Demo

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Όχι δεν αναφέρομαι στις demo εκδόσεις προγραμμάτων και παιχνιδιών!

Τα Demos είναι, με απλά λόγια, μικρά προγραμματάκια με γραφικά συγχρονισμένα με μουσική.

Ορισμένες παραγωγές είναι πραγματικά απίστευτες!!!

Είχα δει πριν 2 χρόνια μερικά, και πριν λίγο ξαναέπεσα πάνω σε ένα που μου είχε κάνει απίστευτη εντύπωση τότε.
Κατεβάστε το από εδώ (είναι μόλις 64Κ...)

Είναι πραγματικά εντυπωσιακό, τι μπορεί να χωρέσει σε 64Kilobyte μνήμης!

Αυτό είναι το σάιτ των δημιουργών.

Αν σας άρεσε,
μπρείτε να βρείτε περισσότερα για τα demo, και ειδικά για τις ελληνικές προσπαθειες, εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάποτε ειχά 2-3 τέτοια που μου άρεσαν. Το κάκο σε αυτά τα Demo είναι ότι χρειάζονται αξιοπρεπή κάρτα :( Αλήθεια γιατί δεν τα κάνουν σε video; φαντάζομαι ότι το αποτελέσμα θα ήταν καλλίτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Κάποτε ειχά 2-3 τέτοια που μου άρεσαν. Το κάκο σε αυτά τα Demo είναι ότι χρειάζονται αξιοπρεπή κάρτα :( Αλήθεια γιατί δεν τα κάνουν σε video; φαντάζομαι ότι το αποτελέσμα θα ήταν καλλίτερο


Βασικά πιο πολύ CPU χρειάζονται...
Αν τα κάναν σε βίντεο πόσο όγκο θα έπιαναν;
Στα demo το μέγεθος παίζει ρόλο.
Σε αυτό που έδωσα λινκ, αν διάβασες τους "τίτλους τέλους" θα είδες ότι αυτά τα 64Κilobyte παράγουν σχεδόν 2Gigabyte δεδομένων!!!!!

Άρα μου φαίνεται απόλυτα κατανοητό το γιατί δεν τα κάνουν βίντεο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αμαν! Εντυπωσιακα γραφικα (και μαλιστα 3D) για 64 kb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά, εγώ δεν είδα τπτ, μόνο για 1 δευτερόλεπτο εναν διάδρομο! Αυτό υποτίθεται οτι είναι? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Βρε παιδιά, εγώ δεν είδα τπτ, μόνο για 1 δευτερόλεπτο εναν διάδρομο! Αυτό υποτίθεται οτι είναι? :confused:


κανονικά πρέπει να δεις 15 λεπτά 3D γραφικά με μουσική....
μάλλον κάτι δεν πάει καλά με τον υπολογιστή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Βασικά πιο πολύ CPU χρειάζονται...
Αν τα κάναν σε βίντεο πόσο όγκο θα έπιαναν;
Στα demo το μέγεθος παίζει ρόλο.
Σε αυτό που έδωσα λινκ, αν διάβασες τους "τίτλους τέλους" θα είδες ότι αυτά τα 64Κilobyte παράγουν σχεδόν 2Gigabyte δεδομένων!!!!!

Άρα μου φαίνεται απόλυτα κατανοητό το γιατί δεν τα κάνουν βίντεο...
Σίγουρα χρειάζονται πολύ περισσότερος χώρος αν ήταν video. Αλλά όπως είπα δεν υπήρχαν τόσο απαιτήσεις. Αν και κάκα τα ψέματα δεν νομίζω να μην παίζουν σε καινούριους υπολογιστές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Σίγουρα χρειάζονται πολύ περισσότερος χώρος αν ήταν video. Αλλά όπως είπα δεν υπήρχαν τόσο απαιτήσεις. Αν και κάκα τα ψέματα δεν νομίζω να μην παίζουν σε καινούριους υπολογιστές :)


Νομίζω ότι σε όποιοδήποτε PC 4ετίας παίζουν μια χαρά... (με εξαίρεση ίσως της Michelle :P )

Απ' όσο ξέρω έχει σημασία το πόσο μικρό θα είναι το demo για τους δαιγωνισμούς που γίνονται!

Πάντως το συγκεκριμένο, όταν το είδα χάζεψα! Δεν πίστευα ότι χωράνε όλα αυτά σε 64Κ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
admins μαζωχτήτε!!!!

Θα σας βγάλω off-topic....:P


edit: Σας έβγαλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top