Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Έχω βάλει 4 κιλά από την εξεταστική! 4!!! Τιν εξεταστική μου μέσα :'( :'( :'(

Από χθες ξεκίνησα δίαιτα. Άντε να δούμε. Από όσο βλέπω υπάρχουν και άλλοι συμπάσχοντες! Κουράγιο παιδιά! :)

Και φυσικά 5 μικρά γεύματα είναι πάντα καλύτερα από 2 τεράστια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Έχω βάλει 4 κιλά από την εξεταστική! 4!!! Τιν εξεταστική μου μέσα :'( :'( :'(

Από χθες ξεκίνησα δίαιτα. Άντε να δούμε. Από όσο βλέπω υπάρχουν και άλλοι συμπάσχοντες! Κουράγιο παιδιά! :)

Και φυσικά 5 μικρά γεύματα είναι πάντα καλύτερα από 2 τεράστια. ;)


Για πόσα πάς;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Για πόσα πάς;:hmm:

Λέω για 5-6 αρχικά και μετά βλέπουμε. Μακάρι να τα χάσω. :)
Εσύ μάνια? Πάντως όσα και να είναι χάνονται. Θέληση να υπάρχει πάνω από όλα. Αν το πάρεις πραγματικά απόφαση, τα χάνεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
3 ευδομάδες τώρα έχω τα εξής, πρωί τυρόπιτούλα, τσιγκάνα ή ότι είχε ο φούρνος με καφέ, χυμοί και νερό σε όλη την διάρκια της μέρα, έπινα 2 κουτιά μονολιτρα χυμο και νερό τεράστειες ποσότητες, το μεσημέρι ετρωγά νορμάλ μια μερίδα, ότιδήποτε, φιλέτο κοτόπουλο, γαλοπούλα, κουνουπιδάκια, βραστά λαχανικα, το απόγευμα τίποτα λόγο δουλειάς και το βράδυ ή κουνουπιδάκι ή φρούτα ή γιαούρτι, ανάλογα την όρεξη και πάντα με χυμούς στο πλάι και πάντα νερό και φρούτα.

Με αυτή την δίαιτα έχασα 3 κιλά σε 3 ευδομάδες:worry:

πρόσεξε να δεις τώρα....
η τυροπιτούλα ή η τσιγκανούλα σου έχουν περί τις 500 ΑΣΚΟΠΕΣ θερμίδες με κακά λιπαρά και χαζολάδια του φούρνου (για να καταλάβεις, 500 θερμίδες έχει κι ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα!)
αντικατέστησε τις με ένα τοστ με μαύρο ψωμακι, κασεράκι, γαλοπούλα, τοματούλα και μαρούλι που έχει περίπου 200 θερμίδες (κέρδος 300 θερμίδες ημερησίως, που θα έπρεπε να περπατήσεις μία ώρα για να τις κάψεις)

Τα δύο κουτιά μονόλιτρα χυμό, έχουν κι αυτά του κόσμου τις θερμίδες και τα συντηρητικά! Το ότι πίνεις χυμό τύπου life δεν σημαίνει ότι παίρνεις βιταμίνες!
Είναι γεμάτοι συντηρητικά (κι ας λένε ότι δεν έχουν) ζάχαρες και πραγματικά ανούσιες θερμίδες.
Αντικατέστησε τα με ΦΡΕΣΚΟΥΣ χυμούς κι όχι παραπάνω από ένα ποτήρι την ημέρα!
Ο οργανισμός ναι μεν χρειάζεται φρούτα αλλά... μην παρασύρεσαι... τα φρούτα έχουν ζάχαρη και σε μεγάλη ποσότητα δεν είναι δίαιτα!
Πρέπει λίγο και απ όλα! Αν φας όλη μέρα ένα καρπούζι... δεν έχεις κάνει δίαιτα επειδή έφαγες μόνο φρούτα! Το καρπούζι παράδειγμα είναι τίγκα ζαχαρόνερο!


Για την ηλικία σου και την δραστηριότητα σου αν θες να χάνεις αβέρτα κιλά κάνε το εξής
Πρωινο
μια φρυγανιά ή ένα κουλούρι θεσσαλονίκης, ένα κομματάκι τυράκι, μισό ποτήρι χυμό ή ένα φρούτο

Δεκατιανό στη δουλειά
ένα τοστ ή ένα γιαούρτι με φρούτα, ή ένα φρούτο

Μεσημεριανό
βραστά ή ψητά κρέατα με σαλάτα απαραίτητα (κατά προτίμηση όχι με το λιπάκι ή την πέτσα του κοτόπουλου)
ή μια μερίδα λαδερό ή μια μερίδα όσπρια με μία φέρα ψωμάκι και λίγο τυράκι
Γενικώς το μεσημεριανό σου θα είναι μερίδα εστιατορίου και προσεγμένο σε λιπαρά
Φάε και τα μακαρόνια σου αλλά... χωρίς να τα έχεις κάψει και βάλε μόνο τυράκι από πάνω (τρίψε αν θες φρέσκια τομάτα, εμένα μου αρέσει πολύ!)
Αν δεν μπορείς να κόψεις τα σουβλάκια και σε παίρνουν τα κλάμματα όπως λες όταν τα μυρίζεις... σε νιώθω πίστεψε με!
Φάε ... αλλά! Φάε ΕΝΑ! Με αλάδωτη την πίτα, με τοματούλα, το κρέας και βάλε και λίγο μουστάρδα μέσα και αυτό είναι! θα έχεις φάει το σουβλακάκι σου! Αν το φας και με κοτόπουλο αντί για χοιρινό... κάντα και δύο βρε αδερφέ ΜΙΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΟΜΩΣ! ;) και φάε πρώτα μια μεγάλη σαλάτα!

Απογευματινο
ένα φρούτο ή ένα γιαουρτάκι ή 2-3 κρακεράκια έτσι για να πεις ότι κάτι τσίμπησες και να δουλέψει το στομάχι σου και οι καύσεις σου

Βραδυνό
Σαλάτα με αυγουλάκι βραστό ή σαλάτα με λίγο γαλοπούλα μέσα ή γιαουρτάκι με φρούτα ή γιαουρτάκι με δημητριακά, ή μια μικρή χουφτίτσα ξηρούς καρπούς (όχι συνοδεία μπύρας :P)

Αναψυκτικά και λοιπές βλακείες.. τέρμα :P

Κάνε αυτό το πρόγραμμα, περπάτα και λίγο όπως λες... κι έλα να τα ξαναπούμε σε ένα μήνα με μείον 6-7 κιλά ;)


όσο για τα γαλακτοκομικά....
βάλτο καλά στο κεφάλι σου
είσαι γυναίκα και ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να τρως γιαούρτι σαν να είναι φάρμακο
μάθε να σου αρέσει!
1) η οστεοπόρωση παραφυλάει στις μεγαλύτερες ηλικίες
2) βοηθάει τα μάλα στις διάφορες χαζομυκητιάσεις του κόλπου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λέω για 5-6 αρχικά και μετά βλέπουμε. Μακάρι να τα χάσω. :)
Εσύ μάνια? Πάντως όσα και να είναι χάνονται. Θέληση να υπάρχει πάνω από όλα. Αν το πάρεις πραγματικά απόφαση, τα χάνεις.:)

Μην με καλοπιάνεις:P 20-25 κιλά αρχικά:whistle: μετά άλλα 5 για να λεγομαι αδύνατη:P πάντος που θα πάει θα τα χάσω, καλή δύναμη σε όλες:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

@Κουέ δεν ήξερα ότι οι χυμοί παχένουν, έπινα βυσινάδα με 0 λιπαρά ή ότι έγραφε 0% τελως πάντον,:whistle:

Θα ακολουθησω αυτά, με συμφέρουν έτσι και αλιώς, είναι περισσότερα:P σε ευχαριστώ πολλύ, θα την τυπώσω και θα την έχω να δώ πώς να προσαρμοστώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Θα ακολουθησω αυτά, με συμφέρουν έτσι και αλιώς, είναι περισσότερα:P σε ευχαριστώ πολλύ, θα την τυπώσω και θα την έχω να δώ πώς να προσαρμοστώ;)


ελπίζω να πρόσεξες εκεί που γράφω ή (το διαζευκτικό :P) και να φας ή το ένα ή το άλλο ή το παράλλο κι όχι όλα μαζί ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ελπίζω να πρόσεξες εκεί που γράφω ή (το διαζευκτικό :P) και να φας ή το ένα ή το άλλο ή το παράλλο κι όχι όλα μαζί ε? :P

Λεπτομέριες:P πάντος προτειμώ π.χ. το τόστ παρά την τυπόπιτα κατάλαβες;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λεπτομέριες:P πάντος προτειμώ π.χ. το τόστ παρά την τυπόπιτα κατάλαβες;;)


να θυμάσαι ότι οτιδήποτε φτιάχνεις μόνη σου απ το σπίτι σου
και πιο υγιεινό είναι και πιο οικονομικό!
(θα σου χρειαστούν τα χρήματα να τα κάνεις οικονομία για τα νέα σου ρούχα ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
να θυμάσαι ότι οτιδήποτε φτιάχνεις μόνη σου απ το σπίτι σου
και πιο υγιεινό είναι και πιο οικονομικό!
(θα σου χρειαστούν τα χρήματα να τα κάνεις οικονομία για τα νέα σου ρούχα ;))


Εκείνα τα εχω, άσε ρε σύ έπρεπε να πάω σε δεξίωση και δεν πήγα επιδή όπου έψαξα δεν έυρισκα τουαλέτα στο μέγεθος μου:( πρέπει να χάσω τέλος ότι και να γίνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εκείνα τα εχω, άσε ρε σύ έπρεπε να πάω σε δεξίωση και δεν πήγα επιδή όπου έψαξα δεν έυρισκα τουαλέτα στο μέγεθος μου:( πρέπει να χάσω τέλος ότι και να γίνει:)


αν σε παρηγορεί....
σε κανα μήνα θα είμαι κι εγώ στην παρέα αυτών που πρέπει να χάσουν ΠΟΛΥ βάρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
κ εγω θα ειμαι μαζι σου μανια απο της 30/09:clapup:

εχω να παω σε κατι τραπεζια πριν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αν σε παρηγορεί....
σε κανα μήνα θα είμαι κι εγώ στην παρέα αυτών που πρέπει να χάσουν ΠΟΛΥ βάρος :P


Ναι καλά εσύ ένα φρρρρρρρρ θα κάνεις θα βγεί το μωρό μαι μαζί καμιά 5ρια κιλά μην βάλω και τα υγρά:P αστιέυομαι φυσικά, δεν θα θυλάσεις; εκεί δεν σε πέρνει για δίαιτα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν θα θυλάσεις; εκεί δεν σε πέρνει για δίαιτα:hmm:
αυτό είναι πολύ λάθος αντίληψη...
ότι έχει περιγράψει παραπάνω η κουέ, είναι ιδανική διατροφή και για θηλασμό...
δε σημαίνει ότι το γεννήσαμε, πάμε πάλι στα σουβλακοπιτσοφουρνοειδή παχυντικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτό είναι πολύ λάθος αντίληψη...
ότι έχει περιγράψει παραπάνω η κουέ, είναι ιδανική διατροφή και για θηλασμό...
δε σημαίνει ότι το γεννήσαμε, πάμε πάλι στα σουβλακοπιτσοφουρνοειδή παχυντικά...

Ότι σαβούριασα..... σαβούριασα...
αυτό ήταν.... τώρα τα κεφάλια μέσα :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ρε παιδια δεν ειναι δικαιο τα νοστιμα να ειναι τα λιπαρα
κ τα ανοστα να ειναι τα καλα ειναι αδοικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ντουζάκι δεν είπα να σαβουρώσεις ότι βρεις ενοείτε αυτό, ενοώ ότι πρέπει να τρώς σωστά και καλά, τι να κάνει το σουβλάκι, μηλάω για γέυματα που θα είναι καλά για τον οργανισμό μάνας παιδιού;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ότι σαβούριασα..... σαβούριασα...
αυτό ήταν.... τώρα τα κεφάλια μέσα :cry_x:

στο τέλος θα σκοτώνουμε όποιον απλά ρίξει βλέφαρο στη μικρή σοκολατούλα μας στο ψυγείο, το εβδομαδιαίο μας γλυκάκι:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
στο τέλος θα σκοτώνουμε όποιον απλά ρίξει βλέφαρο στη μικρή σοκολατούλα μας στο ψυγείο, το εβδομαδιαίο μας γλυκάκι:P:D


χαλλλλλλλλλλλλλαρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
στην διαιτα που μου εδωσε ο διαιτολογος μπορω 3 φορες την εβδομαδα να φαω γλυκακι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
διαιτα σνιφ :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top