Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
:hehe:

ΜΙα χαρά είσαι...Εσύ ζεις τον υπέρτατο έρωτα που έλεγα πιο πριν :P

που τον βρήκα ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
που τον βρήκα ???

Εμένα ρωτάς? Εσύ είσαι που βλέπεις τα αστεράκια :P

Πάντως αν τα βλέπεις έτσι στο άσχετο πες και σε μας τον τρόπο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι εγώ θέλω να χάνομαι στα μάτια του για να είμαι με κάποιον. Τι χωρίς πολύ συναίσθημα λες;:P
Eμ τοτε που ειναι το διλλημα σου βρε ; :P

Εμένα πάντως ή θα μου έρθει γρήγορα (στις πρώτες πέντε συναντήσεις ας πούμε) ή δεν θα μου έρθει ποτέ. Οκ, ίσως ζήσω κάποια αξιομνημόνευτα πράγματα, ίσως νιώσω πως πλησιάζω αυτό που έχω ονειρευτεί, αλλά στην πραγματικότητα θα ξέρω μέσα μου πως ό,τι έχουμε είναι ..πεπερασμένο!
Ποτε μη λετε ποτε. Το οτι κατι δεν εγινε μεχρι στιγμης "ετσι" δε προδικαζει οτι δε θα γινει. Σιγουρα ο καθενας μαθαινει το ειναι πιο πιθανο να γινει , με τον καιρο, αλλα μη βαζετε και στοιχημα. Σε αυτα τα θεματα γινονται πολλα περιεργα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα πάντως ή θα μου έρθει γρήγορα (στις πρώτες πέντε συναντήσεις ας πούμε) ή δεν θα μου έρθει ποτέ. Οκ, ίσως ζήσω κάποια αξιομνημόνευτα πράγματα, ίσως νιώσω πως πλησιάζω αυτό που έχω ονειρευτεί, αλλά στην πραγματικότητα θα ξέρω μέσα μου πως ό,τι έχουμε είναι ..πεπερασμένο!

Κι εγώ αν όχι με την πρώτη συνάντηση, αν είναι να αισθανθώ κάτι καλό από την δεύτερη θα αρχίσει να φαίνεται. Βασικά το πρόβλημα είναι ότι έχω αισθανθεί ΑΠΟΛΥΤΟ έρωτα και γι'αυτό μου είναι δύσκολο να κάνω κάτι με κάποιον που δεν μου δημιουργεί έντονα συναισθήματα. Σκεφτόμουν ότι άκόμα δεν είμαι έτοιμη για κάτι καινούριο, αλλά πλέον λέω πως 5 μήνες είναι υπεραρκετοί. Οπότε το πρόβλημα δεν είμαι εγώ. Ποιό είναι; Δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Eμ τοτε που ειναι το διλλημα σου βρε ; :P

Στο ότι μήπως είμαι ηλίθια που το βλέπω όπως το βλέπω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ποτε μη λετε ποτε. Το οτι κατι δεν εγινε μεχρι στιγμης "ετσι" δε προδικαζει οτι δε θα γινει. Σιγουρα ο καθενας μαθαινει το ειναι πιο πιθανο να γινει , με τον καιρο, αλλα μη βαζετε και στοιχημα. Σε αυτα τα θεματα γινονται πολλα περιεργα.


Μέχρι στιγμής έτσι είναι. Δεν σου υπέγραψα και υπεύθυνη δήλωση του ν. 105 ντε πως θα είναι πάντα έτσι! :P (Και βασικά μακάρι να μου τύχει, νιώθω πως έτσι θα είχε μεγαλύτερες πιθανότητες να πετύχει! Αλλά θέλω το ΜΠΑΜ να είναι όσο έντονο θα ήταν κι αν το πάθαινα εξαρχής.. αλλιώς δεν παίζω! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.

Εμένα ρωτάς? Εσύ είσαι που βλέπεις τα αστεράκια :P

Πάντως αν τα βλέπεις έτσι στο άσχετο πες και σε μας τον τρόπο. :P

γιατρέ γελάνε μαζί μου... ειμαι τόσο σοβαρά τελικά ???

περισσότερο απο ότι νομιζα ε???

ps. να σας πω ενα τραγουδακι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής έτσι είναι. Δεν σου υπέγραψα και υπεύθυνη δήλωση του ν. 105 ντε πως θα είναι πάντα έτσι! :P (Και βασικά μακάρι να μου τύχει, νιώθω πως έτσι θα είχε μεγαλύτερες πιθανότητες να πετύχει! Αλλά θέλω το ΜΠΑΜ να είναι όσο έντονο θα ήταν κι αν το πάθαινα εξαρχής.. αλλιώς δεν παίζω! :P)
A , ....φαουλ. Ειπες "η θαρθει στην αρχη ή ποτε." Παρτο πισω. :P

Ολα ειναι και τι αντιληψη και προσδοκιες εχει ο καθενας για τη ζωη του. Αν εχουμε μια πολυ πολυ συγκεκριμενη εικονα και προσδοκια, μονοι μας , μειωνουμε τις πιθανοτητες να βρουμε αυτο που ψαχνουμε. Φυσικα δε θελουμε οτι κι οτι. Αυτο ειναι το αλλο ακρο. Απλα το "μπαμ" που λεμε, μπορει να εχει πολλες μορφες, και εμεις να εχουμε προσηλωθει σε μια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ολα ειναι και τι αντιληψη και προσδοκιες εχει ο καθενας για τη ζωη του. Αν εχουμε μια πολυ πολυ συγκεκριμενη εικονα και προσδοκια, μονοι μας , μειωνουμε τις πιθανοτητες να βρουμε αυτο που ψαχνουμε. Φυσικα δε θελουμε οτι κι οτι. Αυτο ειναι το αλλο ακρο. Απλα το "μπαμ" που λεμε, μπορει να εχει πολλες μορφες, και εμεις να εχουμε προσηλωθει σε μια.

Ακριβώς. :)

γιατρέ γελάνε μαζί μου... ειμαι τόσο σοβαρά τελικά ???

περισσότερο απο ότι νομιζα ε???

ps. να σας πω ενα τραγουδακι ?

ναι αμέ...και δεν μας λες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Πίστευω πως οι περισσότεροι άνθρωποι (θα μιλήσω για το περιβάλλον μου) φοβούνται την κατάσταση έλλειψης συντροφού. Θεωρώ όμως πολύ πιο υγιές να μένεις μόνος παρά να συντηρείς καταστάσεις και δεσμούς που δε σε καλύπτουν απόλυτα. Ίσως με τα χρόνια γινόμαστε πιο δύσκολοι και πιο απαιτητικοί στις σχέσεις, εγώ πάντως ναι.
Μπορεί πλέον να κάνω πολύ πιο εύκολα γνωριμίες και να δίνω πολύ πιο εύκολα "πρώτες ευκαιρίες" στο να γνωρίσω κάποια, άλλα (ευτυχώς πιστεύω) ανέχομαι πολύ λιγότερα πράγματα.
Στην τελική ο συμβιβασμός με την μετριότητα είναι για τους μετρίους. Πιστεύει κανείς ότι είναι μέτριος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν πώ ότι έχω σχέση θα είναι προτότυπο;:hmm::P

Πάντος έυχομαι στα παιδιά που δεν έχουν σύντροφο, γιαυτό μπήκα, να βρούν την απόλυτη ευτυχία, καμια φορά καλύτερα να αργήσει να έρθει παρά να έρθει σύντομα και να μην είσαστε ευτυχισμένοι, σας έυχομαι 10πλάσια ευτυχία απο την δική μου πραγματικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Είχα μια συζήτηση με μια φίλη χθες και το συμπέρασμα ήταν "μήπως καλύτερα με άτομο που δεν κόβεις φλέβες παρά μόνος"; Η συγκεκριμένη κοπέλα ήταν πάντα σαν εμένα. Μικρές σχέσεις, κολλήματα με τα πλέον ακατάλληλα άτομα και στο τέλος μόνη ενώ όλοι γύρω με μακροχρόνιες σχέσεις. Εδώ και λίγο καιρό είναι με 1 παιδί το οποίο δεν γουστάρει, αλλά την ανεβάζει ψυχολογικά και έχει κάποιον να την φροντίζει όταν οι φίλοι δεν ευκαιρούν αφού με την σειρά τους έχουν σχέση. Και μου είπε δεν το μετανιώνει.

Εγω πιστευω οτι δεν θα μπορουσα ποτε να το κανω αυτο.
Και μονο στην σκεψη, νιωθω μια πιεση. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι δεν θα μπορουσα ποτε να το κανω αυτο.
Και μονο στην σκεψη, νιωθω μια πιεση. :worry:
Εγώ το είχα επιχειρήσει σε μικρότερη ηλικία, αλλά ένιωθα πολύ άσχημα και το σταμάτησα. Πώς να το κάνουμε, όταν είσαι ερωτευμένος ξυπνάς κάθε πρωί ευτυχισμένος, κι αυτό δεν το αλλάζω με τίποτα:)
Πριν γνωρίσω το τωρινό μου αγόρι ήμουν δυόμισυ χρόνια μόνη, και πιστεύω ότι άξιζε τον κόπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diavoleas

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Δεν είμαι σε σχέση, αφού χωρισα πρόσφατα (δεν έχω καλά καλά ένα μήνα) από σχέση ενός χρόνου κ 4 μηνών. Η αλήθεια είναι οτι ηταν μια ανακούφηση η αποδέσμευση...Το κακο είναι οτι τραγουδαω "αχ ρε μοναξια" και "έρχεται η νύχτα κ είμαι μονος" κάθε βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αλλαξα την ψηφο μου, αλλαξα την ψηφο μου!! Ουιιιιι αλλαξα την ψηφο μου!!! :jumpy::alljumpy::jumpy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Nice!! ;) :D Εύχομαι κάθε Ευτυχία Χακού-νινι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ευχαριστω, ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αλλαξα την ψηφο μου, αλλαξα την ψηφο μου!! Ουιιιιι αλλαξα την ψηφο μου!!! :jumpy::alljumpy::jumpy::crazy:
[καργα off topic] φτου φτου μη σε ματιασω..[/ off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top