Φαγητά για τη δουλειά

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ψάχνω ιδέες για φαγητό που μπορεί να μπαίνει σε ταπεράκι, να ζεσταίνεται στα μικροκύματα και να τρώγεται ευχάριστα στη δουλειά. Δεν θέλω πράγματα του τύπου μακαρόνια, πίτες, σαλάτες και τέτοια, κανονικό μαγειρευτό φαγητό που να τρώγεται ξαναζεσταμένο.
Μέχρι στιγμής έχω διάφορες συνταγές με ψάρι και μερικές με κρέας. Αλλά θέλω λίγο ποικιλία, να μην κάνω τα ίδια και τα ίδια.
Αυτά είναι για τον boyfriend, ο οποίος τρώει τα πάντα οπότε δεν υπάρχει θέμα με τα υλικά.
Δεν είναι ανάγκη να βάλετε ολόκληρες συνταγές αν δεν έχετε, ιδέες για φαγητά θέλω πιό πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Προσωπικα δεν τρωω τιποτα στην δουλεια,γιατι αν φάω με πιάνει υπνηλία..αντε μετα να δουλέψεις...
Αν θα ετρωγα κατι..θα ετρωγα κανα φρούτο η καμιά σαλάτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό γίνεται αν δουλεύεις λίγες ώρες, αν όχι πρέπει να φας κάτι αλλιώς θα πέσεις κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
του μαγειρεύεις;

μου οσμίζεται γαμος στον ορίζοντα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αυτό γίνεται αν δουλεύεις λίγες ώρες, αν όχι πρέπει να φας κάτι αλλιώς θα πέσεις κάτω.

Ολοι 8ωρο δουλευουν μινιμουμ,λιγο υπερβολικο ειναι οτι θα πεσεις κατω εκτος αν δουλευεις στο λατομειο η κουβαλας καφασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ολοι 8ωρο δουλευουν μινιμουμ,λιγο υπερβολικο ειναι οτι θα πεσεις κατω εκτος αν δουλευεις στο λατομειο η κουβαλας καφασια.


νομιζω πως εισαι απο τους τυχερους στο θεμα δουλειάς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
νομιζω πως εισαι απο τους τυχερους στο θεμα δουλειάς :P

Τι εννοεις ? οτι εχω δουλεια(τουλαχιστον μεχρι σημερα,αυριο ξαναρώταμε)? η οτι δουλευω 8 ωρο ? και αυτο μπορει ν αλλαξει απο μερα σε μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
12ωρο δουλεύει και είναι κυλιόμενο οπότε υπάρχει και το θέμα της κούρασης/νύστας. Τουλάχιστον ας φροντίσουμε την πείνα.
Ρεμπεσκέ, δεν μαγειρεύω και τόσο καλά ώστε να με παντρεύεται όποιος τρώει το φαγητό μου :P
Πείτε όμως τίποτα ιδέες για φαγητά, αλλού το πήγαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι εννοεις ? οτι εχω δουλεια(τουλαχιστον μεχρι σημερα,αυριο ξαναρώταμε)? η οτι δουλευω 8 ωρο ? και αυτο μπορει ν αλλαξει απο μερα σε μερα.


στο οτι μπορείς να κατσεις κατω και να φας απο πιάτο
γκετμαηντριφτ;


υγ.
νταξ ρε συ κρισ, για τους αντρες ειναι απλα τα πραγματα
εαν του θυμιζεις κάτι απο μάνα του, τελειωσε :P
κατα τα αλλα, πηξε τον στα γεμιστά και στα φασολάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μπάμιες με κοτοπουλο, φασολακια, φασολαδα, αρακα, ρυζι με κοτοπουλο, μοσχαρακι κοκκινιστο με ρυζι ή ζυμαρικα, γεμιστα, κοτοπουλο φουρνου, ψαρι φουρνου, παστιτσιο, μουσακα, πολλα, σχεδον τα παντα. Γενικως τα παντα μπορει να παιρνει μαζι του και να τα τρωει ευχαριστα ξαναζεσταμενα, εκτος απο τηγανητα και της ωρας. Και το ψωμι αν μπαγιατευει δευτερη μερα, αν πειναει και το ζεστανει, τρωγεται. Αμα εχει δυο μερες το ιδιο φαγητο, βαζεις και κανα φρουτο τη μια, καμμια σαλατα την αλλη για αλλαγη, μια χαρα. Ηδη τα παραπανω θα σε βγαλουν για τρεις βδομαδες (μερες εργασιμες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Μπάμιες... φασολακια...φασολαδα...

ενταξει,πες την αληθεια mind,με τετοιες επιλογες θελεις να ξεκανεις τους συναδελφους του αμορε!

παντα,το φαι στη δουλεια πρεπει να συνοδευεται απο ενα γλυκισμα.Δινουν ενεργεια οι υδατανθρακες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψωμί, τυρί, ελιά και Κότσο βασιλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ε μιλάμε για άντρα οπότε το χρειάζεται το φαγητό.
Όλα τα μαγειρευτά μπορείς να του κάνεις. Κατά προτίμηση όμως μόνο αυτών που τρώγονται με πιρούνι γιατί να του κάνεις καμιά φακή και να βγάλει την κουταλάρα ε κάπως δεν λέει από άποψη αισθητικής. Κι εγώ ούτε μουσακάδες και τέτοια θα προτιμούσα γιατί συνήθως κάθονται βαριά. Εκτός κι αν είναι έτσι πλαταράς και δεν του φανεί κάτι το μουσακάκι. Πάντως μη τον αφήνεις να την βγάζει με πίτα γύρους και κρουασάνια όπως γίνεται σε μας.
Εγώ χθες χτύπησα ημέρα απεργίας πείνας γιατί δεν είχα τίποτα κι αυτό που σκέφτομαι να έχω είναι αρχικά κάποιο φρούτο ή τοστ. Μετέπειτα κάνα κρύο σάντουιτσ για την ποικιλία και καμία σαλάτα στα κέφια. Τώρα αν χτυπάς και όλη μέρα στη δουλειά κοτόπουλο, τυρί φέτα, ψωμί και σαλάτα είναι ότι πιο καθαρό και αρκετό για να σε κρατήσει. Πάντως εμείς δεν έχουμε φούρνο μικροκυμάτων για να μπορείς να πάρεις και οτιδήποτε άλλο. :P
A.. και φυσικά κι ο χυμός είναι πολύ ωραίος και σε κρατάει. Και χυμό θα βάλω στις επιλογές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Christinelle κι εγώ μαγειρεύω για τη δουλειά, και έχω διάφορες επιλογές.
Αρχικά σαλάτα οσπρίων είναι φοβερή ιδέα, δεν θέλει και ζέσταμα. (Υπάρχουν μυστικά ώστε τα όσπρια να μην προκαλούν φούσκωμα).
Επίσης κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες είναι φοβερή λύση, ή ακόμα και ψάρι στο φούρνο.
Γενικά να αποφύγεις όλα όσα έχουν σκόρδο ή κρεμμύδι (δεν είναι ευγενικό για τους συναδέλφους), και όσα θέλουν ξεκοκκάλισμα (γιατί θα τον φέρουν σε δύσκολη θέση).
Φοβερά είναι τα φαγητά που είναι σε ταψί ή σε μορφή πίτας (παστίτσιο, τυρόπιτα, σπανακόπιτα, κολοκυθόπιτα).
Φοβερή ενέργεια δίνει και η ομελέτα φούρνου (την γεμίζεις λαχανικά και είναι πεντανόστιμη).
Επίσης και η σαλάτα Σίζαρς είναι καλή επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μην κολλάτε στο τι είναι ευγενικό για τους συναδέλφους και τέτοια, δεν υπάρχουν αυτά στη δουλειά του. Υπάρχει η "πολυτέλεια" να τρώει σε απόσταση από τους άλλους, οπότε και να πασαλειφτεί δεν θα τον δει κανείς. Και με τόσο κάπνισμα, ούτε σκόρδο μυρίζει ούτε τίποτα. Ακόμα και οι παρενέργειες της φασολάδας μάλλον απαρατήρητες θα περάσουν.
Α, ξέχασα να πω, τρώει τα πάντα αλλά γλυκά γιοκ. Ναι, ξέρω, έχει πρόβλημα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top