"Κόλλημα" ή πραγματικός έρωτας;

eleni2197

Νεοφερμένος

Η eleni2197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πώς μπορείτε να ξεχωρίσετε αν έχετε φάει "κόλλημα " με κάποιον/α ή είστε πραγματικά ερωτευμένοι μαζί του;Για πείτε κάποια " σύμπτώματα "που πρέπει να έχει κάποιος που νομίζει ότι πραγματικά ερωτευμένοςή απλώς είναι ένα"κόλλημα" και σε λίγο καιρό θα του έχει περάσει.....;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
δεν ξέρω αν είμαι σωστη αλλά νομίζω όταν είσαι ερωτευμένη με κάποιον ή τον αγαπάς, τον αγαπάς με ανιδιοτέλεια δηλαδή το δικό του καλό,το βάζεις πάνω από το δικό σου.επίσης, όταν αγαπάς είσαι έτοιμη να κάνεις υποχωρήσεις,αλλαγές,υπομονη κ.α. Αν είναι κόλλημα δεν πρόκειται να κάνεις ούτε υποχωρήσεις, ούτε αλλαγές.τον θες γιατί σου χει κολλησει για κάποιο λόγο χωρις να συμβιβάζεσαι με τιποτα....η αποψη μου μπορει να ναι και λάθος γιατι δεν γνωριζω και πολλά γι αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
νομίζω ότι αυτό είναι θέμα χρόνου...δηλαδή αν είναι απλά ένα κόλλημα σε λίγο καιρό θα τον έχεις ξεχάσει..αν δεις ότι συνεχίζεις να αισθάνεσαι κάτι γι' αυτόν τότε ίσως να σου αρέσει πραγματικά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
θα ξεφιγω λιγακι...οταν αγαπας τον αλλον,τον αγαπας για μια ζωη,αν τον ξε αγαπισεις αυτο σημενει οτι ποτε δεν τον αγαπισες...ωστοσο ερωτευομαστε ποιο συχνα εμεις οι νεοι....για να ξεπερασεις καποιον λενε πως ο καιρος θα το κανει απο μονο του..για μενα αυτο δεν ισχευει..ερωτευτικα για πρωτη φορα στην ζωη μου και το βιωσα αρχικα σαν παραμυθακι και μετα απο αποριψει εχασα τα ωρια μου...δεν ειναι τοσο απλο να ξεπερνας τον αλλον αμα εισαι ερωτευμενος μαζι του..εγω δεν μπορουσα και δεν μπορω ακομα και τωρα :P..απο την στεναχωρια μου μαδαγα και πιγενα σε γιατρους....αυτα ειναι....αυτο θα πει ερωτας...αρχικα νομιζα και γω οτι ηταν κολιμα αλλα μετα διαπιστωσα απο μονη μου οτι δεν κολημα δυστιχοσ...οταν εισαι ερωτευμενος νομιζεισ πωσ με αυτον που εισαι θα ζισεισ μια ζωη ενω στο κολιμα καμια σχεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι κάποιος άνθρωπος σου γίνεται "κόλλημα" (ή καλύτερα εμμονή), όταν δεν τον έχεις αποσαφηνίσει μέσα σου, οπότε τον μεγαλοποιείς με μόνα όρια, αυτά της φαντασίας σου.
Εγώ έχω βιώσει την εμμονή για άνθρωπο, αλλά εξακολουθώ να μην είμαι σίγουρος, ίσως επρόκειτο και για έρωτα έστω μερικώς. Ίσως αυτές οι δύο έννοιες (εμμονή - έρωτας) να είναι το ίδιο, αφού όταν τις βιώνεις δίνεις στην ουσία ίδια ερμηνεία στα πράγματα, και αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για ίδιες χημικές μεταβολλές του εγκεφάλου.
Περιττή η αναφορά ότι ο έρωτας δεν σημαίνει και αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ann ann

Νεοφερμένος

Η ann ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τόσο ο έρωτας όσο και το κόλλημα είναι παροδικά.Παιχνίδια του μυαλού που σκάνε σα φούσκες.Τις λατρεύω τις φούσκες :)
Η αγάπη είναι αυτό που μένει,μαζί βεβαίως με τις κοινές εμπειρίες/στιγμές/αναμνήσεις.Φιλενάδα,μόνο ο καιρός θα δείξει τι είναι τι.Αυτά δεν έχουν συνταγές και συμπτώματα :):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το κόλλημα σε 2 μέρες έχει ξεχαστεί.Τόσο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top