Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια συμβουλή που σας έχει δώσει η μαμά σας η ο πατέρας σας ή οι παπούδες σας και την ακολουθείτε?
Συνήθως οι συμβουλές που μας δίνουν οι δικοί μας άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας, είναι σοφές.

Αν θέλετε, μοιραστείτε τις μαζί μας.

Ξεκινάω πρώτη.

Η γιαγιά μου, μου είχε πει "Αν δεις άνθρωπο και δεν αγαπάει τα ζώα, να φύγεις μακριά. Είναι κακός άνθρωπος".

Μια άλλη φορά μου χε πει "Τι σημασία έχει η αγάπη όταν δεν τη δείχνεις?". (Επειδή ο παπούς μου, παρ΄όλο που τη λάτρευε, δεν ήταν εκδηλωτικός μαζί της. Ήταν κάπως απότομος).

Τέλος, η μαμά μου, είχε πει "Για ότι συμβαίνει στη ζωή μας, ευθυνόμαστε μόνο εμείς. Όλα τα έχουμε επιλεξει. Μόνο εμείς μπορούμε να την αλλαξουμε".

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 137 έως 148 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "(Σοφές) Συμβουλές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μου ειχε πει η ξαδερφη μου :
"Την υπογραφη σου και το πουλι σου,να προσεχεις που τα βαζεις"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
"Την υπογραφη σου και το πουλι σου,να προσεχεις που τα βαζεις"


Την έχω δει και σε ταινία αυτή την συμβουλή.
Ποιος σου την έδωσε? Ο πατέρας σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εμένα η μαμα μου, όταν στεναχορίεμαι και κυρίως για ερωτικα ζητήματα :redface: μου λέει << αν αγαπάς κάτι αφησε το να φύγει, αν γυρίσει θα ναι πάντα δικό σου >> και όντως θα έλεγα ότι ισχύει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
*Mην πατάτε το χόρτο,καπνίστε το*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
*Mην πατάτε το χόρτο,καπνίστε το*

Ἤξερες κι ἐσὺ τὸν Γουΐλι τὸν μαῦρο θερμαστὴ ἀπὸ τὸ Τζιμπουτί; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
οταν νιωθεις παρα πολυ στεναχωρημενη(να πεσεις να πεθανεις)δωσε ενα χαστουκι στον εαυτο σου.Θα σε πλημμυρισει τετοιος θυμος για τον πονο που σου προκαλεσες(και μαλιστα αδικαιολογητα) που θα ξεχασεις τη λυπη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αν μπορείτε, γράψτε και ποιος σας έδωσε τη συμβουλή αυτή.
Έχει κάποια διαφορετική βαρύτητα αν είναι ο παπούς απ το αν είναι η γειτόνισσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
¨αν αφησεις φαγητο στο πιατο,θα πεινασεις αυριο¨ (η γιαγια ενος παιδιου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εμενα παλι ο ένας παππούς μου με συμβούλεψε
"καλό είναι το καθησιό, αλλά
το ξάπλα καλύτερο"
Ο_ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
"Δεν υπάρχει τίποτα το ακατόρθωτο, όλα βρίσκονται μέσα στο μυαλό μας"

Μου την έλεγε συνέχεια ο πατέρας μου και μου πήρε χρόνο να συνειδητοποιήσω ότι είχε δίκιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
All time classic μεταπολιτευτική συμβουλή η οποία πέρασε από γενιά σε γενιά.

"Υγεία από το θεό, λεφτά από το δημόσιο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Χωρίς θεωρία του είδους δεν υφίσταται σκέψη περί του είδους.

Συμβουλή στο σκάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ειμαι γλυφιτζουρακι λαχταριστο

Συμβουλη στο φλερτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
πάντα να μοιράζεσαι
τις πιο ιδιαίτερες στιγμές σου
με τους ανθρώπους που σε αγαπούν.
τότε η χαρά γίνεται διπλή
και ο πόνος μισός.!!!! ( συμβούλη μιας καλής γειτόνισσας )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όλοι οι άντρες είναι γουρούνια.
Για αυτό κανονίστε να παντρευτείτε ένα πλούσιο γουρούνι.

(Η γιαγιά μου το είπε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Απο Δευτέρα.
Κιάμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top