Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Παραλίγο να βάλω φωτιά στο σπίτι... :whistle:

και εγω το χω κανει αυτο , τελευταια στιγμη προλαβανε οι δικοι μου την τραγωδια :P
χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.

killershark

Νεοφερμένος

Ο killershark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω θυμαμαι λιγα πραγματα αλλα χαρακτηριστικο ηταν οτι παιζαμε στο ρεμα χαλνδριου με κατι οπλα αεροβολα τα σημερινα αιρσοφτ που πεταγαν κατι μπιλιτσες .θυμαμαι που ακουγα φωνες επειδη πυροβολουσα τισ γατες της γειτονισας ναι δεν τις αγαπουσα τις γατες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
έβρεχα τη γειτόνισσα της γιαγιάς μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Α! Τι θυμήθηκα!
Όταν πήγαινα στην πρώτη λυκείου (μιλάμε τώρα για το 1993) είχα ντυθεί μάγισσα. Είμαι ψιλόλιγνη, μελαχρινή, με μαύρα ίσια μαλλιά, μακρόστενο πρόσωπο και μεγάλη μύτη. Άρα, με βοηθούσε και το παρουσιαστικό γι' αυτού του είδους το μασκάρεμα.Ένα απόγευμα, λοιπόν, που είχα βγει με φίλες μου κάθε φορά πουέβλεπα έναν ομορφούλη στο δρόμο, του έριχνα και δύο τρεις στον πισινό με τη σκούπα για να με προσέξει. Πολύ γέλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Οταν είμασταν 10-11 χρονών στην αλάνα που παίζαμε είχαμε τον κλασσικό μαλ@!α που όποτε έπεφτε η μπάλα μες στο σπίτι του την έπαιρνε και απειλούσε ότι θα την σκίσει...θα μας είχε κρατήσει και 3-4 μπάλες....όταν μας πήρε και την τελευταία μπήκε ένας φίλος κρυφά μες την αυλή του να την πάρει...οι υπόλοιποι τον περιμέναμε απέξω...στο παρατσακ πριν φύγει βγαίνει έξω ο γέρος και αρχίζει και ουρλιάζει!!!!Και εμείς για να τον καθυστερήσουμε απο το να προλάβει το παιδί του πετάξαμε οοοοοοτι χαλίκι και πετρούλα βρήκαμε στο δρόμο!!!!Ο τύπος κρύφτηκε μες το σπίτι του η μπάλα ξανάγινε δικιά μας και αποστολή εξετελέστει!!!!:clapup:


Επίσης είχαμε ενα σπίτι που κάθε φορά που λείπαν οι ιδιοκτήτες μπαίναμε στην αυλή τους και κρυβόμασταν όταν παίζαμε κρυφτό....μια μέρα μπήκαμε αλλά οι τύποι(το ζευγάρι)γύρισαν την ώρα που κρυβόμασταν....:P:P μιλάμε για καλή τρομάρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Λοιπον :P
Οταν ημουν μικρη,αν και ησυχο παιδακι, εκανε καποιες σκανταλιες. Χαρακτηριστικα θυμαμαι τις εξης:

*Ειχα τη συνηθεια να παιρνω το μαντιλι της γιαγιας απο το κεφαλι της και να το ριχνω μεσα σε κουβα με νερο.

*Επαιρνα το λαστιχο και εκανα μπανιο την αλλη μου γιαγια επειδη δεν πλενοταν συχνα:whistle:

*Η μια γιαγια μου μαζευε σαλιγκαρια και τα εβαζε σε ενα βαρελι με αλευρι και μαραθο ωστε να μεγαλωσουν πιο γρηγορα και να τα μαγειρεψει. Εγω επειδη αγαπουσα τα σαλιγκαρακια, πηγαινα κρυφα και τα εβγαζα απο το κουβα και τα αφηνα αλλου για να μην τα βρει. Οταν πηγαινε να τα μαζεψει απο το κουβα, πηγαινα και εγω για να δω την αντιδραση της. :hehe:

*Μια φορα ειχαμε γυρισει απο μονοημερη στην ευβοια και ειχα παρει το πορτοφολι του πατερα μου και το εκρυψα σε ενα συρταρι με τραπεζομαντηλα. Εψαχναν ωρες να το βρουν. Τελικα δεν το βρηκαν και πηγαν μεχρι την ευβοια και εψαχναν. :hehe:
Οταν τους ειπα την αληθεια, εφαγα της χρονιας μου.:P

*Οταν ημουν 3 ετων ειχα την κακια συνηθεια κατα τη διαρκεια του μεσημεριανου φαγητου, να παιρνω το γιο-γιο μου και να κανω κακα κατω απο το τραπεζι:eek:

*Αλλη μια συνηθεια που ειχα ηταν να ριχνω νερο μεσα στις σαλατες:P

*Ενα καλοκαιρι θελοντας να βοηθησω στο στρωσιμο του τραπεζιου, πηρα το ταψι με τις μπαμιες απο το φουρνο για να το παω στο τραπεζι της βεραντας. Στα μισα της διαδρομης, μου επεσε κατω. Τι ακουσα μετα απο τη μανα μου!:P

*Μια φορα θυμαμαι ειχε ερθει να με δει ο παππους μου(τον οποιο δεν χωνευα καθολου). Οταν πηγε να με παρει αγκαλια, βουτηξα ενα γατι(απο τα πολλα που ειχαμε) και του το πεταξα πανω του. Το γατι γαντζωθηκε στο σακακι του και του το εσκισε.:whistle:

*Επειδη εβλεπα τη μητερα μου και τη ξαδερφη μου που φοραγαν σερβιετα και οταν την εβγαζαν ηταν κοκκινη, πηρα και εγω μια και τη χρωμματισα.:redface: Πηγα τρεχοντας στη μητερα μου, κατεβασα το βρακι μου και της την εδειξα. Η μανα μου φρικαρε γιατι νομιζε πως ειχα χτυπησει:redface:

*Οταν ημουν μικρη εβριζα παρα πολυ! Ειχαμε παει σε ενα λουνα-παρκ και με πηγαν να παιξω αυτο το παιχνιδι που ψαρευουμε και κερδιζουμε καποιο παιχνιδακι. Που λετε ειχα βαλλει στο ματι μια κουκλα και την ηθελα. Ψαρευω λοιπον και η κυρια που ειχε το παιχνιδι μου δινει ενα αυτοκινητακι λεγοντας μου πως αυτο ειχα κερδισει. Νευριασα και της το πεταξα στα μουτρα λεγοντας της πως θελω την κουκλα, εκεινη ομως προσπαθουσε να μου εξηγησει πως δεν γινοταν να μου δωσει κατι αλλο γιατι ειχα κερδισει αυτο το συγκεκριμενο παιχνιδι. Νευριασα και ξεσποντας σε κλαμματα της ειπα:"Μωρη μαλακισμενηηη,θελωω την κουκλααα.":whistle:

Αυτα:P
Αν θυμηθω αλλα θα σας γραψω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Η μαμά σου και η ξαδέρφη σου έβγαζαν τις χρησιμοποιημένες σερβιέτες τους μπροστά σου? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Η μαμά σου και η ξαδέρφη σου έβγαζαν τις χρησιμοποιημένες σερβιέτες τους μπροστά σου? :eek:

Στο μπανιο τις εβγαζαν και με κλειστη την πορτα, αλλα εγω κρυφοκοιταγα απο την κλειδαροτρυπα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Λέω κι εγώ, τοοόση άνεση πιά?
Πάντως αυτό με το γιογιό το έκανα κι εγώ. Σαν παιδάκι μόλις έτρωγα με έπιανε και πριν τελειώσουν οι άλλοι το φαγητό (εγώ έρτωγα τόσο λίγο που τελείωνα πολύ γρήγορα) έφερνα το γιογιό μου και τα έκανα μπροστά σε όλους. Θυμάμαι μια φορά ήμασταν όλο το σόι στο τραπέζι (κάποια γιορτή θα ήταν) και έτσι όπως ξεκίναγαν όλοι το φαγητό τους ήρεμα κι ωραία, εγώ έκανα ένα εκκωφαντικό "ΜΠΡΡΡΡΡΤΣ!" και μετά δήλωσα πως πάω να τα κάνω. Οι δικοί μου γέλεγαν αλλά το σόι προσβλήθηκε και μου έκανε κύρηγμα μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Λοιπον :P
Οταν ημουν μικρη,αν και ησυχο παιδακι, εκανε καποιες σκανταλιες. Χαρακτηριστικα θυμαμαι τις εξης:

*Ειχα τη συνηθεια να παιρνω το μαντιλι της γιαγιας απο το κεφαλι της και να το ριχνω μεσα σε κουβα με νερο.

*Επαιρνα το λαστιχο και εκανα μπανιο την αλλη μου γιαγια επειδη δεν πλενοταν συχνα:whistle:

*Η μια γιαγια μου μαζευε σαλιγκαρια και τα εβαζε σε ενα βαρελι με αλευρι και μαραθο ωστε να μεγαλωσουν πιο γρηγορα και να τα μαγειρεψει. Εγω επειδη αγαπουσα τα σαλιγκαρακια, πηγαινα κρυφα και τα εβγαζα απο το κουβα και τα αφηνα αλλου για να μην τα βρει. Οταν πηγαινε να τα μαζεψει απο το κουβα, πηγαινα και εγω για να δω την αντιδραση της. :hehe:

*Μια φορα ειχαμε γυρισει απο μονοημερη στην ευβοια και ειχα παρει το πορτοφολι του πατερα μου και το εκρυψα σε ενα συρταρι με τραπεζομαντηλα. Εψαχναν ωρες να το βρουν. Τελικα δεν το βρηκαν και πηγαν μεχρι την ευβοια και εψαχναν. :hehe:
Οταν τους ειπα την αληθεια, εφαγα της χρονιας μου.:P

*Οταν ημουν 3 ετων ειχα την κακια συνηθεια κατα τη διαρκεια του μεσημεριανου φαγητου, να παιρνω το γιο-γιο μου και να κανω κακα κατω απο το τραπεζι:eek:

*Αλλη μια συνηθεια που ειχα ηταν να ριχνω νερο μεσα στις σαλατες:P

*Ενα καλοκαιρι θελοντας να βοηθησω στο στρωσιμο του τραπεζιου, πηρα το ταψι με τις μπαμιες απο το φουρνο για να το παω στο τραπεζι της βεραντας. Στα μισα της διαδρομης, μου επεσε κατω. Τι ακουσα μετα απο τη μανα μου!:P

*Μια φορα θυμαμαι ειχε ερθει να με δει ο παππους μου(τον οποιο δεν χωνευα καθολου). Οταν πηγε να με παρει αγκαλια, βουτηξα ενα γατι(απο τα πολλα που ειχαμε) και του το πεταξα πανω του. Το γατι γαντζωθηκε στο σακακι του και του το εσκισε.:whistle:

*Επειδη εβλεπα τη μητερα μου και τη ξαδερφη μου που φοραγαν σερβιετα και οταν την εβγαζαν ηταν κοκκινη, πηρα και εγω μια και τη χρωμματισα.:redface: Πηγα τρεχοντας στη μητερα μου, κατεβασα το βρακι μου και της την εδειξα. Η μανα μου φρικαρε γιατι νομιζε πως ειχα χτυπησει:redface:

*Οταν ημουν μικρη εβριζα παρα πολυ! Ειχαμε παει σε ενα λουνα-παρκ και με πηγαν να παιξω αυτο το παιχνιδι που ψαρευουμε και κερδιζουμε καποιο παιχνιδακι. Που λετε ειχα βαλλει στο ματι μια κουκλα και την ηθελα. Ψαρευω λοιπον και η κυρια που ειχε το παιχνιδι μου δινει ενα αυτοκινητακι λεγοντας μου πως αυτο ειχα κερδισει. Νευριασα και της το πεταξα στα μουτρα λεγοντας της πως θελω την κουκλα, εκεινη ομως προσπαθουσε να μου εξηγησει πως δεν γινοταν να μου δωσει κατι αλλο γιατι ειχα κερδισει αυτο το συγκεκριμενο παιχνιδι. Νευριασα και ξεσποντας σε κλαμματα της ειπα:"Μωρη μαλακισμενηηη,θελωω την κουκλααα.":whistle:

Αυτα:P
Αν θυμηθω αλλα θα σας γραψω!

Προσκυνώ έτσι; :worship:
Μα τι διαβολάκι ήσουν :redface:

Ας πω και εγώ τα δικά μου λοιπόν.

Εγώ είχα μια μανία να λαχταράω την αγαπημένη μου γιαγιά, η οποία έπειτα από παρακάλια της μάνας μου δε μπορούσε να με χτυπήσει παρά μόνο να μου εξηγήσει το λάθος μου, και έτσι εγώ άρπαζα την ευκαιρία και της έκανα τη ζωή μαρτύριο, όσο θυμάμαι το τι κλάμα έριχνε μέχρι να ηρεμήσει πονάει η ψυχή μου :(
(αλλά τότε πραγματικά το ευχαριστιόμουν :happy: )
Μια μέρα που λέτε έφτιαξε τραχανά, που εγώ έβγαζα/βγάζω σπυριά όποτε βλέπω το συγκεκριμένο φαγητό, να της λέω ότι ΔΕΝ το τρώω κάνω εμετό κάθε φορά, εκεί αυτή πείσμα, θα το φας. Πάει στη τουαλέτα και κρύβομαι εγώ στη κρεβατοκάμαρα κάτω από το κρεβάτι, και ανοίγω την εξώπορτα του σπιτιού, βγαίνει η γιαγιά να φωνάζει ΖΩΗΗΗΗ ΠΟΥ ΕΊΣΑΙΙΙ ΈΛΑ ΤΡΏΜΕ, κιχ εγώ, να γελάω διαβολικά κάτω από το κρεβάτι, η καημένη έκανε φύλλο και φτερό όλο το σπίτι,μόλις είδε τη πόρτα ανοιχτεί βγήκε έξω στη γειτονιά να με ψάχνει γιατί νόμιζε ότι έφυγα από το σπίτι, μέχρι που γύρισε πίσω να πάρει τηλ για βοήθεια και με βρήκε να ακούω μουσική από το κασετόφωνο και να χορεύω. Το τι κλάμα είχε ρίξει εκείνη τη μέρα δε περιγράφεται :(


Επίσης, ένα καλοκαίρι ήμασταν στο χωριό και εγώ σήκωνα τα καρπούζια και έπαιζα, με λέει η γιαγιά, Ζωή άσε κάτω το καρπούζι θα πονάει η μέση σου μετά, μικρή είσαι ακόμη, εεεε και εγώ το άφησα επιτόπου από τα χέρια μου, έκανε ένα σπλατσ και έσπασε πάνω στο μάρμαρο,το σαλόνι της μετά είχε κόκκινο πάτωμα :whistle:

Μια άλλη φορά με είχε πάει βόλτα και σταματήσαμε σε μια φίλη της για καφέ, κάτι έκανα και με μάλωσε και άρχισα να κλαίω και με πήρε η φίλη της αγκαλιά να με ηρεμήσει, αλλά τότε την έπιασε τη γιαγιά παράπονο και άρχισε να κλαίγεται για όλες τις ζημιές που κάνω, με νευρίασε απίστευτα και της λέω ένα "κοίτα άμα άμα ζοριστώ κάνω και εμετό εγώ", αλλά δε με άκουσε η άτιμη, και κρααακ ανοίγω το στόμα και φεύγει όλο πάνω στη φίλη της :clapup: και της είπα και με υφάκι, εγώ στο είπα ;)

Με είχε πάει βόλτα στο πάρκο, και εκεί είχε και άλλα παιδάκια που έπαιζαν, αλλά εγώ κολλούσα συνέχεια με τα αγόρακια που κάνανε βλακείες, με λέει ο νταής της παρέας και μεγαλύτερος από όλους ότι αν θέλω να κάνω παρέα μαζί τους να πάω να κάνω κάτι άσχημο στη γιαγιά μου, και εγώ το βούρλο πήγα και της σήκωσα τη φούστα από πίσω :(

Και ένα άλλο περιστατικό που θυμήθηκα τώρα αλλά τη πλήρωσε ο μικρότερος ξάδερφος μου άδικα. Είχαμε πάει στην άλλη μου τη γιαγιά για να μείνουμε όλη μέρα εκεί και να κοιμηθούμε και το βράδυ, η οποία γιαγιά είχε ένα βαζάκι γεμάτο με σοκολατάκια, που εγώ τα λιμπίστηκα. Αρπάζω το βάζο και πάω στο πίσω το μπαλκόνι σε μια γωνίτσα και τρώω σα το μοσχάρι, έρχεται και ο μικρός και με κοιτάει και του λέω άντε πάρε και εσύ και του δίνω 3-4 σοκολατάκια,και του λέω για να μη το καταλάβει η γιαγιά κρύψε τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι σου και πάει ο βλάκας και το κάνει. Μόλις τελείωσα και εγώ πάω και βάζω και τα δικά μου τα χαρτάκια κάτω από το μαξιλάρι του και πάω πλένομαι. Πως έρχεται μια φίλη της γιαγιάς για καφέ, βγάζει η γιαγιά το βαζάκι και πουθενά τα σοκολατάκια, μας φωνάζει και τους δύο στο σαλόνι, και βλέπει το μικρό μέσα στις σοκολάτες, και εγώ πεντακάθαρη τρώει της χρονιάς του και φωνάζει ότι δεν το έκανε αυτός και έφαγε πολύ λίγα, αλλά η γιαγιά που να ακούσει, στο τέλος τον πιστεύει όμως και του ζητάει και συγνώμη, εγώ εννοείται έκανα την ανήξερη..φτάνει το βράδυ πάει να μας βάλει στα κρεβάτια και βρίσκει κάτω από το μαξιλάρι του τα χαρτάκια και εκεί άρχισε και νέος γύρος με ξύλο γιατί η γιαγιά ανακάλυψε ότι και έφαγε τα σοκολατάκια, και έλεγε και ψέματα.
ΥΓ : Ο ξάδερφος μου μέχρι και σήμερα λέει την αλήθεια όταν το συζητάμε σε οικογενειακά τραπέζια, αλλά κανένας δεν τον πιστεύει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Αααα! Θυμηθηκα και αλλα!:clapup:

*Οταν ερχοταν η γιαγια μου απο το χωριο, επαιρνα τα βρακια της και τα φοραγα στις γατες μου:D

*Επειδη μεναμε σε μονοκατοικια και παντου γυρω μας ειχε χωραφια, καθε ανοιξη και καλοκαιρι ερχοταν μια χελωνα αρκετα μεγαλη. Μια μερα λοιπον ειχα δει ενα καρτουν με ενα ζωακι που ειχε ανεβει πανω στη χελωνα. Το ιδιο απογευμα εμφανιστηκε η μεγαλη χελωνα και ανεβηκα πανω της.:P

*Οταν ημουν 2 ετων ειχαμε παει στο χωριο της γιαγιας μου. Μια γειτονισσα που δεν χωνευε τη γιαγια μου και που ηξερε οτι φοβαται τα βατραχια και τις χελωνες, μου ειπε να παρω ενα βατραχι και να της το παω. Μολις με ειδε να ερχομαι κρατωντας το βατραχι στα χερια, κλειδωθηκε μεσα στο σπιτι.:P

*Το σπιτι της γιαγιας μου στο χωριο ηταν διπλα σε ενα χωραφι με κατι προβατα. Εγω επειδη ειμαι πολυ φιλοζωη, ειχα για φιλη ενα προβατο την Παρδαλο! Μολις της φωναζα, ερχοταν! Επειδη ομως το σπιτι ηταν λιγο υπερυψωμενο απο το χωραφι, δεν εφτανα να την ταισω, ετσι πηρα τον αγαπημενο κουβα της γιαγιας μου, εδεσα στο χερουλι ενα σκοινι, εβαλλα μεσα μουροφυλλα και μακαρονια και το εριξα σιγα-σιγα μεσα στο χωραφι. Ερχεται η Παρδαλω που ηταν ηρεμη να φαει αλλα ερχεται και μια αλλη που δεν με ειχε συνηθισει. Βαζει η αλλη προβατινα το κεφαλι της μεσα στο κουβα να φαει. Παω να μετακινηθω εγω και η προβατινα φοβηθηκε με αποτελεσμα να παρει μαζι της περασμενο στο λαιμο της το τσιγκινο κουβα. Επειδη ετρεχε, ο κουβας χτυπουσε και εβγαζε εναν ηχο που τρομαξε ολο το κοπαδι. Χεστηκα απο το φοβο μου και πηγα τρεχοντας μεσα στο σπιτι. Ξαφνικα ακουω τη γιαγια μου:-Τι επαθαν τα ζα και κανουν ετσι?
-Τιποτα,τιποτα...παμε να κοιμηθουμε, ειναι μεσημερι.
Ποτε δεν της ειπα τι εγινε εκεινη την ημερα.:whistle:

*Αλλη μια συνηθεια που ειχα ηταν οτι φυτευε η γιαγια μου να της το ξεριζωνω:P

*Μικρη ημουν διαολι:P Μια μερα ειχαμε παει σε μια πλατεια για να παιξω με τα αλλα παιδακια. Εκει κοντα σε διαφορα σημεια ειχαν φυτεψει τριανταφυλλιες. Αφου επαιξα με κατι παιδακια, ερχεται ενα αγορακι πιο μεγαλο απο εμενα. Καθως παιζαμε, τσακωθηκαμε και τον πεταξα μεσα στις τριανταφυλιες. Ειχε γκρατσουνιστει απο τα αγκαθια και ματωνε.

*Εκλεβα απο το σουπερ-μαρκετ και τα jumbo ρουχα και παππουτσια για τις κουκλες μου.:redface:

*Κρυβομουν μεσα σε ντουλαπες και με εψαχναν για ωρες.:P

*Εκλεβα απο τη λαικη λαχανικα και τα "μαγειρευα" οταν πηγαινα σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κι εγώ το πρώτο πράγμα που σούφρωσα ήταν μια τρελόμπαλα από τα Jumbo.
Και όταν έκανα βλακείες στη γιαγιά, πάντα τα φόρτωνα στον μικρό μου ξάδερφο για να τις φάει αυτός.
Εχουμε πολλά κοινά τελικά.
Α, και εγώ είχα κρύψει το ρολοί της μαμάς μου, η οποία βιαζόταν να φύγει με το πλοίο και το έψαχνε, μετά κατηγόρησε τον μπαμπά μου ότι το έχασε, τελικά έφυγε το πλοίο, οι δικοί μου σκοτώθηκαν και την άλλη μέρα ομολόγησα: "μπαμπά, εγώ το είχα το ρολόι αλλά φωνάζατε και τρόμαξα οπότε δεν το είπα". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εχετε κανει βλακειες στην παιδικη σαε ηλικια?διηγηθειται μας τν ιστορια σας!εγω θυμαμαι μικρος με την παρεα μου απο νερατζια σε τζαμια και κυνηγητα με ενοικους μεχρι γκραφιτι και κυνηγητα με αστυνομιες!μεγαλωσαμε τωρα αυτα τα χρονια περασαν πειτε μας τις εμπειριες σας!

Σημείωση:
Το παρόν μήνυμα προέρχεται απο το συγχωνευμένο θέμα "Αλήτες παιδικής ηλικίας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fagia ツ

Νεοφερμένος

Η Fagia ツ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Graphic designer και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
αμμμμ εγω οταν ημουν 1,5 ετους επιασα μια μπαλα γιαλιη απο το χριστουγεννιατικο δεντρο και την δαγκωσα ( η μανα μ επαθε φρικη οταν με ειδε μεσα στα αιματα και τα γυαλακια ^^ )


φετος πηγαμε διακοπες στην παλιοχωρα , σε μια παραλια π ειχε κατι κρινακια κ εγραφε παντου protect the lilies ....η μικρη μ αδερφη(4) καταλαθος παραλιγο ν πατησει ενα λουλουδι και ακολουθησε ο παρακατω διαλογος
μαμα= αγαπη μ προσεχε λιγο ειναι ειδος υποεξαφανιση
μικρη= α! δλδ αμα τα πατησω θα εξαφανιστω? ( οσο το θυμαμαι γελαω χδ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Με τον ξαδερφο μου μια φορα ημασταν στο σπιτι και παιζαμε και η μανα μου μας τραβαγε βιντεο..και καποια στιγμη μου ειχε παρει ενα παιχνιδι και εγω τσιριζα και ο ξαδερφος μου με κοροιδευε και μας λεει καποια στιγμη η θεια μου "Σταυρουλιτσα μου κανε μια αγκαλια τον Κων/νο να ηρεμησει να παιξετε σαν καλα παιδακια" και παω εγω να τον αγκαλιασω και ΤΣΟΥΠ του την αρπαζω το παιχνιδι :hehe::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Τι να πρωτοθυμηθώ; Από τις κορυφαίες σκαντάλιες μου ήταν όταν (ήμουν κανά 7-8 χρονών τότε) έβαλα φωτιά μια μεσαίου μεγέθους κουρτίνα με λακ για τα μαλλιά. Ακόμα μια, ήταν πάλι στην ίδια ηλικία, όταν έβαλα και πάλι φωτιά αυτή την φορά στην αυλή του γείτονα αλλά πρόλαβε και την έσβησε η μητέρα μου. Ευτυχώς όμως ζει στην Ελβετία και δεν το πήρε χαμπάρι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπον,παιδια ο τιτλος λεει το θεμα “Ανοήτα πράγματα που κάναμε κ νομιζαμε μικροι αλλά δεν παραδεχόμαστε!“
Θα ξεκινησω με το πλεον κλασσικο που ειμαι σιγουρος οτι ολοι καναμε. Ανοιγοκλεινα την πορτα του ψυγειου και κρυοκοιτουσα για να δω αν θα σβησει το φως! :P α,κ ενα αλλο ,που πιστευα πολυ μικρος ηταν οτι στον κοσμο μας υπηρχαν τρεις χωρες μονο, η Αγγλια,η Ελλαδα η Τουρκια!Αχαχαχα!ακουω τα δικα σας!

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 97 έως 103 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Ανόητα Πράγματα που κάναμε ή νομίζαμε μικροι (αλλά δεν παραδεχόμαστε!)".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
πιστευα οτι μια ελια π εχω εγω στο χερι την εχουν ολοι οι ανθρωποι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχαχα γαματο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top