• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τριχόπτωση

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Είμαι 15 ετών και εδώ και 3 μήνες όταν λούζομαι παρατηρώ μερικές τρίχες να προσγειώνονται στα χέρια μου πριν ακόμα ξεβγάλω τα μαλλιά μου!!

Τι μπορεί να συμβαίνει;Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Γενικά,τι γίνεται με την τριχόπτωση σε τέτοια ηλικία;; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι δεν πας σε γιατρο να σου πει καλυτερα? Μπορει να ναι της εποχης, μπορει ναναι επειδη αλλαζει ο οργανισμος σου χιλια δυο.
Αν δε σου πεφτουν τα φρυδια, δεν εχεις λογο να φοβασαι, γιατι με το πεσιμο των φρυδιων υπαρχει προβλημα. Γενικα ειναι κατι που διορθωνεται, μην πανικοβαλλεσαι, δες γιατρο ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παντα το ειχα αυτο, και οχι μονο στο λουσιμο, γενικα πευτουν πολλες τριχες.
Και γενικοτερα ειναι φυσικο να σου πευτουν τριχες. Ηλικιακα μαλιστα, νομιζω πως σιγα-σιγα μπαινεις στο πρωτο κυμα επιθεσεις απο ανδρογενετικη αλωπεκια, οποτε ισως να φταιει και αυτο. (ξερω, χαλια νεα σου εφερα...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι... Είναι και λίγο της εποχής...και εγώ ας πούμε πάντα τον Σεπτέμβριο μαδάω σαν μη πω τι. :mad: Λίγο οι ορμόνες, λίγο το ένα, λίγο το άλλο...:/: Αν δηλαδή βλέπεις ότι ο αριθμός των τριχών είναι νορμαλ δεν παίζει ανησυχία...προσωπική γνώμη μου πάντα. Αλλά και οι εξετασούλες δεν κάνουν κακό αν πάρεις την απόφαση και κάνεις. :)

Ίσως και σε ένα φαρμακείο να πας για κάποιο σαμπουάν, ή απευθείας (φαντάζομαι:worry:) σε δερματολόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Aραιωνεις?? Αλλο το μαδας λιγο και αλλο το αραιωνουν τα μαλλια σου εμφανως!!
Αν βλεπεις καποιο "κενο" καλυτερα να πας σε ενα δερματολογο, δεν εχεις να χασεις και τιποτα!!
Παντως είναι και της εποχής!!

Μηπως εχεις και καμια κληρονομηκοτητα σε καραφλιτσα??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Aραιωνεις?? Αλλο το μαδας λιγο και αλλο το αραιωνουν τα μαλλια σου εμφανως!!
Αν βλεπεις καποιο "κενο" καλυτερα να πας σε ενα δερματολογο, δεν εχεις να χασεις και τιποτα!!
Παντως είναι και της εποχής!!

Μηπως εχεις και καμια κληρονομηκοτητα σε καραφλιτσα??:P

Η αλήθεια είναι ότι ναι,είναι και κληρονομικό.Ο αδερφός μου έχει πρόβλημα τριχόπτωσης που τώρα είναι 20 και πριν μερικούς μήνες είχε κάνει εμφύτευση διότι είχε κενά στο μαλλί του(εκεί στην κορφή πιο πολύ).
Εγώ που βλέπω το δικό μου μαλλί,δεν έχει πουθενά κενά.Μόλις τελειώνω το λούσιμο βλέπω κενά τα οποία καλύπτονται μόλις χτενιστώ.Αλλά χθες το βράδυ μου έφυγαν καμιά 10αρια τρίχες σε ένα λούσιμο και σοκαρίστηκα :knife:
Εάν κάθε φορά που λούζομαι φεύγουν έτσι οι τρίχες,δεν με βλέπω καλά σε κάνα-2 χρόνια :worry:
Ίσως κοιτάξω γιατρό..το πρόβλημα εμφανίστηκε για πρώτη φορά τον περασμένο Ιούνιο και από τότε,άλλοτε πιο λίγο,άλλοτε πιο πολύ,στα λουσίματα έφευγαν τρίχες,όχι τόσες όμως όσο χθες!!
Εδώ να πω ότι είχα πήξει στην πυτιρίδα!!
Δεν ξέρω αν έφταιγε το καλοκαίρι ή μήπως εγώ δεν λούζομαι καλά,αλλά ήμουν γεμάτος από πυτιρίδα,το οποίο υποψιάζομαι ότι τα προκαλεί όλα..Παρ'όλα αυτά,εδώ και λίγο καιρό λούζομαι και με αντιπυτιριδικό,αλλά η τριχόπτωση παραμένει :/:

Α και κάτι που δεν κατάλαβα!!
Πιο πάνω μου είπατε για ''μάδημα'' και κενά στο μαλλί.Ποια είναι η διαφορά τους;Μακροπρόθεσμα το μάδημα δεν θα προκαλέσει και τα ''κενά'' που λέμε; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ολοι μαδάμε κατα καιρούς... γι αυτο και το αναφεραμε. Ειναι αναλόγως την εποχή, τις ορμόνες κ.α
Αν εχεις κληρονομικότητα οπως λες καλύτερα να το προλάβεις. Πήγαινε στον δερματολόγο να σου δώσει ειδικά σαμπουάν και κατα της τριχόπτωσης αλλα και κατα της πιτιρίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Μπορείς να διαβάσεις και τα δύο παρακάτω θέματα:
Αραίωση μαλλιών
Έχω τριχόπτωση;

Η δερματολόγος πιθανότατα θα σου γράψει συμπλήρωμα διατροφής (με θρεπτικά συστατικά που ευνοούν τα μαλλιά), ειδικό σαμπουάν και κανά σπρέυ με minoxidil (Axelan ή Regain) - αν όντως έχεις τριχόπτωση λόγω ανδρογεννετικής αλωπεκίας

Κι εγώ έχω τριχόπτωση αλλά τον τελευταίο χρόνο έχει σταθεροποιηθεί παρόλο που έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ αυτά που μου σύστησε η δερματολόγος μου.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.

Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους πέφτουν τα μαλλιά. Η φαλάκρα εμφανίζεται όταν ο ρυθμός πτώσης των μαλλιών υπερβαίνει το ρυθμό με τον οποίο μεγαλώνουν ξανά. Ανάλογο πρόβλημα συμβαίνει επίσης όταν τα νέα μαλλιά που φυτρώνουν ξανά, είναι πιο λεπτά από αυτά που έπεσαν ή όταν τα μαλλιά πέφτουν ομαδικά από μια συγκεκριμένη περιοχή.


1 ) Το πιο σημαντικο στο θεμα των μαλλιων ειναι η κληρονομικοτητα..... αυτο σε βαραινει.....
Υπαρχει θεμα κληρονομικοτητας απο οσο εχεις αναφερει...

Η ανδρικού τύπου αλωπεκία, έχει παρατηρηθεί ακόμη και σε έφηβους 15 ετών. Εάν υπάρχει οικογενειακό ιστορικό με ένα από τους γονείς να έχει χάσει τα μαλλιά νωρίς στη ζωή του, οι πιθανότητες ενός παιδιού να παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα είναι περισσότερες.

2) Οντως σου πεφτουν αυτο το διαστημα πιο πολλα μαλλια? Λογικα αυτο εχεις παρατηρησει απο οσα λες...


Η ξαφνική μαζική απώλεια μαλλιών απαιτεί διαγνωστική διερεύνηση. Η γνώμη του γιατρού είναι απαραίτητη για τις περιπτώσεις αυτές διότι μπορεί να απαιτείται εξειδικευμένη αντιμετώπιση. Συνήθως το πρόβλημα είναι παροδικό.

2) Παιρνεις καποια φαρμακευτικη αγωγη? Εχεις κακη διατροφη? Ιατρικο ιστορικο σου..υπαρχει καποια παθηση?.
Μεταξύ των λόγων που προκαλούν πτώσεις μαλλιών που κάποτε μπορεί να είναι σημαντικές, περιλαμβάνονται ασθένειες (διαβήτης, παθήσεις θυρεοειδούς αδένα, ερυθηματώδης λύκος, αυτοάνοσες ασθένειες, μολύνσεις του τριχωτού της κεφαλής), ο ψηλός πυρετός, ο υποσιτισμός, η υπερβολική απώλεια ή πρόσληψη σωματικού βάρους και η χρήση ναρκωτικών. Η κατάλληλη ιατρική αντιμετώπιση, επιτρέπει την αποκατάσταση των μαλλιών όπως ήταν πρωτύτερα.
Φάρμακα που έχουν μεταξύ των παρενεργειών τους και πιθανή πτώση μαλλιών είναι τα αντικαταθλιπτικά, τα αντιυπερτασικά, τα αντισυλληπτικά (σε γυναίκες), αυτά που χρησιμοποιούνται για την αρθρίτιδα, την ποδάγρα και τις καρδιοπάθειες.


4 ) Εχεις αλλαξει καποια συνηθεια σου το τελευταιο καιρο? σαμπουαν? προσεχεις να αραιωνεις το σαμπουαν που χρησιμοποιεις? Προσεχεις να αγοραζεις καποιο καλο φαρμακευτικο σαμπουαν?
Η αλλεργία σε σαμπουάν ή άλλα προϊόντα για μαλλιά, μπορεί να προκαλεί τριχόπτωση. Στα εν λόγω προϊόντα υπάρχουν διάφορες ουσίες. Κάποιος μπορεί να παρουσιάζει αλλεργία σε ένα από τα συστατικά και να έχει έτσι τριχόπτωση. Πρέπει να τονίσουμε ότι τα σύγχρονα προϊόντα τυγχάνουν μελέτης για αποφυγή αντιδράσεων και για την ασφάλεια χρήσης τους. Ωστόσο λόγω της μαζικής τους χρήσης, είναι πιθανόν σε κάποια άτομα να προκαλούν πρόβλημα.



5 )Μηπως αυτο το διαστημα εχεις καποιο στρες? (συμβαλει και αυτο αλλα οχι απο μονο του)


Το στρες από μόνο του δεν προκαλεί την πτώση μαλλιών. Όμως επιδεινώνει μια κατάσταση στην οποία υπάρχει ήδη μια προδιάθεση για πτώση μαλλιών. Η καταπόνηση του οργανισμού όταν συνοδεύεται από στρες, προκαλεί σημαντικότερη αλωπεκία.

6) Κανε εξετασεις αιματος.... να δεις για ελλειψη σιδηρου και να ζητησεις και για ψευδαργυρο.....
Αυτο ειναι θεμα κακης διατροφης που διορθωνεται με βιταμινες... απο φαρμακειο ...αρκει να οφειλεται σε αυτο
και μετα υπαρχουν ενα σωρο αλλα πραγματα που μπορεις να τσεκαρεις εαν θελεις να το ψαξεις πιο πολυ...
λογικα ο αδερφος σου ισως τα εχει κανει ηδη......θελει ωρα να τα γραψω.....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MINARES

Νεοφερμένος

Η MINARES αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γιατι δεν πας σε γιατρο να σου πει καλυτερα? Μπορει να ναι της εποχης, μπορει ναναι επειδη αλλαζει ο οργανισμος σου χιλια δυο.
Αν δε σου πεφτουν τα φρυδια, δεν εχεις λογο να φοβασαι, γιατι με το πεσιμο των φρυδιων υπαρχει προβλημα. Γενικα ειναι κατι που διορθωνεται, μην πανικοβαλλεσαι, δες γιατρο ομως.

Καλησπερα επειδη και εγω εχω ενα προβλημα με τα φρυδια,εδω και δεκα μηνες μου εχει φυγει περιπου το μισο δεξι και τωρα βλεπω οτι αρχιζει και το αλλο και ειδα την απαντηση σου οτι λες στην mindcircus το εξης: << Αν δε σου πεφτουν τα φρυδια, δεν εχεις λογο να φοβασαι, γιατι με το πεσιμο των φρυδιων υπαρχει προβλημα.>>
δηλαδη σαν τι μπορει να συμβαινει οταν πεφτουν τα φρυδια? εχεις αντιμετωπισει τετοιο θεμα ?ξερεις κατι ωστε να το κοιταξω ?διοτι ξερεις εγω το εχω παρει και λιγο ελαφρα την καρδια οτι δεν ειναι και τιποτα, μηπως εχω κανει σοβαρο λαθος?
σε ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MINARES

Νεοφερμένος

Η MINARES αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γιατι δεν πας σε γιατρο να σου πει καλυτερα? Μπορει να ναι της εποχης, μπορει ναναι επειδη αλλαζει ο οργανισμος σου χιλια δυο.
Αν δε σου πεφτουν τα φρυδια, δεν εχεις λογο να φοβασαι, γιατι με το πεσιμο των φρυδιων υπαρχει προβλημα. Γενικα ειναι κατι που διορθωνεται, μην πανικοβαλλεσαι, δες γιατρο ομως.

δηλαδη τι προβλημα υπαρχει οταν πεφτουν τα φρυδια σου? διοτι το αντιμετωπιζω και δεν το εχω ψαξειθεωρωντα ςοτι δεν ειναι και τιποτα.περιμενω με αγωνια την απαντηση σου
ευχαριστω πολυ

Ειδα πιο πανω να γραφουν οτι οταν σου πεφτουν τα μαλλια δεν ειναι τοσο σοβαρο ενω οταν σου πεφτουν τα φρυδια υπαρχει προβλημα και θορυβοποιηθηκα πολυ , διοτι το αντιμετωπιζω και εγω. μηπως ξερει καποια/ος να μου απαντηση θα το εκτιμουσα πολυ , τι δηλαδη μπορει να συμβαινει ?

ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
το πεσιμο των μαλλιων ισως εχει σχεση με τον θυρεοειδη αδενα, να κανεις αιματολογικες. επισης με το στιγμα της μεσογ.αναιμιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MINARES

Νεοφερμένος

Η MINARES αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστω πααρα πολυ για την απαντηση σου. πιστευω να καταλαβες, οτι μιλαω για τριχωπτωση φρυδιων ,και οχι κεφαλης.θυροειδη δεν εχω διοτι εξεταζομαι ανα ετος ,ξερω ομως οτι εχω το στιγμα.ξερεις μηπως , αν υπαρχει μεθοδος να ξαναβγουν ή τουλαχιστον να το σταματησω εδω πριν πεσουν και τα υπολοιπα? διοτι αυτο με εχει κανει να μην αισθανομαι και τοσο καλα ψυχολογικα.

και παλι ευχαριστω για το χρονο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Κατ'αρχήν πήγαινε σε ένα γιατρό να δεις αν η πτώση των φρυδιών προέρχεται από παθολογικά αίτια. Αν δεν σου βρει κάτι και τα φρυδάκια σου συνεχίζουν να αραιώνουν πήγαινε σε ένα φαρμακείο να ρωτήσεις για κανένα ειδικό σκεύασμα για τα φρύδια, πολλές μάρκες έχουν. Πριν από ένα χρόνο περίπου είχα πάρει ένα της Foltène που ήταν σαν διάφανη μάσκαρα φαντάσου και το έβαζα 2 φορές την μέρα. Εγώ βέβαια δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα (το έβαζα γιατί τα είχα τσουρομαδήσει και ήθελα να τα φουντώσω λίγο για να πάω σε αισθητικό να μου τα φτιάξει :P) αλλά έκανε πολύ καλή δουλειά και σε ένα μήνα σχεδόν είχαν δυναμώσει. Ξέρω οτι και η talica έχει ένα πολύ καλό σε παρόμοια μορφή το οποίο υποτίθεται οτι αποκαθιστά την τριχοφυία γρήγορα και με φυσικό τρόπο. Αλλά αυτά είναι αφού πας στο γιατρό και δεν σου βρει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MINARES

Νεοφερμένος

Η MINARES αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ophelia χιλια ευχαριστω για την απαντηση σου ,βεβαια θα παω και σε γιατρο μαλλον σε δερματολογο πρεπει να παω ετσι δεν ειναι? αλλα θεωρησα οτι ειναι κατι απλο και παροδικο για αυτο δεν το πηρα και τοσο στα σοβαρα. ξεχασα να γραψω οτι δεν αραιωνουν ομοιομορφα,παντου κατα μηκος αλλα πεφτει τμημα- τμημα το τοξο εχει ξεκινησει απο το στενο του ,και εχει φτασει εως την μεση, με κατευθυνση προς την μυτη,(δεν ξερω αν συνεχισει και τελικα πεσει ολοκληρο) στην αρχη ηταν το δεξι και τωρα 2-3 εβδομαδες περιπου, βλεπω οτι ξεκινησε ,και το αριστερο κατα τον ιδιο τροπο.θα παρω και τα σκευασματα που μου ειπες.
υπερ ευχαριστω
Μίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου υπαρχουν και αλλοι παραγοντες που επιδρουν στην τριχοπτωση οπως το περιβαλλον πολλοι ανθρωποι που μενουν σε περιοχες με καυσαεριο εχουν παρατηρησει να τους πεφτουν τα μαλλια.....πειτε με τρελη αλλα νομιζω οτι αυτος ειναι ο πιο κυριος λογος που στις πολεις πολλοι ανθρωποι καραφλιαζουν!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minaki6

Νεοφερμένος

Η minaki6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ophelia χιλια ευχαριστω για την απαντηση σου ,βεβαια θα παω και σε γιατρο μαλλον σε δερματολογο πρεπει να παω ετσι δεν ειναι? αλλα θεωρησα οτι ειναι κατι απλο και παροδικο για αυτο δεν το πηρα και τοσο στα σοβαρα. ξεχασα να γραψω οτι δεν αραιωνουν ομοιομορφα,παντου κατα μηκος αλλα πεφτει τμημα- τμημα το τοξο εχει ξεκινησει απο το στενο του ,και εχει φτασει εως την μεση, με κατευθυνση προς την μυτη,(δεν ξερω αν συνεχισει και τελικα πεσει ολοκληρο) στην αρχη ηταν το δεξι και τωρα 2-3 εβδομαδες περιπου, βλεπω οτι ξεκινησε ,και το αριστερο κατα τον ιδιο τροπο.θα παρω και τα σκευασματα που μου ειπες.
υπερ ευχαριστω
Μίνα


Αγαπιτη Μινα, προτα απο ολα θα ιθελα να με σιχορεσις για τα ορτογραφικα λαθη που θα κανω στο μινιμα αυτο, αλλα ειμαι ξενη και δεν εχω μαθει καλα να γραφω Ελλινικα.
Οστοσο σε παρακαλω αν διαβασις το μηνυμα, πες μου τε εγινε με τα φριδια σου, πιγες σε γιατρο?
Αντιμετοπιζω και εγω το ιδιο προβλιμα και δεν ξερω τι να κανω???:(
Ε αν καπιος εχει καπια ιδεα το τι μπορι να ειναι οι σε τι γιατρο πρεπι να παω θα χαρω πολι αν το γραψι.
Με εκτιμισι
Μινακι6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios_winehous

Νεοφερμένος

Ο marios_winehous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θα σου συνιστούσα να επισκέυτεις τη δερματολόγο μου (ο καλύτερος κατά την γνώμη μου της ελλάδος Θ.Π. ο οποιος είναι στον ευαγγελισμό κάθε τρίτη και πέμπτη)το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και σε μεγαλύτερο βαθμό και αυτό που μου είπε είναι να μην φοβάμαι και ότι το μαλλακι μου καθώς και το φρύδι μου θα ξαναπυκνώσει μου έδωσε όπως μου είπε το καλύτερο σαμπουανάκι το οποιο ονομάζεται pantogrin plus και όντως στο μαλλί μου έχω δει μεγάλη αλλαγή... :) και προσοχή όχι αγχος!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kastanaki

Νεοφερμένος

Η kastanaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.



Για τριχόπτωση και επαναβλάστηση μαλλιών,τα συστήνω ανεπιφύλακτα (τα έχει δοκιμάσει ο πατέρας μου και το αγόρι μου).Είναι απολύτως φυσικά.

[FONT=&quot]L-Recapin Τονωτική Λοσιόν[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]Τονωτική λοσιόν κατά της τριχόπτωσης για όλους τους τύπους μαλλιών. Φροντίζει για την υγεία των μαλλιών.[/FONT]


[FONT=&quot]L-Recapin Σαμπουάν[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Τονωτικό σαμπουάν για καθημερινή χρήση κατά της τριχόπτωσης. Το ελαϊκό οξύ μειώνει την επίδραση της ορμόνης DHT στον θύλακα της τρίχας και τονώνει την μικροκυκλοφορία. [/FONT]
[FONT=&quot]
ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ [/FONT]
[FONT=&quot]Λοσιόν με αναζωογονητική δράση. Ενισχύει δραστικά τα μαλλιά και το δέρμα της κεφαλής και επιβραδύνει την [/FONT]τριχόπτωση[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]. Προστατεύει και αναζωογονεί τις ρίζες των μαλλιών, βελτιώνοντας και επιταχύνοντας την ανάπτυξη τους.

ΧΡΗΣΗ [/FONT]
αύξηση των τριχών[FONT=&quot]Μετά το λούσιμο, αφού σκουπίσετε καλά τα μαλλιά, με τη βοήθεια του σταγονόμετρου, απλώνετε ομοιόμορφα τη λοσιόν σε χωρίστρες και κάντε μασάζ. Πριν τη χρήση της τονωτικής λοσιόν L-Recapin, συστήνεται να λουστείτε με το σαμπουάν L-Recapin. Χρησιμοποιήστε τη λοσιόν δύο φορές την ημέρα (πρωί & βράδυ). Απορροφάται γρήγορα, δεν ξεπλένεται. Διάστημα χρήσης: τουλάχιστον 4 μήνες σε συνδυασμό με το σαμπουάν.

ΔΙΑΤΙΘΕΤΑΙ ΣΕ Φιάλη με σταγονόμετρο, 200ml

ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ
ΑΠΙΓΕΝΙΝΗ
Η απιγενίνη ανήκει στα φλαβονοειδή, προέρχεται από τα εσπεριδοειδή και προάγει την αιμάτωση των ριζών.

ΕΛΑΪΚΟ ΟΞΥ
Το ελαϊκό οξύ είναι το κυριότερο λιπαρό οξύ στο ελαιόλαδο. Μειώνει την DHT στον θύλακα της τρίχας και τονώνει την μικροκυκλοφορία.

ΑΜΙΝΟΞΕΑ
Είναι απαραίτητα για τη γενικότερη διατήρηση της καλής υγείας, ενώ ενισχύουν την ανάπτυξη των τριχών. Το κύριο συστατικό της τρίχας είναι μια πρωτεΐνη, η κερατίνη, η οποία παράγεται από πολλά αμινοξέα, με κυριότερο την κυστεΐνη.

ΑΡΓΙΝΙΝΗ
Η αργινίνη είναι ένα αμινοξύ, δηλαδή μια από τις δομικές μονάδες των πρωτεϊνών. Η τοπική χρήση της αργινίνης είναι αποτελεσματική στην αύξηση των τριχών, αποκαθιστώντας την κανονική κυκλοφορία του αίματος στο κεφάλι που υποκινεί στη συνέχεια την . Επιπλέον, είναι ο μεταβολικός πρόδρομος για το νιτρικό οξύ, μια ουσία που υποκινεί την αύξηση των τριχών.

BIOTINYL-GHK
Βιταμινούχο πεπτίδιο, το οποίο δυναμώνει τις ρίζες των μαλλιών.

ΠΑΝΘΕΝΟΛΗ

Γνωστή και ως προβιταμίνη Β5, είναι απαραίτητη για την καθημερινή τροφοδοσία των τριχών, αναζωογονεί τα κύτταρα και διεγείρει την κυκλοφορία του αίματος με αποτέλεσμα να βοηθά την ανάπτυξη της τριχοφυΐας και στην μείωση της τριχόπτωσης. Αυξάνει τη λάμψη των μαλλιών, ενώ ταυτόχρονα βελτιώνει την δύναμη και την ελαστικότητα της τρίχας.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Παιδιά, θα ήθελα απόψεις και εμπειρίες σχετικά με την εμφύτευση μαλλιών και την προσθετική μαλλιών.
Έχετε εμπειρία από εσάς ή δικά σας πρόσωπα; Αξίζει;

Υποθέτω ότι η προσθετική μαλλιών θα είναι πιο φθηνή (τι τιμές άραγε παίζουν; ).
Αν κατάλαβα καλά σε ένα σχετικό site, η προσθετική μαλλιών είναι που σου κολλάνε πάνω στο κεφάλι τρίχες (οπότε δεν μιλάμε για μόνιμο αποτέλεσμα) και δεν είναι επεμβατική όπως η μεταφορά και εμφύτευση τριχοθυλακίων.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top