Το κλείνεις το κινητό ή απλά ψοφάει από μπαταρία;

Κλείνεις καθόλου το κινητό σου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 153)

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το δικό μου κινητό κλείνει μόνο σε περίπτωση που πέσει η μπαταρία και για ΚΑΝΕΝΑ αλλο λόγο, αλλα για να γίνει αυτό θα πρέπει να είμαι κάπου χωρίς φορτηστή και σπάνιοτατα, ζήτημα να έχω κλείσει το κινητό μου 20 φορές απο τότε που έχω κινητο και οι τρείς απο αυτές ήταν επιδή άλλαξα συσκευή:redface:

Πάντα το έχω αθόρυβο, ότι και να γίνει το κινητό έχει λόγο για να χτυπάει περίεργες ώρες άν χτυπήσει. οπώτε και με ήχο να είναι κοιμάμε τα βράδυα, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει, ενώ το σταθερό το αποσυνδέω τα σκ το πρωί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Το κινητό μου τηλέφωνο δεν κλείνει ποτέ γιατί αρέσκομαι στην ιδέα ότι κάποιος με παρακολουθεί..!:hehe::hehe:

Πέρα από την πλάκα είναι η δουλειά μου τέτοια που έχω μαζί μου τουλάχιστον δύο κινητά, ένα της δουλειάς (που δεν κλείνει ποτέ) και φυσικά το προσωπικό μου (που έχω την επιλογή να το κλείσω, να το θέσω σε αθόρυβη λειτουργία η ακόμη και να το σπάσω αλλά πάντα το ξεχνάω). Το κακό λοιπόν είναι την ώρα του ύπνου. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ να χτυπάει και την στιγμή που με ξυπνάει συνεχίζει. Ε, εκεί λοιπόν είναι το σημείο που πάντα αναρωτιέμαι… Μήπως ήρθε η στιγμή που πρέπει να πω "Asta la vista baby" και να το σπάσω;

:hmm::beating:

Αυτή είναι η σχέση μου με το κινητό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
... ένα της δουλειάς (που δεν κλείνει ποτέ) και φυσικά το προσωπικό μου (που έχω την επιλογή να το κλείσω, να το θέσω σε αθόρυβη λειτουργία η ακόμη και να το σπάσω αλλά πάντα το ξεχνάω). Το κακό λοιπόν είναι την ώρα του ύπνου. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ να χτυπάει και την στιγμή που με ξυπνάει συνεχίζει. Ε, εκεί λοιπόν είναι το σημείο που πάντα αναρωτιέμαι… Μήπως ήρθε η στιγμή που πρέπει να πω "Asta la vista baby" και να το σπάσω;

Εχω δει πολλους να το κανουν αυτο και ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.
Γιατι καποιος επιλεγει να κρατησει ανοιχτο το κινητο της δουλειας του? Δεν "φοβαται" μηπως καποιος βαρεμενος πελατης τον παρει στις 12 το βραδυ? :confused: [Τυχαινει να εχω και εγω δυο κινητα -το δευτερο ειναι της δουλειας- και σε καποια φαση το ειχα ξεχασει ανοιχτο.. Και ετυχε εκεινη την μερα να με καλεσει πελατης.. στις 12,30 την νυχτα :fool: ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εχω δει πολλους να το κανουν αυτο και ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.
Γιατι καποιος επιλεγει να κρατησει ανοιχτο το κινητο της δουλειας του? Δεν "φοβαται" μηπως καποιος βαρεμενος πελατης τον παρει στις 12 το βραδυ? :confused: [Τυχαινει να εχω και εγω δυο κινητα -το δευτερο ειναι της δουλειας- και σε καποια φαση το ειχα ξεχασει ανοιχτο.. Και ετυχε εκεινη την μερα να με καλεσει πελατης.. στις 12,30 την νυχτα :fool: ]

Απλός δεν γίνεται να κλείσω το επαγγελματικό μου τηλέφωνο γιατί αυτός είναι ο λόγος που το έχω (να είναι πάντα ανοιχτό). Αυτό όμως δεν σημαίνει πως πρέπει να απαντήσω αν με καλέσει πελάτης ή συνεργάτης 2.30+ το βράδυ. Το θέμα είναι πως το προσωπικό μου, χτυπάει περισσότερες φορές και σε ώρες που δεν πρέπει από ότι το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχω τρια, και ψοφανε και τα τρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω συνήθως αν το κινητό μου είναι ανοιχτό η κλειστό, δεν ασχολούμαι μαζί του και είναι πάντα στο αθόρυβο.

Το κοιτάω μόνο όταν βαριέμαι και στέλνω χαζά μηνύματα.

Μερικές φορές το ξεχνάω σπίτι.

Για μία συνέντευξη σε μία δουλειά με παίρνανε δύο μέρες :D
Tην τρίτη αποφάσισα να ακούσω τον τηλεφωνήτή :P

Κάποτε ήμουνα πολύ εξαρτημένη από αυτό, κοιμόμασταν αγγαλιά κτλ

Πλέον υπάρχει για να πάιρνω και να βλέπω ποιος με πήρε και αν τύχει να το δω να χτυπάει να απαντήσω κι όλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Πλέον όμως το βραδυ το κλείνω... εξοικονομώ ενέργεια, ακτινοβολία και ... ηρεμία!!!

+1 :)

Μπράβο Γιδάκι. Κι εγώ αυτό κάνω. Συν του ότι όλη μέρα το έχω στο αθόρυβο γιατί οι ήχοι κλονίζουν το νευρικό μου σύστημα
Γενικά δεν αγαπάω το κινητό. Είναι καλό που προχώρησε τόσο η τεχνολογία για να μπορούμε να επικοινωνούμε όπου κι αν βρισκόμαστε, αλλά εμείς έχουμε ξεφύγει πολύ.
Εγώ αν το κρατάω ανοιχτό είναι επειδή είμαι στο σχολείο και ως εκ τούτου μακριά από το σπίτι και τις άλλες υποχρεώσεις.
Τα Σαββατοκύριακα το κλείνω.
Το καλοκαίρι που πέρασε δεν το άνοιξα... Με έμαθαν πλέον..
Κι όσον αφορά τη μπαταρία που είναι και το αρχικό ερώτημα, φροντίζω να έχω πάντα μπαταρία γιατί ο μόνος τρόπος να βλέπω την ώρα είναι το κινητό, επειδή έχω σταματήσει να φοράω ρολόι. Αλλιώς ξεμένω συχνά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zouzouna

Νεοφερμένος

Η zouzouna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Απλά μου τεζάρει απο μπαταρία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως 1-2 το μηνα πρεπει να το αφηνετε να αδειζει απο μονο του, κανει καλο στην μπαταρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ψοφάει από μπαταρία κ συνήθως βρίσκει την ώρα που εγώ περιμένω τηλ, μιλάω στο τηλ, ή είμαι έξω κ το χρειάζομαι...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν το κλείνω ποτέ και δεν ψοφάει και ποτέ από μπαταρία.
Το φορτίζω συνεχώς όποτε είμαι σπίτι από τον υπολογιστή, στο αυτοκίνητο, και τώρα ψάχνω να βρω τρόπο να το φορτίζω και στη μηχανή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Τώρα τελευταία ψοφάει... Ε, με ένα φορτιστή στο χέρι θα είμαι κάθε φορά που αδειάζει? Όποιος με θέλει θα με βρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aligator21

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ψοφάει από μπαταρία, μια και το έχω ως ξυπνητήρι (βέγγος ringtone :P :P :P ).
Εάν χτυπήσει... δεν συμένει πως θα το σηκώσω κιόλας :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ανέβασα poll! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μερικες φορες παρακαλαω να κλεισει απο μπαταρια!!

λογω δουλειας δεν μπορω να το κλεισω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Δυστυχώς είμαι κ εγώ εξαρτώμενη... κ τώρα τελευταία δεν το αφήνω κάν να τελειώσει εντελώς η μπαταρία παρά το φορτίζω λίγο πριν αρχίζει να "σκούζει" :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Το δικό μου ψοφάει από μπαταρία. Αν και με τη χρήση που του κάνω, μάλλον εύχεται να ψοφήσει μια και καλή και να αποδημήσει εις Κύριον, παρά να μας βρει το νέο έτος ολ-τουγκέδερ.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Εγώ το ξεχνάω πολλές φορές άδειο, αλλά συνήθως τελευταία στιγμή το προλαβαίνω και το φορτίζω...

(βλ: κωλοφαρδία :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη....
όλοι σέβονται τις ώρες που θεωρητικά δεν πρέπει να πάρουν...
πχ δεν χτυπάει ποτέ το κινητό μου μετά τις 10 το βράδυ έως τις 8 το πρωί, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος....

αν πάλι θέλω να κάνω κάτι άλλο στις ενδιάμεσες ώρες και δεν θέλω να ενοχληθώ (σεξ :P σινεμά κλπ) απλά το χαμηλώνω....

ok από τότε που γέννησα, άλλαξαν τα δεδομένα :P
πλέον το κλείνω... απ τις 10 το βράδυ έως... ότι ώρα θυμηθώ να το ανοίξω την άλλη μέρα το μεσημέρι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Από την ώρα που θα πέσω για ύπνο ως την ώρα που θα σηκωθώ το κινητό μένει κλειστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top