Πώς πλένετε τα πιάτα σας;

Πώς πλένετε τα πιάτα σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Τα σαπουνίζω όλα πρώτα και μετά ξεπλένω

    Ψήφοι: 26 36.1%
  • Τα σαπουνίζω και τα ξεπλένω ένα - ένα

    Ψήφοι: 35 48.6%
  • Πότε το 1 και πότε το 2

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Τα πλένει το πλυντήριο πιάτων

    Ψήφοι: 10 13.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Έχω διαπιστώσει πως με τη δεύτερη μέθοδο σπαταλάς περισσότερο νερό. Γι'αυτό ακολουθώ και τον #1 τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα μαλλιά σας πώς τα πλένετε; Όλα μαζί ή μία μία την τρίχα;

:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
τα σαπουνιζω ολα και μετα ξεβγαλμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
το μισώ το πλύσιμο των πιάτων. :angry:
Εγώ κάνω και την εξής μαλακία: Τα αφήνω καμιά βδομάδα μέχρι να μην έχω κανένα καθαρό ποτήρι ή πιάτο και μετά τα πλένω όλα μαζί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το μισώ το πλύσιμο των πιάτων. :angry:
Εγώ κάνω και την εξής μαλακία: Τα αφήνω καμιά βδομάδα μέχρι να μην έχω κανένα καθαρό ποτήρι ή πιάτο και μετά τα πλένω όλα μαζί :P

Με νιώθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν ξέρω γιατί αλλά το συχαίνομαι το πλύσιμο των πιάτων με την έννοια ότι το θεωρώ αηδιαστικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν ξέρω γιατί αλλά το συχαίνομαι το πλύσιμο των πιάτων με την έννοια ότι το θεωρώ αηδιαστικό....

Κι όταν πας φοιτήτρια τα πιάτα θα πλένονται αυτόματα μόνα τους να υποθέσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Σαπουνίζω και ξεπλένω κατευθείαν το κάθε πιάτο.
Αν τα κάνω ένα ένα και μαζί μετά το ξέπλυμα βαριέμαι. :P

edit: Εγώ συχαίνομαι, αν έχει υπολείμματα από ντομάτες κρεμμύδια κτλ.
Αλλά τι να κάνω, το ξεπερνώ κάθε φορά που τα πλένω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Υπαρχουν κατι καταπληκτικα γαντακια γι αυτους που αηδιαζουν με υπολλειματα αλλα και γι αυτους που δε θελουν να ταλαιπωρουν τα χερια τους με σαπουναδες κλπ.



εμενα γαντι μου χουν ερθει παντως ;). Οταν λοιπον αποφασισω να αδειασω μια στις τοσες το νεροχυτη μου, γαντακια και συνηθως πλυσιμο πιατων ενα ενα γιατι και οι δυο πλευρες του νεροχυτη ειναι γεματες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
τα σαπουνιζω ολα,τα αφηνω στον παγκο,μετα τα παιρνω απο κει τα ξεπλενω και τα αφηνω να στραγγισουν σαυτο το ''καλαθακι'' και μετα σκουπιζω τον παγγο απο τα νερα με ενα βετεξ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Ενα ενα για να δινεται και η απαραιτητη προσοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Πάντα τα σαπουνίζω πρώτα και μετά τα ξεπλένω..! η αδερφή μου πάλι όταν πλένει πιάτα τα κάνει ένα-ένα επειδή βαριέται και κάνει ατελείωτες ώρες μέχρι να με εκνευρίσει και να τα πλύνω εγώ τελικά..!!! Την επόμενη φορά δεν θα της περάσει..!:devil: Όσο και να με εκνευρίσει θα την αφήσω να τα τελειώσει μόνη της...!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
παίρνω πλαστικά και οταν τελιώσω τα πετάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
παίρνω πλαστικά και οταν τελιώσω τα πετάω
Σπάταλο αγόρι...!:P Και με καθόλου οικολογική συνείδηση...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Σπάταλο αγόρι...!:P Και με καθόλου οικολογική συνείδηση...:/:
Ισχύει
τουλαχιστον τα πετας στην ανακυκλωση;

όχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Ένα θερμό χειροκρότημα για τον Βρασίδα μας που τον ανακυρήξαμε ως τον πιο οικονομικό και οικολογικό χρήστη του e-steki..!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ειμαι τοσο ατζαμης που αν κατσω και πλυνω πιατα βλεπω να τρεχω ν αγορασω και αγορασω καινουργια...:whistle:
τα μισα θα πανε υπερ πιστεως και πατριδως !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τα σαπουνίζετε όλα και μετά τα ξεπλένετε ή τα σαπουνίζετε και τα ξεπλένετε ένα ένα;;

Και τα δυο, αναλόγως, αν έχω κατσαρολικά και δύσκολα σκεύη δηλαδή που χρειάζονται μούλιασμα ή ζεστο νερό ή αν έχω μερικά πιατικά ''εύκολα'':P Και τώρα που συζητάμε με περιμένει μπουγάδα, όχι ομως στην κουζίνα, αλλά ρουχομάνι και πληντυριομάνι:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top