Φαντάρος και σχέση...

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Πόσες απο εσάς εχετε σχέση με φαντάρο???
Πόσοι απο εσάς είχατε σχέση ατα τη διαρκεια της θητείας σας???
Είδατε κάποια διαφορά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τεράστια διαφορά!Ειναι πολυ δυσκολη περιοδος...Τους κανουν πλυση εγκεφαλου εκει μεσα και αν καποιος δεν ειναι δυνατος χαρακτηρας τοτε αυτο θα τον επηρεασει παρα πολυ. Ειναι αναλογα στον ανθρωπο. Ενα εχω να πω...υπομονη στην κοπελα που ειναι διπλα του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Εγώ έχω... :redface:
Μέχρι στιγμής δεν είδα κάποια διαφορά..(Καλά είναι και 3 μέρες μέσα :P )




πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και μακάρι να μην υπάρξει.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι ανάλογα το χαρακτήρα του καθενός/καθεμιας και το αν είχατε ήδη σχέση πριν μπει ή τη δημιουργήσατε στη διάρκεια της θητείας. Εγώ είχα αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα τραγικά, ίσα ίσα που υπήρχαν και διαστήματα μεγάλα που ήμασταν μακριά - "το πολύ μαζί σκοτώνει" που λέει και η Χαρούλα :angel:

Να ξέρεις απλώς πως εκεί πήζουν οπότε δε θέλει πρήξιμο, μην γίνεσαι δηλαδή πιεστική και έχει ΚΑΙ εσένα συν όλα τα άλλα, να του δείχνεις με τον τρόπο σου ότι είσαι εκεί και να είσαι τρυφερή όταν βρίσκεστε :) Συνήθως μετά το πρώτο εξάμηνο - πλέον 4,5 μήνες υποθέτω- στο β' μισό δλδ είναι πιο κουλ τα πράγματα, μπορεί να πάει στον τόπο του και να έχει και διανυκτερεύσεις κτλπ. Εάν έχει σπουδάσει κάτι θα μπορούσε να γίνει γραφέας. Χμ χμ αυτά θυμάμαι σε γενικές γραμμές...

Ελπίζω όταν βρίσκεστε να μη σου λέει ιστορίες από το στρατό γιατί είναι τόοοοοσο βαρετέεες :mad: Εμείς πάντως το είχαμε πάρει στην πλάκα, μου έστελνε φωτογραφίες από ασκήσεις βαμμένος με φούμο και τέτοια :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ελπίζω όταν βρίσκεστε να μη σου λέει ιστορίες από το στρατό γιατί είναι τόοοοοσο βαρετέεες :mad:

+100000:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εμένα ειναι 3 μηνες μέσα και μπορω να πω οτι μονο 3-4 φορές είχε παράλογα (για μενα) νευρ ακαι δεν καταλαβαινα τι συμβαινει...Ολα ειναι οκ, ευτυχως, και ελπιζω να συνεχιστουν ετσι... Καλα,εγω τον εχω και διπλα μου...Κορίτσια,υπομονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Φεύγει Κύπρο σε έναν μήνα... Γ@μώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχετε ακούσει τίποτα για το στρατό εκεί;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ήταν ο κολλητός μου φαντάρος Κύπρο. Πάνε και 6 χρόνια όμως, δεν ξέρω αν έχουν υπάρξει διαφοροποιήσεις. Θυμάμαι επίσης ότι σε εκπαιδευτική εκδρομή που είχα κάνει με το πανεπιστήμιο Κύπρο είχε γίνει κι επίσκεψη στο στρατόπεδο της ΕΛΔΥΚ, αλλά δεν πήγα (προτίμησα να κάνω τα ψώνια μου Λευκωσία:P), οπότε δεν μπορώ να σου πω για το κλίμα προσωπική άποψη. Πάντως ο φίλος μου πέρασε καλά. Είναι χαλαρά στην Κύπρο, σαν συνθήκες πολύ καλύτερα από Έβρο ή άλλα παραμεθώρια και επίσης το "χαρτζιλίκι" που παίρνουν είναι μεγαλύτερο από της Ελλάδας. Δεν ξέρω τι παραπάνω να σου πω, εν γένει ο φίλος μου έβγαινε αρκετά, έκανε παρέες κι εκτός στρατοπέδου κι επίσης βρήκε γκόμενα (αλλά ήταν single). Για να είχε χρόνο για αυτά καταλαβαίνεις δεν ξεπατωνόταν και στο χαμαλίκι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Άντε να δούμε!
270 το μήνα θα παίρνουν τους είπαν! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

barbiediamond94

Νεοφερμένος

Η barbiediamond94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω εχω..
ειναι μεσα τωρα 2 μηνες!!!
εχει γινει πιο ευαλοτος..και η ψυχολογια του δεν ειναι και στα καλυτερα της! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δυσκολα τα πραγματα οταν εισαι φανταρος και εχεις σχεση,θελει προσπαθεια και υπομονη και απο τους δυο...όμως οι σχεσεις που αντεχουν τις δυσκολίες ειναι αυτες που έχουν μέλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Δυσκολα τα πραγματα οταν εισαι φανταρος και εχεις σχεση,θελει προσπαθεια και υπομονη και απο τους δυο...όμως οι σχεσεις που αντεχουν τις δυσκολίες ειναι αυτες που έχουν μέλλον

Δυσκολα τα πραγματα και οταν καποιος δουλευει νυχθημερον και εχει σχεση.
Θελει προσπαθεια και υπομονη...αλλα ποση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δυσκολα τα πραγματα και οταν καποιος δουλευει νυχθημερον και εχει σχεση.
Θελει προσπαθεια και υπομονη...αλλα ποση;

Εξαρτατε ποσο αντεχει ο καθένας,και ψυχικα και σωματικα.Και φυσικά εξαρτατε απο την συμπαράσταση που έχει απο τ άλλο ατομο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια... Διαβάζωντας όλες τις απόψεις σας μπορώ να πώ ότι δεν απέχουν και πολύ από την αλήθεια... Επείδη λοιπόν και γω την θητεία μου κάνω θα σας πω την δικία μου εμπειρια και βγάζετε εσεις τα δικά σας συμπερασματα...
Εγώ λοιπόν Είμαι έφεδρος αξιωματικός και κανω 14 μήνες θητείας αντι για 9 όπως όλοι οι υπολοιποι... όταν πρωτομπήκα λοιπόν στη σχολή μου την έπεσε μια κοπελίτσα και μου είπε οτι της αρέσω και όλα τα σχετικα και μου ήτησε να κάνουμε σχεση( 19 εγώ 15 αυτη)... Εγώ προσωπικά δεν είχα ξανακάνει σχεση αλλα είχα παραδείγματα από φίλους που είχαν σχέση από απόσταση στο σχολείο... Επιπρόσθετα ήξερα ότι η κοπέλα είναι μικρή και δεν είχε ούτε σταθερα θέλω ούτε και εμπειρία στο κομμάτι σχέσεις... Άλλο ένα "προβλημα ήταν οτι στην σχολή μας έκαναν πόλυ ψυχολογικό πόλεμο και δεν είχαμε και σχεδόν καθόλου χρόνο ξεκούρασης... τέλος πάντων τα είπα όλα αυτα στην κοπέλα και μου είπε οτι το σκεφτόταν δυο εβδομάδες και ότι δεν την ενοιζε ούτε η απόσταση ούτε οι πέντε μήνες παραπάνω... Τα φτιάξαμε λοιπόν και λόγω του ότι εγώ είχα στο νου μου ότι ήταν πιτσιρικα και ότι σε μεριές καταστάσεις δεν είχε πείρα ούτε τσακωνομασταν ούτε και είχαμε διαφωνιες... και δεν έχω κανενα παραπονο ουτε με επρηζε ουτε ανακριση μου εκανε... Εμενα αυτο λοιπόν με ανέβαζε ψυχολογικά και παρόλο που περνουσα δυσκολα στη σχολή δεν επεφτε η ψυχολογία ούτε και τα νεύρα μου εσπαγαν οι άλλοι και το κυριότερο δεν κρατουσα τιποτα απο αυτα που μας ελεγαν εκει μεσα οποτε ουτε νευρα ειχα ουτε και γκρινιες... Το οτι ξυπνουσα το πρωι και ηξερα οτι καποια εκει εξω νοιαζοταν για εμενα με εκανε να λεω "δε πατε να μου κανετε οτι γουσταρετε ρε μαλακες εγω στις ταδε του μηνα θα παω στο κοριτακι μου και αντε και...". Τεσπα στους πεντε μήνες χοωρισαμε γιατι πηρα μια αδεια δεκαπεντε μερες και συνηθησε λεει να με εχει διπλα της και δεν μπορουσε να συμβιβαστει με την απόσταση πλεον... το ρεζουμε;;; ας πουμε απλά οτι δεν εχω λόγο πλεον να πάω με όρεξη στο στρατοπεδο το πρωι... οποτε για εμένα αν δεν νιωθετε σιγουρες για το αν θα αντεξετε καλυτερα να το διακοψετε πριν μπει ο αλλος μεσα... γιατι μεχρι και για αυτοκτονιες ξερω λόγω χωρισμου... Αν έχετε κατι να σχολιάσετε ή κάποια απορία περιμενω να βοηθήσω όπως μπορώ...

Και μια μεγάλη συγνωμη για τυχών ορθογραφικα και ελλείψεις τόνων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει δίκιο ο από πάνω. Εμένα ένας γνωστός μου έπαθε κατάθλιψη επειδη του έλειπε η δικιά του και τον στείλανε 401 για θεραπεία... η τύπισσα τον χώρισε και αυτός καποιους μήνες μετά αυτοκτόνησε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My_paSSion

Νεοφερμένος

Η My_paSSion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ αυτό το διάστημα τα έχω με ένα γλυκό αγοράκι που είναι εποπ στο στρατό...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lonely_Rider

Νεοφερμένος

Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Άλλο ΕΠΟΠ και άλλο εφεδρος... ο ΕΠΟΠ είναι επαγγελματίας δηλαδή ζει από αυτο... ο έφεδρος είτε μένει εννια μήνες εσώκλειστος ή κάνει αυτό που έκανα και γω και γίνεται σαν ΕΠΟΠ μόνο που για ότι στραβό γίνει φταίω εγώ και κάθομαι και πέντε μηνες παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου άρεσε. Αυτή η υποχρεωτική απόσταση είναι σεξυ. :P
2 φορές μου έτυχε και θα το ξανά έκανα πιστεύω άνετα, σιγά
Τα καλά μυστικά είναι 3.
1. Να είσαι ξύπνια όταν ξημεροβραδιάζεται και αυτός. Η παρέα τον γλυκαίνει όσο δεν λέγεται.
2. Να πας μόνο με τα νερά του για να μιλά για σένα στους φίλους του εκεί.
3. Να γνωρίζεις κάποιους από τους φίλους του ώστε να τους ψαρεύεις. Και βέβαια το ότι θα έχεις τα κινητά τους είναι ένα επιπλέον +
και είναι πανεύκολο να έχεις τα κινητά τους. Πάντα αναγκάζονται να στείλουν από άλλον κάποιο μήνυμα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είδατε κάποια διαφορά???
Aμέ.
Στην αρχή είχα και μετά δεν είχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top