• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
εγω πιο παλιά ξέρναγα συνέχεια την πρώτη μέρα...τραγική κατάσταση!
τώρα κάπως το έχω ισορροπίσει , πίνω ένα xeforapit όταν με πιάνει την πρώτη μέρα αλλά πονάει και λίγο δεν μπορώ να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Και τι έκανες και πήγε καλύτερα την τελευταία φορά?

Τίποτα! Γι αυτό μου φάνηκε περίεργο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ναι,οντως...για παραδειγμα λενε ολες 'ποναω,υποφερω κτλ' και εγω τι να πω???ποναω και εγω??:P δεν μπορω να καταλαβω,ειμαι απο αλλο πλανητη!!:D
Γλιτώνεις και τα χάπια ξέρεις! :) Έκανα ολόκληρη μάχη με τις φίλες μου γιατί νόμιζαν πως τα ντεπον ήταν καραμέλες :mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Γλιτώνεις και τα χάπια ξέρεις! :) Έκανα ολόκληρη μάχη με τις φίλες μου γιατί νόμιζαν πως τα ντεπον ήταν καραμέλες :mad::mad:

Ναι,ναι ευτυχως!:) Οι περισσοτερες αυτο κανουν..παιρνουν το ενα χαπι μετα το αλλο!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Εμενα ο κυκλος μου ειναι σταθερος απο τοτε που μου ηρθε η περιοδος(πεμπτη δημοτικου). Διαρκει περιπου 7-8 ημερες(εννοω μεχρι να "καθαρισω" τελειως).Συνηθως, μου δινει μια προειδοποιηση τρεις ημερες πριν ερθει(πονος στα ποδια,καμια κραμπα,πονος χαμηλα στην κοιλια). Οταν μου ερχεται, την 1η ημερα με ποναει αρκετα θα ελεγα σε σημειο που καθομαι συνεχεια ξαπλωμενη. Το βραδυ της 1ης ημερας με ποναει σε σημειο που να αλλαζω συνεχεια στασεις υπνου μεχρι να βολευτω.
Τα πρωτα χρονια αν πονουσα επαιρνα ενα χαπι ή ντεπον, μετα ομως τα εκοψα γιατι δεν μου αρεσαν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ναι,ναι ευτυχως!:) Οι περισσοτερες αυτο κανουν..παιρνουν το ενα χαπι μετα το αλλο!:/:

αν πονάς υπερβολικά και διπλώσεναι στα δύο από τον πόνο αναγκάστικα θα το κάνεις...
εγώ έχω φτάσει και σε σημείο να σέρνομαι στο πάτωμα για να μετακινηθώ γιατί όρθια δεν μπορούσα να σταθώ με τίποτα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμενα ο κυκλος μου ειναι σταθερος απο τοτε που μου ηρθε η περιοδος(πεμπτη δημοτικου).

:eek:
Είσαι κωλόφαρδη!
Εμένα μέχρι να σταθεροποιηθεί ήταν όοοοοοοοοοοοοοο,τι να' ναι, σε σημείο που γύρω στα 14 δεν είχα περίοδο για 5 μήνες και είχα πάει στο γιατρό (η μάναμ δλδ με πήγε με το ζόρι), και γενικά χάλια.
Ευτυχώς γύρω στα 16-17 σταθεροποιήθηκε τελείως (με ελάχιστες εξαιρέσεις) και ηρέμησα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Α Dark κι εγώ στην 5η δημοτικού αδιαθέτησα, τι καλά! :P
Αλλά 7-8 μέρες; Δεν θα άντεχα! Μου διαρκεί 4-5 και ευτυχώς πεθαίνω στον πόνο μόνο την 1η μέρα. Τώρα που έχω γαμήσει και τη διατροφή μου μού πέφτει η πίεση κιόλας και έχω κάτι τάσεις λιποθυμίας, αλλά νταξ, δεν έχω φάει (ακόμα) τα μούτρα μου.
Τέλος ο κύκλος μου ήταν ό,τι, μα ό,τι να 'ναι, μέχρι που έκανα σεξ κι όλα μου τα προβλήματα λύθηκαν! 30 μέρες νταν!

Χαίρομαι που τα μοιράστηκα όλα αυτά μαζί σας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eγώ τώρα που το σκέφτομαι μάλλον νόμιζα ότι είχα κύκλο ο,τι να ναι αλλά απλά ποτέ δεν είχα μπει στον κόπο να μετρήσω. Απλά έλεγα "χμμ, δεν μου φάνηκε να πέρασε μήνας" ή "σαν να πέρασε παραπάνω από μήνας". Και χάλαγα τα μεροκάματα σε τεστ εγκυμοσύνης...
Ασχετο, αλλά μην ξαναπάρετε ποτέ τεστ από το φαρμακείο (αυτά με τα 15 ευρώ το ένα). Βρήκα τα ίδια από εξωτερικό με 5 ευρώ τα 12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Α καλά αυτό με το τεστ εγκυμοσύνης έχει γίνει inside joke στην παρέα μας.

Το καλοκαίρι λοιπόν, λόγω απίστευτα κακής ψυχολογίας και άγχους, η περίοδος πήγε περίπατο. Με το που φτάνει 1.5 βδομάδα η καθυστέρηση και αρχίζουν οι υποψίες για εγκυμοσύνη, λέω να ρωτήσουμε τη μανιακή της παρέας πόσο κοστίζει ένα τεστ και ποιο να πάρουμε. Περιττό να σας πω ότι με το που άκουσα τα 24Ε που μου είπε έπεσα απ'τα σύννεφα και μέσα στις επόμενες 2 ώρες, είχα αδιαθετήσει! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

23mpoumpou

Νεοφερμένος

Η 23mpoumpou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ξέρει να μου απάντηση κάποια, μετά από μια έκτρωση πότε είναι οι γόνιμες μέρες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_k

Νεοφερμένος

Η eleni_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κατι διαβασα για θερμοφορα, ισχυει αλλα να ξερεις οτι αυξάνει το αιμα.... Αν πονας πολυ δοκίμασε τα feldene... Κανουν δουλεια... Και τα buscopan plus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
προσωπικά με βοηθάει πολύ οταν πινω το πονσταν(πλεον σε αυτο κατεληξα) να ξαπλωνω κ να κοιμαμαι κουλουριασμενη... όσες φορές δεν ξάπλωσα, απλα ποναγα ολη την ημερα.. εχω παρατηρησει δε οτι τον τελευταιο καιρο οι πονοι μου χειροτερευουν ! Και μη χειροτερα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
ο γυναικολογος μου μου εχει συστησει τα xeforapid!! παρολο που ποναω παρα πολυ και πριν απο αυτα τα χαπια ποναγα για τουλαχιστον 2 μερες με το που παιρνω ενα χαπι μου περναει ο πονος και αυτο ειναι ολο!!δεν με ξαναπιανει μετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia lullaby..

Νεοφερμένος

Η vasia lullaby.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπέρα!υπάρχει κάτι πιο δυνατό από ο mesulid??υποφέρω πολύ...μπορώ να πάρω 2 μαζεμένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όχι βρε δύο Mesulid.. Υπομονή..
Και μακριά από ασπιρίνες κτλ.. Γενικά από αντιπηκτικά.. Θα τρέχεις στο νοσοκομείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia lullaby..

Νεοφερμένος

Η vasia lullaby.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παλαιοτερα επαιρνα buscopan αλλα στη πορεια δε με επιαναν...τη πρωτη μερα μονο τα mesulid με πιανουν αλλα οχι παντα...την νιωθω πλησιαζει...και καθε φορα φοβαμαι..δε μπορω καθε φορα να σκεφτομαι τι θα πω και στη δουλεια μου :( . Τη πρωτη μερα ειμαι ξαπλα με θερμοφορα ζεστα ροφηματα και mesulid..και παρ 'ολα αυατα δε μοθ κανουν τιποτα...και διπλςνομαι στο πονο...τι μπορω να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν μια επίσκεψη σε ένα γυναικολόγο.
Μπορούν να μειωθούν τα συμπτώματα (φοβάμαι πως θα σου προτείνει αντισυλληπτικά, που κάνουν ορμονικό έλεγχο).
Εκτός αν μπορείς να ζήσεις με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eripits

Νεοφερμένος

Η eripits αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν ισχύει κάτι τέτοιο....από πλευρά υγιεινής μπορείς να κανεις μπάνιο από την πρώτη μέρα κιόλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vasia lullaby..

Νεοφερμένος

Η vasia lullaby.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι δυστυχως...ειχα παει παλαιοτερα και μου ειχε πει για αντισυλληπτικα...αλλα εχω ακουσει παρενεργειες περιεργες...μου ειχε πει και ενεσιμο buscopan..αλλα πιστευω πως αφου δε με επιανε το αντιστοιχο χαπι...δε θα με πιανει και η ενεση...ασε που τις τρεμω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top