Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,500 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
εγώ γιατί θυμάμαι πως είναι δωρεάν το nod 32 :hmm:;

Δεν είναι!

[edited by Michelle: Εδώ υπήρχε κειμενο εναντια στους κανόνες του e-steki]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.

Antivir
Πανάλαφρο
Rulez :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οι φράσεις που αφορούσαν παράνομο λογισμικο και παράνομους τρόπους χρήσης του αφαιρέθηκαν. Παρακαλέίστε να συνεχίσετε τη συζήτηση σε νόμιμα πλαίσια και εντός των κανόνων του e-steki.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas777

Νεοφερμένος

Ο andreas777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
norton internet security kai panda internet security platinum to teleutaio einai to kalitero kai panalafro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δεν ειμαι και πολυσχετικη με το pc και μου ειχαν βαλει απο την εταρια που κουραρει τa pc μου norton και στα 2...μου σπασε τα νευρα γιατι δε μπορουσα να το κυνηγαω συνεχως οποτε και εβαλα ενα αλλο που δεν θυμαμαι το ονομα του (Panta Titanium νομιζω) γιατι δεν ασχολουμαι και πολυ, το pc της δουλειας παιρνει καθε μερα back-up και σε προγραμματα και σε σκληρο, δεν ξερω αν ειμαι καλλημενη με αυτα που κανω αλλα δεν ειμαι και διατεθημενη να καταναλωσω παραπανω χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
δεν ειμαι και πολυσχετικη με το pc και μου ειχαν βαλει απο την εταρια που κουραρει τa pc μου norton και στα 2...μου σπασε τα νευρα γιατι δε μπορουσα να το κυνηγαω συνεχως οποτε και εβαλα ενα αλλο που δεν θυμαμαι το ονομα του (Panta Titanium νομιζω) γιατι δεν ασχολουμαι και πολυ, το pc της δουλειας παιρνει καθε μερα back-up και σε προγραμματα και σε σκληρο, δεν ξερω αν ειμαι καλλημενη με αυτα που κανω αλλα δεν ειμαι και διατεθημενη να καταναλωσω παραπανω χρονο
Ποτε δεν θα είσαι καλλημένη 100%...Απλά μειώνεις την πιθανότητα...
Το μόνο που που σου προτείνω είναι : Κάνε όσο πιο συχνά μπορείς update στο antivirius. Αν είσαι συνέχεια online κάντο να κάνει μόνο του ειδικά αν έχεις adsl. Θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο πιο αυστήρες τις ρυθμίσεις για το σκανάρισμα που κάνει μόνο του στον υπολογιστή, δλδ να κάνεις να γίνεται πιο συχνά το σκανάρισμα αυτό, να εξετάζει σε πιο βάθος τα αρχεία. Δεν του το προτείνω γιατί αν τα μηχανήματα είναι πάλια μπορεί να γίνουν υπερβολικά αργά και επίσης δεν ξέρω καν πως δουλεύει το Panta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Kaspersky από μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Antivir PE :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
NOD32 που είναι και της μόδας. :P

Παλιότερα χρησιμοποιούσα το Norton, και πριν λίγο καιρό το Kaspersky.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Παλιότερα χρησιμοποιούσα το Norton, και πριν λίγο καιρό το Kaspersky.
Κατέβασα το Kaspersky το trial για το δοκιμάσω πριν το αγοράσω, δεν μου άρεσε καθόλου το interface , χανόμουνα :( δυστυχώς δεν ξέρω κατα πόσο καλά κάνει την δουλεία του αλλά το interface δεν με βοηθάει στο να το χρησιμοποιήσω, δεν το θεωρώ κάθολου ευχάριστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Κατέβασα το Kaspersky το trial για το δοκιμάσω πριν το αγοράσω, δεν μου άρεσε καθόλου το interface , χανόμουνα :( δυστυχώς δεν ξέρω κατα πόσο καλά κάνει την δουλεία του αλλά το interface δεν με βοηθάει στο να το χρησιμοποιήσω, δεν το θεωρώ κάθολου ευχάριστο.

Μια χαρά είναι το interface του, ειδικά αν είχες πριν το Norton. Γενικά, όποιος είχε πριν το Norton, οποιοδήποτε άλλο antivirus και να βάλει θα του φανεί καλύτερο, τουλάχιστον από άποψη αποτελεσματικότητας και μη "γονατίσματος" του Η/Υ. ;) Επίσης, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα που τρώτε μερικοί με το interface προγραμμάτων, αφού τελικά θα αναγκαστείτε να το μάθετε από την ώρα που σας χρειάζεται.

Όσο για τη θεϊκή ατάκα που έχω σε bold, για πέρνα αν θέλεις από το Yahoo Mess. να με βρεις και άσε τις αγορές για άλλα πράγματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Μια χαρά είναι το interface του, ειδικά αν είχες πριν το Norton. Γενικά, όποιος είχε πριν το Norton, οποιοδήποτε άλλο antivirus και να βάλει θα του φανεί καλύτερο, τουλάχιστον από άποψη αποτελεσματικότητας και μη "γονατίσματος" του Η/Υ. ;) Επίσης, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα που τρώτε μερικοί με το interface προγραμμάτων, αφού τελικά θα αναγκαστείτε να το μάθετε από την ώρα που σας χρειάζεται.

Όσο για τη θεϊκή ατάκα που έχω σε bold, για πέρνα αν θέλεις από το Yahoo Mess. να με βρεις και άσε τις αγορές για άλλα πράγματα. :P
Δεν ξέρω δεν μου έχει κάτσι καθόλου καλά το Kaspersky προτειμώ το Nod32 και avast...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ το Symantec Corporate Edition :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν και πιστεύω οτι ο τίτλος τα λέει όλα, ξανα κάνω την ερώτηση. Ποίο Antivirus χρησιμοποιείτε?

Εγώ το zone alarm pc suite (antivirus,anti-spyware and firewall).Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν είναι αποτελεσματικό κυρίος στους virus???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Norton firewall 2005
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Εγώ το zone alarm pc suite (antivirus,anti-spyware and firewall).Θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν είναι αποτελεσματικό κυρίος στους virus???
γιατι δεν προτιμάς κάποιο δωρέαν antivirius; Σιγούρα θα έχεις καλλίτερα αποτελέσματα μιας και δεν ακούγονται καλά λόγια για το antivirius του zone alarm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
McAfee 8.0i Enterprise, απιστευτα ελαφρυ και καθημερινα updates, ουτε καταλαβαινεις οτι τρεχει στον Η/Υ σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ειχα για αρκετο καιρο το norton...ωσπου ανακαλυψα το nod 32!:clapup:
Αποτελεσματικο,ελαφρυ κ γρηγορο(μερος του κωδικα ειναι γραμμενο σε assembly)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από cuto:
Ειχα για αρκετο καιρο το norton...ωσπου ανακαλυψα το nod 32!:clapup:
Αποτελεσματικο,ελαφρυ κ γρηγορο(μερος του κωδικα ειναι γραμμενο σε assembly)
το νοντ το θεωρώ όντως πολύ κάλο... δεν το μετάνιωσα κάθολου που το αγόρασα ... στις δύσκολες στιγμές με έβγαλε ασπροπρόσωπο ... πάντως δεν το ήξερα οτι εχει γραφτεί μέρος του κώδικα σε ασσεμπλί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hunter:
McAfee 8.0i Enterprise, απιστευτα ελαφρυ και καθημερινα updates, ουτε καταλαβαινεις οτι τρεχει στον Η/Υ σου
The same here :)
Το 2ο PC τρέχει Norton Systemworks 2005 αλλά και αυτό θα πάρει πόδι... σπαστικό, crashάρει όλη την ώρα, και τρώει πολύ μνήμη :|
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
πάντως δεν το ήξερα οτι εχει γραφτεί μέρος του κώδικα σε ασσεμπλί
poor developper, αυτό πρέπει να ήταν αρκετά δύσκολο αν κατάλαβα καλά αυτό που είπες... assembly δεν είναι τα
Code:
 0800 A3 192
082 A6
...
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top