Ο έρωτας περνάει απο το στομάχι τελικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η ερώτηση απλή πολλές φορές ακούω και ξανακούω γυναίκες να λένε ότι είναι νοικοκυρές, καθαρές και πάντα μαγηρέυουν στον αντρούλη για να τρώει σαν πασάς, τα πάντα περνάνε απο το στομάχι και την καθαριώτητα.

Η ερώτηση έχει δύο σκέλοι:

1)Ο ερωτας και ο γάμος κρατιέτε απο το καλό φαγητό τελικά;
2)πιστέυετε ότι μια γυναίκα που είναι καλή νοικοκυρα και μαγήρησα μπορεί να είναι ελοιπείς σε κάτι "αλλο";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ισχυει, αλλα αν περναει εμενα δεν με συμφερει καθολου (καθοτι δεν εχω ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση με το μαγειρεμα). :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως και πριν μάθω να μαγειρεύω μια χαρά έρωτα είχα :P
Απλά περνούσε από το δικό μου στομάχι μιας και μου μαγείρευαν... :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα παντως ο δικος μου υποστηριζε οτι μαγειρευει καλυτερα απο εμενα. Πφφφφφφ.

Αυτα παντως τα ελεγαν τα παλια τα χρονια, που η γυναικα επρεπε να ηταν νοικοκυρα, δουλα και κυρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εννοειτε οτι δεν περναει απο το στομαχι... θα καθομαι εγω να του μαγιρευω να του καθαριζω κ να ειμαι ολη μερα σπιτι .... κ να μην προσεχω καθολου τον εαυτο μου... ειναι δυνατον μετα να συνεχιζει να με θελει ?

εχω να πω πολλα τωρα εχω νευρα θα επανελθω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μη αναγκαια συνθηκη, αλλα χαιρει αρκετης εκτιμησης :)

Ελειψεις εχουν ολοι οι ανθρωποι, και αξιοποιουν τα υπολοιπα προσοντα τους. Κανεις (σας :P ) δεν ειναι τελειος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τι πιστέυω εγώ τώρα. η σκέψη μου είναι η εξής.

Επιδή οι γυναίκες; τότε ήταν λόγο σεμνότητας κρύες και επιδή η κοινονία άν έκανες κάτι λέγανε είσαι του δρόμου, καθόντουσαν και μαγήρευαν γιατί αυτό ήξεραν μόνο.

Βλέπω απο την μάνα μου, μαγηρέυει είναι φανταστική νοικοκυρά αλλα σε άλλα πράγματα ιστερεί, πιστέυω ότι οι γυναίκες που μαγηρέυουν πολλύ και καθημερινά δεν δίνουν ανάλογη φροντήδα στον σύζηγο.

Οταν παντρέυτηκα είμουν με νικοκύρεμα και μαγείρεμα καθημερινά, η μάνα μου με έβαζε να κάνω άπειρα φαγητά γιατί ο έρωτας έλεγε περνάει απο το στοάχι, το αποτέλεσμα ήταν να πέυτω πτώμα στο κρεββάτι και να παραμελώ τον άντρα μου, είμουν κρύα γενικά και οι φίλοι ερχόντουσαν και φρικάρανε, δεν επέτρεπα τίποτα να πέσει στους καναπέδες και όλοι αγχονόντουσαν να κάτσουν για να μην λερώσουν.

Αποτέλεσμα ήταν να πάρει ο άντρας μου 15 κιλά και εγώ μαζί άλλα 15 και ο άντρας να αποκτίσει χολιστερίνη. Στον 3ο μήνα μου δήλωσε ότι του λείπω ότι κάποια πράγματα παραπάνε και ότι η γυναίκα πρέπει να έχει και μέρες με ασημάζευτα και μέρες χωρίς φαγητό και βρόμικα ρούχα στο καλάθι, πρέπει να υπάρχουν γιατί καταντάει καταπίεση.

τώρα μπορεί να κάνω να μαγηρέψω και μια ευδομάδα και άν μαγηρέψω, επι 4 χρόνια υπάρχει άπειρος έρωτας, νορμάλ καθάρισμα και απόλυτη χαλάρωση, ευτυχία και καλό σέξ, κρατάω την οικογένια μου και χωρίς καλό φαί ή πολλύ καθάρισμα, είναι σαν να παντρευτήκαμε χτές κιας λέει ότι θέλει η μάνα μου και η κάθε μάνα μου:)

Σας έπριξα ευχαριστώ οσους καταφέρουν να φτάσουν ώς το τέλος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Mπα...Μέχρι τώρα όλο μου μαγειρεύουν οι άλλοι και όχι εγώ. :)

Όπως λέει και η io-io αυτά ανήκουν περισσότερο σε μια άλλη ξεπερασμένη (θέλω να πιστεύω τουλάχιστον) εποχή. Kαι όπως αναφέρει και η mania κάποια άλλα πράγματα όπως το sex είναι πιο σημαντικά στη συζυγική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το να μαγειρεύει κάποιος δεν έχει να κάνει με το πόσο καλός σύντροφος είναι, αλλά με το πόσο μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί. Πάντα μου φαινόταν γελοίο να βλέπω ζευγάρια που τις δουλειές τις έκαναν οι μάνες τους επειδή αυτοί ήταν καλομαθημένοι. Για μένα κάποιος πρέπει να ξέρει και μπουγάδα να βάζει, και φασίνα να κάνει και φυσικά να ξέρει να τηγανίσει 2 αυγά. Όχι για να τυλίξει κάποιον, αλλά για να θεωρείται ενήλικας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το να μαγειρεύει κάποιος δεν έχει να κάνει με το πόσο καλός σύντροφος είναι, αλλά με το πόσο μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί. Πάντα μου φαινόταν γελοίο να βλέπω ζευγάρια που τις δουλειές τις έκαναν οι μάνες τους επειδή αυτοί ήταν καλομαθημένοι. Για μένα κάποιος πρέπει να ξέρει και μπουγάδα να βάζει, και φασίνα να κάνει και φυσικά να ξέρει να τηγανίσει 2 αυγά. Όχι για να τυλίξει κάποιον, αλλά για να θεωρείται ενήλικας.


Αυτό με τις δουλειές που κάνει η μάνα με φρικάρει και μένα, η μάνα μου δεν έχει σηκώσει ξεσκονόπανο στο σπίτι μου, μόνο μια φορά μαγήρεψε ένα κοτόπουλο για κάποιον με πρόβλημα υγείας(ε μήν τον παιθανω τον άνθρωπο) και η μάνα μου έπαθε όταν ζήτησα κάτι ενώ εκείνη με παρακαλάει να καθαρίσει τα καθαρισμένα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
1)Ο ερωτας και ο γάμος κρατιέτε απο το καλό φαγητό τελικά;
Σιγουρα ειναι ενα συν στα προσοντα ειτε του αντρα ειτε της γυναικας το να ξερει να μαγειρευει οπως και καθε τι αλλο...Για μενα δεν κανει διαφορα...το μαγειρεμα το βλεπω οπως το σφουγγαρισμα, το ξεσκονισμα, το τιναγμα χαλιων(:P)...οικιακες δουλειες με λιγα λογα....Εξαλλου ξερω ποσα ζευγαρια που κανενας απο τους δυο δε ξερει να μαγειρευει και ειναι μια χαρα ερωτευμενοι...Αυτη ειναι η δικια μου αποψη βεβαια γιατι απο την αλλη γνωριζω πολλους που θεωρουν υποχρεωση της γυναικας να μαγειρευει(:blink:) και μαλιστα υποστηριζουν οτι τα πραγματα θα ηταν αλλιως αν δε μαγειρευε η γυναικα τους..(ελεος)



2)πιστέυετε ότι μια γυναίκα που είναι καλή νοικοκυρα και μαγήρησα μπορεί να είναι ελοιπείς σε κάτι "αλλο";
καθε αλλο...ειπα και πριν οτι ειναι ακομα ενα θετικο στοιχειο του χαρακτηρα της...Γιατι δλδ να μη θεωρηθει ο αντρας ελλιπης αν δε μαγειρευει η αντίστοιχα η γυναικα αν δε ξερει να αλλαξει μια λαμπα..?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
1)Ο ερωτας και ο γάμος κρατιέτε απο το καλό φαγητό τελικά;
Αν το sex νοείται ως φαΐ αμέ γιατί όχι; :P

2)πιστέυετε ότι μια γυναίκα που είναι καλή νοικοκυρα και μαγήρησα μπορεί να είναι ελοιπείς σε κάτι "αλλο";
Μπορεί να είναι γυναικεία παράδοση, αλλά ντάρλινγκ οι μεγαλύτεροι σεφ είναι άντρες. :smoke:






Ό,τι απάντησαν παραπάνω.. καμία σχέση, είναι ξεπερασμένες αντιλήψεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ο έρωτας περνάει από το στομάχι όσο περνάει κι από άλλα μέρη του σώματος :P

Και τέλεια να του μαγειρεύεις του άλλου άμα έχεις άλλες ελείψεις ο έρωτας θα κάνει φτερά και θα πετάξει μακριά. Στο κάτω κάτω της γραφής δεν πιστεύω οτι κάποιος άντρας θα βρει τα φαγητά μιας γυναίκας καλύτερα από της μαμάς του, λογικό είναι, ο,τι έχει μάθει καθένας του αρέσει. Οπότε ποιός ο λόγος να σκωτονόμαστε στην κουζίνα? Δε λέω, να μαγειρεύει μια γυναίκα για το σύζυγο και για τον εαυτό της προφανώς, αλλά στα πλαίσια του λογικού (ρε αδερφέ κάτι πρέπει να φάμε και κάποιος πρέπει να μαγειρέψει, οπότε ας μαγειρέψει όποιος ξέρει να το κάνει καλύτερα -συνήθως η γυναίκα, αν ξέρει ο άντρας ακόμα καλύτερα για μας :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Στο κάτω κάτω της γραφής δεν πιστεύω οτι κάποιος άντρας θα βρει τα φαγητά μιας γυναίκας καλύτερα από της μαμάς του, λογικό είναι, ο,τι έχει μάθει καθένας του αρέσει. Οπότε ποιός ο λόγος να σκωτονόμαστε στην κουζίνα?

Χαχα, εμενα του δικου μου δεν του αρεσει οπως μαγειρευει η μαμα του - οχι πως δεν τα τρωει, αλλα δεν τρελαινεται. Οποτε προτιμαει τα δικα μου και τα δικα του. Αλλα δεν προκειται ποτε να βρει τα δικα μου η τα δικα του καλυτερα απο της μαμας μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όσο συζούσα (ευτυχώς λίγο :P), μαγείρευα κάθε δεύτερη μέρα ικανή ποσότητα ώστε να έχουμε φαγητό για δύο μέρες. Σπάνια την βγάζαμε απλά με μακαρονάδα ή ομελέτα, μαγείρευα πάντα ιδιαίτερα φαγητά. Και σχεδόν κάθε εβδομάδα έφτιαχνα κι ένα γλυκό.. Δεν το είχε απαιτήσει εκείνος, ήθελα και το έκανα, γιατί γενικά έχω και κόλλημα με το φαγητό και δεν θέλω να τρώω ό,τι να 'ναι. Αλλά δεν ξέρω.. αν είμασταν ένα ευτυχισμένο ζευγάρι κι ερωτευμένο, μάλλον δεν θα το 'κανα σε τέτοιο βαθμό και ούτε θα καθάριζα και τόσο πολύ (το σπίτι λαμποκόπαγε πάντα) - με δεδομένο ότι σπάνια βγαίναμε, εκείνος έβλεπε πολύ τηλεόραση, ε, είχα πολλές ώρες για σκότωμα! :D Θέλω να πω πως τα έκανα σε τέτοιο βαθμό κυρίως γιατί δεν είχα τι άλλο να κάνω.. θεωρώ βέβαια πως αποτελεί μεγάλο προσόν μιας γυναίκας το να ξέρει να μαγειρεύει, κυρίως όμως γιατί το να κάνεις το τραπέζι στον εραστή σου μπορεί να αποδειχτεί το ισχυρότερο αφροδισιακό απ' όλα κι όχι γιατί κάτι πρέπει να φάμε και σήμερα! Η μαγειρική είναι τέχνη, θέλει μεράκι και διάθεση, αλλιώς δεν έχει πλάκα.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
θεωρώ βέβαια πως αποτελεί μεγάλο προσόν μιας γυναίκας το να ξέρει να μαγειρεύει, κυρίως όμως γιατί το να κάνεις το τραπέζι στον εραστή σου μπορεί να αποδειχτεί το ισχυρότερο αφροδισιακό απ' όλα κι όχι γιατί κάτι πρέπει να φάμε και σήμερα! Η μαγειρική είναι τέχνη, θέλει μεράκι και διάθεση, αλλιώς δεν έχει πλάκα.. ;)

το αυτο..
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχα, εμενα του δικου μου δεν του αρεσει οπως μαγειρευει η μαμα του - οχι πως δεν τα τρωει, αλλα δεν τρελαινεται. Οποτε προτιμαει τα δικα μου και τα δικα του. Αλλα δεν προκειται ποτε να βρει τα δικα μου η τα δικα του καλυτερα απο της μαμας μου.:P
Το ίδιο και σε μένα, προτιμάει με χίλια τα δικά μου φαγητά :)
Δυστυχώς η μόνη δουλειά σπιτιού που ξέρω να κάνω καλά είναι το μαγείρεμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ίδιο και σε μένα, προτιμάει με χίλια τα δικά μου φαγητά :)
Δυστυχώς η μόνη δουλειά σπιτιού που ξέρω να κάνω καλά είναι το μαγείρεμα :P
(κι είναι θαυμάσιο, την πατάει κάτω την Παστερία :D)



Σοζ για το off. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
(κι είναι θαυμάσιο, την πατάει κάτω την Παστερία :D)



Σοζ για το off. :P
Χεχε ευχαριστώ :D

Το μαγείρεμα είναι δημιουργικό, οι υπόλοιπες δουλειές σπιτιού γμτ είναι σκέτη αγγαρεία.
Ευτυχώς που τα μοιραζόμαστε 50-50 (και μέσα στο δικό μου 50 είναι και το μαγείρεμα, huhu :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαι οσο πιο πολυ σαρεσει να μαγειρευεις, τοσο πιο διασκεδστικο ειναι, τοσο πιο πολυ σε γεμιζει, και τοσο περισσοτερο αξιολογεις και ευχαριστιεσαι το φαγητο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top