Τρόποι για να αποκτήσουμε σωματικό βάρος

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Πάρε ενα κοτόπουλο, ρίξε νερό στην κατσαρόλα και τίποτα άλλο, βράστο και φάτο!!!
Κάνε το αυτό συχνά(για να πάρεις αρκετή κρεατίνη*), κάνε και γυμναστική και θα γίνεις έτσι:



*κρεατίνη επίσης μπορείς να πάρεις και με χάπια, αλλα δε το συνιστώ γιατί μπορεί να πάθεις έμφραγμα απο αλόγιστη χρήση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
αμα τρως πολλά γλυκά θα βάλεις κιλά... εγώ που ήθελα να παχύνω κάποιο διάστημα,αρχισα να τρωω πολλά γλυκά αλλα και φαγητό,μειωσα τη ασκηση και πήρα κανα 5 κιλο μέσα σε 2 μήνες..και τώρα κρατιέμαι εκεί...το ξέρω ότι το να τρως πολλά γλυκά και γενικά πολλα λιπαρα κάνει κακό στην υγειά αλλα εγώ για δυο μήνες που το κανα δεν έπαθα τίποτα..:worry: ετρωγα κανονικά πέντε γεύματα μεγάλες μερίδες και κάθε μερα γλυκό και από ότι θυμάμαι έτρωγα κρέπες...:P:P αχ ωραιες εποχές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καταρχην,ενας πολυ απλος να βαλεις κιλα ειναι να τρως οτι βρεις μπροστα σου. δηλαδη να τρως οτι ανθυγιεινο υπαρχει απο φαστ φουντ μεχρι πατατακια, γλυκα και οτιδηποτε αλλο,που δυστυχως τα πατατακια και ολες αυτες οι " μικρες παγιδες'' σου προσθετουν πολλες θερμιδες χωρις να σε χορταινουν. αλλα μετα θα εχεις προβλημα με την υγεια σου. το καλυτερο ειναι οπως αναφερθηκε και πιο πριν να τρως καλα λιπαρα οπως το ελαιολαδο. και τα παντα να τα τρως ολα σε πληρες.π.χ. μην παιρνεις γαλα με 1,5% λιπαρα αλλα το πληρες που ειναι νομιζω με 3,5%. μια ωραια συνταγη με αυτο που λεμε καλο λιπος( ελαιολαδο) ειναι: παρε ενα πληρες γιαουρτι,αδειασε το σε ενα πιατο και βαλε πολλα μικρα κομματακια απο ψωμι.στην συνεχεια βαλε μπολικο ελαιολαδο και αλατακι και ανακατεψε τα ολα μαζι με ενα κουταλι μεχρι να φυγει σχεδον και να εξαφανιστει το ελαιολαδο. ειναι πολυ νοστιμο και υγιεινο. αλλα ας μην βγω off topic με την συνταγη. :P Ισως αν μπορεις να πας σε εναν διατρολοφολο-διαιτολογο και νομιζω πως θα σε βοηθησει αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γενικότερα πάντως, το να βάλεις κιλά με υγιεινό τρόπο, για μένα τουλάχιστον, είναι πολύ πιο δύσκολο απο το να χάσεις.
Αυτά που λέει η Gilda είναι πολύ σωστά. Δεν πρέπει να πέσεις με τα μούτρα στα γλυκά και στα φαστ-φουντ, γιατι θα βάλεις "κακά" κιλά.
Αυξημένη πρόσληψη θερμίδων, υδατανθρακικής και κυρίως πρωτεϊνικής προέλευσης, θα σε βάλει σε καλό δρόμο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πάρε ενα κοτόπουλο, ρίξε νερό στην κατσαρόλα και τίποτα άλλο, βράστο και φάτο!!!
Κάνε το αυτό συχνά(για να πάρεις αρκετή κρεατίνη*), κάνε και γυμναστική και θα γίνεις έτσι:
γιατι ειδικα κοτοπουλο και δη βραστο?ψητο δεν κανει πχ?

ειμαι φαν του κοτοπουλου βεβαια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Aυτό το πρόβλημα είχα και εγώ πέρσυ...είχα αδυνατίσει πάρα πολύ και έπρεπε να παχύνω!
Δεν χρειάζεται να αρχίσεις να τρως ότι γλυκό βρεις μπροστά σου,απλά αύξησε λίγο την ποσότητα του φαγητού...εγώ έτρωγα περισσότερο κρέας για να πάρω τις βιταμίνες που μου έλειπαν,αλλά το βασικό ήταν ότι έτρωγα μεγαλύτερες ποσότητες! τώρα που το σκέφτομαι ήταν ένα ωραίο καλοκαίρι χωρίς περιορισμούς!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εξαρτάται τι κιλά θέλεις να πάρεις. Αν έχεις πολύ λεπτό σώμα και θες καμπύλες ή αν θέλεις να έχεις πιό αθλητικό σώμα. Στην πρώτη περίπτωση πρέπει να βάλεις λίπος, στην δεύτερη μυική μάζα. Αν θες αθλητικό σώμα με καμπύλες, πρέπει να βάλεις και από τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναταλία, σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι. Θέλω να βάλω γύρω στα 5 κιλά και δεν έχω βρει ακόμη τον τρόπο. Ήλπιζα να βάλω στην περίοδο των Πανελληνίων αλλά ούτε καν. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις και κάποια εξέταση στο θυρεοειδή σου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) γιατί ίσως είναι αυτός που σου κάνει τη "ζημιά". Εγώ ενώ τρώω αρκετά (τρώω υγιεινά αλλά και αρκετές βλακειούλες όταν μου τη βαράει) δεν τρώω καθόλου μα καθόλου ψωμί. Αυτό προτείνω γενικότερα. :/: Έχεις ψάξει πόσα κιλά σου "λείπουν"; Εγώ για να μην είμαι λιποβαρής πρέπει να βάλω 4.8kg.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
αμα τρως πολλά γλυκά θα βάλεις κιλά... εγώ που ήθελα να παχύνω κάποιο διάστημα,αρχισα να τρωω πολλά γλυκά αλλα και φαγητό,μειωσα τη ασκηση και πήρα κανα 5 κιλο μέσα σε 2 μήνες..και τώρα κρατιέμαι εκεί...το ξέρω ότι το να τρως πολλά γλυκά και γενικά πολλα λιπαρα κάνει κακό στην υγειά αλλα εγώ για δυο μήνες που το κανα δεν έπαθα τίποτα..:worry: ετρωγα κανονικά πέντε γεύματα μεγάλες μερίδες και κάθε μερα γλυκό και από ότι θυμάμαι έτρωγα κρέπες...:P:P αχ ωραιες εποχές...

συμφωνω!!το μυστικο για να παρεις κιλα ειναι να τρως γλυκα και να τρως το βραδυ κανονικα!σαν να ειναι μεσημερι!!πεφτεις μετα και για υπνο και σε ενα 2μηνο το πολυ εχεις παρει τα κιλα που θελεις!!ειναι ανθυγιεινο βεβαια αλλα αν το κανεις για καποιους μηνες δεν νομιζω να παθεις τιποτα!τι να πω και εγω που το κανω επι 18 χρονια??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
κοτοπουλο,σουβλακια,πιτογυρα,μερεντα με ψωμι,σοκολατα με σαντιγυ απο πανω...αν εχεις πολυ καλο μεταβολισμο(οπως ειχα καποτε και γω) σε 1-2 μηνες θα αρχισεις να παιρνεις κιλα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
κοτοπουλο,σουβλακια,πιτογυρα,μερεντα με ψωμι,σοκολατα με σαντιγυ απο πανω...αν εχεις πολυ καλο μεταβολισμο(οπως ειχα καποτε και γω) σε 1-2 μηνες θα αρχισεις να παιρνεις κιλα!!:P
Aν είσαι 19 και "καποτε είχες καλό μεταβολισμό", σημαίνει απλά πως "κάποτε" ήσουν παιδί και έτρεχες γύρω γύρω όλη μέρα οπότε τα έχανες. Κι εγώ σαν παιδί έτρωγα μόνο σκατολοίδια και ήμουν καλαμάκι γιατί δεν μου έπαιρναν ηλεκτρονικά και αναγκαζόμουν να παίζω έξω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
μη χαλάς τη διατροφή σου και κυρίως την υγεία σου για να παχύνεις.

τρώγε παραπάνω ποσότητες απ'ότι τρως, το βραδινό να είναι μετά τις εννιά
και να βάλεις μπόλικο λευκό ψωμί σε συνοδεία με τα γεύματά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Aν είσαι 19 και "καποτε είχες καλό μεταβολισμό", σημαίνει απλά πως "κάποτε" ήσουν παιδί και έτρεχες γύρω γύρω όλη μέρα οπότε τα έχανες. Κι εγώ σαν παιδί έτρωγα μόνο σκατολοίδια και ήμουν καλαμάκι γιατί δεν μου έπαιρναν ηλεκτρονικά και αναγκαζόμουν να παίζω έξω. :redface:
Βασικα ειμαι μια κατηγορια μονος μου επειδη απ τα 15 με εβρισκες στις καφετεριες ή στα νετ...:P και ενω ετρωγα του σκασμου αντι να βαζω κιλα εχανα!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εξετάσεις για θυροειδή έχεις κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εξετάσεις για θυροειδή έχεις κάνει?
Όχι...Εξετάσεις αίματος είναι?
Εγώ απέφευγα το γυμναστήριο για να μην χάσω θερμίδες.Πώς βοηθάει?Δεν μπορώ να καταλάβω.Δεν καίει θερμίδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μπορεί να χάνεις βάρος επειδή έχεις θυροειδή. Εξετάσεις αίματος είναι, είναι το πιο σύνηθες.
Μια φίλη μου είχε θυροειδή και όσο και να έτρωγε, ήταν κοκκαλιάρα.
Κάνε εξετασούλες να δεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Και μάλιστα η συμμετοχή είναι ελάχιστη, μπορείς να πας σε κάποιον γιατρό του ΕΟΠΥΥ να τις γράψει και να τις κάνεις σε ιδιωτικό διαγνωστικό με λιγότερο από 10 ευρώ. Δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί εγώ έκανα κι άλλες πρόσφατα και η συμμετοχή ήταν 15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τις έκανα πριν ένα μήνα, και έδωσα συμμετοχή 6 Ευρώ και για τους τρεις δείκτες. Τσάμπα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εδώ και ένα μήνα, προσπαθώ να βάλω κιλά ,και δεν μπορώ -_-

έχω κολλήσει στα 58 κιλά σταθερά, και δεν μπορώ να φτάσω τα 60.. Δεν πέφτω κάτω από τα 58 αλλά ούτε και βάζω.. ψωμάκι ψωμάκι αλλά τίποτα.. 16 ετών , 1,73

Καμιά συνταγή?! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Κάνε υπομονή 10-15 χρονάκια και θα δεις πώς θα 'ρθουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top