21χρονος αλλοδαπός κακοποίησε την 15χρονη!

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ρε σεις,τον βιασμό ντάξει δε ξέρουμε πώς προήλθε...αλλα οτι και να έγινε ο βιασμός ειναι βιασμός! (να πείς οτι πήρε προφυλάξεις άντε...αλλα σιγά μην σκέφτικε κατι τέτοιο)...Αλλα γιατι την χτύπησε?? Οι ζημιές που τις έγιναν ειναι πάρα πολυ σοβαρές! Και ψυχολογικά και σωματικα. Η ζωή της ειναι σε κρίσιμη κατάσταση και η οικογένειά της περνάει πολύ ασχημα τώρα. Μακάρι να ειναι αληθινή η είδηση πάντως (πως τον έπιασαν) και δεν είναι καμια ψέυτικη για να μην ασχοληθούμε. Οπως και να έχει κρίμα και μακάρι η κοπέλα να γίνει καλά οσο πεταχτή κ αν ηταν...Δε λέω τι άξιζε σε αυτην και τί οχι,αλλα αν πάθει κάτι οι γονείς της θα την κλαίνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Ρε σεις,τον βιασμό ντάξει δε ξέρουμε πώς προήλθε...αλλα οτι και να έγινε ο βιασμός ειναι βιασμός! (να πείς οτι πήρε προφυλάξεις άντε...αλλα σιγά μην σκέφτικε κατι τέτοιο)...Αλλα γιατι την χτύπησε?? Οι ζημιές που τις έγιναν ειναι πάρα πολυ σοβαρές! Και ψυχολογικά και σωματικα. Η ζωή της ειναι σε κρίσιμη κατάσταση και η οικογένειά της περνάει πολύ ασχημα τώρα. Μακάρι να ειναι αληθινή η είδηση πάντως (πως τον έπιασαν) και δεν είναι καμια ψέυτικη για να μην ασχοληθούμε. Οπως και να έχει κρίμα και μακάρι η κοπέλα να γίνει καλά οσο πεταχτή κ αν ηταν...Δε λέω τι άξιζε σε αυτην και τί οχι,αλλα αν πάθει κάτι οι γονείς της θα την κλαίνε...
Κάπου το διάβασα νωρίτερα(βαριέμαι να το ξαναβρώ), στην ομολογία του ο τυπάς είπε πως πήγε να τις κλέψει αρχικά το κινητό και όταν αυτή άρχισε να φωνάζει της χτύπησε το κεφάλι στα βράχια και η κοπέλα έπεσε αναίσθητη. Και προφανώς μετά σκέφτηκε με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Γιατί λες ότι είσαι "ρατσίστρια" προς τους λαθρομετανάστες της χώρας;
Θα μπορούσες να πεις ότι απλώς δεν συμφωνείς με όλο αυτό που συμβαίνει.
Ο όρος ρατσισμός, όμως, παραπέμπει σε βιολογική και κοινονική "ανισότητα". Δηλαδή πιστεύεις ότι οι παράνομοι μετανάστες είναι κατώτεροι από εσένα εφόσον και μόνη σου λες ότι είσαι ρατσίστρια. Όμως δεν είσαι ρατσίστρια για τον νόμιμο μετανάστη. Δηλαδή με ποιο κρητήριο κατατάσσεις τις φυλές που είσαι ρατσίστρια και αυτές που δεν είσαι;;

Με ένα δικό μου κριτήριο. :confused: Δεν είμαι υποχρεωμένη να αναλύσω όλες μου τις σκέψεις σε έναν άγνωστο.
Το σίγουρο είναι ότι όταν βλέπω λαθρομετανάστη αλλάζω διάθεση, θέση στο λεωφορείο, δρόμο κτλ κτλ. Ξέρω ότι όλα αυτά είναι ρατσιστικά, αφού έχω προκατάληψη για αυτά τα θέματα χωρίς κάποιον ουσιαστικό λόγο και αν θες να το πάμε παρά πέρα ΝΑΙ σε μερικά θέματα τους θεωρώ κατώτερους.
Υπάρχουν Πακιστανοί που έχουν τα μαγαζάκια τους στο κέντρο της Αθήνας/Θεσσαλονίκης, πουλάνε τα εμπορεύματά τους και δεν ενοχλούν κανέναν. Υπάρχουν από την άλλη διάφορα πεινασμένα ζώα, που ήρθαν στερημένοι από την χώρα τους και ξεσπάνε σε ανυπεράσπιστα κορμιά.
Ο βιασμός δεν είναι ζωτικής σημασίας. Αν δεν χώσεις το πουλί σου κάπου δεν θα πεθάνεις από την αφαγιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θα το ξαναπώ ........
Μην κρίνετε ανθρώπους πριν καταδικαστούν ακόμα και αν ομολογήσουν. Αν το κάνετε αυτό είστε πολύ χειρότεροι από αυτον που έκανε την κακή πράξη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θα το ξαναπώ ........
Μην κρίνετε ανθρώπους πριν καταδικαστούν ακόμα και αν ομολογήσουν. Αν το κάνετε αυτό είστε πολύ χειρότεροι από αυτον που έκανε την κακή πράξη......

Άμα κάνει ένας τέτοιος το ίδιο στην αδερφή/κόρη σου, να πεις ακριβώς το ίδιο. Μην ξεσπάσεις και γκαρίξεις στα ΑΤ και στα νοσοκομεία όμως. Να παραμείνεις ψύχραιμος και θα έρθουμε να σου σκουπίζουμε τον ιδρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Άμα κάνει ένας τέτοιος το ίδιο στην αδερφή/κόρη σου, να πεις ακριβώς το ίδιο. Μην ξεσπάσεις και γκαρίξεις στα ΑΤ και στα νοσοκομεία όμως. Να παραμείνεις ψύχραιμος και θα έρθουμε να σου σκουπίζουμε τον ιδρώτα.
_______________________________________
Απευθύνομαι σε όλους
Οι άνθρωποι που είναι θύματα των καταστάσεων είναι συναισθηματικά φορτισμένοι οπότε δε μπορούν να δράουν λογικά (αν τύχαινε σε μένα αυτό δε θα δρούσα λογικά και ίσως έκανα πράγματα που χρόνια μετά θα μετάνιωνα). Όλοι οι άλλοι (Δηλαδή εσείς) όμως κρίνουνε με βάση δημοσιογραφικά δημοσιεύματα και αυτό το θεωρώ λάθος (οι δημοσιογράφοι δεν είναι δικαστές). Ο άνθρωπος θα καταδικαστεί για την πράξη του.

Αν δεν σας αρέσει και θέλετε να τον σκοτώσετε ψηφίστε χρυση αυγή....τι να πω

Απλά να θυμίσω την δίκη των 6 η οποία ήταν επακόλουθο της Μικρασιατικής Καταστροφής.

6 άνθρωποι την πλήρωσαν ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ανακοίνωση της Χρυσής Αυγής για αυτό το γεγονός

Φτάνει πια με τους λαθρομετανάστες! Η φρικτή εγκληματική ενέργεια κατά ανήλικης Ελληνίδας είχε δράστη και πάλι έναν λαθρομετανάστη. Είναι άμεση ανάγκη η σκλήρυνση σε υπερθετικό βαθμό των μέτρων καταστολής. Ιδιώνυμο όποιο έγκλημα διενεργεί παράνομος αλλοδαπός. Όποιος μιλά για ρατσισμό, ας πάρει τους εγκληματίες σπίτι του. Ο μόνος ρατσισμός που υπάρχει, είναι αυτός εναντίον των Ελλήνων.
Χρυσή Αυγή - Γραφείο Τύπου


Κλασσικός ρατσισμός. Αντι να κάτσουν να καταδικάσουν τέτοια εγκλήματα από κάθε άνθρωπο, κάθονται και τσακώνονται πάλι με τους λαθρομετανάστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
_______________________________________
Απευθύνομαι σε όλους
Οι άνθρωποι που είναι θύματα των καταστάσεων είναι συναισθηματικά φορτισμένοι οπότε δε μπορούν να δράουν λογικά. Όλοι οι άλλοι όμως κρίνουνε με βάση δημοσιογραφικά δημοσιεύματα και αυτό το θεωρώ λάθος. Ο άνθρωπος θα καταδικαστεί για την πράξη του. Αν δεν σας αρέσει ψηφίστε χρυση αυγή....τι να πω
Απλά να θυμίσω την δίκη των 6 η οποία ήταν επακόλουθο της Μικρασιατικής Καταστροφής.
6 άνθρωποι την πλήρωσαν ......

Δεν ανήκω στο "όλους" εγώ; Αποτελώ μια ομάδα ξεχωριστή μόνη μου;
Τους κάναμε όλους ρομαντικούς και ψυχάκιδες για να τους γλυτώσουμε από τι; Από το λογικό; Από το ότι δεν είναι κανένας αρμόδιος να δράσει (και πόσο μάλλον να ασελγήσει και να κατακρεουργήσει) στο σώμα το άλλου;
Τι θες να πεις με το παράδειγμα; Και είναι τραγελαφικό να συγκρίνουμε ένα ας πούμε "πολιτικό (; ) έγκλημα" με ένα βάρβαρο.

Όλοι την έχουμε δει άνετοι αριστεροί επαναστάτες μέχρι το κακό να χτυπήσει την πόρτα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν ανήκω στο "όλους" εγώ; Αποτελώ μια ομάδα ξεχωριστή μόνη μου;
Τους κάναμε όλους ρομαντικούς και ψυχάκιδες για να τους γλυτώσουμε από τι; Από το λογικό; Από το ότι δεν είναι κανένας αρμόδιος να δράσει (και πόσο μάλλον να ασελγήσει και να κατακρεουργήσει) στο σώμα το άλλου;
Τι θες να πεις με το παράδειγμα; Και είναι τραγελαφικό να συγκρίνουμε ένα ας πούμε "πολιτικό (; ) έγκλημα" με ένα βάρβαρο.

Όλοι την έχουμε δει άνετοι αριστεροί επαναστάτες μέχρι το κακό να χτυπήσει την πόρτα μας.

Η δίκη των 6 ταιριάζει διότι εκεί οι άνθρωποι δρόυσαν χωρίς λογική (Χάσανε περιουσίες, συγγενείς και θέλανε εκδίκηση), το σύνταγμα γέμισε με αριστερούς, αδικημένους, διαδειλωσεις που απαιτούσανε θάνατο των κάποιων στρατιωτικών και πολιτικων ηγετών. Η δίκη έγινε και παρά τις αντιρρήσεις ηγετών άλλων χωρών 6 άνθρωποι εκτελέστηκαν για να ικανοποιηθεί το λαικό φρόνημα. Ο ίδιος ο Βενιζέλος παραδέχθηκε μετά από χρόνια ότι η δίκη ήταν άδικη και επέτρεψε να γίνει μνημόσυνο στην μνήμη τους.

Για το περιστατικό δε φταίει ο Πακιστανός (ο άνθρωπος με αυτά που έχει περάσει συμπεριφέρεται σαν ζωο, χωρίς λογική και με ψυχικές διαταραχές) αλλά αυτοί που τους βάλανε μέσα...... αυτοί που τους δίνουνε παράνομες δουλειές..........


ο τύπος δούλευε ως κηπουρός με μαύρα λεφτά ως παράνομος μετανάστατης (ο ξενοδόχος δε φέρει καμία ευθύνη; )

Ωραία ας πούμε ότι έφταιγε αυτός ας τον σκοτώσουμε θα αλλάξει τπτ ;.... υ

πάρχουν άλλοι τόσοι μέσα στην Ελλάδα.. που κάνουν τα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η δίκη των 6 ταιριάζει διότι εκεί οι άνθρωποι δρόυσαν χωρίς λογική (Χάσανε περιουσίες, συγγενείς και θέλανε εκδίκηση), το σύνταγμα γέμισε με αριστερούς, αδικημένους, διαδειλωσεις που απαιτούσανε θάνατο των κάποιων στρατιωτικών και πολιτικων ηγετών. Η δίκη έγινε και παρά τις αντιρρήσεις ηγετών άλλων χωρών 6 άνθρωποι εκτελέστηκαν για να ικανοποιηθεί το λαικό φρόνημα. Ο ίδιος ο Βενιζέλος παραδέχθηκε μετά από χρόνια ότι η δίκη ήταν άδικη και επέτρεψε να γίνει μνημόσυνο στην μνήμη τους.

Για το περιστατικό δε φταίει ο Πακιστανός (ο άνθρωπος με αυτά που έχει περάσει συμπεριφέρεται σαν ζωο, χωρίς λογική και με ψυχικές διαταραχές) αλλά αυτοί που τους βάλανε μέσα......

ο τύπος δούλευε ως κηπουρός με μαύρα λεφτά ως παράνομος μετανάστατης (ο ξενοδόχος δε φέρει καμία ευθύνη; )

Ωραία ας πούμε ότι έφταιγε αυτός ας τον σκοτώσουμε θα αλλάξει τπτ ..... υπάρχουν άλλοι τόσοι μέσα στην Ελλάδα.. που κάνουν τα ίδια...

Φόκο σαν να μην τα ξέρεις και πολύ καλά. Δεν ήταν 6, αλλά 8 τα άτομα της δίκης. ;) Και πάλι δεν καταλαβαίνω που κολλάει. Θεωρώ ανούσιο να ασχοληθώ περαιτέρω με το ατυχές παράδειγμα που έφερες.

Ξέρεις τι λέω ε; Να χώσουμε μέσα τον εργοδότη του. Ε; Πως το κόβεις; Εμένα αρκετά δίκαιο μου φαίνεται.

Πες μου ότι τρολλάρεις όπως παλιά. Μόνο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Η δίκη των 6 ταιριάζει διότι εκεί οι άνθρωποι δρόυσαν χωρίς λογική (Χάσανε περιουσίες, συγγενείς και θέλανε εκδίκηση), το σύνταγμα γέμισε με αριστερούς, αδικημένους, διαδειλωσεις που απαιτούσανε θάνατο των κάποιων στρατιωτικών και πολιτικων ηγετών. Η δίκη έγινε και παρά τις αντιρρήσεις ηγετών άλλων χωρών 6 άνθρωποι εκτελέστηκαν για να ικανοποιηθεί το λαικό φρόνημα. Ο ίδιος ο Βενιζέλος παραδέχθηκε μετά από χρόνια ότι η δίκη ήταν άδικη και επέτρεψε να γίνει μνημόσυνο στην μνήμη τους.

Για το περιστατικό δε φταίει ο Πακιστανός (ο άνθρωπος με αυτά που έχει περάσει συμπεριφέρεται σαν ζωο, χωρίς λογική και με ψυχικές διαταραχές) αλλά αυτοί που τους βάλανε μέσα...... αυτοί που τους δίνουνε παράνομες δουλειές..........


ο τύπος δούλευε ως κηπουρός με μαύρα λεφτά ως παράνομος μετανάστατης (ο ξενοδόχος δε φέρει καμία ευθύνη; )

Ωραία ας πούμε ότι έφταιγε αυτός ας τον σκοτώσουμε θα αλλάξει τπτ ;.... υ

πάρχουν άλλοι τόσοι μέσα στην Ελλάδα.. που κάνουν τα ίδια...

Αυτο με τη δικη ως παραδειγμα μου φαινεται τελειως ακυρο.....φυσικα και φταινε αυτοι που τους βαλανε μεσα.....αλλα αυτοι που εγκληματουν φταινε περισσοτερο....μπορει να μεγαλωσε χωρις παιδεια κτλ κτλ. αλλα ειναι παρανομος και "εγκληματιας" και μονο απο τη στιγμη που μπηκε λαθραια στη χωρα μου......στις αλλες χωρες οι λαθραιοι μεταναστες δεν βλεπουν ξανα το φως του ηλιου...εδω τους επιδοτουνε κιολας...δεν συμφωνω στα τοσο αυστηρα μετρα που μπορει και να τους τουφεκισουνε μολις τους δουνε να περνανε τα συνορα......αλλα οχι και να προσπαθω να δικαιολογησω ενα κτηνος προωθωντας την "αριστερη" μου φιλανθρωπικοτητα......

ΥΓ:Σαφως και η ΧΑ ειναι "κολλημενη".....τετοιου ειδους εγκληματιες πρεπει να καταδικαζονται για την πραξη τους και μονο , κι οχι να προσμετραται και η εθνικοτητα τους στο βαθμο του εγκληματος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φόκο σαν να μην τα ξέρεις και πολύ καλά. Δεν ήταν 6, αλλά 8 τα άτομα της δίκης. ;) Και πάλι δεν καταλαβαίνω που κολλάει. Θεωρώ ανούσιο να ασχοληθώ περαιτέρω με το ατυχές παράδειγμα που έφερες.

Ξέρεις τι λέω ε; Να χώσουμε μέσα τον εργοδότη του. Ε; Πως το κόβεις; Εμένα αρκετά δίκαιο μου φαίνεται.

Δικάστηκαν 8 αλλά 6 στην εσχάτη των ποινών και οι άλλοι 2 ισόβια

επίσης κάποιο καιρό αργότερα δικάστηκε και ο πρίγκιππας για τις ίδιες κατηγορίες (συνεπώς ήταν 9) ο οποίος απλά εξορίστηκε από την χώρα (οχι δικαιη αντιμετώπιση)

Φυσικα δε τρολάρω (ποτέ δε τρόλαρα)
Όσο αυτό που είπες για τον εργοδότη πάλι δε με κατάλαβες

Δε θεωρώ σωστό να χώσουμε τον εργοδότη μεσα γιατί πάλι δε θα αλλάξει τίποτα (δεν είναι ο μόνο που διαλέγει φτηνά εργατικά χέρια για την επιχειρηση του) αλλά πρέπει να αλλάξει γενικά η πολιτική της χώρας ώστε ο κάθε άνθρωπος να δουλεύει νομιμα και να μην κρύβεται.

Το καλύτερο είναι να αλλάξει η πολιτική γενικά για τους μεταναστάτες ώστε να δεχτούμε όσους αντέχουμε και να ζούνε σαν ανθρωποι όχι κυνηγημένοι.

Φυσικά δε τρολάρω ποτέ δε τρόλαρα (δεν έβγαλα αθώο τον δράστη απλά δε τον καταδίκασα)

Λίγους μήνες πριν κάποιοι κατηγορούσανε τις οροθετικές κοπέλες :D (στην αρχή είχε πλάκα επειδή για 2 μέρες κατηγορούσαν μόνο μία) μετά εμφανίστηκαν και άλλες.....
Η λύση λοιπόν για τους τηλεθεατές κριτικούς ήταν θάνατος στην κοπέλα στην αρχή μάλιστα και στο ισκοολ εδώ οι περισσότεροι την κατηγορούσανε (μονο εγώ) την υπερασπιζόμουνα και ήμουν πάλι το τρολ.

Αυτός που φταίει είναι αυτός που άνοιξε τα σύνορα της χωρας και δυστυχώς αντί να τιμωρηθεί κάποιοι κάποια χρόνια μετά τον κανατο πρωθυπουργό (φυσιά δε φέρει αυτός μόνο ευθύνση αλλά γενικά όλη αυτή η πολιτική που οδήγησε στο φαινόμενο αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Θα το ξαναπώ ........
Μην κρίνετε ανθρώπους πριν καταδικαστούν ακόμα και αν ομολογήσουν. Αν το κάνετε αυτό είστε πολύ χειρότεροι από αυτον που έκανε την κακή πράξη......
Δεν νομίζω ότι τον κατακρίνουμε άδικα, έχουν βγει ήδη ιατρικά αποτελέσματα, βέβαια μπορώ να γίνω ακόμη πιο καχύποπτη και να σκεφτώ ότι απλά "έκαψαν" άδικα τον αλλοδαπό για να κουκουλώσουν το θέμα, αλλά και πάλι, δυσκολεύομαι πολύ να το κάνω.
_______________________________________
Απευθύνομαι σε όλους
Οι άνθρωποι που είναι θύματα των καταστάσεων είναι συναισθηματικά φορτισμένοι οπότε δε μπορούν να δράουν λογικά (αν τύχαινε σε μένα αυτό δε θα δρούσα λογικά και ίσως έκανα πράγματα που χρόνια μετά θα μετάνιωνα). Όλοι οι άλλοι (Δηλαδή εσείς) όμως κρίνουνε με βάση δημοσιογραφικά δημοσιεύματα και αυτό το θεωρώ λάθος (οι δημοσιογράφοι δεν είναι δικαστές). Ο άνθρωπος θα καταδικαστεί για την πράξη του.

Αν δεν σας αρέσει και θέλετε να τον σκοτώσετε ψηφίστε χρυση αυγή....τι να πω

Απλά να θυμίσω την δίκη των 6 η οποία ήταν επακόλουθο της Μικρασιατικής Καταστροφής.

6 άνθρωποι την πλήρωσαν ......

Εγώ που είμαι παθούσα μπορώ να μιλήσω; :redface:
Όχι δεν με βίασαν, ούτε με χτύπησαν, ούτε με έστειλαν στην εντατική απλά μου άρπαξαν τη τσάντα, και όχι μια φορά, άλλα δύο, την δεύτερη μου έβγαλαν και σουγιά και όλα αυτά στη γειτονιά μου,τη μια στο στενάκι της καφετέριας που συχνάζω, και την άλλη στο στενάκι του σπιτιού μου.
Να σου πω κάτι; Κουράστηκα να μη μπορώ να κυκλοφορώ όταν βραδιάζει, να πρέπει να βάζω το πατέρα μου να έρχεται να με πάρει θαρρείς και είναι ο μπράβος μου, να κρύβω κινητά, να μη κουβαλάω πολλά λεφτά πάνω μου, να τρελαίνομαι στη σκέψη ότι πρέπει να το περάσω πάλι όλο αυτό, να χτυπάει η καρδιά μου, να πηγαίνω μέχρι το Θεό και να ξαναγυρίζω, να σέρνω το κουβάρι μου στην αστυνομία να κάνω καταγγελία ΜΠΆΣ και τους πιάσουνε,να να να να
Δεν σου λέω ότι οι Έλληνες δεν τα κάνουν αυτά, όμως οι αλλοδαποί έτσι έχουν μάθει να ζούνε, ότι αρπάξει ο κώλος τους, δεν έχουν μεγαλώσει σε πολιτισμό, ζούνε σαν ζώα (και ρίξτε όσες αρνητικές θέλετε)
Ίσως επειδή δεν είσαι γυναίκα δεν μπορείς να καταλάβεις, εγώ σου μιλάω απλά ως ένα υποψήφιο θύμα του κάθε αλήτη βιαστή/φονιά/κλέφτη, αλλοδαπού και μη.
Ανακοίνωση της Χρυσής Αυγής για αυτό το γεγονός




Κλασσικός ρατσισμός. Αντι να κάτσουν να καταδικάσουν τέτοια εγκλήματα από κάθε άνθρωπο, κάθονται και τσακώνονται πάλι με τους λαθρομετανάστες.

Η δίκη των 6 ταιριάζει διότι εκεί οι άνθρωποι δρόυσαν χωρίς λογική (Χάσανε περιουσίες, συγγενείς και θέλανε εκδίκηση), το σύνταγμα γέμισε με αριστερούς, αδικημένους, διαδειλωσεις που απαιτούσανε θάνατο των κάποιων στρατιωτικών και πολιτικων ηγετών. Η δίκη έγινε και παρά τις αντιρρήσεις ηγετών άλλων χωρών 6 άνθρωποι εκτελέστηκαν για να ικανοποιηθεί το λαικό φρόνημα. Ο ίδιος ο Βενιζέλος παραδέχθηκε μετά από χρόνια ότι η δίκη ήταν άδικη και επέτρεψε να γίνει μνημόσυνο στην μνήμη τους.

Για το περιστατικό δε φταίει ο Πακιστανός (ο άνθρωπος με αυτά που έχει περάσει συμπεριφέρεται σαν ζωο, χωρίς λογική και με ψυχικές διαταραχές) αλλά αυτοί που τους βάλανε μέσα......

ο τύπος δούλευε ως κηπουρός με μαύρα λεφτά ως παράνομος μετανάστατης (ο ξενοδόχος δε φέρει καμία ευθύνη; )

Ωραία ας πούμε ότι έφταιγε αυτός ας τον σκοτώσουμε θα αλλάξει τπτ ..... υπάρχουν άλλοι τόσοι μέσα στην Ελλάδα.. που κάνουν τα ίδια...

Φέρεται σαν ζώο αχαμ. Τότε να μην το βάλουν στη φυλακή, αλλά σε ζούγκλα μαζί με τον Ταρζαν και τους γορίλες.
Τα αθώα κοριτσάκια δε το φταίνε σε τίποτα, το έχεις καταλάβει ότι καταστράφηκε η ζωή της έτσι; ότι ακόμη και τώρα που μιλάμε μπορεί να πεθάνει; Πως και να επιζήσει αυτό θα την στιγματίσει για πάντα;

Ο ξενοδόχος τη μόνη ευθύνη που φέρει είναι πως είχε για υπάλληλο παράνομο μετανάστη,από εκεί και πέρα δε μπορούν να του φορτώσουν άλλη κατηγορία, ο οποιοσδήποτε μπορεί να σκοτώσει/βιάσει, τι θα γίνει, θα την πληρώσει το αφεντικό; απλά δε νομίζω ότι θα είναι κάτι βαρύ, ο μπατζανάκης του ξαδέρφου της γυναίκας του στανταρ θα έχει κάποιο γνωστό να κουκουλώσει τη κατάσταση.:whistle:

Όσο για τους άλλους τόσους που αναφέρεις, αυτό ακριβώς είναι το θέμα, ότι κάτι πρέπει επιτέλους να γίνει με αυτούς!
Τι περίεργο πάντως που μετά από αυτό ξεχύθηκαν στους δρόμους της Αθήνας και του Έβρου οι κλούβες και μάζεψαν κάθε πακιστανό που έβρισκαν...μπράβο προβοκάτορες της ξεφτίλας, αποπροσανατολίσατε το κοσμάκη και αντί να ασχοληθεί με το γεγονός θα σας δοξάσει που καθαρίζεται τους δρόμους από τους αλλοδαπούς...ΝΟΎΜΕΡΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D Δε μπορώ να συνεχίσω άλλο νύσταξα τι να πω!!!! :D
Πάρτε ένα τουφέκι και σκοτώστε όσους παρανομούν όσο συνεχίζεται αυτή η πολιτική αυτά τα φαινόμενα δε θα πάψουν να υπάρχουν στην Ελλάδα ακόμα και αν σκοτώνονται όλοι όσι τα κάνουν αυτά.

Εγώ αυτό είπα αν αυτό το θεωρείται τρολινκ τότε οκ σεβαστό... απλά την γνώμη μου λέω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
:D Δε μπορώ να συνεχίσω άλλο νύσταξα τι να πω!!!! :D
Πάρτε ένα τουφέκι και σκοτώστε όσους παρανομούν όσο συνεχίζεται αυτή η πολιτική αυτά τα φαινόμενα δε θα πάψουν να υπάρχουν στην Ελλάδα ακόμα και αν σκοτώνονται όλοι όσι τα κάνουν αυτά.

Εγώ αυτό είπα αν αυτό το θεωρείται τρολινκ τότε οκ σεβαστό... απλά την γνώμη μου λέω

Δεν είναι ότι τρολλάρεις με αυτά που λες, τρολλάρεις με το να δημιουργήσεις μια κατάσταση που ουσιαστικά δεν υπάρχει.
Προσωπικά δεν θέλω να πάρω το ντουφέκι μου και να ξεχυθώ στους δρόμους, δεν είναι δική μου αρμοδιότητα αυτή,
το μόνο που ζητάω είναι προστασία ως μόνιμη Ελληνίδα πολίτης, έχω το δικαίωμα αυτό ή προηγούνται οι αλλοδαποί λόγο ψυχικής αναπηρίας; Αν ο τρόπος για να βγω έξω χωρίς να φοβάμαι είναι το να φύγουν ε, ναι λοιπόν να φύγουν στη χώρα τους να πάρουν μαζί και το Σαμαρά που τους άνοιξε τα σύνορα και να βιάζουν/κλέβουν/ξυλοφορτώνουν αυτόν, όχι εμένα, και όχι στη χώρα μου αλλά στη δική τους, τώρα αν πάλι είναι χτυπημένοι από την άπονη ζωή που τους πέταξε στου δρόμου την άκρη και αποτρελάθηκαν, ε ας λάβουν σχετικά μέτρα.

Και πίστεψε με fockos δεν φταίει μόνο η πολιτική, φταίει το ότι "νυστάζουμε" με αυτά τα θέματα και κλείνουμε τα μάτια,αυτό είναι το πιο θλιβερό από όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Κάπου το διάβασα νωρίτερα(βαριέμαι να το ξαναβρώ), στην ομολογία του ο τυπάς είπε πως πήγε να τις κλέψει αρχικά το κινητό και όταν αυτή άρχισε να φωνάζει της χτύπησε το κεφάλι στα βράχια και η κοπέλα έπεσε αναίσθητη. Και προφανώς μετά σκέφτηκε με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια...

Για μια στιγμή θα γέλαγα...με το τρπο που το είπες,αλλα σκέφτηκα την κοπέλα...διοτι εχω στεναχωρεεί πάρα πολυ ε το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Να μας πεις "ρατσιστρια", οταν αυτα γινονται απο Ελληνες κυριως γερους στην επαρχια και παντα το θεμα κουκουλωνεται απο την κοινωνια και τα παιδια πρεπει να το βουλωνουν για ολοκληρη τους τη ζωη, να υποθεσω σημαινει οτι εισαι ρατσιστρια απεναντι και σε ολους τους επαρχιωτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Nα θυμησουμε πως, περσι τετοιο καιρο, δυο μοσχαρια εθνικοτητας που δεν θελουμε να αποκαλυψουμε,
ποτισαν μεχρι θανατου με αλκοολ μια 15χρονη στην Κρητη, και ασελγησαν πανω της τη στιγμή που εκεινη πρεπει
να ειχε περασει το σταδιο
οπου εισαι περισσοτερο νεκρός παρά ζωντανός.

Μα αυτο δε μετράει ως έγκλημα, φιλε μου γιοσχ.
Ο ανδρας Ελλην εχει δικαιωμα να φερεται οπως γουστάρει.

Με τους πακιδες ξεκινά η φρικη, ο βιασμός, ο φονος....
Σωστα φιλε μου Τζορτζίας;

Ρε παιδιά, γιατί δεν βγαίνουμε να κάψουμε όλη την Ελλάδα,να κάνουμε πορείες και συγκεντρώσεις που ένα 15χρονο κορίτσι βιάστηκε και χαροπαλεύει για την ζωή του όπως το 2008 με την δολοφονία του 16χρονου Γρηγορόπουλου από αστυνομικό; Α, το ξέχασα ο Γρηγορόπουλος δολοφονήθηκε από ''μπάτσους'' και σύμφωνα με τους νεοεπαναστάτες όλοι οι μπάτσοι είναι γουρούνια και δολοφόνοι. Επίσης εγκληματίες, ναζιστές και κακοί άνθρωποι. 60.000 αστυνομικοί έχουν γεννηθεί με το dna του ''κακού'' ενώ η κοπέλα βιάστηκε και κακοποιήθηκε μέχρι θανάτου από ένα ''κακόμοιρο'' ,''φτωχό'' οικονομικό μετανάστη που η ζωή τον ανάγκασε να κάνει business στην Ελλάδα κλέβοντας ένα κινητό και να ρίξει κι ένα γρήγορο πήδημα επειδή η κοπέλα δεν τον λυπήθηκε να του το χαρίσει και μιας και δεν είχε φέρει και το χαρέμι του από το Πακιστάν και είχε ορμές το παλικάρι. Και όλοι οι ΛΑΘΡΟμετανάστες δεν είναι ίδιοι, δεν μπορούμε να τους τσουβαλιάζουμε όλους, με εξαίρεση μόνο τους ''μπάτσους'', τους παπάδες, τα αφεντικά και σε όσους Έλληνες επιτίθενται σε κάποιον λαθρομετανάστη, τότε μόνο είναι υποχρεωτικό το τσουβάλιασμα και η συλλογική ευθύνη όπου όλοι αυθαιρέτως είναι εγκληματίες, ρατσιστές, φασίστες και κακοί άνθρωποι. Γιατί φυσικά αν κάποιος χρυσαυγίτης μαχαιρώσει Πακιστανό, στιγματίζουμε ως ναζιστή όλον τον ελληνικό λαό, ιδίως δε αν δεν είναι ένθερμος υποστηρικτής της ιδέας να πολλαπλασιαστούν τα 3-4 εκατομμύρια των λαθραίων στην χώρα τούτη.

Αυτή η περίπτωση του κοριτσιού είναι η νούμερο 33 για φέτος από λαθρομετανάστες παντώς τύπου.Το ρεπερτόριο της πολυπολιτισμικότητας έχει πλέον βασανισμούς ηλικιωμένων μετά δολοφονίας τους για κλοπή 300 ευρώ, ληστείες με καλάσνικοφ στο κέντρο της Αθήνας, επιθέσεις Ρομά μεταξύ καταυλισμών και σε ανυποψίαστους θαμώνες καταστημάτων (αν συλλάβεις τσιγγάνο να κλέβει, ξεσπάει πόλεμος) και μετά χαράς σας ανακοινώνουμε πως έχουμε βιασμό 15χρονών κοριτσιών για ένα κινητό τηλέφωνο. Φυσικά, δε χρειάζεται να αναφερθώ στο λαθρεμπόριο τσαντών μπροστά στην Ερμού και Πανεπιστημίου, ναρκωτικά, πορνεία στο κέντρο της Αθήνα γιατί ήδη γίνομαι ρατσιστής και γραφικός.

Το πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης το έχουμε εκλάβει λάθος.Το πρόβλημα δεν είναι πως έρχονται όρδες κατατρεγμένων και μαθημένων σε πιο βάναυσα ήθη (όπως πχ άμα δεν σου κάτσει η γυναίκα το βράδυ, την λιθοβολείς μέχρι θανάτου) ανθρώπων από όλα τα βομβαρδισμένα κράτη των ΗΠΑ και τα πρώην σοβιετικά. Το πρόβλημα είναι πως υπάρχουμε. Αν τους αδειάσουμε την γωνιά, τότε δε θα υπάρχει και πρόβλημα. Και φυσικά φταίμε εμείς άμα δεν μπορεί να γίνει ενσωμάτωση τους στην κοινωνία ετούτη. Κι επειδή υπάρχουν μερικές χιλιάδες λαμόγια Ελληνάρες (οκ, ίσως είπα μικρό αριθμό), είμαστε υποχρεωμένοι να δεχτούμε και μερικά εκατομμύρια ανθρώπους με ζωώδη ένστικτα, για τιμωρία.

Από την μια λοιπόν έχεις αυτούς που υποστηρίζουν ότι είναι ντροπή και αίσχος αυτά τα ταλαιπωρημένα απο τον ιμπεριαλισμό αδέρφια μας που τυγχάνει να είναι και λαμπεροί φάροι του πολιτισμού παγκόσμια να είναι ΤΟΣΟ λίγοι στην χώρα μας, από την άλλη έχεις τους δήθεν δεξιούς που βγάζουν πρωθυπουργό τον πρώτο που άνοιξε τα σύνορα πιο διάπλατα κι από το αιδοίο της Τζούλιας και τα λοιπών χρωμάτων κομματόσκυλα που πίστεψαν ότι τα μαντριά τους θα αφήσουν τα λεφτά της ΕΕ για κάθε λαθραίο κεφάλι να παν χαμένα (γιατί τα υπόλοιπα που τρώνε δεν τους φτάνουν). Εκρηκτικό μίγμα...

Όποιος διακρίνει ρατσισμό στο post αυτό και ενοχλείται, μην μου αρχίσει τις εύχες "Μακάρι να μην τα φέρει η ζωή να πας κι εσύ μετανάστης σε άλλη χώρα". Δεν θέλω να βρεθώ πάλι στην ίδια χώρα με αυτούς που ενθαρρύνουν την "πολυπολιτισμικότητα από Ασία μεριά" και παρά το ότι είναι τόσο ένθερμοι υποστηρικτές της ιδέας, ζουν σε άλλες χώρες (ή στην πολύπαθη Εκάλη) λέγοντας πόσο θλίβονται για τον ρατσισμό της γενέτειράς τους προς τους ανθρώπους αυτούς.

Να απαντήσω όμως στο ακλόνητο και καλά επιχείρημα του Rempeske. Ναι, Έλληνες ήταν και σίγουρα δεν ήταν οι τελευταίοι. Οι βιασμοί και τα εγκλήματα δεν θα πάψουν ποτέ. Είναι στην ανθρώπινη φύση και πάντα θα υπάρχει μια πολύ χαμηλή πιθανότητα να συμβούν. Δυστυχώς όμως για τις φιλάνθρωπες διαθέσεις σου, οι βιασμοί και τα εγκλήματα για τους ανθρώπους από τις χώρες αυτές, ιδίως αν βρίσκονται παράνομα εδώ, είναι τρόπος ζωής και επιβίωσης, για να μην πω "πολιτισμός" σε μερικές άλλες χώρες. Κάτι το οποίο εκτινάσσει τις πιθανότητες να συμβούν στα ύψη. Δυσνόητο, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Με ένα δικό μου κριτήριο. :confused: Δεν είμαι υποχρεωμένη να αναλύσω όλες μου τις σκέψεις σε έναν άγνωστο.
Το σίγουρο είναι ότι όταν βλέπω λαθρομετανάστη αλλάζω διάθεση, θέση στο λεωφορείο, δρόμο κτλ κτλ. Ξέρω ότι όλα αυτά είναι ρατσιστικά, αφού έχω προκατάληψη για αυτά τα θέματα χωρίς κάποιον ουσιαστικό λόγο και αν θες να το πάμε παρά πέρα ΝΑΙ σε μερικά θέματα τους θεωρώ κατώτερους.
Υπάρχουν Πακιστανοί που έχουν τα μαγαζάκια τους στο κέντρο της Αθήνας/Θεσσαλονίκης, πουλάνε τα εμπορεύματά τους και δεν ενοχλούν κανέναν. Υπάρχουν από την άλλη διάφορα πεινασμένα ζώα, που ήρθαν στερημένοι από την χώρα τους και ξεσπάνε σε ανυπεράσπιστα κορμιά.
Ο βιασμός δεν είναι ζωτικής σημασίας. Αν δεν χώσεις το πουλί σου κάπου δεν θα πεθάνεις από την αφαγιά.

Βεβαίως και δεν είσαι υποχρεωμένη να μου αναλύσεις τις σκλεψεις σου!
Αλλά από αυτά που λες, ("έχω προκατάληψη για αυτά τα θέματα χωρίς κάποιον ουσιαστικό λόγο") δεν σου περνάει από το μυαλό ότι πρόκειται για ξενοφοβία;;;

Και επίσης, και εμείς πεινασμένα ζώα και στερημένοι υπάρξαμε πριν μερικές δεκαείες. Συγκεκριμένα μας λέγανε "βρωμοέλληνες", το 1929-1930 στην Αμερική, για αυτό: https://www.iospress.gr/ios1999/ios19991128table1.htm

Υ.Γ: Πρώτη θέση στους βιασμούς, οι έλληνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Να μας πεις "ρατσιστρια", οταν αυτα γινονται απο Ελληνες κυριως γερους στην επαρχια και παντα το θεμα κουκουλωνεται απο την κοινωνια και τα παιδια πρεπει να το βουλωνουν για ολοκληρη τους τη ζωη, να υποθεσω σημαινει οτι εισαι ρατσιστρια απεναντι και σε ολους τους επαρχιωτες?
Πρώτον με λένε Θάλεια. Σπάνια γυρίζω το κεφάλι σε χαρακτηρισμούς, σε ψιτ, σε υποκοριστικά. Ας κάνω μία εξαίρεση, για την ώρα.
Κοίταξε να δεις. Έχω μία θέση η οποία μου επιτρέπει να γνωρίζω κάτι παραπάνω για τους βιασμούς στην Ελλάδα. Συνεχίζω και λέω ότι δεν θέλω να επεκταθώ περαιτέρω γιατί βρισκόμαστε σε φόρουμ.
Ναι αυτό για τους παππούδες θα συμφωνήσω, οκ, και;(Πάντως δεν το βουλώνουν, να είσαι σίγουρος γι'αυτό) Κάποια πράγματα πάνε ποσοστιαία νομίζω. Ας πούμε στους βιασμούς είναι γύρω στο 45% οι αλλοδαποί και 55% οι Έλληνες (στην Ελλάδα πάντα). Τα ποσοστά αλλάζουν βέβαια κάθε μέρα.
Ένα παράδειγμα τώρα. Πες ότι συλλαμβάνουν 100 άτομα για βιασμό. Οι 50 είναι λαθρομετανάστες και οι 50 είναι Έλληνες. Οι λαθρομετανάστες είναι 500000 και οι Έλληνες κοντά στα 10εκατ. Βγάλε το συμπέρασμα.
Το ότι όλα τα αρσενικά του φόρουμ το παίζετε άνετοι κτλ, ενώ τα θηλυκά φοβόμαστε να κινηθούμε ίσως να σημαίνει και κάτι.
Βεβαίως και δεν είσαι υποχρεωμένη να μου αναλύσεις τις σκλεψεις σου!
Αλλά από αυτά που λες, ("έχω προκατάληψη για αυτά τα θέματα χωρίς κάποιον ουσιαστικό λόγο") δεν σου περνάει από το μυαλό ότι πρόκειται για ξενοφοβία;;;

Και επίσης, και εμείς πεινασμένα ζώα και στερημένοι υπάρξαμε πριν μερικές δεκαείες. Συγκεκριμένα μας λέγανε "βρωμοέλληνες", το 1929-1930 στην Αμερική, για αυτό: https://www.iospress.gr/ios1999/ios19991128table1.htm

Υ.Γ: Πρώτη θέση στους βιασμούς, οι έλληνες...
Δεν έχω θέμα με τους νόμιμους μετανάστες. Το ξεκαθάρισα.

Γνωρίζω καλά τι έκαναν οι Έλληνες (και btw καλός ο πίνακας που δείχνεις) και ναι έπρεπε να τους απελάσουν, να τους χώσουν μέσα, να τους γδάρουν και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Είστε άνδρες και δεν ξέρετε τι σημαίνει ένας βιασμός. Σας δικαιολογώ εν μέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top