Πρόβλημα με τον εκτυπωτή

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Λοιπόν, εδώ και ένα χρόνο δεν έχω χρησιμοποιήσει τον εκτυπωτή μου. Πρόσφατα αγόρασα μελάνι, μόνο μαύρο, αλλά δεν μου εκτυπώνει. :redface::redface::worry: Λέει ότι δεν υπάρχει έγχρωμο. Μα αυτό το ξέρω και δεν προσπαθώ να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες, απλά κείμενα μόνο. Είναι απαραίτητο να αγοράσω ΚΑΙ έγχρωμο τώρα? Παρακαλώ βοηθήστε :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Λοιπόν, εδώ και ένα χρόνο δεν έχω χρησιμοποιήσει τον εκτυπωτή μου. Πρόσφατα αγόρασα μελάνι, μόνο μαύρο, αλλά δεν μου εκτυπώνει. :redface::redface::worry: Λέει ότι δεν υπάρχει έγχρωμο. Μα αυτό το ξέρω και δεν προσπαθώ να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες, απλά κείμενα μόνο. Είναι απαραίτητο να αγοράσω ΚΑΙ έγχρωμο τώρα? Παρακαλώ βοηθήστε :(:(

θα πρεπει να πας στις ρυθμισεις του εκτυπωτη απο τον πινακα ελενγου και να κανεις τικ ενα κουτακι που λεει εκτυπωση σε ασπρομαυρη κλιμακα ή εκτυπωση με μαυρο μελανι καπως ετσι το λεει.Απτις ρυθμισεις το φτιαχνεις και μετα λογικα δεν θα εχεις προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Το μόνο που μου λέει είναι ''εκτύπωση σε κλίμακα του γκρι''. Έκανα τικ σε αυτό αλλά ακόμα μου λέει ότι δεν έχω χρώμα και δεν εκτυπώνει. Πώς να κάνω κατάργηση σε αυτό τώρα? :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ορισμένοι εκτυπωτές δεν τυπώνουν ούτε ασπρόμαυρα αν δεν έχουν έγχρωμα μελάνια, by design.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Μεγάλη γκαντεμιά! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
πετα τον. Πιο πολύ συμφέρει να αγοράσεις καινούριο εκτυπωτή, παρά να αλλάξεις μελάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιατί

Νεοφερμένος

Η Γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα!Είμαι καινούρια εδώ!!Έχω ένα θέμα με τον εκτυπωτή...Εδώ και πολύ καιρό το μπλε μου το εκτυπώνει κόκκινο.Έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ πλέον εκτός από κάτι που είχα κάνει και τον πείραξα πριν κάποιους μήνες..Εκτός από αυτό τα μελάνια δεν είναι της epson που είναι ο εκτυπωτής είναι επαναγεμιζόμενα cαtridge και παρόλο που έχω αγοράσει ένα γνήσιο της epson το μπλε συγκεκριμένα πάλι κόκκινα τα βγάζει.!!!Μια βοήθεια αν κα΄ποιος ξέρει από εκτυπωτές να μου πει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα!Είμαι καινούρια εδώ!!Έχω ένα θέμα με τον εκτυπωτή...Εδώ και πολύ καιρό το μπλε μου το εκτυπώνει κόκκινο.Έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ πλέον εκτός από κάτι που είχα κάνει και τον πείραξα πριν κάποιους μήνες..Εκτός από αυτό τα μελάνια δεν είναι της epson που είναι ο εκτυπωτής είναι επαναγεμιζόμενα cαtridge και παρόλο που έχω αγοράσει ένα γνήσιο της epson το μπλε συγκεκριμένα πάλι κόκκινα τα βγάζει.!!!Μια βοήθεια αν κα΄ποιος ξέρει από εκτυπωτές να μου πει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Το μπλέ το πήρες γνήσιο εκ των υστέρων αλλά σκέψου ότι τα υπόλοιπα μελάνια εξακολουθούν να είναι μουφιές.

Κι εμένα είχε αυτό το πρόβλημα ο HP μου και έφταιγαν τα αναγομωμένα μελάνια. ΜΙΑ φορά έκανα αυτό το λάθος. Είπα να εξοικονομήσω χρήμα κι ο άλλος έβαλε την ψυχή της κινέζας μάνας του μες τα μελάνια. Ποιότητα σκατούλες. Έκτοτε γνήσια μόνο.


ΥΓ: Μα κι εσύ, EPSON;; Δεν τα εκτύπωνες χειρόγραφα καλύτερα;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιατί

Νεοφερμένος

Η Γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πίστεψε με δεν το ήξερα όταν το πήρανε!!!!!Σίγουρα φταίνε τα μελάνια???Γιατί ενός φίλου μου είναι τζετ!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christyd

Νεοφερμένος

Η christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλημερα! πηρα καινουργια μελανια για τον hp εκτυπωτη μου και και οταν εκτυπωνω μια σελιδα δεν μου βγαζει το μαυρο χρωμα. εχω κανει καθαρισμο κεφαλης απο τις ρυθμισεις του εκτυπωτη ηδη αρκετες φορες απο χθες το βραδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
καλημερα! πηρα καινουργια μελανια για τον hp εκτυπωτη μου και και οταν εκτυπωνω μια σελιδα δεν μου βγαζει το μαυρο χρωμα. εχω κανει καθαρισμο κεφαλης απο τις ρυθμισεις του εκτυπωτη ηδη αρκετες φορες απο χθες το βραδυ.
Δηλαδή; Τι εννοείς; Στη θέση του μαύρου, σου βγάζει κάποιο άλλο χρώμα, ή δε σου εκτυπώνει καθόλου τα εν λόγω σημεία;; Έχεις τοποθετήσει σωστά το μαύρο χρώμα; Στην αρχή, μετά την τοποθέτηση των μελανιών, που κάνει δοκιμαστική εκτύπωση ο HP, σου παρουσίασε κανονικά τα χρώματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christyd

Νεοφερμένος

Η christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όλα είναι σωστά στη θέση τους. Δεν εκτυπώνει με μαύρο χρώμα , Δηλαδή αν εκτυπώσω ένα έγγραφο με μαύρα γράμματα μου βγάζει κενή σελίδα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Με λένε Γιώργο

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ο μπαμπας μου ρωταει αν ακουγοντε να μελανακια να κουνιουνται οταν εκτυπωνεις... ή αν απλά σου φτύνει το χαρτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christyd

Νεοφερμένος

Η christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ακουγονται σαν να εκτυπωνει κανονικα... και οταν εκτυπωνω μια σελιδα έγχρωμη βγαζει ολα τα χρωματα εκτος απο μαυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Με λένε Γιώργο

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
βγάλει το μελανάκι το μαυρο, κανε εκτυπωση και θα σου βγαλει σφαλμα. εκεινη τη στιγμη βαλε το μελανη, και πατα στο σφαλμα οκ λογικα θα συνεχισει την εκτυπωση αλλα θα εκτυπωσει ενα δοκιμαστικο φυλλο που θα φαινονται ολα τα χρωματα.. μολισ το κανει αυτο και δεις το χαρτι που εβγαλε να εχει μαυρο ειναι οκ. αν δεν συνεχισει μονο του την εκτυπωση κλεισε κ ανοιξε τον εκτυπωτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christyd

Νεοφερμένος

Η christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
το εκανα αλλα τιποτα παλι.. και τωρα που το ξανασκεφτηκα δεν μου ειχε κανει δοκιμαστικη εκτυπωση οταν τα εβαλα... 2 χρονια τωρα τον χρησιμοποιω και δεν μου εχει εμφανισει προβλημα και χθες ξαφνικα επαθε αυτο.. και δεν εχω βαλει ποτε μουφα μελανι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τι τυπος ειναι ο εκτυπωτης σου; Διαβασες το troubleshooting section του manual?
Δες και αυτα εδω: https://h30434.www3.hp.com/t5/Ink-To...rinter-cartridge-HP-920-not/m-p/447545#M28623
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christyd

Νεοφερμένος

Η christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ειναι το hp deskjet ink advantage 3525
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

christyd

Νεοφερμένος

Η christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θα το δοκιμασω! ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top