Μηχανισμός που διώχνει τρωκτικά

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ηθελα να ανοιξω ολοκλιρο τοπικ για αυτο, αλλα και που αλλου να το εβαζα;..
Λοιπον, ξερω οτι υπαρχουν καπια μικρα μηχανιματακια που τα βαζουμε στην πριζα και βγαζουν υπερηχους και υπερυθρες, και υποτιθετε οτι απομακρινει τρωκτικα και καπια εντομα απο το σπιτι.
Το προβλημα ειναι οτι εντοπισα ενα ποντικι μεσα στο σπιτι μου, και λογο τις περιοχης και του οτι η γατες τελευτεα εχουν μειωθει δραματικα (καπιος τις ταΐζει κατι ακαταληλο προφανος...), ακομα και να απομακρινουμε αυτο καπια στιγμη θα εμφανιστει αλλο. Οποτε σκευτικα την λυση αυτου του μηχανιματος, αλλα δεν εχω ιδεα κατα ποσο ειναι οντως αποτελεσματικο, κατα ποσο οντως δεν βλαπτει τα κατοικιδια και που θα το βρω...

Οπιος ξερει κατι για αυτα ας ριξει λιγο το φως του...

ΥΓ, μην μου πειτε να παρω γατα, το εχω σκευτει σοβαροτατα (μια περσικια.... με ασπρη η γκριζα τριχα... αααααχ...) αλλα αυτο το ενδεχομενο προφανος δεν παιζει αφου ο Κρονος (βλ, ο σκυλος μου) ηδη εχει ξεκανει μια αθωα γατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εχω ακουσει πως γενικοτερα αυτα τα μηχανηματακια κανουν δουλιτσα...Εγω βεβαια ειχα μια κακη εμπειρια απο αυτο...ειχα παει διακοπες στο χωριο και μου εφερε ενα απο δαυτα η ξαδερη μου...Δεν μου ειπε ομως πως το βαζουμε για καμποση ωριτσα μονο και εγω το ειχα ανοιχτο ολη τη μερα...Λεω ωραια οσο πιο πολυ δουλευει τοσο πιο καλα...Θα τα διωξει ολα...Στο τελος,μετα απο 3 μερες ακουω ενα μπαμ,παω μεσα και βλεπω το μηχανηματακι καμμενο...:eek:Κριμα κριμα.....Αλλα απο οτι παρατηρησα σε αυτες τις τρεις μερες,εκανε δουλεια....Ουτε ενα βρωμηλικο δεν ακουσα να χορευει στη σκεπη...:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μονο οι γατες λειτουργουν..σε αποσταση 15 μετρων τις μυριζουν τα ποντικια κι παιρνουν δρομο..αυτα με τους υπερηχους κανουν ελαχιστη δουλεια και τα ακους και λιγο και εσυ και αυτο το ζουζουνισμα μπορει να κανει πονοκεφαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι να κανω... Να το δοκιμασω τουλαχιστων... Δεν ξερετε σε τι ειδους μαγαζια μπορω να το βρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτα τα πραγματακια τα πουλανε και στα jumbo...ειχα δει μια φορα...Δεν ξερω που αλλου θα μπορουσαν να τα πουλανε..Μονο σε telemarketing μετα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Tάσο εγώ έχω στο σπίτι (μετά από μια επιδρομή ποντικού πριν χρόνια προμηθεύτηκα :P). Δεν ξέρω αν κάνουν πονοκεφάλους ή οτιδήποτε άλλο, εγώ προσωπικά δεν το ακούω πάντως, από τότε (Ενώ καθόμου τακτική δεν είμαι και συχνά ξεχνάω τη μπαλκονόπορτα ορθάνοιχτη ενώ είμαι σε άλλο δωμάτιο) δεν έχει ξανακάνει επιδρομή άλλο ποντίκι.

Εμένα μου το είχε αγοράσει η μαμά μου, δεν θυμάμαι από που, πάντως νομίζω το είχε βρει εύκολα (και στην Κέρκυρα, άρα λογικά θα μπορείς να το βρεις και στη Ρόδο). Μόλις μιλήσουμε θα τη ρωτήσω μήπως θυμάται από που το είχε αγοράσει (τι είδους μαγαζί δλδ) και αν θυμάται θα σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Η καλύτερη λύση είναι η γάτα, αλλά αφού δε μπορείς, τότε μπες στο site του telemarketing store (αχαχαχαχαχ.. όσο θυμάμαι τις κατά καιρούς διαφημίσεις του στην τηλεόραση...:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hypno:). Προ ημερών είχα μπει και είδα ότι είχε αρκετές τέτοιες συσκευές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε στο camping για αποφυγή συναντήσεων με ποντίκια και σαύρες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Τι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε στο camping για αποφυγή συναντήσεων με ποντίκια και σαύρες;;;

Ό,τι και να κάνεις, κάπου, κάποτε θα συναντηθείτε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Νομίζεις...κάτι υπάρχει και θα αποφύγω την συνάντηση αυτή!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γατες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γενικά δεν τα πολυπιστεύω όλα αυτά με τις "υπέρυθρες" και τις μεταξωτές κορδέλες. Η σίγουρη λύση είναι ποντικοφάρμακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Η σίγουρη λύση είναι ποντικοφάρμακο
Κάποτε είχα ένα μαγαζί στο κέντρο, και κάθε λίγο και λιγάκι είχα πρόβλημα με τα ποντίκια.

Έριχνα, ποντικοφάρμακο, κάτι γαριδάκια που τα τρώνε και δηλητηριάζονται, και κάθε πρωί με το που άνοιγα, έβρισκα ψόφια ποντίκια και εκτός των άλλων, σιχαινόμουν να τα πετάω, χώρια ότι τα λυπόμουν κι από πάνω.

Το πρόβλημα υπήρχε μάλλον στην αποχέτευση, απ' ό,τι μου είχαν πει οι γείτονες, και τελικά βρήκα τη λύση με μία τέτοια συσκευή.

Στ' αλήθεια, έπειτα από 1-2 μέρες, όχι μόνο ποντίκια δεν ξαναείδα, αλλά ούτε κατσαρίδα, ούτε καν κάποιο έντομο.
Τα ενοχλεί ο ήχος και φεύγουν από εκεί.

Βέβαια, απ' ό,τι έχω ακούσει, είναι ανάλογα και με την συσκευή, μερικές συσκευές δεν κάνουν και πολύ δουλειά ενώ άλλες κάνουν εξαιρετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
φάκες καλυτερα
και καλυτερα τετοιες

λειτουργουν αμεσα,,το ειδα,,και δεν σκοτωνουν το ποντικι,,

οι υπερηχοι δεν κανουν τιποτα παντως.

παντως η καλυτερη μονιμη λυση ειναι οι γατες
και εγω αν δεν ειχα γατες ,,θα ειχα γεμισει ποντικια

μονο η μυρωδια της γατας παντου,,απομακρυνει τα ποντικια σε ακτινα πολλων μετρων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Τι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε στο camping για αποφυγή συναντήσεων με ποντίκια και σαύρες;;;
φίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
ειναι αναλογα τον τοπο.στο εξοχικο δεν λειτουργει δεν ξερω γιατι αλλα στης αδερφης μου δεν εχουμε ξαναδει κατσαριδα απο τοτε που βαλαμε τον μηχανισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
αυτες οι συσκευες λειτουργουν αρνητικα για τον ανθρωπινο εγκεφαλο δεν λεω οτι θα σου ελενχουν την σκεψη αλλα αμα εισαι ευαισθητος μπορει να σε πιασει και πονοκεφαλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
αυτες οι συσκευες λειτουργουν αρνητικα για τον ανθρωπινο εγκεφαλο δεν λεω οτι θα σου ελενχουν την σκεψη αλλα αμα εισαι ευαισθητος μπορει να σε πιασει και πονοκεφαλος

εεεεε,ειλικρινά δεν το νομίζω αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μηχανισμός που διώχνει τρωκτικά


αλανιάρικο γατί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Στο εξοχικό μας από πέρυσι μας έχουν περικυκλώσει οι νυχτερίδες (βλέπε εγκαταλελειμμένα γειτονικά σπίτια). Ψάχνοντας στο Ίντερνετ βρήκα ένα τέτοιο μηχανηματάκι και το αγοράσαμε (από ένα μαγαζί με μηχανές, μηχανάκια κτλ. :hmm:). Ακριβούτσικο και μέχρι στιγμής μειωμένης απόδοσης:/:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top