Έχετε πρόγραμμα στη ζωή σας;

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,εχω ενα ιδιαιτερα σημαντικο προβλημα το οποιο ειναι οτι δεν μπορω να βαλω προγραμμα στο τι θα κανω μεσα στη μερα στα μαθηματα κα στισ δουλιες μου και παντα βρισκομαι τελευταια στιγμη να παλευω να τα βγαλω περα.Βλεπω αλλα πειδια που κανουν περισσοτερα πραγματα απο εμενα με επιτυχεια κ εχουν και περισσοτερο χρονο για βολτα.Πως μπορω και γω να γινω ετσ να χω προγραμμα και να το εκτελω γιατι παντα λεω να βαλω προγραμμα το ξεκιναω και μετα παλι το σταματω και παλιλιωνω φεισμπουκ.Αλλα τωρα το πηρα αποφαση να το αλλαξω αυτο και να βαλω προγραμμα δωστε μ μια βοηθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πρόβλημά σου είναι ότι βαριέσαι και τεμπελιάζεις. :mad:

:P

Κάνε τις δουλειές που πρέπει και μετά λιώνεις στο ίντερνετ και σε ό,τι άλλο θέλεις. Απλό -δεν είναι πυρηνική φυσική! Το θέμα σου είναι ότι καταπιάνεσαι με άλλες ασχολίες, βαριέσαι/ξεχνιέσαι και τρέχεις τελευταία στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
και παλιλιωνω φεισμπουκ.

να η ρίζα του κακού, κανε delete στο προφιλ σου :P



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βρες τον τρόπο που λειτουργείς...ας πούμε, εγώ αν κάνω ένα πράγμα μετά παίρνω φόρα και θέλω να συνεχίσω να κάνω πράγματα μέχρι να πέσω κάτω από την κούραση. Αν όμως δεν κάνω τίποτα για κάποια ώρα, μέτα νιώθω πτώμα και βαριέμαι μέχρι και τουαλέτα να πάω. Βέβαια εσύ μπορεί να μην λειτουργείς έτσι, ίσως να σε βολεύει περισσότερο να κάνεις μια λίστα με πράγματα που θες να γίνουν κάθε μέρα και το βράδυ να σβήνεις όσα έγιναν και να γράφεις καινούρια για την επόμενη.
Σχετικά με το Facebook, προσπάθησε να συναντιέσαι με τους φίλους σου και να μιλάτε από κοντά αντί να μπαίνεις στο chat. Επίσης θα σε βοηθήσει να κάνεις παρέα με άτομα που είναι δραστήρια αντί με άτομα που τεμπελιάζουν όλη μερα γιατί θα επηρεάζεσαι κι εσύ από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Πες και εξήγησε το πρόγραμμά σου σε κάποιον άλλο,ο οποίος θα μπορεί να σε δει.Αν δεν το τηρήσεις θα αισθανθείς ενοχές,και βουαλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποτε είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα.
Μέχρι που ανακάλυψα ότι είμαι από τους ανθρώπους της τελευταίας στιγμής που κουτσά στραβά τα καταφέρνουν.
Οπότε και αποδέχτηκα τον εαυτό μου όπως είναι!
Κι από τότε είμαι ευτυχισμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πες και εξήγησε το πρόγραμμά σου σε κάποιον άλλο,ο οποίος θα μπορεί να σε δει.Αν δεν το τηρήσεις θα αισθανθείς ενοχές,και βουαλά!

Είναι καθαρά θέμα ανθρώπου το πρόγραμμα.
Δεν νιώθουν όλοι ντροπή ή ενοχές.

Είναι καλό να σκεφτείς τι θες να κάνεις γενικά στη καθημερινότητά σου. Όλοι έχουμε περάσει από ώρες λιωσίματος στο ίντερνετ και τεμπελιάς και από όλα.
Αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνεται πάντα γιατί χάνεις άλλα πράγματα και το καταλαβαίνεις όσο μεγαλώνεις..

Επίσης υπάρχουν και διαφορετικοί τύποι ανθρώπων. Δηλαδή υπάρχουν αυτοί που λειτουργούν τη τελευταία στιγμή και είναι οκ και άλλοι που θέλουν πρόγραμμα και να ξέρουν τι θα κάνουν μακροπρόθεσμα. Δεν είναι κανένα από τα δυο σωστό ή λάθος. Είναι τι καταφέρνεις στο τέλος να κάνεις. Επειδή δηλαδή βλέπεις τους άλλους να λειτουργούν με έναν Χ τρόπο δεν σημαίνει ότι ο ίδιος ταιριάζει και σε εσένα.

Αν πάλι δεν είσαι ικανοποιημένος από όλο αυτό, εχμ.. μπορείς να κάτσεις και να γράψεις το ημερήσιο πρόγραμμά σου, ή έστω πως θα ήθελες να είναι ή π.χ να πεις τώρα θα διαβάσω για 1 ώρα και βάλε ξυπνητήρι ξερωγω και στη 1 ώρα κάνε ένα break..

Αν θες μπορείς να οργανωθείς. Βασικά, αν πραγματικά σου χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Procrastinators unite....tomorrow! :P

Πιεσε τον εαυτο σου λιγο και ξεκινα να τα κανεις. Καποια στιγμη θα συνηθισεις σαυτο το προγραμμα ζωης, θα σου γινει καθημερινοτητα και θα βρεις χρονο και για αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το πρωτο βημα ειναι να το παρεις πραγματικα αποφαση και οχι να το πεις σημερα και μεθαυριο να κανεις τα ιδια. Εισαι σιγουρος πως το θες τοσο;
Το δευτερο ειναι να κατσεις να οργανωθεις, να δεις πια πραγματα εχεις να κανεις και να δεις πως θα τα κανεις, πως θα μοιρασεις το προγραμμα σου με τον βελτιστο τροπο.
Απο εκει και περα αυτο που μενει ειναι να τιρισεις το προγραμμα σου.
Συμβουλη: Ξυπνα νωρις και να εχεις κοιμιθει καλα, αλλιως δυσκολα θα δωσεις κινιτρο στον ευατο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε τι να σου πουμε, μεγαλο παιδι εισαι πια, δεν μπορουμε να σε παμε χερακι χερακι να κανεις 5 βασικα πραματα για τα οποια εισαι υπευθυνος και υποχρεωμενος. Ας πουμε μια λυση θα ηταν να προμηθευτεις οργκαναιζερ και να γραφεις τα της ημερας με ντεντλαινς δηλ. απο 2-3 θα ξεκουραστω, απο 3-5 θα διαβασω, απο 5.30- 8 θα παω φροντιστηριο απο 9-10 θα διαβασω, 10-11 θα λιωσω και μετα θα κοιμηθω. Καπως ετσι. Το να κλεισεις εντελως το πισι το θεωρω ανωφελο εφοσον και 3 μερες αν το κανεις, μετα θα πεσεις με τα μουτρα. Αν οργανωθεις περαν προφορικως στον εαυτο σου αλλα και γραπτως για να πετυχει η μεθοδος της αυτενεργειας, ολα οσα πρεπει αλλα και επιθυμεις, μπορεις να τα κανεις απο λιγο και με μετρο
Θελει δουλιτσα αλλα αν το θες μια χαρα θα το καταφερεις, αρκει οντως να το θελεις
Κανε τα κι ελα να μας πεις τα νεα σου σε δυο βδομαδες για το πως πηγε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Έχω και δεν έχω.
Δηλαδή έχω ένα σωρό πράγματα σχεδιασμένα όταν ξεκινάει η μέρα, αλλά άλλες φορές δεν κάνω τίποτα, άλλες κάνω τα μισά και άλλες κάνω διαφορετικά.
Καλό ειναι το πρόγραμμα για λόγους οργάνωσης, αλλά καλό και το χαλαρό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Kι εγω ειμαι οπως η Glida περιπου.Εχω ενα προγραμμα στο μυαλο μου αλλα δε το τηρω κατα γραμμα.Ωστοσο φροντιζω να τηρω πιστα ορισμενες "αρχες "
π.χ. ξεκιναω τα μαθηματα νωρις το μεσημερι μιας και δεν αντεχω να διαβαζω το βραδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εγω σχεδιαζω το προγραμμα της επομενης μερας απο την προηγουμενη μερα.δεν μπορω να λειτουργησω χωρις προγραμμα και οταν βγαινω εκτος προγραμματος τρελαινομαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ πάλι σκέφτομαι από τώρα τι θα κάνω το 2013 :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Αν και θα ηθελα μερικες φορες να βαζω προγραμμα δεν εχω καθολου!
ΚΑι πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να βαριεται ή να γκρινιαζει οταν πρεπει να κανω κατι σε μια συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.....
Ειμαι με τις ωρες μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οχι ασφαλως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πάντως για σήμερα, είχα τελείως διαφορετικό πρόγραμμα. Αλλά... μαντάρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πιστεύω υπάρχει ένα παρόμοιο θέμα παλιό.
Αχα, νε. Υπάρχει σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μεχρι τη Παρασκευή που άρχισα διάδρομο,όχι,δεν είχα.
Όμως το Σάββατο έφτιαξα ένα και μέχρι στιγμής το τηρώ.
Δηλαδή.
Είναι Τρίτη,μέχρι τις 11 πρέπει να έχω διαβάσει,να έχω λουστεί και να έχω ετοιμαστεί για αύριο.
Μόλις γύρισα διάβασα τα μισά,πήγα φροντιστήριο,πήγα μια βόλτα απ'τη γιαγιά να βοηθήσω να μαζέψει,γύρισα,έκανα διάδρομο κανα 20λεπτο,άνοιξα το λάπτοπ,και μου μένουν οι μισές ασκήσεις (τις οποίες συνηθίζω να κάνω πριν κοιμηθώ για να με πιάσει η νύστα) και το λούσιμο,που θα το πραγματοποιήσω αργότερα γιατί το κοντό μαλλί μου δεν αργεί να στεγνώσει και ούτε θέλω να το φτιάξω για αύριο.Και έτσι πάει η κάθε μέρα με το καινούριο πρόγραμμα :)

Οπότε,νομίζω πως κ εσύ φίλε,πρέπει να φτιάξεις ένα προγραμματάκι και να το τηρείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top