[Symbian] Nokia EXΧ: Ε50, Ε51, Ε52, E55, E6X, E7X και E90

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Με firmware upgrade στην 6.41.3 το κινητό γίνεται σταθερότερο και ταχύτερο.
Επίσης είδα και περισσότερο ελεύθερο χώρο στη μνήμη της συσκευής.
Η διαδικασία απαιτεί καλώδιο σύνδεσης, υπολογιστή και σύνδεση στο δίκτυο.
Σε εμένα ολοκληρώθηκε σε 30 ώρα με 100% επιτυχία με σύνδεση στα 768kbps.
Κάντε το και εσείς και θα δείτε ουσιαστικές διαφορές.

ΥΓ:οπωσδήποτε να κάνετε τα απαραίτητα backup πριν τη διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Με firmware upgrade στην 6.41.3 το κινητό γίνεται σταθερότερο και ταχύτερο.
Επίσης είδα και περισσότερο ελεύθερο χώρο στη μνήμη της συσκευής.
Η διαδικασία απαιτεί καλώδιο σύνδεσης, υπολογιστή και σύνδεση στο δίκτυο.
Σε εμένα ολοκληρώθηκε σε 30 ώρα με 100% επιτυχία με σύνδεση στα 768kbps.
Κάντε το και εσείς και θα δείτε ουσιαστικές διαφορές.

ΥΓ:οπωσδήποτε να κάνετε τα απαραίτητα backup πριν τη διαδικασία.
30 ωρες;;;;;;

πλακα μου κανεις ε;

εγω που μολις εβαλα ενα N73 για αναβαθμιση ποση ωρα θα κανει;

εαν κανει τοσο την εκατσα την βαρκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Oxι βρε...:P
Μιση ωρα λογικα εννοει.(30λεπτα)
Εκει παιζουν οι αναβαθμισεις.Στο 20λεπτο με μισαωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Oxι βρε...:P
Μιση ωρα λογικα εννοει.(30λεπτα)
Εκει παιζουν οι αναβαθμισεις.Στο 20λεπτο με μισαωρο.
ελα ομως που δεν θελει με τιποτα να κανει update, μου λεει οτι δεν υποστηριζεται το τηλεφωνο

τι π@π@ριες ειναι αυτες παλι;


EDIT: ακυρο, το PC μου φταιει, το εβαλα σε αλλο PC και ξεκινησε κανονικα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
30 ωρες;;;;;;

πλακα μου κανεις ε;

εγω που μολις εβαλα ενα N73 για αναβαθμιση ποση ωρα θα κανει;

εαν κανει τοσο την εκατσα την βαρκα

Oxι βρε...:P
Μιση ωρα λογικα εννοει.(30λεπτα)
Εκει παιζουν οι αναβαθμισεις.Στο 20λεπτο με μισαωρο.
Ναι... 30 λεπτά εννοούσα, συγγνώμη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ωραια εγινε το update, αλλα Ελληνικα γιοκ!!!!!


τι κανουμε τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
ωραια εγινε το update, αλλα Ελληνικα γιοκ!!!!!


τι κανουμε τωρα;
Πως έγινε αυτό;:confused:
Τα έκανες όλα σωστά; Απο το ελληνικό site έκανες τη διαδικασία;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
κατεβασα το ελληνικο nokia software updater, ξεκινησε κανονικα και εκανε κανα μισαωρο, αφου τελειωσε εκανα restart το τηλ αλλα δεν εχει επιλογη να αλλαγω γλωσσα στα εληνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δώσε μου λίγο χρόνο να ψάξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Hunter, σε βλέπω για nokia club...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Hunter, σε βλέπω για nokia club...:(
ναι αμε, το πηγα σημερα, και τι μου λεει ο τυπος;

ειναι παραεισαγωγης γι'αυτο δεν περναει τα ελληνικα, αμα θες στα περναω εγω αλλα θα σου κοστισει 15?!!!

του ειπα κατι που δεν θα αναφερω εδω και εφυγα , μια χαρα ειναι και το αγγλικο μενου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Παραεισαγωγή; Από που το πήρες; Εγγύηση δεν έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Παραεισαγωγή; Από που το πήρες; Εγγύηση δεν έχεις;
δεν ειναι δικο μου βρ συ και συνεπως ουτε δικο μου προβλημα, εξηπηρετηση εκανα - ας παει να βγαλει ακρη με την Alpha Copy ο ιδιος, εγω τους εχω γραμμενους εδω και πολλα χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
δεν ειναι δικο μου βρ συ και συνεπως ουτε δικο μου προβλημα, εξηπηρετηση εκανα - ας παει να βγαλει ακρη με την Alpha Copy ο ιδιος, εγω τους εχω γραμμενους εδω και πολλα χρονια
Και πολύ καλά κάνεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Alfa Copy...ονομα βαρυ σαν...ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
v 07.13.0.0 με επιτυχία με την ίδια διαδικασία, το Ε50 μου έγινε ταχύτερο και είδα ακόμη περισσότερο ελεύθερο χώρο στη μνήμη συσκευής.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κανένα νέο feature προστέθηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όχι. :(
Τουλάχιστον δεν έχω δεί κάτι ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
AYTA EINAI!



Συγγνώμη για το διπλό post αλλά το θέμα αξίζει και μάλιστα με το παραπάνω, ο διάδοχος του ΝΟΚΙΑ Ε50 (συσκευή μου και μάλιστα πολύ αγαπημένη είναι εδώ)
Σας παρουσιάζω το Ε51:

Network HSDPA / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Announced 2007, September
Status Coming Soon
Dimensions 114.8 x 46 x 12 mm, 61 cc
Weight 100 g
Type TFT, 16M colors
Size 240 x 320 pixels, 2 inches
microSD (TransFlash), hotswap - 130 MB user data memory
GPRS Class 32
HSCSD Yes
EDGE Class 32
3G HSDPA, 3.6 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11g, VoIP over WLAN :clapup:
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port Yes
USB v2.0 microUSB
Symbian OS 9.1, Series 60 v3.1 UI
- FM radio :D
- Document viewer
Standard battery, Li-Ion 1070 mAh ( BP-6MT) :)


Thin design loaded with features to help balance your business and leisure time
Access your email while on the go with support for most leading personal and business email applications
Browse the web and email with high speed 3G, HSDPA, or WLAN connection
Make lower cost voice calls over the internet with the built-in WLAN
Stay connected to the people and information you need with a long battery life and large internal memory
Take pictures and capture video with the 2 megapixel camera with 4 x digital zoom
Listen to the latest hits with FM Visual Radio or play your favorite tunes on the MP3 music player


https://europe.nokia.com/A4546299



Applications
Java™ MIDP 2.0 applications
Nokia Office Tools 2.0 including Nokia Team Suite, In-device Search, Quickoffice, Macromedia PDF reader, Zip manager, File manager, and Active Notes: Nokia Team Suite provides easy to use UI for organizing and facilitating group conference calls, email messages, or text messages
In-device Search enables user to easily find data in device. For example, messages, email calendar data, and contacts can be searched easily via this application
Quickoffice provides viewers for Microsoft Excel®, Word®, and PowerPoint® documents
Macromedia PDF reader enables user to view PDF documents
Zip manager provides means for managing ZIP files received – for example, as an email attachment
File manager for accessing data on user disk or memory card
Active Notes enable users to create notes containing rich text and multimedia items (e.g. pictures, voice clips, video clips). Notes can be synchronized to PC and browsed there via any XHTML compatible web browser
Download! Tool for easy application downloads straight to your device
Voice solutions: support for Nokia Intellisync Call Connect for Cisco, Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel (all sold separately)
Nokia Maps application integrated into device
Support for Nokia Intellisync Mobile Suite with email, file synchronization, voice, and device management
Support for Symantec, F-Secure, McAfee, and Trend Micro antivirus software. Applications are available via Download! Tool
Support for Pointsec encryption security application. Application is available via Download! Tool
Worldmate: an application with weather, world clocks, and a currency converter to assist you while traveling. Application is available via Download! Tool
Supports Windows Live providing mobile access to Windows Live Messenger, Windows Live Search, Windows Live Spaces, Windows Live Hotmail. Application is available via Download! Tool
Yahoo! Go: get your email, news, maps, and more all from the same customized webpage. Application is available via Download! Tool

Browsing


(x)HTML web browser

Camera and video


2 megapixel camera with 4 x digital zoom for high quality still imaging and video capture
Video streaming and playback with H.264 (MPEG-4), 3gpp, and Real codecs
Video recording in H.263 (3gpp) and MPEG-4
Video calling

Connectivity


Integrated WLAN (IEEE 802.11g) with WLAN wizard: searches for available WLAN networks
Bluetooth 2.0 specification with enhanced data rate (EDR)
Mini USB connector, USB 2.0 full-speed
2.5 mm Nokia A/V connector
IrDA (115 kbps)

Data transfer


GPRS/EGPRS (Class A, multi-slot class 32)
Dual mode transfer multi-slot class 11 for simultaneous voice calls and browsing
HSDPA (high-speed downlink protocol access) up to 3.6 Mbit/s (3G)
Local data synchronization with Nokia PC Suite

Device management support


Nokia Intellisync Device Management (sold separately)
OMA (Open Mobile Appliance) Device Management 1.1.2
OMA Client Provisioning 1.1
OMA Data synchronization 1.2 (no email)
Over the internet (OTI) firmware update

Display


2" (240 x 320 pixels), active-matrix color display supports up to 16 million colors

Memory functions


Up to 130 MB of user data memory
Expandable up to 4 GB with hot swappable microSD card

Messaging and email


Email with support for POP3, IMAP4, and SMTP protocols, attachment viewers, dedicated email key, and LED indicator for new email messages
Email support for a wide variety of third-party solutions including: Mail for Exchange, Visto Mobile, and Seven Always-on
Option to select desired email account to read/write messages from
Instant messaging (supports Yahoo, AOL, OMA 1.2, MSN)
SMS text messages
MMS for sending messages with pictures, video clips, and audio clips attached

Music


MP3 music player
Compatible with Bluetooth stereo headsets
FM Visual Radio: lets you see information about songs or artists, and read up on celebrity news

Operating frequency


GSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/2100


Sales package contents
Nokia E51
Nokia Battery BP-6MT
Nokia Travel Charger AC-5
Nokia Connectivity Cable DKE-2
Nokia Headset HS-47
Nokia E51 CD ROM
Quickstart guide
User guide

Size


Dimensions: 114 x 46 x 12 mm
Weight: 100 g
Volume: 61 cc

User interface


S60 3.1 Edition
5-way navigation key, two soft keys, and send and end call keys
Nokia Eseries keys for quick access to contacts, calendar, email, and the deviceʼs home screen (Active standby)
Enhanced Active standby for business: gives you quick access to your favorite applications and a summary of the dayʼs activities, right from your deviceʼs main screen
Mute key and volume keys on the right side
Push to talk*/voice recorder key on the left side
Power key on top of the device
Ambient light sensor
LED indicator light for new email and SMS/MMS messages, and missed call indication

*Support for this feature varies by region




Voice features


Push to talk (PTT or PoC)*
Integrated handsfree speakerphone
Voice over IP (VoIP) using WLAN
Voice enablers: Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel (sold separately)
Voice recorder
Text-to-speech feature: hear your messages read aloud to you from your device


Και ότι κοίταγα για νέο τηλέφωνο. Η αναζήτηση τελείωσε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όντως. Ειδικά αν κοστίζει κάτω από 450?. Πάντως το e50 είχε καλύτερο design
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top