Αμερική

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Σκοπεύουμε να ταξιδέψουμε το καλοκαίρι για 15 μέρες στην Αμερική.
Θέλουμε οπωσδηποτε να πάμε Νέα Υόρκη και σίγουρα να δούμε και άλλες πολιτείες.
Έχετε πάει?
Θα ήθελα πληροφορίες για οτιδήποτε μπορείτε να φανταστείτε.
Ξενοδοχεία (τιμές, καλές περιοχές), που αλλού αξίζει να πάμε, τι δεν πρέπει να χάσουμε, ή οτιδήποτε σας έτυχε και θέλετε να το γράψετε.

Οποιαδήποτε πληροφορία θα είναι πάρα πολύ ευπρόσδεκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν έχω πάει σε αυτά που προτείνω, αλλά απαντάω με βάση το τι θα έκανα στη θέση σου:
Το Σικάγο είναι πολύ ενδιαφέρουσα πόλη, ιδίως για την αρχιτεκτονική της. Εκτός αν θέλετε να πάτε πιο μακριά, οπότε ίσως Σαν Φρανσίσκο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν έχω πάει σε αυτά που προτείνω, αλλά απαντάω με βάση το τι θα έκανα στη θέση σου:
Το Σικάγο είναι πολύ ενδιαφέρουσα πόλη, ιδίως για την αρχιτεκτονική της. Εκτός αν θέλετε να πάτε πιο μακριά, οπότε ίσως Σαν Φρανσίσκο;

Γιδάκι σ ευχαριστώ πολύ.
Θέλουμε πολύ να πάμε στο Σαν Φρανσίσκο, αλλα ίσως πέφτει μακρυά και θα πρέπει να πάμε σε άλλο ταξίδι.
Ωραία θα ήταν πάντως.
Το Σικάγο ωραίο ακούγεται.
Μου χουν πει ότι και η Washington είναι πολύ ομορφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε γνωρίζω για Washington, αλλά και η Βοστώνη είναι πολύ ενδιαφέρων προορισμός. Επίσης μπορείτε να πάτε Καναδά με τρένο ή αεροπλάνο, είτε Τορόντο είτε Μονρεάλ.
Όσο για το Σικάγο, αν διαβάζεις λογοτεχνία στα αγγλικά, δες μήπως βρεις το The Devil in the White City του Έρικ Λάρσον, θα σε ενθουσιάσει. Η πόλη έχει πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία, από τον επαναπροσδιορισμό της τη δεκαετία του 1890 με τη Διεθνή Έκθεση και μετά τη Μεγάλη Φωτιά (1870, ενέπνευσε και το τραγούδι Put the blame on Mame)... μετά ήταν κέντρο του μοντερνισμού, και πλέον φιλοξενεί ένα από τα πιο ισχυτά πανεπιστήμια των ΗΠΑ (Northwestern).
Αξίζει να ανεβείτε στους τελευταίους ορόφους ενός από τους ουρανοξύστες στο κέντρο (γνωστό και ως the Loop), να πάθετε πλάκα με το ύψος, και να πάρετε μέρος σε μία από τις τουριστικές/αρχιτεκτονικές ξεναγήσεις που γίνονται με καραβάκι μέσα στα κανάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δε γνωρίζω για Washington, αλλά και η Βοστώνη είναι πολύ ενδιαφέρων προορισμός. Επίσης μπορείτε να πάτε Καναδά με τρένο ή αεροπλάνο, είτε Τορόντο είτε Μονρεάλ.
Όσο για το Σικάγο, αν διαβάζεις λογοτεχνία στα αγγλικά, δες μήπως βρεις το The Devil in the White City του Έρικ Λάρσον, θα σε ενθουσιάσει. Η πόλη έχει πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία, από τον επαναπροσδιορισμό της τη δεκαετία του 1890 με τη Διεθνή Έκθεση και μετά τη Μεγάλη Φωτιά (1870, ενέπνευσε και το τραγούδι Put the blame on Mame)... μετά ήταν κέντρο του μοντερνισμού, και πλέον φιλοξενεί ένα από τα πιο ισχυτά πανεπιστήμια των ΗΠΑ (Northwestern).
Αξίζει να ανεβείτε στους τελευταίους ορόφους ενός από τους ουρανοξύστες στο κέντρο (γνωστό και ως the Loop), να πάθετε πλάκα με το ύψος, και να πάρετε μέρος σε μία από τις τουριστικές/αρχιτεκτονικές ξεναγήσεις που γίνονται με καραβάκι μέσα στα κανάλια.

Ναι και η Βοστώνη είναι φοβερή, αυτό ακούω.
Είναι πάρα πολύ χρήσιμα όλα αυτά που μου γράφεις.
Αλλά δεν έχεις πάει ποτέ???
Ακούγεσαι σαν να τα χεις δει..
(Ααα να έρθεις μαζί μας να τα δειες :)).
Διαβάζω λογοτεχνία στα Αγγλικά καί σίγουρα θα το ψάξω το βιβλίο που μου προτείνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαίρομαι που βοηθάω... Δεν έχω πάει ακόμα, αλλά είναι μέσω της δουλειάς μου που γνωρίζω κάποια πράγματα. Έχω πάει όμως Τορόντο και Μονρεάλ, και αξίζουν επίσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μακάρι να μπορέσουμε να πάμε κι εκεί! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αν πάτε Νέα Υόρκη, οπωσδήποτε να δείτε musical. Να αποφύγετε το Harlem και να δείτε λίγο την παλιά route 66 (σταματάει σε κάποιο σημείο, μην προσπαθήσετε να βρείτε που συνεχίζει γιατί είναι κωλοπεριοχή εκεί. Εμείς ακούσαμε πυροβολισμούς). Επίσης έχει πολλά μέρη για ψώνια και βόλτες αλλά μην παίρνετε το αυτοκίνητο γιατί δεν θα βρίσκετε να παρκάρετε και ακόμα κι αν βρείτε, πρέπει να γεμίζετε συνέχεια το παρκόμετρο (εκεί γράφουν, δεν είναι όπως εδώ που μπορεί να γλιτώσεις). Το μετρό τους είναι παλιό και τη νύχτα σχεδόν άδειο, λες και βγήκε από ταινία τρόμου με ζόμπι. Εκεί μάλλον θα χρειαστείτε ταξί, το οποίο είναι ακριβό αλλά ασφαλές. Εχει μια σήραγγα που βγάζει NJ και είναι μονίμως μποτιλιαρισμένη, να την αποφύγετε. Ξενοδοχεία έχει πάρα πολλά και σε καλύτερες τιμές, συγκριτικά με την Ελλάδα για τις αντίστοιχες κατηγορίες. Αν το κλείσετε online πακέτο με την πτήση κάποιους μήνες πριν, θα σας βγουν σίγουρα λιγότερα από όσο φαντάζεστε. Προτιμήστε ξενοδοχείο με πάρκινγκ αν έχετε σκοπό να νοικιάσετε αυτοκίνητο. Η βενζίνη είναι στη μισή τιμή σε σχέση με την Ελλάδα και τα αυτοκίνητά τους καίνε ελάχιστα για τα κυβικά τους. Μπορείτε να πάρετε coupe cabrio με 200HP με τα λεφτά που εδώ θα παίρνατε Getz και θα σας κοστίζει λιγότερο μαζί με την βενζίνη. Μην κάνετε πολλά λεφτά σε δολλάρια, προτιμήστε κάρτες για ασφάλεια και ευκολία. Συνήθως η προμήθεια για το συνάλλαγμα μέσω κάρτας είναι πολύ λιγότερο από το να αλλάξεις ευρώ.
Ουφ, πήρα φόρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τι τώρα που μου άνοιξες την όρεξη, θα σταματήσεις?
Χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Αλλά χρειάζομαι κι άλλα. Που είναι ωραία να μένεις στη Ν. Υόρκη?
Είναι κάτι εξωφρενικά ακριβό κάπου?
Για παράδειγμα, για τα φιλοδωρήματα έχω ακούσει, τί ποσό θεωρείται νορμάλ φιλοδώρημα?
Να μαστε προετοιμασμένοι βρε παιδί μου.
Στην Αμερική, μπορώ με πιστωτική να βάλω άτοκες δόσεις???

Και άλλα θα χεις να μου πεις, σκέψου σκέψου!!! :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εμείς δεν μείναμε σε ωραίο μέρος, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω εκεί. Οταν πήγαμε θέλαμε να είναι αυθόρμητο το ταξίδι, οπότε δεν είχαμε κλείσει τίποτα. Φυσικά τα ωραία μέρη δεν είχαν ελεύθερο δωμάτιο άμεσα, οπότε μείναμε με ένα μοτέλ της κακιάς συμφοράς στο New Jersey και είχαμε την αυθετική μπας κλας εμπειρία (εχω και βιντεάκι από το δωμάτιο, σούπερ ντεκαντάνς). Αυτό το πληρώσαμε $50 τη μέρα με δωρεάν πάρκινγκ. Με $100 τη μέρα (τιμή αμα το κλείσεις νωρίς και σε συνδυασμό με την πτήση) μένεις σε 5* ξενοδοχείο. Απλά κοιτάς να είναι σε περιοχή σχετικά κεντρική για να είναι κοντά σε όλα (το διαπιστώνεις εύκολα αυτό, τα περισσότερα site σύγκρισης λένε δίπλα πόσο απέχει από σταθμούς, από το κέντρο, τι αξιοθέατα έχει κοντά, κλπ).
Δεν θυμάμαι για δόσεις γιατί δεν τις χρησιμοποιώ ποτέ οπότε δεν ρώτησα. :redface: Λογικά θα μπορείς όμως, εφόσον τις παρέχει το κατάστημα (όπως κι εδώ δηλαδή). Τα φιλοδωρήματα τα υπολογίζεις με βάση το ποσό του λογαριασμού. 'Ενα 10% είναι αξιοπρεπές και το 20% θεωρείται πολύ γενναιόδωρο. Κάτω από 5% δείχνει πως κάτι δεν σου άρεσε ή απλά πως δεν θέλεις να αφήσεις. Τουρίστας είσαι, δεν θα σε παρεξηγήσουν γιατί μπορεί στην χώρα σου να μην είναι έθιμο το φιλοδώρημα (που το ξέρουν αυτοί?). Πάντως είθιστε να αφήνεται φιλοδώρημα σε κομμωτήρια, νυχάδικα, παρκαδόρο, αχθοφόρο, host(ess) και στα μέρη που αφήνουμε και στην Ελλάδα (σερβιτόρους, μπαρμεν, κλπ).
Εκεί δεν έχουν καφετέριες με την έννοια που έχουμε εδώ. Τα cafe και τα bar πάντα έχουν φαγητό (όχι σάντουιτς και κρέπες στην καλύτερη όπως εδώ, κανονικό φαγητό όπως μπριζόλες, φιλέτα, ορεκτικά, κλπ). Είναι αρκετά φτηνά και οι μερίδες τεράστιες. Ακόμα και σε κυριλέ εστιατόρια ο λογαριασμός θα είναι πολύ χαμηλότερος από ότι σε αντίστοιχο εδώ.
Πάντα να έχετε μαζί ταυτότητες, τις ζητάνε ακόμα και αν μοιάζεις 50 και χωρίς αυτές δεν μπορείς να πάρεις ούτε κρασί.
Εξωφρενικά ακριβά είναι ρούχα σχεδιαστών. Υπάρχουν κομμάτια που πωλούνται μόνο από το υποκατάστημα της Νέας Υόρκης και κοστίζουν πολύ. Είναι ολόκληροι δρόμοι αφιερωμένοι σε τέτοιες μπουτίκ όπου τα πάντα κοστίζουν πάνω από το βασικό μισθό της Ελλάδας. Ολα τα υπόλοιπα όμως είναι φτηνότερα από εδώ. Αν πάτε σε sports bar (bar με οθόνες που δείχνουν αγώνες, μπιλιάρδα, φλιπεράκια και τα συναφή - πολύ δημοφιλή μέρη εκεί) θα πάθετε πλάκα που η μπύρα έχει μόνο $3 και θα ψάνχετε να βρείτε πως στο καλό βγάζει λεφτά το μαγαζί.
Τι άλλα? Για ρώτα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για τα ποτά, καλύτερα το διαβατήριο... Είναι πιθανό να συναντήσει κανείς πρόβλημα με ευρωπαίκή ταυτότητα, πολλώ δέ μάλλον την ελληνική που δεν έχει τσιπάκι, ούτε είναι πλαστική σαν πιστωτική.
Όσον αφορά το δίπλωμα οδήγησης, βεβαιώσου ότι μπορείς να οδηγήσεις στις ΗΠΑ με αυτό που έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πω πω λαμπάδα θα σου ανάψω.
Φαντάζομαι θα υπάρχουν εκεί τουριστικά πρακτορεία τα οποία οργανώνουν πράγματα εκεί ε? Πχ το να δεις το άγαλμα της ελευθερίας κτλ?
Τι δεν πρέπει με τίποτα να χάσουμε από αυτά που είδατε εσείς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Για τα ποτά, καλύτερα το διαβατήριο... Είναι πιθανό να συναντήσει κανείς πρόβλημα με ευρωπαίκή ταυτότητα, πολλώ δέ μάλλον την ελληνική που δεν έχει τσιπάκι, ούτε είναι πλαστική σαν πιστωτική.
Όσον αφορά το δίπλωμα οδήγησης, βεβαιώσου ότι μπορείς να οδηγήσεις στις ΗΠΑ με αυτό που έχεις.

Χίλια ευχαριστώ. Θα χουμε μαζί μας και διαβατήριο και ταυτότητα.
Για το δίπλωμα θα ρωτήσουμε.
Εγώ έχω το ροζ πλαστικοποιημένο (νομίζω ότι κάνει στο εξωτερικό), ο καλός μου όμως το παλιό. Οπότε θα πρέπει να κάνει μετατροπή μάλλον.
Νομίζω η βίζα καταργήθηκε πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κι εγώ είχα ακούσει πως η βιζα ήταν να καταργηθεί αλλά δεν ενημερώθηκα ποτέ για το αν όντως έγινε. Σαν να άκουσα από κάποιον πως καταργήθηκε αλλά δεν το έψαξα. Η μετατροπή του παλιού διπλώματος κοστίζει 30 ευρώ και βγαίνει σε 10 μέρες. Με ταυτότητα εμείς δεν είχαμε κανένα πρόβλημα, αλλά ίσως να τύχαμε σε φυσιολογικούς. Ισως αμα πετύχετε κανέναν παράξενο να μην το δεχτεί, πάντως δεν νομίζω να είναι συχνό αυτό (αλλιώς θα μας είχε συμβεί έστω μια φορά).
Για να δεις το άγαλμα παίρνεις επι τόπου εισιτήρια από κάτι κιόσκια που έχει στο λιμανάκι. Εχει καραβάκια πολύ συχνά οπότε δεν χρειάζεται να το προγραμματίσετε. Στο νησάκι έχει να πάρετε καφέ και να φάτε κάτι πρόχειρο, όπως και μέσα στο καραβάκι και αν δεν προλάβετε να δείτε όλα όσα θέλετε, μπορείτε να επιστρέψετε με το επόμενο καραβάκι. Εμάς δεν μας αρέσουν οι ξεναγήσεις και προτιμάμε να παίρνουμε προσπέκτους ή βιβλιαράκια με τις πληροφορίες και να εξερευνούμε μόνοι μας, όμως φαντάζομαι πως θα έχει και ξεναγούς σε περίπτωση που θέλετε να πάτε με γκρουπ και πιό οργανωμένα.
Εμείς πήγαμε στο ground zero (όχι πως φαινόταν τίποτα, σαν εργοτάξιο ήταν), στο Liberty Island, στη Wall Street, κάναμε τυχαίες βόλτες στο Manhattan και γενικά γυρνάγαμε τους δρόμους χωρίς να ξέρουμε που πάμε και τι ψάχνουμε. Αν βρίσκαμε οτιδήποτε που μας φαινόταν ενδιαφέρον, σταματάγαμε και συνεχίζαμε με τα πόδια. Ηταν εντελώς ανοργάνωτο δηλαδή. Δεν θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο που θα συνιστούσα σε κάποιον να δει οπωσδήποτε. Θυμάμαι όμως πως τα ελληνικά εστιατόρια δεν ήταν και πολύ ωραία και πως ο γύρος τους είναι μια αηδία. Θα μου πεις γιατί πηγαμε να φάμε γύρο στη Νέα Υόρκη...ε, μας έπιασε η περιέργεια μετά από τόσες μέρες που τρώγαμε αμερικάνικα, μεξικάνικα, ασιάτικα, πολωνέζικα, ιταλικά, κλπ.
Α θυμήθηκα πως μου άρεσε πολύ το Cheesecake Factory και το Rainforest Cafe. Δες τα στο ιντερνετ πως είναι και τι μενού έχουν. Δεν θυμάμαι αν είχε στη Νέα Υόρκη ή αν ήταν σε άλλη πολιτεία, αλλά είναι αλυσίδα και έχει πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αχ βρε Christinelle το πόσο με έχεις βοηθήσει, δεν περιγράφεται. :)

Έχω ακούσει ότι υπάρχει εκδρομή με το πουλμανάκι αφιερωμένο στο "Sex and the City" :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν το ξέρω αυτό, πάντως πρόσεξε πως θα το φέρεις στον άντρα σου γιατί αν είναι σαν τον boyfriend και ακούσει τις λέξεις "sex+and+the+city", θα σου φέρει κάτι στο κεφάλι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν το ξέρω αυτό, πάντως πρόσεξε πως θα το φέρεις στον άντρα σου γιατί αν είναι σαν τον boyfriend και ακούσει τις λέξεις "sex+and+the+city", θα σου φέρει κάτι στο κεφάλι. :P

Του το είπα και δέχτηκε!!!
Εκείνος το σιχαίνεται βέβαια, αλλά κάνουμε και οι δυο υποχωρήσεις, οπόοοοτε... :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μπράβο, εμένα ούτε στο musical δεν ήθελε να πάμε και άργησε "κατά λάθος" :(.
Πλήρωσα $200 για να δούμε τα τελευταία 15 λεπτά του Jersey Boys και να γίνουμε ρεζίλι στον πορτιέρη, ταξιθέτη και στο ζευγάρι που θα πηγαίναμε παρέα. Α και ο καταπληκτικός boyfriend είχε πάρει μια κάμερα εκείνη την μέρα και την κουβάλαγε μαζί του χωρίς λόγο. Μόλις την είδε ο ταξιθέτης την κατέσχεσε και την πήγε στον υπεύθυνο ο οποίος μας κράτησε μια ώρα μέχρι να δει ΟΛΑ τα χαζοβίντεο που ήταν μέσα και να σιγουρευτεί πως δεν τραβήξαμε την παράσταση. Σε μερικά βίντεο δεν φόραγα και πολλά ρούχα...
Οπότε αυτό είναι μια ιδέα του τι να μην κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πάντως, δεν μπορείς να πεις ότι δεν έχει πλακα το παιδί :)
Κι αυτός ο Χριστιανός, δεν σου λεγε τουλαχιστον να μην πληρώσεις τα εισιτήρια, να σου μείνουν και τα χρήματα?
Α. Ερωτησούλα. Τι ωραίο αγοράσατε εκεί?
Είχατε θέματα με το τελωνείο στο αεροδρόμιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μιᾶς καὶ εἴμαστε στὸ θέμα γιὰ τὴν Ἀμερική (δηλαδὴ τὶς ΗΠΑ), θυμήθηκα αὐτὸ τὸ παλιὸ τραγοῦδι τοῦ Γιώργου Κοινούση γιὰ τὸ ὁποῖο ἡ τότε κυβέρνηση τῶν ΗΠΑ τοῦ προσέφερε ἐλεύθερη εἴσοδο στῆ χῶρα...

«Ἀμερική, Ἀμερική, καλὰ μοῦ λέγαν μερικοὶ πὼς εἶσαι χῶρα, χῶρα μαγική».


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top