Δεξίωση γάμου και γαμήλιο ταξίδι δεύτερη φορά;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Συζητούσα χτες με ένα φίλο μου που είχαμε βγει όξω και επειδή στο αποκάτω μαγαζί κάποιος έκανε τραπέζι γάμου, του έλεγα πως θα ήθελα πολύ αν ποτέ παντρευτώ και είμαι ερωτευμένη κι ευτυχισμένη μετά από χρόνια, να επαναλάβω την διαδικασία της δεξίωσης του γάμου και το γαμήλιο ταξίδι, αφού θεωρώ πως η στιγμή του γάμου και όλη η διαδικασία αυτή σε κάνει να ερωτεύεσαι πιο δυνατά τον άνθρωπό σου και να ανανεώσαι δραστικά (ιδίως σε ζευγάρια που ήταν μαζί χρόνια πριν παντρευτούν). Η συζήτηση ξεκίνησε επειδή εκείνος χαριτολογώντας είπε "Άντε τα παιδιά, και του χρόνου!" :P Περίμενα να ακούσω τπτ καντήλια για τις σαχλορομαντικές ιδέες μου, αλλά όλως παραδόξως αυτός συμφώνησε μαζί μου και μου είπε πως πχ στην Αμερική είναι σχετικά συνηθισμένο φαινόμενο αυτό. Υποθέτω πως θα υπάρχει και κάποιο χριστιανικό μυστήριο για ανανέωση όρκων, αλλά βασικά εμένα θα με ενδιέφερε πιο πολύ η διαδικασία μετά (της δεξίωσης, είμαι άλλωστε γνωστή ψωνάρα μ' αυτά :redface:) που θα δήλωνε σε όλους πόσο ερωτευμένοι και αγαπημένοι είμαστε, ενώ επειδή δεν θα ήταν η πρώτη φορά, θα καλούσα μόνο όσους πραγματικά γούσταρα και λογικά θα το ευχαριστιόμουν χίλιες φορές πιο πολύ από την πρώτη φορά! Επίσης θα είχα την δυνατότητα να ξαναζήσω μία από τις πιο ευτυχισμένες (υποθέτω) στιγμές της ζωής μου, που απ' όσο μου έχουν πει άνθρωποι που παντρεύτηκαν, περνάνε πολύ γρήγορα (η μέρα αυτή γενικά περνά πολύ γρήγορα) και δεν τις καταλαβαίνεις όσο θα ήθελες. Παίρνοντας ως δεδομένο ότι υπάρχει η σχετική οικονομική άνεση για κάτι τέτοιο (αλλά πως φυσικά θα πρέπει να στερηθείς κάτι άλλο, προκειμένου να πληρώσεις για ένα τέτοιο μεγάλο πάρτυ και ένα ταξίδι μιας εβδομάδας μετά), πόσοι από εσάς θεωρείτε πως αυτό είναι καλή ιδέα; (πχ μετά από πέντε ή δέκα χρόνια γάμου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Με δεδομένο όπως λες την οικονομική άνεση... εγώ θα το έκανα και κάθε χρόνο :P
οκ όχι την τελετή αλλά τη μεγάλη γιορτή και τη βδομάδα μετά....
νομίζω ότι είναι η ιδανική περίοδος για να τα βάλεις κάτω να δεις τη σχέση σου μέσα στο χρόνο που πέρασε...


πάντως κι εγώ σκεφτόμουν ότι να είμαστε καλά, μετά που θα πάει και το παιδί φαντάρος :P, αν έχουμε την οικονομική άνεση.... να κάναμε κάτι ανάλογο...
όταν δε, το ανέφερα και στον σύζυγο χαζογέλασε και του άρεσε η ιδέα...
περισσότερο δε ότι θα μπορούσαμε ΤΟΤΕ να κάνουμε όλα όσα δε μπορέσαμε να κάνουμε στον γάμο μας όπως τα θέλαμε (κανονίζαμε πάρτυ στην παραλία που δεν έκατσε :/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εμενα θα μου αρεσε σαν ιδεα το ολο σκηνικο οχι ομως με συγγενεις κλπ αλλα με φιλους. και δεν θεωρω αναγκη ντε και καλα να κανουμε δεξιωση αλλα ενα τραπεζι τους φιλους μας θα μου ηταν αρκετο. οσο για το γαμηλιο ταξιδι καθε χρονο ολο και καπου πας μωρε...καθε φορα αναβιωση συναισθηματων και αναμνησεων δεν γινεται οταν απλα σε κραταει αγκαλια;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κι εγώ θα το έκανα..αλλά με όλα τα παιζάκια μου μαζί και να είναι λιγάκι μεγαλωμένα!

θα προτιμούσα απλά κι εγώ ένα μεγάλο σπιτικό γλέντι πχ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όταν λέω οικονομική άνεση, εννοώ πως να μπορείς να το κάνεις, χωρίς να πρέπει να μη φας για όλο τον υπόλοιπο μήνα μετά.. κι εννοείται πως δεν θα καλέσεις ΟΛΟΥΣ όσους κάλεσες την πρώτη φορά, αλλά μόνο όσους εσύ γουστάρεις! Στα συν οτι μπορείς να καλέσεις και όσους την πρώτη φορά δεν ήρθαν, επειδή απλά δεν τους ήξερες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τραπέζι προσωπικα δεν έκανα αλλα πάντα κάθε χρόνο έχουμε σαν παράδοση να περναμε την διαδρομή που κάναμε την επόμενη του γάμου, και το ταξίδι σκευτόμαστε να το κάνουμε το ίδιο κάθε 10 χρόνια, το είπαμε και άν πάνε όλα καλά θα το ξανακάνουμε, δεξίωση λέω στην επέτειο των 5 ετών να το κάνουμε αυτό το ένα τραπεζι μόνο συγγενεις αλλα και αυτό με το ζορι, πιστέυω ότι το τραπέζι δεν έχει να κάνει με το ταξίδι και την ένωση του ζευγαριού, ούτε με την ανανέωση φυσικά, έτσι πιστευω, απλά προσωπικα θα το κάνω για να φύγει η μουρμούρα ότι δεν έκανα ποτε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ακούγεται λίγο ψυχρό,αν όχι μίζερο, ότι ένα ζευγάρι για να συναντηθεί(ή να κάνει κάποιο party) με κοινούς γνωστούς ή να πάει ένα ταξίδι μαζί κάπου ρομαντικά (και όχι επειδή ήρθε το καλοκαίρι) να πρέπει να είναι περιοδικό έθιμο;

Ακόμη και αν δεχτώ ότι η πολιτεία ή/και η θρησκεία ότι έχουν λόγο στην πορεία ενός ζευγαριού, την ανανέωση του "συμβολαίου" δεν μπορώ να την δεχτώ. Ακούγεται σαν ρουτίνα. Ακόμη και το επιχείρημα ότι είναι μια υπενθύμιση ότι για το ζευγάρι δεν μου ακούγεται ρομαντική/λογική. Δηλαδή ένα ζευγάρι για να θυμάται τον έρωτα θα πρέπει να δημιουργηθεί κάποιο έθιμο; Αν ναι μήπως τότε πρέπει να συζητήσουμε γιατί συμβαίνει αυτό και όχι αν χρειαζόμαστε κάποιο τέτοιο έθιμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν ακούγεται λίγο ψυχρό,αν όχι μίζερο, ότι ένα ζευγάρι για να συναντηθεί(ή να κάνει κάποιο party) με κοινούς γνωστούς ή να πάει ένα ταξίδι μαζί κάπου ρομαντικά (και όχι επειδή ήρθε το καλοκαίρι) να πρέπει να είναι περιοδικό έθιμο;

Ακόμη και αν δεχτώ ότι η πολιτεία ή/και η θρησκεία ότι έχουν λόγο στην πορεία ενός ζευγαριού, την ανανέωση του "συμβολαίου" δεν μπορώ να την δεχτώ. Ακούγεται σαν ρουτίνα. Ακόμη και το επιχείρημα ότι είναι μια υπενθύμιση ότι για το ζευγάρι δεν μου ακούγεται ρομαντική/λογική. Δηλαδή ένα ζευγάρι για να θυμάται τον έρωτα θα πρέπει να δημιουργηθεί κάποιο έθιμο; Αν ναι μήπως τότε πρέπει να συζητήσουμε γιατί συμβαίνει αυτό και όχι αν χρειαζόμαστε κάποιο τέτοιο έθιμο;


Κοιταξε αυτό που κάνουμε εμείς δεν είναι λόγο τουτήνας, είναι κάτι που μας αρέσει, κάτι που περνόντας ο καιρός θές να συζητήσεις για την μέρα που ενώθηκες, είναι σαν να ανανεώνεσε, δεν έχει σχέση με ρουτήνα, απλά όταν παντρέυεσε έναν άνθρωπο θές να θυμάσε την κάθε στιγμή μαζί του, θές να ξέρεις ότι αυτό που έκανες τότε παραμένει το ίδιο και μετά, άν π.χ. πήγενα εκεί και δεν ένοιωθα τίποτα, τότε κάτι δεν πάει καλά, είναι σαν αξιολόγιση, είναι όπως κάθε τέλος του μήνα ρωτάς τον σύντροφο άν έχει κάποιο πρόβλημα και το διορθώνεις, έτσι και αυτό, π γάμος κρατάει όλη σου την ζωή, πρέπει να ξέρεις που βρήσκεσε, αλλιώς κάποια μέρα που θα είναι πολλύ αργά θα μάθεις πράγματα που δεν περίμενες και τότε είναι η έκπληξη.

Ο γάμος για μένα είναι η ζωή μου, λατρέυω τον άντρα μου, περνάω φανταστικά, άν λοιπόν μια απο αυτές τις φορές περάσω και δε έχουμε τίποτε να πούμε κάτι δεν θα πηγενει καλά;)

Πίστέυω περίπου να κατάλαβες τι ενοώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
κάτι που περνόντας ο καιρός θές να συζητήσεις για την μέρα που ενώθηκες, είναι σαν να ανανεώνεσε, δεν έχει σχέση με ρουτήνα
Δεν είναι καλύτερο ένα ζευγάρι να συζητά για το πως δημιουργήθηκε σε κάποιο ρομαντικό δείπνο ή από κάποια βραδιά κορύφωσης;

απλά όταν παντρέυεσε έναν άνθρωπο θές να θυμάσαι την κάθε στιγμή μαζί του
Και να θυμάσαι κάτι πρέπει να κάνεις αναπαράσταση;
Συνήθως κάνουμε αναπαράσταση γεγονότα που είτε δεν τα έχουμε ζήσει είτε γεγονότα που αν ξεχαστούν κάτι θα διαλυθεί και θα χαθούν κάποιο στόχοι (π.χ σταύρωση του χριστού). Αν σε μια σχέση χρειάζεται αναπαράσταση να ξανά θυμηθεί το ζευγάρι γεγονότα-σταθμούς τότε μάλλον η σχέση δεν βασίζεται στον έρωτα.

θές να ξέρεις ότι αυτό που έκανες τότε παραμένει το ίδιο και μετά
Η αυτοκριτική πρέπει γίνεται κάθε μέρα :)

πήγενα εκεί και δεν ένοιωθα τίποτα, τότε κάτι δεν πάει καλά
Αν κάθε χρόνο ένα ζευγάρι πηγαίνει "εκεί" λογικό δεν είναι κάποια στιγμή να αρχίσει να χάσει την σημασία του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ θα προτιμούσα να δώσω τα λεφτά που θα χρειάζονταν γι'αυτό το πάρτυ για επιπλέον ταξίδι ή για μαθήματα πάνω σε κάτι που μου άρεσε ή ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ δεν μίλησα για έθιμο, ούτε για κάτι που θα επαναλαμβάνεται σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα υποχρεωτικά. :) (φυσικά τότε θα έχανε την αξία του!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν είναι καλύτερο ένα ζευγάρι να συζητά για το πως δημιουργήθηκε σε κάποιο ρομαντικό δείπνο ή από κάποια βραδιά κορύφωσης;

Μα ενοούντε αυτά, ενοείτε ότι συζητάς ότι περνάς στιγμές, άν κάποιος κάνει το ίδιο κάθε χρόνο χωρίς ενδιάμεσα να συζητάει χάνεις τ παιχνίδι, σε αυτό δεν διαφονώ μαζί σου, απλά περιλαμβάνει και την επανάληψη της συγκεκριμένης διαδρομής

Και να θυμάσαι κάτι πρέπει να κάνεις αναπαράσταση;
Συνήθως κάνουμε αναπαράσταση γεγονότα που είτε δεν τα έχουμε ζήσει είτε γεγονότα που αν ξεχαστούν κάτι θα διαλυθεί και θα χαθούν κάποιο στόχοι (π.χ σταύρωση του χριστού). Αν σε μια σχέση χρειάζεται αναπαράσταση να ξανά θυμηθεί το ζευγάρι γεγονότα-σταθμούς τότε μάλλον η σχέση δεν βασίζεται στον έρωτα.

Οχι απαρέτητα, αναπαράσταση κάνεις σε πράγματα που σε κάνουν ευτυχισμένο, π.χ. περνάς καλά σε ένα μπάρ θα ξαναπάς και τελικά καταλίγεις να πηγαίνεις κάθε σάββατο, αυτό είναι σάν αναπαράσταση της πρώτης φοράς, άσχετα άν δεν το κάνεις εσκεμένα. Οσο για την αναπαράσταση δεν το κάνεις για να θυμηθείς, το κάνεις για να το ξαναζήσεις, επιδή σου άρεσε;)


Η αυτοκριτική πρέπει γίνεται κάθε μέρα :)

Αυτό ενοείτε, ποιος είπε το αντίθετο;

Αν κάθε χρόνο ένα ζευγάρι πηγαίνει "εκεί" λογικό δεν είναι κάποια στιγμή να αρχίσει να χάσει την σημασία του;

Λάθος, ο σκοπός είναι να πηγαίνεις και να προσθέτεις κάτι νέο, π.χ. μετά απο 10 χρόνια θα πηγαίνω με τα παιδιά μου, κάθε φορά τα παιδιά θα μεγαλώνουν, θα περνάς απο ένα μέρος που θα σου δείχνει την πρόοδο σου, δεν είναι απαρέτητο να πηγαίνεις για αυτό μόνο, όταν περνάς απο εκεί συζητάς όλο και παραπάνω, σκέυτεσε και χαμογελάς, λές ότι να εδώ περάσαμε καλά, τα παιδιά μεγάλωσαν, ξέρουν ότι εκεί ήταν η πρώτη μέρα του γάμου, δίχνεις στα παιδιά σου την αγάπη που έχεις, ξέρω θα μου πείς μα αυτά τα δίχνεις κάθε μέρα αλλα άλλο να δίχνεις την καθημερινή αγάπη στα παιδιά σου και άλλο ένα μέρος που ήταν για σένα συμαντικό, δίχνεις μεγαλήτερο δεσιμο, η αγάπη που υπάρχει στον φικό μου γάμο δεν τα χρειάζετε αυτά τώρα, αλλα καμιά φορά θές να φέυγεις, να χάνεσε με τον άνθρωπο που αγαπάς και να ζωντανέυεις καλές αναμνήσεις, τα χαμόγελα, τις κριτικές, τα φιλιά, τις αγγαλιές την πρώτη μέρα της ελευθερίας μας, σε ένα μέρος που κανείς δεν σου μηλάει, δεν πιάνουν κινητά και είσαι στο απίστευτο πράσινο.

Σε έπριξα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugs Bunny

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Εμείς έχουμε ήδη αποφασίσει ότι το καλοκαίρι που έρχεται και στην επέτειο του ενός έτους, θα κάνουμε ένα παρτάκι στην αγαπημένη μας παραλία, με φωτιές και ποτά και την παρέα που εμείς θα θέλουμε, όχι σαν ανανέωση όρκων, αλλά γιατί την ημέρα του γάμου μας το 80% των καλεσμένων ήταν άγνωστοι. Δεν το ευχαριστηθήκαμε τόσο όσο το θέλαμε.
7/7/2008 λοιπόν θα ξεκινήσουμε με μπανάκι και θα καταλήξουμε πάλι με μπανάκι τις πρώτες πρωινές ώρες...
Τώρα για το ταξίδι, δεν βλέπω τι διαφορά έχει το ταξίδι του μέλιτος με το απλό ταξίδι διακοπών που πας με το ταίρι σου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γαμήλιο ταξίδι δεύτερη φορά;


Tέλεια ιδέα!! Σε διαφορετικά μέρη ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ακόμα κι αν παντρευόμουν ποτέ, τέτοιες κουλαμάρες δεν θα τις έκανα καθόλου.
Πόσο μάλλον δεύτερη φορά....:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πφφ...δεν είστε ρομαντικοί καθόλου:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
πφφ...δεν είστε ρομαντικοί καθόλου:bleh:
Αντιθέτως.
Είμαστε και μάλιστα πάρα πολύ.
Γι αυτό και είπα ό,τι είπα......
Αυτό που περιγράφεται είναι ξενέρωμα, δεν έχει καμία σχέση με ρομαντισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
αν παντρευτώ δεν θα καλέσω όλους τους ξεκάρφωτούς θείους-θείες- συγγενείς, επειδή έχουν υποχρεώσεις οι γονείς μας. απλά θα είμαστε το ζυγάρι, τα πεθερικά και οι κοινοί και μη καλοί μας φίλοι... δηλαδή όχι πάνω από 50-60 άτομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κι εγω αν μπορουσα θα το εκανα καθε χρονο.. Αλλα στο ιδιο μερος, στο ιδιο υφος, στο ιδιο στυλ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top