Το δικό σου ταλέντο είναι...

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Χρήσιμο!!(αν χτυπήσεις το ένα έχεις καβάτζα το άλλο..!!):hehe:

ατυχια ειναι αυτο! οχι χρησιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
-Μπορώ να θυμάμαι πολλά πρόσωπα,ονόματα και αριθμούς (τηλέφωνα,ποσότητες κλπ) για πολύ καιρό.

-Μπορώ να διαβάζω ένα κείμενο ανάποδα,αντίστροφα,αντιθετοαντίστροφα,με καθρεπτισμό και ό,τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.

-Γράφω και με τα δυο χέρια. (Εξηγώ σ'άλλο thread πως προέκυψε αυτό . :P )

-Μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους με μια ματιά.


μιας και τα συζητάμε

- Δεν μπορώ να θυμάμαι πρόσωπα. Ούτε ονόματα.
Με χαιρετα ενας τις προαλλες και με ρωτάει πότε θα περάσω απο τη δουλειά του.
Ε του λεω, θα περασω, εκει δουλευει ο φιλος μου ο γιωργος. Και τι μου λεει;
"εγώ ειμαι ο γιωργος!!!"
....

Ειδικά αριθμούς. Δεν μπορώ καν να θυμάμαι σε ποιο νουμερο οδού μένω. Αφου για να βρω το σπίτι μου,
κάνω βόλτα τρεις παράλληλες οδούς.

....


- Δεν μπορω να κατσω να διαβάσω κείμενο με πάνω απο τρείς λέξεις, άντε πέντε.
Και το πως διαβαζω ειναι καπως παραξενο. Τα βλεφαρα μου βαραίνουν στο πρώτο γράμμα και είμαι σχεδόν κοιμισμένος στα μισά της λέξης.

....


- Εχω πρόβλημα να γράψω. Λες και το χερι μου και το μολύβι είναι ορκισμένοι εχθροί.
Μεχρι και στο προπατζίδικο λέω στους αλλους τι να μου γράψουν.


....


- Δεν μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους ούτε με σφαίρες.
Μια φορά ρώτησα έναν που είναι ο οδός Γερανίου, πριν καταλάβω
ότι ήταν ξαπλα στο δρόμο,
τέζα από τη πρέζα. :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
μιας και τα συζητάμε

- Δεν μπορώ να θυμάμαι πρόσωπα. Ούτε ονόματα.
Με χαιρετα ενας τις προαλλες και με ρωτάει πότε θα περάσω απο τη δουλειά του.
Ε του λεω, θα περασω, εκει δουλευει ο φιλος μου ο γιωργος. Και τι μου λεει;
"εγώ ειμαι ο γιωργος!!!"
....

Ειδικά αριθμούς. Δεν μπορώ καν να θυμάμαι σε ποιο νουμερο οδού μένω.

Σου'χω λύση στο πρόβλημα μνήμης σου. https://farm4.static.flickr.com/3479/3186010385_bf3c6e7487.jpg ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ταλέντο..χμμ τι δύσκολη λέξη..ναι δύσκολη να την κατανοήσει κάποιος..έχουμε οδηγηθεί στο να πιστεύουμε ότι γεννιέσαι με χαρίσματα..αν είναι δυνατόν! να σας πω την ιστορία μου; όχι δεν θα σας τι πω δεν σας ενδιαφέρει..αλλά ρε παιδιά αυτό που πιστεύω εγώ και νομίζω ότι όλοι το καταλαβαίνουν αργά ή γρήγορα είναι ότι "είσαι,ότι δουλεύεις".και ο καθένας το παίρνει όπως θέλει.δεν έχει να κάνει με το χρόνο που επενδύεις σε ένα αντικείμενο έχει να κάνει με τον τρόπο που δουλεύεις..όλοι,έλληνες ,αλβανοί,πακιστανοί,άγγλοι,γάλλοι,πορτογάλοι, η ίδια κοψιά είμαστε..από εκεί και πέρα είναι όλα επιλογές..βοηθάς την κοινωνία να λειτουργήσει και αυτή σε βοηθάει πίσω..το μόνο πράγμα που είμαστε υποχρεωμένοι να κάναμε είναι να αναπνέουμε..όλα τα άλλα είναι επιλογές..επιλογές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Θα πω τα σωματικά μου ταλέντα (όχι όλα) :
Κουνάω τα αυτιά μου, πάνω κάτω.
Κουνάω τη μύτη μου, προς τα δεξιά.
Κάνω κύμα με την κοιλιά μου.
Επίσης έχω επιδέξια δάχτυλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.

Ενώ είμαι ακίνητος, μπορώ να διεγείρω τους κοιλιακούς μου μύες με τη σειρά, ωστε να δημιουργείται κύμα κοιλιάς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Όλοι έχουμε κοιλιακούς μύες, απλά σε κάποιους όπως εμένα είναι ντροπαλοί και δε φαίνονται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Όλοι έχουμε κοιλιακούς μύες, απλά σε κάποιους όπως εμένα είναι ντροπαλοί και δε φαίνονται.:P

εμενα δε φαινονται επειδη ειναι ντροπαλοι
αλλα επειδη.....
.........αγαπανε το φαγητο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Να, βρήκα ομοιοπαθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μπορω να ψυχολογησω το εσωρουχο καθε γυναικας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ισχυει ολοι εχουν καποιο ταλεντο , πολλοι ομως δεν το ανακαλυπτουν ποτε .
@γκιλντα
γαμησετα αυτο με τον προσανατολισμο το χω και εγω
χανομαι πανευκολα:P
και παντα παω απο τις πιο μεγαλες διαδρομες αντι απο τις πιο συντομες...τραγικο.

Βρήκα τη λύση στο πρόβλημά μας. Ένα GPS.
Σοβαρά τώρα, έχω πρόβλημα. Είμαι σε ταβέρνα, πάω στην τουαλέτα, και μετά ψάχνω σε όλο το μαγαζί να βρω το τραπέζι μας. :(

-Μπορώ να θυμάμαι πολλά πρόσωπα,ονόματα και αριθμούς (τηλέφωνα,ποσότητες κλπ) για πολύ καιρό.

-Μπορώ να διαβάζω ένα κείμενο ανάποδα,αντίστροφα,αντιθετοαντίστροφα,με καθρεπτισμό και ό,τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.

-Γράφω και με τα δυο χέρια. (Εξηγώ σ'άλλο thread πως προέκυψε αυτό . :P )

-Μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους με μια ματιά.

Χρήσιμα ακούγονται τα πρώτα. Το ότι μπορείς να ψυχολογήσεις τους άλλους με μια ματιά, μου ακούγεται κάπως.. Δεν μπορείς να το επιβεβαιώσεις ότι τους ψυχολογείς σωστά. Ακόμα κι αν τους γνωρίσεις και γίνετε φίλοι, ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει στο ασυνείδητο του άλλου.

Αυτό το έβαλα στο αρχικό post γιατί το ένανε ο καθηγητής μου της φυσικής στο φροντιστήριο, και μάλιστα κοίταζε εμάς και όχι τον πίνακα όταν το έκανε..!! Θεός.!:smartass:

Αχ φίλε μου αυτό είναι το κυριότερο..! Και θέλω να μου λέτε όταν αναφέρεστε σε δεξιότητες πως τις ανακαλύψατε..!!
:hehe:

Εγώ αυτό με τις ξένες γλώσσες το ανακάλυψα ως εξής. Έβλεπα μία Ιταλική ταινία, έβλεπα και μια δεύτερη, και στο τέλος μπορούσα να κάνω βασικές συνεννοήσεις στα Ιταλικά. Το ίδιο και σε άλλες γλώσσες. Αυτό από μικρό παιδάκι. Μετά στο φροντιστήριο των Αγγλικών φώναξαν και τη μαμά μου και της είπαν οτι έχω μια κλίση.
Το ότι χάνομαι εύκολα το ανακάλυψα πανεύκολα. Ποτέ δεν βρήκα το δρόμο...!!!! :)

μιας και τα συζητάμε

- Δεν μπορώ να θυμάμαι πρόσωπα. Ούτε ονόματα.
Με χαιρετα ενας τις προαλλες και με ρωτάει πότε θα περάσω απο τη δουλειά του.
Ε του λεω, θα περασω, εκει δουλευει ο φιλος μου ο γιωργος. Και τι μου λεει;
"εγώ ειμαι ο γιωργος!!!"
....

Ειδικά αριθμούς. Δεν μπορώ καν να θυμάμαι σε ποιο νουμερο οδού μένω. Αφου για να βρω το σπίτι μου,
κάνω βόλτα τρεις παράλληλες οδούς.

....


- Δεν μπορω να κατσω να διαβάσω κείμενο με πάνω απο τρείς λέξεις, άντε πέντε.
Και το πως διαβαζω ειναι καπως παραξενο. Τα βλεφαρα μου βαραίνουν στο πρώτο γράμμα και είμαι σχεδόν κοιμισμένος στα μισά της λέξης.

....


- Εχω πρόβλημα να γράψω. Λες και το χερι μου και το μολύβι είναι ορκισμένοι εχθροί.
Μεχρι και στο προπατζίδικο λέω στους αλλους τι να μου γράψουν.


....


- Δεν μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους ούτε με σφαίρες.
Μια φορά ρώτησα έναν που είναι ο οδός Γερανίου, πριν καταλάβω
ότι ήταν ξαπλα στο δρόμο,
τέζα από τη πρέζα. :ρ

Αχ βρε Ρεμπεσκέ, ειδικά στο σημείο με το φίλο σου το Γιώργο, πολύ γέλασα :clapup::clapup::clapup:

Μπορω να ψυχολογησω το εσωρουχο καθε γυναικας.

Ότι να ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το ταλέντρο παίζει μικρό ρόλο τ περισσότερο παίζει η εξάσκηση και η προσπάθεια. Αν βάλεις έναν ατάλαντο από τα 5 του σε ωδείο ίσως εξελιχθεί σε καλό επαγγελματία, αν βαλεις ομως έναν με ταλέντο σε ένα χωριό της Αφρικής πιθανότατα δε θα κάνει τίποτα στο ταλέντο του (αν π.χ. το ταλέντρο είναι η μουσική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Gilda,εννοούσα πως με μια ματιά μπορώ να καταλάβω τι αισθάνεται κάποιος,αν κρύβει κάτι κλπ.Όχι ότι καταλαβαίνω αμέσως την προσωπικότητα του,σαν να τον ήξερα χρόνια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και πάλι βρε Γιώργο. Δεν μπορείς να το επιβεβαιώσεις. Νομίζω οι περισσότεροι το χουμε αυτό, μια διαίσθηση, αυτό που λέμε "αυτός δεν μου έκατσε καλά, κάτι δεν μου αρέσει". Όμως και πάλι, είναι θεωρίες. Μπορεί ακόμα και ο ίδιος ο άνθρωπος που ψυχολογείς να παραδέχεται ότι ισχύει αυτό που "ψυχολόγησες", μόνο και μόνο επειδή θέλει να σε αποφύγει.

Παράδειγμα.
Χθες ένας άνθρωπος που ψιλοβαριέμαι να μιλάω, με είδε στο γραφείο και μου είπε "Μελαγχολική σήμερα?". Η αλήθεια είναι ότι χθες εγώ πέταγα απ τη χαρά μου, αλλά προσπαθούσα να είμαι κάπως συγκρατημένη στη δουλειά. Ε για να μην μου μιλάει κι άλλο, του είπα "Ναι, κάτι δικό μου". Ε και έφυγε, αυτό που ήθελα να επιτύχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Καλά υπάρχουν και εξαιρέσεις,αυτές που αναφέρεις.Εγώ μιλάω γενικά.Και προφανώς δεν αναφέρω παραπάνω ότι σε όλα πέφτω μέσα.Απλά το έβαλα σαν ταλέντο γιατί μου το λένε οι περισσότεροι όταν αναλύουμε καταστάσεις και προβλήματα.Είμαι για πολλούς ο προσωπικός ψυχολόγος. Αδικούμαι στο Πολυτεχνείο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλά υπάρχουν και εξαιρέσεις,αυτές που αναφέρεις.Εγώ μιλάω γενικά.Και προφανώς δεν αναφέρω παραπάνω ότι σε όλα πέφτω μέσα.Απλά το έβαλα σαν ταλέντο γιατί μου το λένε οι περισσότεροι όταν αναλύουμε καταστάσεις και προβλήματα.Είμαι για πολλούς ο προσωπικός ψυχολόγος. Αδικούμαι στο Πολυτεχνείο. :P

Ίσως μια μετεγγραφή στην Πάντειο, στο τμήμα ψυχολογίας? :):):):P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Ίσως μια μετεγγραφή στην Πάντειο, στο τμήμα ψυχολογίας? :):):):P:P:P

Τώρα που συνήθισα ; Με τίποτα. :P (btw,έχεις πολύ ωραίο avatar. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top