Γυναίκες, μια γενική κατηγοριοποίηση στα μάτια του άντρα....

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

σορρυ αλλά το εξυπνάδα παρκετέζας το βρήκα πολύ πετυχημένο αλήθεια!

Να κάνω μια ερώτηση? Εγώ συμφωνώ με το dimitri στο ότι αρκετοί άνδρες κάνουν έναν τέτοιο διαχωρισμό.

Το ερώτημα [μου] είναι... γιατί αυτό αποτελελεί θέμα συζήτησης???

και δεύτερο ποιντ (για να δείξω ότι είναι ΠΟΛΥ γενικόλογα): όχι.. 1.50, 80 κιλά, απόφοιτος δημοτικού με εξυπνάδα παρκετέζας (αχαχαχαχαχαχ) δεν ειναι σεξουραλική.

Μια περιποιημενη 1.50, απόφοιτος δημοτικού,με εξυπνάδα παρκετέζας όμως χαλαρά είναι... [δεν επικροτώ την εξυπνάδα παρκετέζας,και όντας 1 μέτρο και ένα μίλκο η ίδια εκνευρίζομαι με τον ...ρατσισμό των ψηλών:P ,απλά λέω...]


ψ.άσχετο αλλά με αυτήν την παρκετέζα εγώ ακόμα γελάω.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν βάζω ποτέ τους άντρες σε τέτοιες κατηγορίες, επειδή, αν και με έχουν ταλαιπωρήσει, τους σέβομαι.:P

Επίσης αν ήξερα ότι κάποιος με είχε βάλει σε 1 από αυτές τις κατηγορίες, ακόμα και την πρώτη, δεν θα τον σεβόμουν. Μου θυμίζει το θέμα τον Ross και τους καταλόγους που είχε φτιάξει με τα + και - των Rachel και Julie. Το ότι πήρε τον π**λο ήταν τελείως φυσιολογικό και το ευχαριστήθηκα.

Συγνώμη που θα σε στενοχωρήσω αλλά όλοι οι άντρες που έχεις γνωρίσει και όσοι πρόκειται να γνωρίσεις στο μέλλον σε μια από αυτές τις κατηγορίες σε βάζει. Ο Ross πήρε τον πούλο γιατί ήταν σε ....σήριαλ. Στην πραγματικότητα ο Μπραντ είχε την Τζένιφερ μέχρι που βρήκε καλύτερη και το αντίστροφο.Τόσο απλά είναι τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και σε τι ακριβώς χρησιμεύει αυτή η υπεραπλουστευμένη κατηγοριοποίηση είπαμε? :hmm:

Στο να μελετάμε την τάση του πληθυσμού. Οταν κάποιος βρίσκεται σε ένα χώρο (κλάμπ ,παραλία κλπ κλπ) με βάση αυτή την κατηγοριοποίηση θα κινηθεί στο να πλησιάσει κάποιο πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ας μιλήσω σοβαρά (λέμε τώρα :P)
Το θεωρώ τελείως άκυρο να βάζουμε τους πάντες σε κατηγορίες...
Το τι σου βγάζει ο καθένας, τι σου δίνει και σε ποιο τομέα σου κάνει είναι καθαρά υποκειμενικό...
Και δεν μου αρέσει εμένα προσωπικά να με κατατάσσει ο κάθε άντρας που γνωρίζω σε κάποια από τις κατηγορίες του...
Και όχι δεν βάζω κατηγορίες στους άντρες ούτε εγώ...

Δηλαδή για σένα δεν υπάρχουν άσχημοι /όμορφοι - ηλίθιοι /έξυπνοι.
Ενδιαφέρον.
Δηλαδή όταν γνωρίζεις έναν άνθρωπο σε μια παρέα πώς τον περιγράφεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καιρός δλδ να ξαναανακαλύψουμε τον ...τροχό

σε ένα κλαμπ πιο τραβηχτικές είναι οι πιο --φτιαγμένες βασικά και όχι πιο όμορφες.

Και γενικώς ο κόσμος έχει την τάση να επικροτεί την ομορφιά...

χμμμ... μετά από αυτή τη συγκλονιστική ανακάλυψη λέω να πάω να ανακαλύψω και τη φωτιά τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δηλαδή για σένα δεν υπάρχουν άσχημοι /όμορφοι - ηλίθιοι /έξυπνοι.
Ενδιαφέρον.
Δηλαδή όταν γνωρίζεις έναν άνθρωπο σε μια παρέα πώς τον περιγράφεις?

Πάντως όχι βάζοντας τον στην Α,Β, Γ και Δ κατηγορία μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στο να μελετάμε την τάση του πληθυσμού. Οταν κάποιος βρίσκεται σε ένα χώρο (κλάμπ ,παραλία κλπ κλπ) με βάση αυτή την κατηγοριοποίηση θα κινηθεί στο να πλησιάσει κάποιο πρόσωπο.

..άρα να κρεμάσουμε και το "ενδιαφέρουσας ή αδιάφορης πνευματικής δομής" (άκου δομής! :P) σε ταμπελάκι στο κούτελο, για να βολεύει ε?
Μήπως να μας το κάνουν και τατουάζ μετά από ένα τέστ ευφυίας? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
καιρός δλδ να ξαναανακαλύψουμε τον ...τροχό

σε ένα κλαμπ πιο τραβηχτικές είναι οι πιο --φτιαγμένες βασικά και όχι πιο όμορφες.

Και γενικώς ο κόσμος έχει την τάση να επικροτεί την ομορφιά...

χμμμ... μετά από αυτή τη συγκλονιστική ανακάλυψη λέω να πάω να ανακαλύψω και τη φωτιά τώρα...


Δεν είναι ακριβώς έτσι. Το σούργελο με τα μυαλά πάνω από το κεφάλι κάνει μπαμ σε σχέση με την συγκροτημένη γυναίκα ,όπως και η σαύρα που όσο φτιαγμένη και να είναι παραμένει σαύρα. Η σαύρα σούργελο φυσικα είναι είδος που ενδυμεί παντού και είναι αδύνατον να μην την εντοπίσεις στο πεντάλεπτο. Φυσικά το ότι την κοιτάξεις ως έξοχο δείγμα της κατηγορίας Δ την κάνει να νομίζει ότι βρίσκεται στην κορυφή της κατηγορίας Α και αυτό την κάνει ακόμη πιο απολαυστική....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συγνώμη που θα σε στενοχωρήσω αλλά όλοι οι άντρες που έχεις γνωρίσει και όσοι πρόκειται να γνωρίσεις στο μέλλον σε μια από αυτές τις κατηγορίες σε βάζει.

Έχεις γνωρίσει όλους τους άνδρες που έχει γνωρίσει ή πρόκειται να γνωρίσει και το λες με τέτοια βεβαιότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
..άρα να κρεμάσουμε και το "ενδιαφέρουσας ή αδιάφορης πνευματικής δομής" (άκου δομής! :P) σε ταμπελάκι στο κούτελο, για να βολεύει ε?
Μήπως να μας το κάνουν και τατουάζ μετά από ένα τέστ ευφυίας? :confused:

Οι λέξεις επιλέχθηκαν επίτηδες πολύ προσεκτικά καθώς η αξιολόγηση του χαρακτήρα του καθενός είναι θέμα πολύ υποκειμενικό που ωστόσο εμπεριέχει κάποιες σταθερές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εσυ σε ποια (αντιστοιχη για αντρες) κατηγορια βρισκεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Eγώ δεν θα σχολιάσω περαιτέρω στο θέμα όσον αφορά τις γυναίκες και τις κατηγορίες. Όπως είπε και ο Rempeskes με την πλάκα έμμεσα (νομίζω δηλαδή) έχει γίνει μεγάλο θέμα. Πώς θα εξηγήσουν τη φύση της γυναίκας και σε τι κατηγορίες να τις κατατάξουν κτλπ, ένα σωρό θεωρίες για το τίποτα, κατά τη γνώμη μου.

Ωστόσο μου έκανε εντύπωση αυτό:

Για όποιον αμφιβάλλει ,μια επίσκεψη σε ένα εμπορικό κέντρο είναι αρκετή για να παρατηρήσει την ύπαρξη δεκάδων κλώνων με σχεδόν ολόιδια χαρακτηριστικά και συμπεριφορές.

Σα να λέμε το εμπορικό κέντρο ως αναπαράσταση της κοινωνίας, κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως σύμφωνα με τη λογική του dimitris athens υπάρχουν δύο μεταβλητές που εξετάζουν οι άνδρες για να επιλέξουν σύντροφο: ομορφιά και ευφυία.
Σύμφωνα πάλι με τη λογική του, υπάρχουν τρεις μεταβλητές που εξετάζουν οι γυναίκες για να επιλέξουν σύντροφο: ομορφιά, ευφυία και ...κοινωνικό status.
Μόνο εμένα μου φαίνεται αφάνταστα πεζό;
(φαντάζομαι οτι δεν έχει νόημα να αναφέρω παραδείγματα ανδρών και γυναικών που γνωρίζω -εμου συμπεριλαμβανομένου- που δεν λειτουργούν έτσι, είναι τόσο βέβαιος για την παγκόσμια ισχύ της θεωρίας του που μόνο την ενέργεια μου θα σπαταλήσω γράφοντας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Σα να λέμε το εμπορικό κέντρο ως αναπαράσταση της κοινωνίας, κάτι;


Γιατί πιστεύεις ότι δεν είναι?

Μέσα στον απόλυτο καπιταλισμό που ζούμε είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί μου θυμίζει έντονα καταστάσεις Gattaca? :hmm: Γιατί....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Έχεις γνωρίσει όλους τους άνδρες που έχει γνωρίσει ή πρόκειται να γνωρίσει και το λες με τέτοια βεβαιότητα;

Στα 36 μου έχω γνωρίσει όσο και να το κάνεις τουλάχιστον 1000 άντρες. Δεν υπήρξε κανένας που να λειτουργούσε διαφορετικά κάτι το οποίο είναι και απόλυτα φυσιολογικό. Για όλους τα κριτίρια είναι η εμφάνιση και η προσωπικότητα οπότε είναι αδύνατον να λειτουργούν διαφορετικά.
Εντάξει υπάρχει και μια μειοψηφία που βάζει πάνω από όλα αυτά ένα τρίτο κριτήριο (χρήμα) χωρίς να αναιρεί τα άλλα δυο. Απλά μπορεί να συμβιβάζεται με το τρίτο που κατόπιν του εξασφαλίζει τα υπόλοιπα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πάντως σύμφωνα με τη λογική του dimitris athens υπάρχουν δύο μεταβλητές που εξετάζουν οι άνδρες για να επιλέξουν σύντροφο: ομορφιά και ευφυία.
Σύμφωνα πάλι με τη λογική του, υπάρχουν τρεις μεταβλητές που εξετάζουν οι γυναίκες για να επιλέξουν σύντροφο: ομορφιά, ευφυία και ...κοινωνικό status.
Μόνο εμένα μου φαίνεται αφάνταστα πεζό;
(φαντάζομαι οτι δεν έχει νόημα να αναφέρω παραδείγματα ανδρών και γυναικών που γνωρίζω -εμου συμπεριλαμβανομένου- που δεν λειτουργούν έτσι, είναι τόσο βέβαιος για την παγκόσμια ισχύ της θεωρίας του που μόνο την ενέργεια μου θα σπαταλήσω γράφοντας :P)

Οχι θα είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον να μας θέσεις και άλλα κριτήρια που δεν περιλαμβάνονται στα παραπάνω. Εξ άλλου ο σκοπός του νήματος αυτός ήταν να μιλήσουμε ρεαλιστικά (αυτό που εσένα σου φαντάζει πεζό λέγεται ρεαλισμός). Δεν είναι άσχημος ο ρομαντισμός και η ποίηση αλλά δεν είναι τίποτε περισσότερο από παιχνίδια του μυαλού μας τα οποία δεν τρώγονται ως γνωστόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εσυ σε ποια (αντιστοιχη για αντρες) κατηγορια βρισκεσαι?

Δεν μπορώ να αυτοκατηγοριοποιηθώ ,θα ήταν άτοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οχι θα είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον να μας θέσεις και άλλα κριτήρια που δεν περιλαμβάνονται στα παραπάνω. Εξ άλλου ο σκοπός του νήματος αυτός ήταν να μιλήσουμε ρεαλιστικά (αυτό που εσένα σου φαντάζει πεζό λέγεται ρεαλισμός). Δεν είναι άσχημος ο ρομαντισμός και η ποίηση αλλά δεν είναι τίποτε περισσότερο από παιχνίδια του μυαλού μας τα οποία δεν τρώγονται ως γνωστόν...

Αυτό είναι το εκνευριστικό στους κυνικούς. Θεωρούν την άποψη τους universal truth και χαρακτηρίζουν ρομαντικούς και ονειροπόλους όσους διαφωνούν με τς θεωρίες τους (και όσοι κυνικοί έχω γνωρίσει έχουν μεγάλο κόλλημα να βγάζουν συνεχώς θεωρίες).
Άλλα κριτήρια ε;
Θα αναφέρω όσα μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή, είτε με εκφράζουν, είτε όχι, είτε τα θεωρώ αρνητικά, είτε όχι.
  1. Καλλιέργεια (ο ευφυής δεν είναι απαραίτητα και καλλιεργημένος)
  2. Μόρφωση (ο καλλιεργημένος ή ο ευφυής δεν είναι απαραίτητα και μορφωμένος)
  3. Καλοσύνη
  4. Χρήμα που ανέφερες και εσύ, θλιβερό μεν αλλά κάποιοι/ες κρίνουν έτσι
  5. Αθωότητα (ξέρω πολλούς άνδρες που το θεωρούν σημαντικό κριτήριο, και αποτελεί και για μένα σημαντικό κριτήριο, και όχι δεν είναι ίσο με τη βλακεία)
  6. Φιλοδοξία (ξέρω πολλούς που δεν θα άντεχαν με κάποιον/α χωρίς φιλοδοξίες, όσο έξυπνος/η κι αν ήταν)
  7. Σύμπτωση βασικών απόψεων/ενδιαφερόντων/συνηθειών (μπορεί κάποιος να έχει όλα τα καλά του κόσμου, αλλά αν συνέχεια διαφωνούμε σε ριζικά ζητήματα ή του μιλάω για όσα με ενδιαφέρουν και με κοιτάει με το βλέμμα της αγελάδας ή καπνίζω και παθαίνει ασφυξία, ντεν...)
  8. Ωριμότητα
  9. "Συμβατότητα" (και όλα τα καλά να έχει κάποιος, αν εγώ είμαι 21 και αυτός 80, ή αν εγώ είμαι ετεροφυλόφιλη γυναίκα και αυτός ομοφυλόφιλος άνδρας τι να το κάνω)
Έστω οτι ξέχασα και μερικά ακόμη, μαζί με τα δικά σου φτάνουμε σε περίπου 15. Οπότε οι διαφορετικές κατηγορίες που μπορούν να προκύψουν, αν θεωρήσουμε οτι το κάθε στοιχείο παίρνει τιμή yes/no όσον αφορά έναν άνθρωπο, είναι 2^15. Οπότε καλύτερα να κρίνουμε τον κάθε άνθρωπο μεμονωμένα, παρά να πρέπει να τον κατατάξουμε σε μία απο ...32768 κατηγορίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αυτό είναι το εκνευριστικό στους κυνικούς. Θεωρούν την άποψη τους universal truth και χαρακτηρίζουν ρομαντικούς και ονειροπόλους όσους διαφωνούν με τς θεωρίες τους (και όσοι κυνικοί έχω γνωρίσει έχουν μεγάλο κόλλημα να βγάζουν συνεχώς θεωρίες).
Άλλα κριτήρια ε;
Θα αναφέρω όσα μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή, είτε με εκφράζουν, είτε όχι, είτε τα θεωρώ αρνητικά, είτε όχι.
  1. Καλλιέργεια (ο ευφυής δεν είναι απαραίτητα και καλλιεργημένος)
  2. Μόρφωση (ο καλλιεργημένος ή ο ευφυής δεν είναι απαραίτητα και μορφωμένος)
  3. Καλοσύνη
  4. Χρήμα που ανέφερες και εσύ, θλιβερό μεν αλλά κάποιοι/ες κρίνουν έτσι
  5. Αθωότητα (ξέρω πολλούς άνδρες που το θεωρούν σημαντικό κριτήριο, και αποτελεί και για μένα σημαντικό κριτήριο, και όχι δεν είναι ίσο με τη βλακεία)
  6. Φιλοδοξία (ξέρω πολλούς που δεν θα άντεχαν με κάποιον/α χωρίς φιλοδοξίες, όσο έξυπνος/η κι αν ήταν)
  7. Σύμπτωση βασικών απόψεων/ενδιαφερόντων/συνηθειών (μπορεί κάποιος να έχει όλα τα καλά του κόσμου, αλλά αν συνέχεια διαφωνούμε σε ριζικά ζητήματα ή του μιλάω για όσα με ενδιαφέρουν και με κοιτάει με το βλέμμα της αγελάδας, ντεν...)
  8. Ωριμότητα
  9. "Συμβατότητα" (και όλα τα καλά να έχει κάποιος, αν εγώ είμαι 21 και αυτός 80, ή αν εγώ είμαι ετεροφυλόφιλη γυναίκα και αυτός ομοφυλόφιλος άνδρας τι να το κάνω)
Έστω οτι ξέχασα και μερικά ακόμη, μαζί με τα δικά σου φτάνουμε σε περίπου 15. Οπότε οι διαφορετικές κατηγορίες που μπορούν να προκύψουν, αν θεωρήσουμε οτι το κάθε στοιχείο παίρνει τιμή yes/no όσον αφορά έναν άνθρωπο, είναι 2^15. Οπότε καλύτερα να κρίνουμε τον κάθε άνθρωπο μεμονωμένα, παρά να πρέπει να τον κατατάξουμε σε μία απο ...32768 κατηγορίες :P

Η απλά θα μπορούσες να συμφωνήσεις με το αρχικό μου "ενδιαφέρουσας -αδιάφορης πνευματικής δομής" που περιλαμβάνει όλα τα παραπάνω και να καθαρίσεις. Οπως και το να κρίνουμε έναν άνθρωπο θα μπορούσες να πείς ότι είναι πρώτον και κύριο θέμα εξωτερικής εμφάνισης αφού αν δεν σε τραβήξει αυτό δεν παίζει ούτε καν να ασχοληθείς με οτιδήποτε άλλο.
Το περί "συμβατότητας" εντάξει είναι απλά διασκεδαστικό ,εκτός κι αν έχεις γνωρίσει πολλούς 80χρονους ελκυστικούς ομοφυλόφιλους που δεν έκανες κάτι μαζί τους λόγω....ηλικίας....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top