aκριβώς όπως τα λέει ο emu είναι!:)

copy-paste μπορείς να κάνεις πάρα πολύ εύκολα.
Το + που έχει το pdf έναντι του doc ή του rtf ή ξέρω 'γω ποιού άλλου format, είναι ότι δεν έχει σημασία σε τι υπολογιστή θα δεις το κείμενο!
Το doc πχ μπορεί να έχει πρόβλημα σε κάποιο linux ή mac μηχάνημα (να μην φαίνονται σωστά χαρακτήρες, εξισώσεις, οι εικόνες να έχουν πάει σε άσχετες θέσεις και άλλα ωραία....)
Ακόμη μου έχει τύχει να μου δώσουν ένα κείμενο σε doc και να μην μπορώ να το διαβάσω επειδή δεν είχα τη γραμματοσειρά που είχε χρησιμοποιήσει ο συγγραφέας...

Με το pdf όλα αυτά τα προβλήματα λύνονται!!!

Αλλά το pdf έχει το μειονέκτιμα ότι δε μπορείς να το πειράξεις!
πχ. αρκετές εργασίες στη σχολή μου τις παραδίδουμε σε pdf. Σκέψου να πετάξω το doc καταλάθος και να μου πει ο καθηγητής να κάνω κάποιες διορθώσεις! Αν δεν μπορώ να κάνω τη μετατροπή την έβαψα!
(μάλιστα σε μια τέτοια περίπτωση είχα χρειαστεί τέτοιο πρόγραμμα.
Σκέψου να μην μπορούσα να κάνω τη μετατροπή... θα έπρεπε να τα ξαναγράψω απ' την αρχή....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Αυτό που λες δεν στέκει Πάνο..

Με το Acrobat το Professional άλλωστε μπορείς να κάνεις κανονικά copy paste.

Το πρότυπο pdf δεν φτιάχτηκε για να κάνει τα word read-only αλλά για να κάνει αρχεία κειμένου εύκολα αναγνώσιμα παντού, ανεξάρτητα από hardware/software.


Ισχυει σαφως και το δευτερο που λες, αλλα σε καποιες περιπτωσεις ισχυει και το πρωτο. Για παραδειγμα μπορεις να προσθεσεις καποιο certification στο pdf ωστε να μπορει να κανεις μονο συγκεκριμενα πραγματα σε αυτο ο χρηστης. Πχ σε καποια απο τα Pdf της σχολης μου υπαρχει protection για να μην μπορουν να γινουν extracted ή copy/ paste τα περιεχομενα τους. ;)

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Σορρυ για το ασχετο ... αλλα εγω ειμαι κατα τετοιον μετατροπων ... γιατι για να ειναι ενα κειμενο pdf καποιο λογο εχει ... ;)

Εγω παλι ειμαι υπερ, μιας και για να μου εχουν δωσει καποιο εγγραφο, προφανως μου το εχουν δωσει για καποιο σκοπο, πχ να το διαβασω. Γιατι να μην μπορω να επιλεξω εγω πως να το διαβασω; Μπορει να θελω να το φορμαρω οπως θελω εγω, να υπογραμμισω συγκεκριμενα κομματια ή να αλλαξω τη γραμματοσειρα μου. Εφοσον ειναι μεσα στα νομιμα δικαιωματα μου γιατι να μην το κανω; ;) Κατα δευτερον, εγω εχω το εξης προβλημα: Σε πολλα pdf, οι συγγραφεις τους τα...περνανε για powerpoint, και βαζουν δυο σειρες κειμενο ανα σελιδα, με μεγαλες επικεφαλιδες με χρωμα, κτλ. Προσωπικα δεν θελω να ξοδεψω εγχρωμο μελανι και σελιδες τζαμπα για δυο σειρες, οποτε τα περναω απλα σε word, και εχω εγγραφο 50 σελιδων, εκτυπωμενο σε 10. ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμ ποτε δεν το ειχα σκεφτει ετσι το θεμα ... απλως κυριως για θεματα copyright αν και εγω χρησιμοποιουσα μονο για θεματα συμβατοτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Oπα οπα chill out παιδες!Τελικα πιο ειναι το καλυτερο προγραμμα?Δεν με ενδιαφερει αν ειναι freeware η οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Και συνεχίζω!

Κατέβασα το trial του Acrobat Pro.

Ξέρει κανείς πως αλλάζω το χρώμα της γραμματοσειράς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
???
Τι ακριβώς εννοείς; ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Free PDF to Word Doc Converter.
https://pdfundo.net/convert/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top